SCHIIT MANI MM/MC preamp phono test izolacyjny*

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10429
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: SCHIIT MANI MM/MC preamp phono test izolacyjny*

#61

Post autor: Myszor »

zbyszek1982 pisze:
Merrick pisze:Szkoda że nie będzie zdjęć Schiit Mani.
Zdjęć jest od groma w sieci. Wystarczy poszukać.
Większość nie pokazuje układów montowanych od dołu.
Na AP za to jest blind test SM vs U-Turn Pluto.
http://www.analogplanet.com/content/u-t ... yLD8dCt.97
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: SCHIIT MANI MM/MC preamp phono test izolacyjny*

#62

Post autor: klin »

darkman pisze: Tego, który linkujesz nie znam, ale przecież słuchałeś go z tego co pamiętam.
Tak, był u mnie ale za wiele się zmieniło w międzyczasie i ja jeszcze nie byłem gotowy na odsłuchy porównawcze. Nawet próbek nie zgrywałem wtedy jeszcze.
Tutaj gość porównywał Shiita z TC-750.
https://www.reddit.com/r/vinyl/comments ... o_preamps/
Wyszło mu, że TC-750 grał lepiej i też zwracał uwagę na specyficzną górę pasma w Shiicie. Z tym że tego TC-750 miał podpiętego do jakiegoś lepszego zasilacza, tak więc trza by tez porównać na standardowym. No i właśnie, z tego co widzę na Shiita wchodzi zasilanie AC i DC jest dopiero robione w środku - tu już nie ma pola do popisu i poprawy czegokolwiek, tak? W TC-750 wchodzi DC więc jest możliwość upgrade'u zewnętrznym zasilaczem.

EDIT: Poprawcie mnie jak się mylę z tym zasilaniem, bo ja to noga z tych układów jestem...lutuję jak ahaja każe... :D
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: SCHIIT MANI MM/MC preamp phono test izolacyjny*

#63

Post autor: Merrick »

MMarek pisze:
Merrick pisze: Osłuchaliście podczas testu dużo bardzo dobrych płyt i fajnych realizacji dźwiękowych ale zapomnieliście o muzyce poważnej.
Jesli za taką uważasz np: IX Symfonię Beethovena - to zapraszam do przeczytania mojej recenzji:

http://www.winyl.net/viewtopic.php?t=9928&start=45
Deutsche Gramophon to doskonały wybór. Wykonanie w dużym składzie w wielkim chórem a do tego wokale. DG bardzo dobrze realizują nagranie. Można też próbować odsłuchów czegoś realizowanego przez ARCHIV, Philips lub Harmonia Mundi. Jakbyście takich wydawnictw nie posiadali to chętnie wam podeślę do odsłuchu.
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3206
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: SCHIIT MANI MM/MC preamp phono test izolacyjny*

#64

Post autor: Pawelec »

@Merrick, mam pytanie nie związane z tematem. Podobny awatar miał jeden z kolegów już tu na forum. Czy to przypadek?
http://www.winyl.net/memberlist.php?mod ... file&u=663
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10429
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: SCHIIT MANI MM/MC preamp phono test izolacyjny*

#65

Post autor: Myszor »

His masters voice. Popularne logo. Mam w wiatrołapie na tabliczce ;)
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4724
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: SCHIIT MANI MM/MC preamp phono test izolacyjny*

#66

Post autor: MMarek »

klin pisze: No i właśnie, z tego co widzę na Shiita wchodzi zasilanie AC i DC jest dopiero robione w środku - tu już nie ma pola do popisu i poprawy czegokolwiek, tak?
No to Klin wbiłeś mi klina.... :think:

Faktem jest, że do Schiita wchodzi 16VAC (przemienny). Idąc jednak za lekturą i radami kolegów z zagranicznych forów nt. upgradu tego cudeńka zamówiłem inne, dedykowane zasilanie i dziś do mnie dotrze. Podobno znacząco poprawia "brzmienie" Maniusia. Jeśli to prawda, to powinienem być tylko bardziej uśmiechnięty i zadowolony, a jak będzie - zobaczymy.
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: SCHIIT MANI MM/MC preamp phono test izolacyjny*

#67

Post autor: klin »

MMarek pisze: BTW: Zasilacz już zamówiłem dedykowany u Tomanka - także będzie tylko lepiej.
Myszor pisze: Zasilanie można zapgrejdować.
Ale serio Panowie, co Wy tu chcecie zapgrejdować, Przecież na Shiita wchodzi 16 V AC... To co ten zapgrajdowany zaasilacz będzie robił? Jakoś lepiej to nasze 230 V AC z gniazdka będzie zmieniał na 16 V AC dla Shiita. Myślałem, że cała zabawa i jakość pre to twki właśnie w prostowaniu i stabilizacji...a ta część w Shiicie jest na płytce więc dupa...
Ale poprawcie mnie jeśli się mylę, bo nie mam o tym za dużo pojęcia. Ale się chętnie uczę! :)
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: SCHIIT MANI MM/MC preamp phono test izolacyjny*

#68

Post autor: klin »

MMarek pisze: No to Klin wbiłeś mi klina....

