Lista nieuczciwych sprzedawców online

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Piotr z Podkowy
Posty: 4
Rejestracja: 27 lut 2018, 19:00

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#811

Post autor: Piotr z Podkowy »

"To ogłoszenie jest nieaktualne" - ja jej nie kupiłem , sprawa zamknięta
p.s. nie targowałem się , nawet dwukrotnie wyższa cena byłaby ceną dobrą
Awatar użytkownika
Michal35
Posty: 1672
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:58
Lokalizacja: pomorskie

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#812

Post autor: Michal35 »

Jako że sprzedający był już omawiany na forum i ja sam nadziałem się kiedyś na gościa przytoczę rozmowę w sprawie jednej z aukcji dokładnie tej:
https://allegro.pl/sony-ps-5520-gramofo ... ml#thumb/1
którą prowadziłem z delikwentem:
Zapytałem jaka wkładka, jaki stan igły i czy był serwisowany. Oto odpowiedź:

"wkładka i koszyk juz jest orginalna sonego stan ocenam na bardzo dobry tam nie ma co sie psuc --pozdrawiam"

Więc zapytałem o co chodzi bo na zdjęciu jest inna. Odpowiedź:

"powiedziałem ze jest orginalna sony i kropka brak zdiec z igłą mm-wiem co sprzedaje --pozdrawiam wygrywajay bedzie mile zaskoczony "

Zachowałem oczywiście oryginalną pisownie.
Miałem dylemat czy nie wstawić tego do wątku ale jaja :D
Gramofon: Sony PS-X 60, AT 440 Mlb, AT 33ML i wiele innych
Nuda dual mono.
Hitachi HMA 7500 + HCA 7500 MK II
Dali Zensor 7
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#813

Post autor: blispx »

Fajnie tylko że to dział z płytami jest a nie ze sprzętem , co najmniej 2 strony offtopa, Zbychu uporządkuj ;)
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Michal35
Posty: 1672
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:58
Lokalizacja: pomorskie

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#814

Post autor: Michal35 »

Oh! :oops: :pray:
Gramofon: Sony PS-X 60, AT 440 Mlb, AT 33ML i wiele innych
Nuda dual mono.
Hitachi HMA 7500 + HCA 7500 MK II
Dali Zensor 7
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#815

Post autor: pan_winyl »

jakby coś to polecam
https://sprawdzsprzedawce.pl
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
kaf
Posty: 373
Rejestracja: 15 paź 2012, 17:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#816

Post autor: kaf »

Z tym OLX to bywa różnie. Jedni mówią "tylko osobiście kupować" inni "tylko za pobraniem" jeszcze inni "nie kupować nic droższego niż 100zł". Przy odbiorze osobistym padłem ofiarą oszustwa dwa razy, za pierwszym odstąpiłem jednak od zwrotu towaru, gdyż kwota była niska /40zł/, a usterkę byłem w stanie sam wyeliminować. Poza tym szkoda mi czasu na kursowanie po mieście w wątpliwe dzielnice. Za drugim było inaczej - po przyjeździe i sprawdzeniu towar okazał się uszkodzony, kupiłem go jednak po obniżeniu ceny przez sprzedającego, bo wiedziałem, że dam radę go samemu naprawić. Poza tym przebyta odległość /150km w obie strony/ demotywowała mnie do powrotu na pusto. Wysyłkowo nie zdarzyło mi się paść ofiarą, lecz unikam kupowania wartościowych rzeczy, tutaj zazwyczaj drobnica o małej wartości. Raz dokonałem zakupu za 400zł, ale było wszystko ok. Paczka zapakowana lepiej niż bdb.

Zanim podejmę decyzję, czy jechać albo brać wysyłkowo, zawsze dzwonię i rozmawiam, wypytuję o istotne rzeczy. Mętne tłumaczenia lub ogólna niechęć to stanowczy krok by nie ryzykować. Ochrona kupującego tam formalnie nie istnieje, pozostaje tylko droga z organami ścigania. Dlatego warto uważać. Ale wieszania psów na zasadzie "bo wszyscy kradną" to demagogie.
Revox B 150, Revox B 260, Revox B 226, Marantz CD 74, Philips CD303, Miida M 6000 P + AT 20SLa, Radmor LS10
elyot39
Posty: 2
Rejestracja: 13 gru 2018, 00:11

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#817

Post autor: elyot39 »

vinylowe_delicje.
...koleś wystawia płyty na Allegro, wyjątkowo perfidny typ...Wystawia płyty z zawyżoną skalą ocen(prawie wszystkie z oceną bardzo dobry ),a w efekcie otrzymujecie ZRYTE PŁYTY. Kupujecie od gościa płyty w sprzedaży wysyłkowej, facet wciska wam g..wno, a najlepsze w tym wszystkim jest to, że nie macie (wg tego sprzedawcy) prawa zwrotu(ustawowego 14sto dniowego), bo on sobie wymyślił "Prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyny nie przysługuje konsumentowi w przypadku, gdy kupujący otworzył zapieczętowane opakowanie nagrania dźwiękowego, wizualnego lub programu komputerowego (przepis z ustawy)." Jednym słowem wciska ludziom g..wno i ciemnotę .Dziwię się tylko ,że Allegro jest bierne na tego typu patologie..Szkoda mi w tym wszystkim wszystkich uczciwym sprzedawców, bo oni przez takich cwaniaczków najwięcej tracą ...
Sprawa jest w toku
zdzialawa
Posty: 42
Rejestracja: 13 gru 2017, 13:17

