Lista nieuczciwych sprzedawców online

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kijek
Posty: 186
Rejestracja: 10 sty 2016, 15:42
Gramofon: Pioneer PL-112D

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#751

Post autor: kijek »

A ja raz jeszcze przejadę się po sprzedawcy Vinylowy_raj. Moja dziewczyna na dzień dziecka sprezentowała mi amerykańskie wydanie Fleetwood Mac - Fleetwood Mac. Stan niby bdb, a płyta skwierczy niemiłosiernie, choć sam dźwięk nie uległ znacznej degradacji. I w tym miejscu od pewnego czasu nachodzi mnie pewna myśl. Wszystkie te skale ocen są do niczego. Każda płyta powinna być oceniana w kategorii degradacji samego dźwięku, oraz zakłóceń "dodatkowych" (szmery, trzaski). Dajmy na to - mam "Magię obłoków" zajechaną przez Bambino, która nie skwierczy ale ma zdegraowany dźwięk. I mam "Fleetwood Mac", która skwierczy niemiłosiernie, lecz dźwięk jest całkiem dobry. Teoretycznie obie płyty zasługują na Fair lub Poor, jednak mimo wszystko bardziej znośny jest brak degradacji i trzaski.
Pioneer PL-112D (Shure M75ED) -> Kenwood KR-5200 -> Grado SR60e
Moja skromna kolekcja
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#752

Post autor: blispx »

Przecież RCGS jasno mówi że fingernail crackle to maks. Good a smażalnia to maks. Fair. To że jakiś winylowy raj nie umie adekwatnie oceniać tego co sprzedaje nie znaczy że coś jest bez sensu. Nie kupisz od niego już nigdy nic i wystarczy
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
ojanana
Posty: 4
Rejestracja: 21 gru 2015, 12:45

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#753

Post autor: ojanana »

UWAGA NA TEGO SPRZEDAWCĘ:
Typek prowadzi sklep pt. "Tschak!" na allegro jego konto zostało zablokowane ale już działa pod drugim nickiem pt. SoundRec
Jest to ta sama osoba, bardzo nieuczciwa, nie wysyła płyt, zerowy kontakt i ciągle zwodzi, że tak już wysłał, że już paczka idzie blablabla.
TOTALNY OSZUST uważajcie na niego, bo zakupy u tego Pana to jedna wielka loteria....
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#754

Post autor: cooledit »

Dobrze wiedzieć, bo kilka lat temu kupowałem u gościa i nie było najmniejszych problemów a ostatnio zaczynałem przemyśliwać nad kupnem u gościa kilku płyt. ..... I już nie ma po gościu śladu wśród sprzedających. Szkoda bo ciekawe tytuły miewał u siebie.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
holy_shit_89
Posty: 1432
Rejestracja: 02 sty 2014, 12:24

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#755

Post autor: holy_shit_89 »

cooledit pisze:Dobrze wiedzieć, bo kilka lat temu kupowałem u gościa i nie było najmniejszych problemów a ostatnio zaczynałem przemyśliwać nad kupnem u gościa kilku płyt. ..... I już nie ma po gościu śladu wśród sprzedających. Szkoda bo ciekawe tytuły miewał u siebie.
Możesz spróbować bezpośrednio w sklepie tschak.pl Kupowałem kiedyś i też nie było problemu.
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#756

Post autor: cooledit »

Napiszę co i jak wyszło jak się zdecyduję. Może koleś zasługuje na jakąś szansę :think:
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#757

Post autor: klin »

Tschak! ma po prostu baaaardzo długie terminy dostawy i ludzi to wnerwiało...nie każdy doczytał pewnie, że oni mieli po 2 - 3 tygodnie dostawy zapisane. A wychodziło i jeszcze dłużej. Ja kiedyś czekałem ponad miesiąc.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#758

Post autor: zbyszek1982 »

Gramofonik ładnie obnażył swoje praktyki na forum Audiomaniacy.