Faktem jest, że do Schiita wchodzi 16VAC (przemienny). Idąc jednak za lekturą i radami kolegów z zagranicznych forów nt. upgradu tego cudeńka zamówiłem inne, dedykowane zasilanie i dziś do mnie dotrze. Podobno znacząco poprawia "brzmienie" Maniusia. Jeśli to prawda, to powinienem być tylko bardziej uśmiechnięty i zadowolony, a jak będzie - zobaczymy.
Od rana nas widzę nachodzą podobne przemyślenia :) No to jestem bardzo ciekaw, na czym to ma właściwie polegać...może ktoś to wyłoży jakoś ładnie.
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4724
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: SCHIIT MANI MM/MC preamp phono test izolacyjny*

#69

Post autor: MMarek »

klin pisze: Od rana nas widzę nachodzą podobne przemyślenia :)
No dokładnie :)
klin pisze: No to jestem bardzo ciekaw, na czym to ma właściwie polegać...
Ja też...., ja też.
Jesli będzie lepiej - to dobrze. A jeśli nie nastąpi poprawa - to też cenna (choć kosztowna) lekcja będzie.
klin pisze: może ktoś to wyłoży jakoś ładnie.
Podłączam się pod prośbę Klina.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: SCHIIT MANI MM/MC preamp phono test izolacyjny*

#70

Post autor: zbyszek1982 »

MMarek pisze: Idąc jednak za lekturą i radami kolegów z zagranicznych forów nt. upgradu tego cudeńka zamówiłem inne, dedykowane zasilanie i dziś do mnie dotrze
Czasami warto zweryfikować, czy te porady są oparte na uzasadnionych przesłankach, czy są to tylko wyssane z palca teorie i wiara w audio voodoo.
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4724
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: SCHIIT MANI MM/MC preamp phono test izolacyjny*

#71

Post autor: MMarek »

zbyszek1982 pisze: Czasami warto zweryfikować, czy te porady są oparte na uzasadnionych przesłankach
A da się inaczej, niż na własnej skórze? Ile ludzi - tyle pewnie zdań. Podłączę nowy zasilacz, posłucham i będę wiedział, czy coś zmienił na lepsze czy nie. Do tego czasu mogę tylko posiłkować się informacjami z forów.
ahaja
Posty: 1207
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: SCHIIT MANI MM/MC preamp phono test izolacyjny*

#72

Post autor: ahaja »

Też mi się tak wydaje jak pisze Klin.
Na pcb przy wejściu zasilania widać mały mostek, czyli musi wchodzić AC.
Wtyczkowce to z reguły tragiczne impuslówki rodem z telefonów.
Możliwe - bo nie wiem jak by to miało wyglądać inaczej - że to po prostu trafo toroidalne i to wszystko w sensie tego upgrad'u.
Stabilizacje są na pcb zatem ich ominięcie jest 'robotą dla roboty'. Trzeba by kupić jakieś trafo i podpiąć do niego i sprawdzić - to jakieś 50-75zł.

Ta kość ADA pewnie chodzi jako pierwsza - nie może mieć wyższego zasilania niż 11V (+-5,5V) ta druga 8066 już więcej bo +-12V. Inaczej headroom byłby katastrofalny.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10429
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: SCHIIT MANI MM/MC preamp phono test izolacyjny*

#73

Post autor: Myszor »

klin pisze: Myszor pisze:
Źródło posta Zasilanie można zapgrejdować.
Bo wtedy myślałem że Schiit to wtyczkowiec jest jak iFi Phono. Jego elegancko się apgrejduje zasilaczem.
Ale jak w Schiitcie jest inside to duda blada.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: SCHIIT MANI MM/MC preamp phono test izolacyjny*

#74

Post autor: zbyszek1982 »

Filtr EMI, trochę przewymiarowane trafko toroidalne, obudowa i upgrade gotowy.
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: SCHIIT MANI MM/MC preamp phono test izolacyjny*

#75

Post autor: Merrick »

Pawelec pisze:@Merrick, mam pytanie nie związane z tematem. Podobny awatar miał jeden z kolegów już tu na forum. Czy to przypadek?
http://www.winyl.net/memberlist.php?mod ... file&u=663
Mój pomysł na avatara to nie przypadek gdyż bierze się on z mojej kolekcji płyt "His master voice"
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
ODPOWIEDZ