Chore ceny płyt na Allegro/eBay

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
grummer
Posty: 409
Rejestracja: 21 cze 2013, 03:41

Re: Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#856

Post autor: grummer »

adik75 pisze:Z ciekawostek - wczoraj też na alle sprzedał się winyl "Spalam się" za 350 złotych.
Nie sprzedał się, bo to ja wystawiałem tę aukcję, żeby pomóc kumpeli. Płytę oczywiście kupiła kumpela, bo to aukcja grzecznościowa. Opis był tylko podsycaczem i to co się działo potem było wręcz smiechu warte :D. "Panie ja dam panu za to pińćset!" "Proszę wybaczyć, ale się sprzedała za 350 zł;)". Jakiż ten jegomość musiał być sfrustrowany :D.
mrdanny
Posty: 102
Rejestracja: 14 gru 2013, 09:54

Re: Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#857

Post autor: mrdanny »

grummer pisze:Jesteś rozumiem jednym z tych kolekcjonerów, którzy koniecznie muszą posiadać 1st press w stanie Mint? Dla mnie np. dana płyta ma wartość, kiedy nie dość, że jest dobrze zachowana, to jeszcze dobrze brzmi. Nieraz świadomie wybieram reedycję, bo jest po prostu lepiej zrealizowana.
Nie rozumiesz na czym polega kolekcjonerstwo, to tak jakbyś mi powiedział, że wolisz kopię Mona Lisy od oryginału, można i tak, ale takie stanowisko oczywiście nie ma nic wspólnego z kolekcjonowaniem, twoje stanowisko można podpiąć do wątków audiofilskich, ale to nie ma nic wspólnego z kolekcjonerskim podejściem. Kolekcjonerzy preferują Mint, bo oczywiście czym czegoś jest mniej, tym cenniejsze i zawsze coś co zrobiono wielu egzemplarzach, będzie tym cenniejsze im jest w lepszym stanie, to się rozumie samo przez się, że szkoda nawet o tym pisać.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#858

Post autor: Wojtek »

grummer pisze:Nie sprzedał się, bo to ja wystawiałem tę aukcję, żeby pomóc kumpeli. Płytę oczywiście kupiła kumpela, bo to aukcja grzecznościowa.
Szczerze mówiąc to nie rozumiem mechanizmu ani oczywistości procederu :) Kupiła osoba sprzedająca?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
grummer
Posty: 409
Rejestracja: 21 cze 2013, 03:41

Re: Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#859

Post autor: grummer »

mrdanny pisze:
grummer pisze:Jesteś rozumiem jednym z tych kolekcjonerów, którzy koniecznie muszą posiadać 1st press w stanie Mint? Dla mnie np. dana płyta ma wartość, kiedy nie dość, że jest dobrze zachowana, to jeszcze dobrze brzmi. Nieraz świadomie wybieram reedycję, bo jest po prostu lepiej zrealizowana.
Nie rozumiesz na czym polega kolekcjonerstwo, to tak jakbyś mi powiedział, że wolisz kopię Mona Lisy od oryginału, można i tak, ale takie stanowisko oczywiście nie ma nic wspólnego z kolekcjonowaniem, twoje stanowisko można podpiąć do wątków audiofilskich, ale to nie ma nic wspólnego z kolekcjonerskim podejściem. Kolekcjonerzy preferują Mint, bo oczywiście czym czegoś jest mniej, tym cenniejsze i zawsze coś co zrobiono wielu egzemplarzach, będzie tym cenniejsze im jest w lepszym stanie, to się rozumie samo przez się, że szkoda nawet o tym pisać.
Oj nie, bo przechodzisz z jednej skrajności w drugą. Mam przeciętny sprzęt i nie bawię się w wygrzewanie kabli. Winyli słucham dla jakości dźwięku, jarają mnie fajne nowe wydania, gdy stare są po prostu dla mnie nieosiągalne cenowo. Zresztą, jeżeli wiem, że 1st press brzmi gorzej od nowego wydania, to przecież nie będę kupować czegoś tylko po to, żeby oprawić to w ramkę. Gardzę kolekcjonerami, bo to oni windują ceny i tworzą świętego gralla z niczego. Nie porównujmy obrazów, bo to pojedyncze sztuki. Winyli wychodzi setki, tysiące, setki tysięcy tych samych kopii.
Awatar użytkownika
grummer
Posty: 409
Rejestracja: 21 cze 2013, 03:41