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#818

Post autor: zdzialawa »

elyot39 pisze:
15 gru 2018, 01:13
vinylowe_delicje.
...koleś wystawia płyty na Allegro, wyjątkowo perfidny typ...Wystawia płyty z zawyżoną skalą ocen(prawie wszystkie z oceną bardzo dobry ),a w efekcie otrzymujecie ZRYTE PŁYTY. Kupujecie od gościa płyty w sprzedaży wysyłkowej, facet wciska wam g..wno, a najlepsze w tym wszystkim jest to, że nie macie (wg tego sprzedawcy) prawa zwrotu(ustawowego 14sto dniowego), bo on sobie wymyślił "Prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyny nie przysługuje konsumentowi w przypadku, gdy kupujący otworzył zapieczętowane opakowanie nagrania dźwiękowego, wizualnego lub programu komputerowego (przepis z ustawy)." Jednym słowem wciska ludziom g..wno i ciemnotę .Dziwię się tylko ,że Allegro jest bierne na tego typu patologie..Szkoda mi w tym wszystkim wszystkich uczciwym sprzedawców, bo oni przez takich cwaniaczków najwięcej tracą ...
Sprawa jest w toku
Potwierdzam, ta sama osoba zdaje się kryje się pod nazwą fibirella13 i fibi5. Naciąłem się również - okładka ładna, ładnie zapakowana ale płyta... jeden trzask. Szkoda, ale no cóż, na szczęście kupiłem tylko jedną płytę, choć miała być w cudownym stanie. Jeśli ten ktoś otworzy nowe, jeszcze inne konto, to rozpoznacie go po zaznaczaniu w tytule aukcji (płyty zagraniczne), że dana płyta to "1st press USA" :? Także ma te same pokręcone informacje w zakładce Zwroty.
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#819

Post autor: pan_winyl »

Szybkie pytanie o użytkownika patrykch25 z alledrogo - ktoś coś kupował u niego? Wydaje się że Pan kilkukrotnie wystawia te same sprzęty i kiedy o to go zapytać, przestaje odbierać telefon/ odpisywać na maile- nie zakładam nieuczciwości - ale może ktoś coś :)
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
irek200
Posty: 304
Rejestracja: 13 kwie 2017, 14:46
Gramofon: Marantz'e różne
Lokalizacja: Warszawa Mokotów

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#820

Post autor: irek200 »

pan_winyl pisze:
09 kwie 2019, 09:26
Szybkie pytanie o użytkownika patrykch25 z alledrogo - ktoś coś kupował u niego? Wydaje się że Pan kilkukrotnie wystawia te same sprzęty i kiedy o to go zapytać, przestaje odbierać telefon/ odpisywać na maile- nie zakładam nieuczciwości - ale może ktoś coś :)
Ja kiedyś coś kupiłem i się mocno uszarpalem. Gość pakuje byle jak :(. Ampli był owinięty tylko w strecz, paczka bez usztywnienia i w transporcie zostały połamane zaciski głośnikowe i został obity. Pan się nie poczuwał, zabrał jeszcze kasę z odszkodowania za opóźnioną przesyłkę (paczka szła 3 tyg). Po niemal 9 miesięcznym sporze na allegro odzyskałem w końcu odszkodowanie i ochłap 50 zł na naprawę... Odpuściłem w końcu bo to nie partner do załatwiania interesów. Oczywiście gdy proponowałem zwrot nie było takiej opcji a potem w sporze kłamał. No i kasę chce tylko na konto, nie poprzez allegro. Ogólnie lepiej uważać moim zdaniem...
Pozdr
Marantz 6300, 6110, Dual 1239A
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#821

Post autor: pan_winyl »

irek200 pisze:
10 kwie 2019, 23:14
Ja kiedyś coś kupiłem i się mocno uszarpalem.
Dzięki za info! Właśnie o tym koncie myślę jako potencjalnej red flag - allegro trudno będzie wyegzekwować cokolwiek. Z tego co widzę, handlował już na 3 -4 kontach z czego jedno zablokowane, kolejne usunięte. Zalał mocno allegro różnym sprzętem i ciężko przeoczyć to co u niego leży.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
polar123
Posty: 31
Rejestracja: 23 mar 2019, 13:02
Gramofon: Pioneer PLX-500

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#822

Post autor: polar123 »

Listopad51 - https://allegro.pl/oferta/ac-dc-higway- ... 8090382099
Facet sprzedaje pirackiego płyty. Kręci się również po Metalowej Giełdzie w Katowicach.
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 3806
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#823

Post autor: mrcnoos »

polar123 pisze:
12 maja 2019, 07:51
Listopad51 - https://allegro.pl/oferta/ac-dc-higway- ... 8090382099
Facet sprzedaje pirackiego płyty. Kręci się również po Metalowej Giełdzie w Katowicach.
Ale w opisie masz informację, że to bootleg. Więc nie należy się spodziewać oryginału.
polar123
Posty: 31
Rejestracja: 23 mar 2019, 13:02
Gramofon: Pioneer PLX-500

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#824

Post autor: polar123 »

Ale to nie jest bootleg, tylko chamska piracka kopia oficjalnego albumu. Oczywiście ci co już siedzą trochę w temacie wiedzą że to nie orginał ale dla dużej części osób jest to wiedza tajemna.
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2031
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#825

Post autor: MaciejT »

Kupiłem od człowieka Rhapsody of fire, czekam na przesyłkę. Ma być oficjalne niemieckie tłoczenie. Jestem dziwnie spokojny że wszystko będzie OK. Mam nadzieję że się nie rozczaruję.
ODPOWIEDZ