Winyle w Biedronce i w Lidlu

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Ignorabimus
Posty: 7
Rejestracja: 25 sty 2021, 19:06

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#3706

Post autor: Ignorabimus »

zelazny pisze:
17 kwie 2021, 18:09
Ja rozumiem, że w Polsce są inne warunki zakupowe i że niektórych osób po prostu nie stać na kupno lepszych wydań, ale zastanowiłbym się czy jest sens kupować wydania z Biedronki. Dajmy na to, że przykładowo jest ten OST Pulp Fiction na CD, jeżeli nie interesuje mnie wydanie CD to tym bardziej wydanie winylowe.
Z całym szacunkiem kolego ale piszesz kompletne bzdury. Wydania biedronkowe i te dostępne w sklepach muzycznych czy aukcjach internetowych to dokładnie to samo, jeśli weźmiesz sobie płytę do ręki ze sklepu i taką z biedronki kody są identyczne. Znaczna część tych płyt pochodzi od sony Poland i są to zalegające płyty na magazynach, przecież żadna wytwórnia nie tłoczy specjalnie płyt dla Lidla czy biedronki. Różnica w cenach to tylko różnica w marży-nic więcej. Biedronka sprzedaje tego więcej po małej marży i każdy zarabia. Oczywiście 1pressow tam nie zobaczysz jeśli to nie są świeżo wydane płyty ale tych w empiku też nie uświadczysz, można je dostać tylko na aukcjach lub prywatnych sklepach. Reasumując- nie ma żadnej różnicy jeśli chodzi o wydania i proszę przestać pompować ten absurdalny mit, jeśli coś brzmi źle to znaczy, ze zostało tak wytłoczone na długo przed pomysłem sprzedawania tego do biedronek.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4576
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#3707

Post autor: zelazny »

Ok, raz a porządnie żeś mi dojebał, przyjąłem do wiadomości, mea culpa jak to pan_winyl napisał. :?
Piotr333
Posty: 253
Rejestracja: 08 sty 2019, 17:18

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#3708

Post autor: Piotr333 »

Ponawiam prośbę o opinie o Ray Charles „Very Best of" z najnowszego rzutu.
Canis
Posty: 155
Rejestracja: 11 lip 2014, 17:31

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#3709

Post autor: Canis »

Właśnie kupiłem i słucham, dla mnie rewelacja. Jestem chory na Charlesa i łykam jego wszystko ale ta płyta naprawde dobrze gra.
adson
Posty: 30
Rejestracja: 13 gru 2012, 22:03
Gramofon: Adam

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#3710

Post autor: adson »

Ignorabimus pisze:
19 kwie 2021, 21:45
zelazny pisze:
17 kwie 2021, 18:09
Ja rozumiem, że w Polsce są inne warunki zakupowe i że niektórych osób po prostu nie stać na kupno lepszych wydań, ale zastanowiłbym się czy jest sens kupować wydania z Biedronki. Dajmy na to, że przykładowo jest ten OST Pulp Fiction na CD, jeżeli nie interesuje mnie wydanie CD to tym bardziej wydanie winylowe.
Z całym szacunkiem kolego ale piszesz kompletne bzdury. Wydania biedronkowe i te dostępne w sklepach muzycznych czy aukcjach internetowych to dokładnie to samo, jeśli weźmiesz sobie płytę do ręki ze sklepu i taką z biedronki kody są identyczne. Znaczna część tych płyt pochodzi od sony Poland i są to zalegające płyty na magazynach, przecież żadna wytwórnia nie tłoczy specjalnie płyt dla Lidla czy biedronki. Różnica w cenach to tylko różnica w marży-nic więcej. Biedronka sprzedaje tego więcej po małej marży i każdy zarabia. Oczywiście 1pressow tam nie zobaczysz jeśli to nie są świeżo wydane płyty ale tych w empiku też nie uświadczysz, można je dostać tylko na aukcjach lub prywatnych sklepach. Reasumując- nie ma żadnej różnicy jeśli chodzi o wydania i proszę przestać pompować ten absurdalny mit, jeśli coś brzmi źle to znaczy, ze zostało tak wytłoczone na długo przed pomysłem sprzedawania tego do biedronek.
Z całym szacunkiem koledzy ale jeden się nie myli a drugi tak...Tłocznia w Takt-u pracuje pełną parą...dosłownie na wszystkie zmiany ,świątek-piątek między innymi dla Biedronki,Empiku i firm fonograficznych.Są to różne wydania od 180 gr po ekskluzywne wielopłytowe albumy :)
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1675
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#3711

Post autor: tuczi77 »

adson pisze:
20 kwie 2021, 17:27
między innymi dla Biedronki,Empiku i firm fonograficznych
Ja zawsze myślałem, że kierowniczka ma na zapleczu prasę, ale jak robi to Takt to nawet OK ;)

A tak serio... daj spokój. Takt to może tłoczy te składanki i wznowienia dla MTJ lub wydania naszych lokalnych śpiewaków jak Sarsa, Podsiadło, etc. Reszta to wydania globalne ;)
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#3712

Post autor: zbyszek1982 »

adson pisze:
20 kwie 2021, 17:27
Tłocznia w Takt-u pracuje pełną parą...dosłownie na wszystkie zmiany ,świątek-piątek między innymi dla Biedronki,Empiku i firm fonograficznych.
Nikt nie tłoczy płyt specjalnie dla Biedronki ani dla Empiku. Ile razy trzeba powtarzać?
Oczywiście, jeżeli dane wydanie jest tłoczone przez Takt i znajdzie się w ofercie Biedronki, to taka płyta tam trafi, ale ani Takt, ani żadna inna tłocznia nie robi płyt specjalnie dla Biedronki.