Re: Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#860

Post autor: grummer »

Wojtek pisze:
grummer pisze:Nie sprzedał się, bo to ja wystawiałem tę aukcję, żeby pomóc kumpeli. Płytę oczywiście kupiła kumpela, bo to aukcja grzecznościowa.
Szczerze mówiąc to nie rozumiem mechanizmu ani oczywistości procederu :) Kupiła osoba sprzedająca?
Ja wystawiłem, kupiła kumpela :). To dość skomplikowana sprawa, nie będę tego tutaj wyjaśniał :).
mrdanny
Posty: 102
Rejestracja: 14 gru 2013, 09:54

Re: Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#861

Post autor: mrdanny »

grummer pisze:Gardzę kolekcjonerami, bo to oni windują ceny i tworzą świętego gralla z niczego. Nie porównujmy obrazów, bo to pojedyncze sztuki. Winyli wychodzi setki, tysiące, setki tysięcy tych samych kopii.
No tu już przesadziłeś, ja w przeciwieństwie do przeciętnego Polaka nie gardzę ludźmi sukcesu, ale staram się od nich uczyć, też mnie nie stać na kolekcjonowanie, więc się tu nie wygłupiam, ale podziwami znakomite kolekcje ludzi, których na to stać, a jak chcę posłuchać czegoś w znakomitej jakości, to wybieram pliki 24 bitowe, które i tak koszą winyle, a wychodzi taniej.
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#862

Post autor: klin »

mrdanny pisze:a jak chcę posłuchać czegoś w znakomitej jakości, to wybieram pliki 24 bitowe, które i tak koszą winyle, a wychodzi taniej.
...oooo i tutaj Cię poniosło :) Mam niezłego DAC'a i sporo plików 24 bitowych ale czegoś takiego bym nie napisał.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#863

Post autor: Obywatel »

mrdanny pisze:pierwszy przykład z brzegu:

http://allegro.pl/czeslaw-niemen-dziwny ... 41018.html

Jak można coś takiego ludziom oferować do sprzedaży? Wstyd.
Dokładnie! A jeszcze wcześniej należałoby zadać pytanie jak można doprowadzić płytę do takiego stanu? Jaką trzeba być śmierdzącą fleją?

Takie płyty miewają nawet opis "stan okładki - G-". Przecież to jest kpina w żywe oczy! Zresztą większość sprzedawców zawyża oceny.

Natomiast absolutną bezczelnością jest wystawienie tej płyty za 65 zł.

Za 66 zł mamy nówkę ze sklepu:
http://www.polskienagrania.com.pl/ofert ... ten_swiat/
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#864

Post autor: krolix »

mrdanny pisze:A moim zdaniem, to poważny kolekcjoner, który zna się na rzeczy, na świecie jest mnóstwo kolekcjonerów, którzy wysupłają ostatni grosz na krążek, który poszukują, ale musi być w stanie Mint,
Bez jaj, kupiłem tę płytę w stanie NM za mniej niż 200 zł. Piszę NM, bo okładka jest z tak podłej jakości "kartonu", iż żaden egzemplarz nie może wyglądać jak klasyczny M. ;)
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#865

Post autor: blispx »

Obywatel pisze:
mrdanny pisze:pierwszy przykład z brzegu:

http://allegro.pl/czeslaw-niemen-dziwny ... 41018.html

Jak można coś takiego ludziom oferować do sprzedaży? Wstyd.
Dokładnie! A jeszcze wcześniej należałoby zadać pytanie jak można doprowadzić płytę do takiego stanu? Jaką trzeba być śmierdzącą fleją?