Sprzedawane przez siebie wkładki czyści papierem ściernym na mokro a igły traktuje odrdzewiaczem, żeby się ładnie błyszczały.

OSTRZEGAM! Nie dajcie się zwieść wyglądowi i nie kupujcie tych wkładek.
Tutaj "oferta" http://allegro.pl/listing/user/listing. ... m&id=20080
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#759

Post autor: olsza84 »

I tu jeszcze kolejny przykład co idzie na sprzedaż i w jakim stanie :doh: :evil:
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2169.0
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
CRX2
Posty: 52
Rejestracja: 08 lis 2017, 12:28

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#760

Post autor: CRX2 »

Czy ktoś z Was może zamawiał ostatnio coś od, wspomnianego już tu, vinyleum? Wylicytowałem u niego chyba 5 płyt, planowałem jeszcze coś wylicytować i dopiero opłacić, żeby całość została wysłana w jednej paczce. Wchodzę jednak wczoraj we "wszystkie przedmioty sprzedającego", a tam pusto: "Ten użytkownik nic teraz nie sprzedaje.", mimo iż przedwczoraj miał kilkadziesiąt/-set winyli na sprzedaż...

Co się stało? I co teraz zrobić z kasą należną dla tego sprzedawcy? Napisałem maila z pytaniem co się stało, czemu zniknęły, itd. to odpisał mi łamaną polszczyzną (wybaczcie za capsa, ale cytuję):
"WITAM AUKCJE SIE JUZ SOKONCZYLY WIEC ZASPALA PAN Z LICYTACJA PROSZE O ROZLICZENIE ZA WYGRANA/WYGRANE AUKCJE POZDRAWIAM IZ APRASZAM W NASTEPNYME MIESIACU NA LICYTACJE"

Czy faktycznie mógł mieć ustawione wszystkie licytacje na ten jeden dzień? Czy przeleję kasę i płyt nie zobaczę? Jakieś pomysły?; )
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#761

Post autor: blispx »

Sprzedający ma rację pisząc że aukcje się już skończyły, tak się składa że licytowałem cuś tam, więc to chyba nieczysta zagrywka konkurencji bo nie wierze w taką głupotę kupującego- nikt nie jest aż tak głupi no ale może się mylę :D
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#762

Post autor: Merrick »

CRX2 pisze:
08 lis 2017, 15:56
Czy faktycznie mógł mieć ustawione wszystkie licytacje na ten jeden dzień?
dokładnie. Też sprzedawałem płyty CD na allegro to wszystkie moje aukcje kończyły się przeważnie o tej samej godzinie np w niedzielę o 20.00. Wtedy w poniedziałek mogłem już wysyłać płyty a to nie świadczy o sprzedawcy że jest nieuczciwy
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#763

Post autor: chudy_b »

Kiedyś sporo od niego kupowalem. Od faktycznie potrafił wystawiac po 100 płyt na raz.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#764

Post autor: blispx »

On ma interwał 1m, wszystkie licytacje rozrzuca na 1-3 dni. Zapraszam na aukcje vinyl_asylum na ebay tam dopiero jest rzeźnia - interwał 1-2s co 20 pozycji
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
eu4yaon
Posty: 4908
Rejestracja: 23 sie 2016, 17:21
Gramofon: Pioneer
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#765

Post autor: eu4yaon »

Aukcje sie skonczyly, ja zawsze sledze jego aukcje i nie rzadko.cos uda mi sie ciekawego wylicytowac. Napeno nie.mozna o nim powiedziec ze jest nieuczciwy. Kiedys zwrocil mi bez problemu pieniadze za zle oceniona plyte. A tak to zawsze szybko i zgodnie z opisem. Z ta łamana polszczyzna tos dojebal :lol:
Pioneer PL 50L II + Hana EH + Husariaa v2 + Atoll IN 100SE + JBL TLX8
ODPOWIEDZ