Chyba trzeba to w kamieniu wyryć, a następnie walić tym kamieniem po łbach.
Felix1988
Posty: 3471
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#3713

Post autor: Felix1988 »

adson pisze:
20 kwie 2021, 17:27
dla Biedronki
Skąd ta informacja? Pracujesz tam, więc masz info z pierwszej ręki, bądź masz tam znajomego, który widział na przykład faktury wystawione przez tłocznię na Biedronkę?
adson
Posty: 30
Rejestracja: 13 gru 2012, 22:03
Gramofon: Adam

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#3714

Post autor: adson »

zbyszek1982 pisze:
21 kwie 2021, 09:36
adson pisze:
20 kwie 2021, 17:27
Tłocznia w Takt-u pracuje pełną parą...dosłownie na wszystkie zmiany ,świątek-piątek między innymi dla Biedronki,Empiku i firm fonograficznych.
Nikt nie tłoczy płyt specjalnie dla Biedronki ani dla Empiku. Ile razy trzeba powtarzać?
Oczywiście, jeżeli dane wydanie jest tłoczone przez Takt i znajdzie się w ofercie Biedronki, to taka płyta tam trafi, ale ani Takt, ani żadna inna tłocznia nie robi płyt specjalnie dla Biedronki.

Chyba trzeba to w kamieniu wyryć, a następnie walić tym kamieniem po łbach.
Może trzeba tak zrobić...tylko komu😀 moja żona pracuje przy okładkach na poligrafii w tym zakładzie i w kompie ma zleceniodawcę danego tytułu...więc bliżej prawdy być nie mogę co?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#3715

Post autor: Wojtek »

adson pisze:
21 kwie 2021, 10:42
i w kompie ma zleceniodawcę danego tytułu...więc bliżej prawdy być nie mogę co?
To zdradź nam, który tytuł jest tłoczony na zlecenie Biedronki?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Felix1988
Posty: 3471
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#3716

Post autor: Felix1988 »

Czyli Biedronka zamawia bezpośrednio tłoczenie określonego nakładu danego tytułu, z pominięciem wydawców? To skąd nalepki na tych płytach, typu Nagrania Muzyczne Universal Music Polska? Obstawiałbym tu jako bardziej prawdopodobne, że Biedronka zamawia określoną pulę LP's, z uwzględnieniem ilości swych sklepów, a ponieważ wydawca nie ma w magazynie tysięcy płyt, bo to już nie te czasy, to są one wtedy zamawiane w tłoczni, na zlecenie Biedronki właśnie.
adson
Posty: 30
Rejestracja: 13 gru 2012, 22:03
Gramofon: Adam

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#3717

Post autor: adson »

Wojtek pisze:
21 kwie 2021, 10:46
adson pisze:
21 kwie 2021, 10:42
i w kompie ma zleceniodawcę danego tytułu...więc bliżej prawdy być nie mogę co?
To zdradź nam, który tytuł jest tłoczony na zlecenie Biedronki?
Muszę kolegę zmartwić...cały obecny rzut winyli wytłoczono w takcie...obecnie schodzi Robbie Williams, Horyzont Krawczyka...
adson
Posty: 30
Rejestracja: 13 gru 2012, 22:03
Gramofon: Adam

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#3718

Post autor: adson »

Felix1988 pisze:
21 kwie 2021, 10:48
Czyli Biedronka zamawia bezpośrednio tłoczenie określonego nakładu danego tytułu, z pominięciem wydawców? To skąd nalepki na tych płytach, typu Nagrania Muzyczne Universal Music Polska? Obstawiałbym tu jako bardziej prawdopodobne, że Biedronka zamawia określoną pulę LP's, z uwzględnieniem ilości swych sklepów, a ponieważ wydawca nie ma w magazynie tysięcy płyt, bo to już nie te czasy, to są one wtedy zamawiane w tłoczni, na zlecenie Biedronki właśnie.
To już trzeba pytać kogoś z Biedrony...Takt dostaje matryce i robi swoje.
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1675
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#3719

Post autor: tuczi77 »

adson pisze:
21 kwie 2021, 10:52
cały obecny rzut winyli wytłoczono w takcie
tuczi77 pisze:
21 kwie 2021, 09:34
Takt to może tłoczy te składanki i wznowienia dla MTJ lub wydania naszych lokalnych śpiewaków jak Sarsa, Podsiadło, etc.
Też mi nowość :D
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
Felix1988
Posty: 3471
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#3720

Post autor: Felix1988 »

adson pisze:
21 kwie 2021, 10:52
Muszę kolegę zmartwić...cały obecny rzut winyli wytłoczono w takcie...obecnie schodzi Robbie Williams, Horyzont Krawczyka...
OK, ale Wojtek nie pytał co wytłoczono w Takcie, ale o jakiś konkretny tytuł, wytłoczony na zlecenie Biedronki, a to jest różnica. I nie wydaje mi się, żeby Takt dostawał matryce bezpośrednio od Biedronki, tego też nie doprecyzowałeś.
ODPOWIEDZ