Promocje

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Promocje

#811

Post autor: zbyszek1982 »

RadTang pisze:
06 kwie 2021, 12:15
Życzę im szybkiego zwrotu mojej gotówki i późniejszej upadłości.
Widzę chrześcijańskie miłosierdzie w natarciu. Ech.
Awatar użytkownika
Fl3t05
Posty: 149
Rejestracja: 05 paź 2020, 13:27
Gramofon: mam
Lokalizacja: Kraków

Re: Promocje

#812

Post autor: Fl3t05 »

Zrozumienie jak najbardziej, chyba nikt nie spodziewał się, że firma zrealizuje to zamówienie. :)
Wg mnie chodzi bardziej o sposób w jaki zamówienia zostały anulowane - automatyczny mail z informacją, że jest anulowane, żadnej informacji dlaczego, żadnej informacji o zwrocie środków, żadnego 'przepraszam'... Sorki, ale nie tak to się załatwia.

A wystarczyłby zwykły mail, że nastąpił błąd w systemie, zamówienia musiały zostać anulowane i zwrot środków nastąpi w przeciągu kilku dni. Dodatkowo jakiś voucher np. 10% na następne zakupy, z którego pewnie i tak nikt by nie skorzystał, ale przynajmniej sytuacja zostałaby załatwiona z klasą.
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Promocje

#813

Post autor: RadTang »

No właśnie... Nie chodzi o samo to, że anulowane tylko oto jak się to stało. Wyłączyli całą muzykę - bez żadnej informacji.
Zero komunikacji... Ani be, ani me, ani chociaż pocałujcie nas w de...

Rzadko się aż tak denerwuję... Gdyby to spotkało moją Mamę to pewnie by się ostro wykłócała i w ogóle. A ja jestem spokojniejszy.
Awatar użytkownika
tomaszek
Posty: 1007
Rejestracja: 17 lis 2017, 11:20
Gramofon: Pioneer PL-50L
Lokalizacja: Wrocław

Re: Promocje

#814

Post autor: tomaszek »

U mnie w firmie (branża IT) kilka lat temu był podobny przypadek. Jeden laptop przez pomyłkę miał wystawioną cenę 1500 PLN, zamiast 1500 EUR. W ciągu niecałej dobry wpłynęło ok. 50 zamówień. Większość klientów zrozumiała błąd systemu, ale znalazło się dwóch, którzy nie odpuścili i zasypywali nas pozwami. Niektórzy już tak mają i nic na to nie poradzisz.
Tylko, że my zrobiliśmy akcję i każdy klient był indywidualnie obdzwaniany plus dostał info na maila. Tutaj ilość zamówień pewnie jest sporo większa, ale wyjaśniający mailing powinny puścić
Pioneer PL-50L + MC-1000 / MIT-1 / AT-33PTG mk1 / V15 III L-M (SAS) + Husariaa v2 / SUTy + LAR IA-200HB + M-S Mezzo 8
Music Hall PH25.2 + Beyerdynamic DT 990 PRO
Atoll DR200SE + DAC by Martynka
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4048
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Promocje

#815

Post autor: trafalgar »

Też mam wiadomość z automatu , iż anulowano zamówienie. Wysłałem e-mail z zapytaniem o podstawę prawną anulowania zamówienia.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Promocje

#816

Post autor: zbyszek1982 »

Fl3t05 pisze:
06 kwie 2021, 13:43
A wystarczyłby zwykły mail, że nastąpił błąd w systemie, zamówienia musiały zostać anulowane i zwrot środków nastąpi w przeciągu kilku dni. Dodatkowo jakiś voucher np. 10% na następne zakupy, z którego pewnie i tak nikt by nie skorzystał, ale przynajmniej sytuacja zostałaby załatwiona z klasą.
Oczywiście, pod warunkiem, że system, z którego korzystają na cos takiego pozwala. Równie dobrze mogą mieć tylko opcję anulowania ze zautomatyzowanym mailingiem. Scenariusz biznesowy oprogramowania najprawdopodobniej w ogóle nie przewidywał takiego fuckupu. Różnie bywa.
Awatar użytkownika
Fl3t05
Posty: 149
Rejestracja: 05 paź 2020, 13:27
Gramofon: mam
Lokalizacja: Kraków

Re: Promocje

#817

Post autor: Fl3t05 »

O, właśnie przyszło:

Dzień dobry!