Takie płyty miewają nawet opis "stan okładki - G-". Przecież to jest kpina w żywe oczy! Zresztą większość sprzedawców zawyża oceny.

Natomiast absolutną bezczelnością jest wystawienie tej płyty za 65 zł.

Za 66 zł mamy nówkę ze sklepu:
http://www.polskienagrania.com.pl/ofert ... ten_swiat/
Cena jak cena, nawet jeżeli placek nie spełni kogoś oczekiwań to mała strata gotówki.

Ostatnio wtopiłem pokaźną gotówkę na Bob Dylan Highway 61 Revisited oryginalne wydanie Columbia 2-eye. Uparłem się do tego stopnia że mam już ze 6 egzemplarzy i w każdym są jakieś wady. Stan najlepszego określiłbym jako mocne VG+, a wszystkie opisywane były na aukcjach jako NM, najgorzej EX i ceny też nie małe ;/ Chyba wezmę w stanie sealed fakt że drogo ale już nie ufam otwieranym ;p

Ale w sumie to jest ryzyko jest zabawa ;p
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9605
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#866

Post autor: Cracker »

Polecam tę wersję http://www.mofi.com/product_p/mfsl2-422.htm
Tańsza niż Kult :D
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#867

Post autor: blispx »

Jestem twardy, musi być oryginalna monofoniczna z 1965 roku, co najwyżej będę cierpiał ;p

Następnych chciwiec z MINTem wyskoczył http://www.tinyurl.pl?WsbnYYu7
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
holy_shit_89
Posty: 1432
Rejestracja: 02 sty 2014, 12:24

Re: Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#868

Post autor: holy_shit_89 »

blispx pisze:Jestem twardy, musi być oryginalna monofoniczna z 1965 roku, co najwyżej będę cierpiał ;p

Następnych chciwiec z MINTem wyskoczył http://www.tinyurl.pl?WsbnYYu7
Też od dawna się czaję na mono Highway 61 :) Nie wiem dlaczego, ale mam podejrzenia co do tej aukcji, tak bielusieńkiej okładki jeszcze nigdy nie widziałem (mimo, że w folii)
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#869

Post autor: blispx »

Ano właśnie bez ryzyka nie ma zabawy ;p

Jak dla mnie tak fifty/fifty bo koleś ma trochę negatywnych opinii i jest z New Jersey ;p

Chociaż in plus ta okładka w shrink (dłużej zachowują biel) do tego ładna dziurka winyla niezjechana przez szpindel, ostatnio zaczynam na takie drobiazgi zwracać uwagę ;p
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
mrdanny
Posty: 102
Rejestracja: 14 gru 2013, 09:54

Re: Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#870

Post autor: mrdanny »

blispx pisze: Ostatnio wtopiłem pokaźną gotówkę na Bob Dylan Highway 61 Revisited oryginalne wydanie Columbia 2-eye. Uparłem się do tego stopnia że mam już ze 6 egzemplarzy i w każdym są jakieś wady. Stan najlepszego określiłbym jako mocne VG+, a wszystkie opisywane były na aukcjach jako NM, najgorzej EX i ceny też nie małe ;/ Chyba wezmę w stanie sealed fakt że drogo ale już nie ufam otwieranym
Ta zauważyłem, że na ebay jest tak samo jak na allegro, większość sprzedających robi jedynie wizualizacje, potem co najwyżej przyzna się, że jest na wpół ślepy i przeprosi, ale i tak każdy z nich liczy, że klient nie będzie fikał. Mam jeszcze szacunek do tych którzy piszą, że oceniają na oko, ale ci co stosują obowiązującą skalę z brzmienia a nie słuchają to już bym niszczył, szczególnie jak płaci się sporo. Moim zdaniem jak sprzedający wie, że ma LP, który pójdzie powyżej 100$, to powinien wiedzieć co sprzedaje, a nie tylko podniecać się, że mu wpadnie sporo kasy, bo miał fuksa w Goodwill i kupił taki krążek za 50 centów.
ODPOWIEDZ