Zestaw technics - prośba o ocenę/wycenę

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
bb0jan
Posty: 17
Rejestracja: 16 lis 2017, 21:37

Zestaw technics - prośba o ocenę/wycenę

#1

Post autor: bb0jan »

Drodzy Forumowicze, zakupiłem ostatnio taki oto zestaw:
Amplituner Technics SA-EX 300
CD odtwarzacz SL-P202A
2 szt. kolumn Technics SB-CD320- 100 W / Music Impedancja – 8 Ohm
Jako, że jestem laikiem i kompletuję swój pierszy zestaw audio (pod gramofon) to chciałem Was zapytać ile w/w zestaw jest Waszym zdaniem wart.
Dodam, że wizualnie (na zdjęciach) zestaw prezentuje się bardzo dobrze.
Według sprzedawcy jest w pełni sprawny i technicznie bez zarzutów.
Jutro jadę go obejrzeć, przetestować i mam nadzieję odebrać i zapłacić (jak wszystko będzie ok).
Wobec tego z niecierpliwością czekam na Wasze opinie.
Jest to bowiem ostatni moment by wycofać się z transakcji (jeśli mocno przepłaciłem).
Celowo nie podaję ceny, żeby nic nie sugerować.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zestaw technics - prośba o ocenę/wycenę

#2

Post autor: darkman »

Aha. Moim zdaniem jest wart tyle ile dałeś. No i gratulacje przy okazji nowego nabytku.
bb0jan
Posty: 17
Rejestracja: 16 lis 2017, 21:37

Re: Zestaw technics - prośba o ocenę/wycenę

#3

Post autor: bb0jan »

darkman pisze:
17 lis 2017, 19:35
Aha. Moim zdaniem jest wart tyle ile dałeś. No i gratulacje przy okazji nowego nabytku.
Darkman nie pomagasz ;)
Jeżeli nie chcesz/nie możesz go wycenić to chociaż daj znać czy to dobry sprzęt
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Zestaw technics - prośba o ocenę/wycenę

#4

Post autor: Merrick »

Nie kupuj. Będziesz żałował za jakiś czas. Miałem sporo sprzętu Technics i to dużo wyższej klasy i powiem tak... brzmi ostro i zimno. Gramofon Technics OK ale cała reszta sprzętu to nienajlepszy wybór pod gramofon. Z gramofonu oczekuje się ciepła a taki zestaw zmrozi wszystko.
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
bb0jan
Posty: 17
Rejestracja: 16 lis 2017, 21:37

Re: Zestaw technics - prośba o ocenę/wycenę

#5

Post autor: bb0jan »

Merrick pisze:
17 lis 2017, 21:36
Nie kupuj. Będziesz żałował za jakiś czas. Miałem sporo sprzętu Technics i to dużo wyższej klasy i powiem tak... brzmi ostro i zimno. Gramofon Technics OK ale cała reszta sprzętu to nienajlepszy wybór pod gramofon. Z gramofonu oczekuje się ciepła a taki zestaw zmrozi wszystko.
Merrick co w takim razie byś poradził. W co warto zainwestować. Na całość z gramofonem i przedwzmacniaczem chciałbym przeznaczyć nie więcej niż 1500 pln
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7643
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Zestaw technics - prośba o ocenę/wycenę

#6

Post autor: amrowek »

bb0jan pisze:
17 lis 2017, 23:05
Merrick pisze:
17 lis 2017, 21:36
Nie kupuj. Będziesz żałował za jakiś czas. Miałem sporo sprzętu Technics i to dużo wyższej klasy i powiem tak... brzmi ostro i zimno. Gramofon Technics OK ale cała reszta sprzętu to nienajlepszy wybór pod gramofon. Z gramofonu oczekuje się ciepła a taki zestaw zmrozi wszystko.
Merrick co w takim razie byś poradził. W co warto zainwestować. Na całość z gramofonem i przedwzmacniaczem chciałbym przeznaczyć nie więcej niż 1500 pln
:lol: :mrgreen: hm tyle za tchnicsa? :clap: proponuje w odpowiednich działach po czytać ze zrozumieniem
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Zestaw technics - prośba o ocenę/wycenę

#7

Post autor: Merrick »

bb0jan pisze:
17 lis 2017, 23:05
Merrick co w takim razie byś poradził. W co warto zainwestować. Na całość z gramofonem i przedwzmacniaczem chciałbym przeznaczyć nie więcej niż 1500 pln
Kup jakiś wzmacniacz Denona a do tego gramofon Technicsa. Ale pamiętaj że musisz mnieć wejście phono w wzmacniaczu. Jakieś kolumny wintydz. O głośniki wintydz zapytaj Myszora. A o gramofonach Technics poczytaj na naszym forum. Akurat gramofony Technics to bardzo dobry wybór
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
bb0jan
Posty: 17
Rejestracja: 16 lis 2017, 21:37

Re: Zestaw technics - prośba o ocenę/wycenę

#8

Post autor: bb0jan »

amrowek pisze:
17 lis 2017, 23:10
bb0jan pisze:
17 lis 2017, 23:05
Merrick pisze:
17 lis 2017, 21:36
Nie kupuj. Będziesz żałował za jakiś czas. Miałem sporo sprzętu Technics i to dużo wyższej klasy i powiem tak... brzmi ostro i zimno. Gramofon Technics OK ale cała reszta sprzętu to nienajlepszy wybór pod gramofon. Z gramofonu oczekuje się ciepła a taki zestaw zmrozi wszystko.
Merrick co w takim razie byś poradził. W co warto zainwestować. Na całość z gramofonem i przedwzmacniaczem chciałbym przeznaczyć nie więcej niż 1500 pln
:lol: :mrgreen: hm tyle za tchnicsa? :clap: proponuje w odpowiednich działach po czytać ze zrozumieniem
Tak jak napisałem tyle planuję przeznaczyć na cały zestaw tj. wzmacniacz/amplituner, kolumny, gramofon i przedwzmacniacz (+ mile widziany odtwarzacz CD).
Na w/w zestaw (amplituner, odtwarzacz CD i 2 kolumny) wydałem (wydałbym) 770 pln, pozostało by mi dokupić gramofon i przedwzmacniacz...
Ale z tego co piszecie 770 pln za ten zestaw to nie najlepszy deal :/...
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zestaw technics - prośba o ocenę/wycenę

#9

Post autor: kielek »

bb0jan@ Miałem ten amplituner Technicsa przez kilka lat i powiem Ci szczerze,że trzymaj się od niego z dala...Kiepskie stereo,gra bardzo płaskim,mało dynamicznym dźwiękiem a wbudowane pre gramofonowe woła o pomstę do nieba.Ogólnie omijaj szerokim łukiem wyroby budżetowe Technicsa z tego okresu(lata 90 te i później),jedynie gramofony były ok.Technicsy z lat 70 tych i początku 80 tych są jeszcze w porządku,ale później to w większości porażka(cały czas wykluczamy gramofony).
ODPOWIEDZ