Bardzo dziękuję za kontakt w sprawie zamówienia XXXX.

Serdecznie przepraszam za anulację.

Pragnę wyjaśnić, że podczas składania zamówienia, nasz dostawca wyświetlał nam dostępność tego towaru dlatego też, możliwe było złożenie zamówienia przez stronę.

Robiliśmy wszystko co w naszej mocy, aby pozyskać produkt, ale niestety nie było to możliwe.

Proszę mi wierzyć, że dla nas również nie jest to przyjemna sytuacja, ponieważ jako sklep, chcemy aby Klienci składali i realizowali u nas swoje zamówienia.

Na tę chwilę pozyskanie produktów nie jest możliwe, dlatego też zostały one anulowane.

Zwrot środków będzie widoczny na koncie bankowym, z którego zamówienie zostało opłacone, w terminie do 3 dni roboczych.

Mam nadzieję, że produkt wkrótce pojawi się w ofercie naszego sklepu i możliwe będzie dokonanie zamówienia raz jeszcze.

Za wszelkie niedogodności bardzo przepraszam.


Życzę miłego dnia!
Pozdrawiam


Lekka ściemka nie jest zła, nie? :)
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4048
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Promocje

#818

Post autor: trafalgar »

Czyli sprzedają coś czego nie mają.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Promocje

#819

Post autor: zbyszek1982 »

trafalgar pisze:
06 kwie 2021, 14:08
Czyli sprzedają coś czego nie mają.
Nie oni pierwsi i nie ostatni. Większość handlu w sieci tak wygląda.
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Promocje

#820

Post autor: RadTang »

O poziom niżej od Gramofonika.. ten przynajmniej posiada badziew, który sprzedaje. :twisted:
Awatar użytkownika
Badyl
Posty: 12
Rejestracja: 06 gru 2013, 08:00

Re: Promocje

#821

Post autor: Badyl »

Kilka tysięcy płyt ludzie zamówili i ani jedna nie jest dostępna :D
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2029
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Promocje

#822

Post autor: MaciejT »

No ja bym jednak tak nie napisał. Wiele firm handluje towarem, którego nie ma na stanie, a mail od nich był rzeczowy, grzeczny i wyjaśniający sytuację. Pieniądze wrócą na konto i nikt nie umoczy kasy, z gramofonikiem to jednak inna kwestia. Po prostu ludzie się podpalili że nakupią płyt za ułamek wartości i stąd żal. Ja tam próbuje ich trochę zrozumieć i tłumaczyć. A życzenie komuś upadłości firmy, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, uważam za grubą przesadę.
Awatar użytkownika
Badyl
Posty: 12
Rejestracja: 06 gru 2013, 08:00

Re: Promocje

#823

Post autor: Badyl »

Taka jak pisałem wcześniej właścicielem sklepu jest Empik, upadłość im raczej nie grozi.
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Promocje

#824

Post autor: RadTang »

Za Empikiem też nie przepadam...
Ale fakt, przesadziłem.
Przepraszam.
Awatar użytkownika
xyz
Posty: 568
Rejestracja: 23 lut 2018, 15:09
Gramofon: Sony PS X-50
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Promocje

#825

Post autor: xyz »

trafalgar pisze:
06 kwie 2021, 14:08
Czyli sprzedają coś czego nie mają.
Na porządku dziennym na allegro, choćby dlatego, by nie utracić labelki "sprzedał tyle a tyle" ;)
ODPOWIEDZ