Winyle w Biedronce i w Lidlu

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ramirez
Posty: 1729
Rejestracja: 17 sty 2016, 14:21
Gramofon: Sony PS-4300

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#2116

Post autor: Ramirez »

Canis pisze:
31 sty 2019, 19:54
Czy zauważyliście że większość płyt biedronkowych brzmi jakoś cicho.
Oczywiście, to powszechnie znany wpływ bliskości warzyw bulwiastych (kartofli a głównie buraków) na dźwięk ukryty w rowkach winylowych płyt.
Awatar użytkownika
daroleon
Posty: 186
Rejestracja: 11 wrz 2017, 10:59
Gramofon: Technics SL D3
Lokalizacja: Jawor

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#2117

Post autor: daroleon »

Canis pisze:
31 sty 2019, 19:54
Czy zauważyliście że większość płyt biedronkowych brzmi jakoś cicho. Słuchając potem innej płyty trzeba znacznie podkręcić wzmacniacz żeby poziom głośności był ten sam.
A ja lubię podkręcić wzmacniacz, do tego celu go kupiłem :violin: :violin:
Awatar użytkownika
kargoolo
Posty: 120
Rejestracja: 01 sie 2018, 21:39
Lokalizacja: Dive bar

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#2118

Post autor: kargoolo »

tuczi77 pisze:
31 sty 2019, 09:07
kargoolo pisze:
30 sty 2019, 17:11
Gdyby ktoś natrafił we Wrocławiu na "No Protection" od Massive Attack vs. Mad Professor to proszę o informację ;)
Byłem na Lotniczej, Horbaczewskiego, Bystrzyckiej i Popowickiej i jestem na 100% przekonany, że w którejś z nich ją widziałem. Sprawdzę Ci jeszcze koło 13 na Kozanowskiej, bo akurat tam będę.

EDIT: Na Kozanowskiej nie było
Dziękuję za informację :)
wojtekf
Posty: 750
Rejestracja: 05 wrz 2018, 20:45

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#2119

Post autor: wojtekf »

Canis pisze:
31 sty 2019, 20:06
Bob Marley, mam wszystkie z wyjątkiem Catch A Fire, B.B.King - Live At Cook Cuounty Jail, Elvis Presley, John Coltrane, Miles Davis - Birth Of Cool. Natomiast "głośno " gra Burn Deep Purple.
I między płytami z innych źródeł nie widzisz w ogóle różnicy w głośności?
The story so far:
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

― Douglas Adams, The Restaurant at the End of the Universe
Canis
Posty: 155
Rejestracja: 11 lip 2014, 17:31

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#2120

Post autor: Canis »

wojtekf pisze:
31 sty 2019, 21:42
Canis pisze:
31 sty 2019, 20:06
Bob Marley, mam wszystkie z wyjątkiem Catch A Fire, B.B.King - Live At Cook Cuounty Jail, Elvis Presley, John Coltrane, Miles Davis - Birth Of Cool. Natomiast "głośno " gra Burn Deep Purple.
I między płytami z innych źródeł nie widzisz w ogóle różnicy w głośności?
Sa różnice , może nie tak wyrażne. Proponuje posłuchać Boba Marleya, wszystkie grają cicho, może nie jest to jakaś wada ale tak jest .
wojtekf
Posty: 750
Rejestracja: 05 wrz 2018, 20:45

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#2121

Post autor: wojtekf »

Canis pisze:
31 sty 2019, 22:07
wojtekf pisze:
31 sty 2019, 21:42
Canis pisze:
31 sty 2019, 20:06
Bob Marley, mam wszystkie z wyjątkiem Catch A Fire, B.B.King - Live At Cook Cuounty Jail, Elvis Presley, John Coltrane, Miles Davis - Birth Of Cool. Natomiast "głośno " gra Burn Deep Purple.
I między płytami z innych źródeł nie widzisz w ogóle różnicy w głośności?
Sa różnice , może nie tak wyrażne. Proponuje posłuchać Boba Marleya, wszystkie grają cicho, może nie jest to jakaś wada ale tak jest .
No to taki cichszy zestaw się wylosował. Uwierz, to nie są jakieś „biedronkowe” wydania. To są regularne wydania, które trafiły do sprzedaży akurat w Biedronce.
Ot, na przykład taki Supertramp, Crime Of The Century, który okazuje się być tym konkretnie wydaniem sprzed 4 lat.
https://www.discogs.com/Supertramp-Crim ... se/6382049
I wcale nie gra ciszej ;)
The story so far:
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

― Douglas Adams, The Restaurant at the End of the Universe
Canis
Posty: 155
Rejestracja: 11 lip 2014, 17:31

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#2122

Post autor: Canis »

Nie przeszkadza mi to, nawet szukam jeszcze jednego Marleya i Paula Simona. Wiem że nie są to płyty specjalnie tłoczone dla Biedronki.Mam ich juz kilkanaście i dalej będe kupował. Poza tym płyty są świetnie wydane pod względem poligraficznym przynajmniej te które posiadam.
wojtekf
Posty: 750
Rejestracja: 05 wrz 2018, 20:45

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#2123

Post autor: wojtekf »

Canis pisze:
31 sty 2019, 22:22
Poza tym płyty są świetnie wydane pod względem poligraficznym przynajmniej te które posiadam.
Khem. Nie są. Doskonale wydane pod względem poligrafii są wydania Music On Vinyl ;)
The story so far:
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

― Douglas Adams, The Restaurant at the End of the Universe
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15134
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#2124

Post autor: darkman »

