Lista nieuczciwych sprzedawców online

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#796

Post autor: Regsoft »

chudy_b pisze:
02 wrz 2018, 11:36
mocny sygnał
Oczywiście ... ale pomiędzy "mocnym sygnałem" a publicznym oskarżaniem kogokolwiek o oszustwo jest chyba spora rozbieżność ... prawda? :think:
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#797

Post autor: chudy_b »

Regsoft pisze:
02 wrz 2018, 11:39
prawda?
No niby tak. Autor posta jak na razie nie został oszukany. Ale warto tę informację potraktować jako ostrzeżenie.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#798

Post autor: blispx »

napisz do niego i zapytaj czy wyślę , jak odpowie to naciągacz, na olx pełno tego typu chwastów i lepiej unikać tego portalu, było już o tym sam szeryf przestrzegał :D aha warto w takim wypadku zgłosić do administracji olx jako oszustwo- wykastrują delikwentowi konto
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41559
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#799

Post autor: Wojtek »

OLX to loteria większa niż na allegro.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#800

Post autor: Regsoft »

chudy_b pisze:
02 wrz 2018, 11:45
warto tę informację potraktować jako ostrzeżenie
Albo ja czegoś nie rozumiem albo sam nie potrafię przekazać prostej rzeczy. Ostrzeżenie było skierowane wobec konkretnej osoby a nie zwróceniem uwagi na jakieś ogólne działanie. Jeśli człek zasłuży na piętnowanie to niech to będzie udowodnione oszustwo a nie jakiś potencjał tkwiący w domniemanym działaniu. Gość może jest oszustem ale zanim to się nie potwierdzi to daleki byłbym aby go publicznie chłostać. No chyba, że udowodnił to tylko forumowicz nie napisał tego w jasny sposób :?

PS. Jeśli człek nie odbiera telefonów ode mnie to próbuję z innego numeru. Jeśli nie odbiera od nikogo to raczej wyobrażam sobie inne przyczyny niż chęć oszukania mnie ...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41559
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#801

Post autor: Wojtek »

Przejrzałem ogłoszenia gościa - nie widzę znamion typowego oszusta sprzętowego (czyli masa fajnych sprzętów w okazyjnych cenach itd.)

Może kolega zgłaszający jakoś podpadł sprzedawcy i dlatego nie chce z nim rozmawiać? Nie wiem, próba negocjacji i tak dobrej ceny itd.?
Mi wtedy też odechciewa się rozmawiać z ludkami ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#802

Post autor: kriss »

To jest OLX ogłoszenia prywatne. Nikt nie ma obowiązku odbierać od Ciebie telefonu, może nie podoba mu się twój sposób konwersacji? A może dostał za przeproszeniem sraczki i nie ma chwilowo ochoty na interesy? A może ma piętnastu innych chętnych którzy biorą bez negocjacji?
Można snuć różne historie a potoczne hasło " nasz klient nasz pan" na OLX nie obowiązuje. Więc byłbym bardziej powściągliwy w osądach.
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#803

Post autor: Merrick »

Piotr z Podkowy pisze:
02 wrz 2018, 10:21
Ponieważ obaj jesteśmy z Wawy to zaproponowałem spotkanie w sobotę.
chudy_b pisze:
02 wrz 2018, 11:36
Urywanie kontaktu po propozycji osobistego odbioru przez "sprzedawców" z olx to mocny sygnał, że coś jest nie tak.
Mój kolega nikogo nie wpuszcza do mieszkania ze powodu posiadania sporej kolekcji obrazów olejnych dużej wartości. Do niektórych osób nie można sobie ot tak wejść z ulicy
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#804

Post autor: kriss »

blispx pisze:
02 wrz 2018, 12:14
na olx pełno tego typu chwastów i lepiej unikać tego portalu
Takie same chwasty są i na allegro... Nie ma co dyskutować. Jak ktoś ma Cię wydymać to wydyma , liczy się czujność kupującego. Rozumiem obawy autora wpisu ale bez przesady. OLX daje większą swobodę sprzedającemu.
Sorki ale mi to wygląda na szukanie dziury w d....
Nigdy, ale to nigdy! Never ever nie zostałem zostałem oszukany na OLX. A przewalilem tam masę towaru.
Co nie zmienia faktu że wiele transakcji olałem po otrzymaniu odpowiedzi na podstawowe pytania, da sie wyczuć cwaniaków nawet na podstawie tego co piszą
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2018, 13:21 przez kriss, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#805

Post autor: blispx »

kriss jeżeli już kogoś cytujesz to rób to dokładnie a nie robisz sobie [cut] w połowie zdania, jeżeli przeczytasz to co napisałem jeszcze raz to zrozumiesz, albo i nie..
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#806

Post autor: kriss »

Blispx , czepiasz się wycinek z tego co sam napisałeś. Ja wiem że wyrwane troszkę z kontekstu zdania. Ale nie miałem na celu tutaj prowadzić wywodu na zasadzie " wytnę mu i zacytuję". Odniosłem się do samego stwierdzenia. Tak zgadzam się , że sztuką jest wyczuć takie chwasty przed oddaniem im swoich pieniędzy , a Ty opisałeś jedną z metod.
Doskonale zrozumiałem twój przekaz.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#807

Post autor: blispx »

chwasty w przypadku gdy gość okazałby się oszustem, dlatego napisałem Tobie abyś cytował całość bo to wynika jasno z tego co tam napisałem
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#808

Post autor: kriss »

Teraz to ty mnie oceniasz... nigdy nie kupiłem nic w ciemno , pełna inwigilacja, moze dlatego nikt mnie nie oszukał???
Nie rozumiem po czym wnosisz? Znasz mnie ?

Edit: ok edytowałeś w tym samym czasie i teraz to bez sensu mój post :D
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#809

Post autor: blispx »

bo za szybko czytasz lub ja za wolno piszę, zrób edit :)
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Piotr z Podkowy
Posty: 4
Rejestracja: 27 lut 2018, 19:00

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#810

Post autor: Piotr z Podkowy »

Mój wpis miał na celu ostrzec , nie oskarżać . Nie znam go .
Napiszę , jeśli się odezwie.
ODPOWIEDZ