Chore ceny płyt na Allegro/eBay

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4469
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#871

Post autor: blispx »

Jeżeli to sklep to zwrot gotówki jest raczej pewny, nawet 50% - w przypadku kiedy nie odsyłałem bo się nie opłacało. Boją się negatywów i sprawy Ebay/PayPal. Gorzej z niedzielnymi sprzedawcami. Allegro nie ma startu do Ebay co drugi sprzedający tam to oszołom handlujący śmieciem z wystawek
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
mrdanny
Posty: 102
Rejestracja: 14 gru 2013, 09:54

Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#872

Post autor: mrdanny »

No ebay jest dla kupujących, sprzedający tam to popychadło właśnie przez zwroty kasy bez pytania, co ma dobre i złe strony, złe takie, że już dawno stamtąd wymiotło okazjonalnych sprzedających i szansę kupienia czegoś za dolara. Nie sądzę, aby było mniej śmiecia przez to, jedynie więcej pośredników i cen full. Są tacy, którzy specjalnie szukają płyt brudnych, niemytych, bo po pierwsze dawne środki czyszczące niszczyły wg nich płytę (a i dzisiaj w Ameryce ludzie nie widzą nic złego w myciu kranówą i płynem do talerzy), a po drugie mają nadzieję, że po brudem znajdą mint, no ale takie rzeczy to już skończyły się na ebay.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4469
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#873

Post autor: blispx »

Różnie z tym bywa.. Czasami zaryzykuję i kupię coś od niedzielnego sprzedawcy za kilka baksów z wizualną oceną VG/VG+ i daję oczko lub 2 oczka wyżej po odsłuchu, a od sprawdzonego wydawałoby się sprzedawcy z pełną oceną i zajebistymi zdjęciami full wypas na stronie - okazuje się krapem nie do odsłuchu bo ma wady tłoczenia, ale są to raczej rzadkie przypadki. Na A..gro możesz o tym zapomnieć w sensie okazji , spotykałem już nawet powykałaczkowe egzemplarze ;p

Najwięcej płyt bliskich MINT zakupiłem chyba na niemieckim Ebay ale liczy się też content i oryginalne press-y amerykańskie kupuje tylko w Stanach

Co do Twojej opinii dotyczącej poszanowania placków przez Amerykanów to trudno się z tym nie zgodzić. Normalną praktyką tam jest trzymanie płyt w zdezelowanych kopertach, wyjmowanie brudnymi paluchami etc widać to szczególnie na rozbiegówce, ale ja już na to nie zwracam uwagi i tak zawsze je myje
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#874

Post autor: Wojtek »

mrdanny pisze:że już dawno stamtąd wymiotło okazjonalnych sprzedających i szansę kupienia czegoś za dolara
Nie zgodzę się :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#876

Post autor: pan_winyl »

A floydzi u sprzedającego tylko 99 zł :? W sumie niezła cena jeśli dobry stan.

ale z bajmem znowu poleciał
http://allegro.pl/bajm-biala-armia-pols ... 02982.html
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4469
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#877

Post autor: blispx »

http://www.tinyurl.pl?EeeqaU2v - nieznana matryca, można się tylko domyślać ale wątpliwe że to 1st press prędzej Atco yellow label

Gdy doszło do $100 zwątpiłem ;p

Armagedon z tymi cenami jeszcze trochę to 1 winyl będzie w cenie całego sprzętu hifi , ale w sumie to była aukcja , czyli trzeba liczyć aż się ten boom na winyle zacznie zmniejszać ;p

Swoją drogą udało mi się wyhaczyć od Brytola oryginalny 1st press angielski mono w stanie ex, obaczymy tylko jak przyjdzie jaki jest stan ;p
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4072
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#878

Post autor: trafalgar »

"Odtwarzam" swoją kolekcje płyt sprzed lat ,kupując przeważnie na aukcjach allegro .Płyty to przeważnie polski rock lata 60-90".Ceny zważywszy na wiek stan itp są przeważnie niewygórowane,ale......skąd taka cena za co nie bądź popularna płytę?

http://allegro.pl/maanam-o-plyta-winylo ... 01898.html
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#879

Post autor: Obywatel »

Z jakiegoś powodu ta płyta osiąga dość wysokie ceny - nie pierwszy raz się z tym stykam.

Co masz na myśli pisząc "odtwarzam". Czyżbyś wyrzucił swoje stare płyty na śmietnik w czasach totalnej supremacji cyfry :?: :doh:
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
blackholesun
Posty: 584
Rejestracja: 21 wrz 2013, 19:20

Re: Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#880

Post autor: blackholesun »

.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2016, 12:49 przez blackholesun, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4072
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#881

Post autor: trafalgar »

Obywatel pisze:
Co masz na myśli pisząc "odtwarzam". Czyżbyś wyrzucił swoje stare płyty na śmietnik w czasach totalnej supremacji cyfry :?: :doh:


Niestety,najpierw wojsko,później kilkuletni pobyt za granicą,następnie ożenek i przeprowadzka z rodzinnego miasta(tam została płytoteka)do miasta żony,budowa domu gzie obecnie mieszkam,jedno dziecko,drugie dziecko ,a płytami w międzyczasie"zaopiekowali się (czyt.sprzedali) przedsiębiorczy siostrzeńcy.Zostało zaledwie kilka płyt,które zdołałem po latach przygarnąć z powrotem do siebie.
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#882

Post autor: krolix »

Obywatel pisze:Z jakiegoś powodu ta płyta osiąga dość wysokie ceny - nie pierwszy raz się z tym stykam.
Ta płyta przeciętnie chodzi za 20 zł. I nic dziwnego, bo nakład jest liczony w setkach tysięcy egzemplarzy.
adik75
Posty: 268
Rejestracja: 22 sie 2013, 20:03

Re: Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#883

Post autor: adik75 »

A propos Kultu. Trochę szukałem "Posłuchaj...". Kupiłem za 10 złotych w stanie NM.
vanderer
Posty: 25
Rejestracja: 26 gru 2014, 20:11

Re: Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#884

Post autor: vanderer »

kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#885

Post autor: kielek »

Ten co mu wyceniał te skarby był chyba na ''dopalaczach''....
ODPOWIEDZ