Canis pisze:
31 sty 2019, 22:22
Poza tym płyty są świetnie wydane pod względem poligraficznym przynajmniej te które posiadam.
Stare dogmatyczne pytanie: A z czym porównujesz?
wojtekf pisze:
31 sty 2019, 22:53
Doskonale wydane pod względem poligrafii są wydania Music On Vinyl ;)
Zgadza się. A Quality Records jeszcze bardziejsze. Tylko to nie na ten wątek Wojtku, tu nie ma sensu o tym pisać, bo to dość specyficzny temat i jak widać po 140 stronach - potrzebny. Czy przydatny poza informacjami o lokalizacji płyt, to już inne pytanie.
wojtekf
Posty: 750
Rejestracja: 05 wrz 2018, 20:45

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#2125

Post autor: wojtekf »

darkman pisze:
01 lut 2019, 09:04
Zgadza się. A Quality Records jeszcze bardziejsze. Tylko to nie na ten wątek Wojtku, tu nie ma sensu o tym pisać, bo to dość specyficzny temat i jak widać po 140 stronach - potrzebny. Czy przydatny poza informacjami o lokalizacji płyt, to już inne pytanie.
Myślę, że warto rozwiewać miejskie legendy o „biedronkowych” winylach ;)
The story so far:
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

― Douglas Adams, The Restaurant at the End of the Universe
32lysy
Posty: 472
Rejestracja: 02 sty 2017, 02:21
Gramofon: Technics D202, Q202
Lokalizacja: Szczecin

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#2126

Post autor: 32lysy »

Dokładnie. Wiele nowych płyt kupionych w sklepach bez warzyw i mięsa ma podobne wady, podobne mankamenty. Czasem godzę się z faktem że płyta gdzieś lekko faluje czy zatrzeszczy mimo iż nowa, czasem trzeba zwrócić do sklepu. Sprawa jakości dźwięku to też loteria. Trafiają się super brzmiące (również w biedronce) i trafiają się takie realizacje że słuchać się nie da (również w specjalistycznych sklepach bez warzyw i mięsa). Z epokowymi jest lepiej bo większość brzmi godnie, ale tu z kolei jest problem ze stanem utrzymania. Żeby trafić kolekcjonerską sztukę czasem trzeba kilka przez ręce przepuścić. Trafiają się płyty wyglądające EX trzeszczące i smażące jak i pocięte kopertówkami które w odsłuchu NM, czy M.
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#2127

Post autor: Dragant »

darkman pisze:
01 lut 2019, 09:04
Czy przydatny poza informacjami o lokalizacji płyt, to już inne pytanie.
Nie. Bo 80% postów tutaj to próba przekonania całego świata, że płyty z biedry nie są złe. Nie są złe. Szczególnie w cenie płyty CD. Nie wstydźmy się - większość z nas coś w biedronce kupiła z winyli. Umówmy się - nikt nie tłoczy płyt na zlecenie stricte Biedronki. Tak, trafiają się płyty wadliwe. Nie, ta sama płyta z biedry nie musi grać gorzej niż płyta z empiku. Ileż można...? Jedyne wartościowe informacje dla mnie, to post z nowym rzutem płyt, ale rozumiem też posty właśnie z lokalizacją płyt.
wojtekf pisze:
01 lut 2019, 09:11
Myślę, że warto rozwiewać miejskie legendy o „biedronkowych” winylach
Wojtku, ale to jest wałkowane przez 140 stron. Te legendy zostały rozwiane przy pierwszym rzucie w 2016 roku.
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
arturxyz
Posty: 1385
Rejestracja: 12 gru 2014, 19:02
Gramofon: JVC QL-A7 ps-x60
Lokalizacja: k/ŻYWIEC

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#2128

Post autor: arturxyz »

... Nie mogę trafić Gabriela So.... i NIN :( :evil:
JVC QL-A7
SONY PS-X60
JVC XL-Z 555
ONKYO INTEGRA A-8780
JAMO S 606
Awatar użytkownika
Ka3
Posty: 60
Rejestracja: 05 gru 2018, 09:23
Gramofon: SONY PS X55
Lokalizacja: WGM

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#2129

Post autor: Ka3 »

wojtekf pisze:
31 sty 2019, 19:50
Ka3 pisze:
31 sty 2019, 11:53
Muddy Waters fajny, tylko pierwsza ścieżka z rysą. Wiadomo już skąd cena 39.99... :cry:
Bo na zapleczu siedzą i wybierają tylko te z rysami... Litości.
Ktoś w JM kupuje w dobrej cenie to, co nie zeszło dystrybutorowi. I narzuca mniej niż typowe sklepy z muzyką. Stąd cena 39,99.
Na zapleczu producenta. Co w tym dziwnego? Normalne, że podczas procesu produkcji są wyroby mniej niż pełnowartościowe, które
albo można zutylizować albo sprzedać taniej.
Awatar użytkownika
Petro
Posty: 682
Rejestracja: 19 cze 2017, 20:44
Gramofon: PS-X75, SL-1600
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#2130

Post autor: Petro »

a oceniać
Ka3 pisze:
01 lut 2019, 10:55
wyroby mniej niż pełnowartościowe
miałaby Pabi Genia Sprzątaczka, czy Pan Edek konserwator, bo niby kto inny miałby czas usiąść i przesłuchać cały nakład?
Kiedyś, jak ktoś nie miał wiedzy to siedział i słuchał, a nie plótł bez sensu. Bez obrazy, ale juz można stracić cierpliwość.
PS-X75, SL-1600mk2//AT33E LC-OFC//AT440Mla-VMN50SH//Accu E-406V//Quadral Vulkan
ODPOWIEDZ