Lista nieuczciwych sprzedawców online

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2387
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#736

Post autor: dale »

Darku, płyty są dla minie i dla żony, zakupy - głównie dla dzieci :) Wiesz jak jest - ja lubię się delektować, a dzieciaki są jeszcze na etapie "teraz, natychmiast i dwa razy" :)
Przy okazji, kupowałem ostatnio na olx płyty - gość napisał że stan nieznany i może przesłać zdjęcia. Ja stwierdziłem że za 20 zł z przesyłką, nie będę gościowi gitary zawracał... No cóż, tak porysowanych płyt nie widziałem :) - są to zarysowania o wyglądzie włoska. Po umyciu, puściłem je ...

Zakazane piosenki ze smażeniem są niesamowite... Billy Halley ma dźwięk przesunięty w kierunku niższych tonów - też nastrojowo...
W sumie, to jestem zadowolony, bo mogę na tych płytach eksperymentować z wrażliwością wkładek na jakość i mieć wyraźnie słyszalną różnicę. Ale będąc obiektywnym, rozumiem dlaczego pisze się że olx - tylko osobiście :)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#737

Post autor: darkman »

dale pisze: zarysowania o wyglądzie włoska. Po umyciu, puściłem je ...
yyyy, to hairline - normalka i dopuszczalne - grają, zło to fingernail - Cze Szczo, a i bywa Ska Czo :)
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2387
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#738

Post autor: dale »

Taaa tyle że są w takiej ilości że płyta jest matowa. Ale nic nie skacze i nie czeszczy :) Ale z myciem miałem zabawę. Zwykły cykl Konsti nie zadziałał. Więc stwierdziłem że już nic nie zaszkodzi i potraktowałem płytę wd-40 i płatkami kosmetycznymi (po szczotce). Potem woda z ludwikiem i wycieranie płynem z alkoholem i płatkami. Potem znowu Konsti...
I płyta odzyskała swój dźwięk :). Oczywiście nie polecam tej metody - tzn. nie biorę odpowiedzialności za ewentualne zniszczenie, ale u mnie już nic nie zaszkodziło by chyba.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#739

Post autor: blispx »

WD-40 ma konsystencję oleju, do tego jest dość lepki nie radzę na płytę nim potraktowaną opuszczać igły. Jeżeli już się tak bawić to lepiej terpentyną jedno i drugie później ciężko umyć wodą
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#740

Post autor: Myszor »

Już drugi raz z Litwy sprzedawca mnie nabrał na near minta. Z discogsa robi się allegro powoli.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2387
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#741

Post autor: dale »

blispx pisze:WD-40 ma konsystencję oleju, do tego jest dość lepki nie radzę na płytę nim potraktowaną opuszczać igły. Jeżeli już się tak bawić to lepiej terpentyną jedno i drugie później ciężko umyć wodą
WD rozpuszcza organiczne i inne syfy - np. nie na płycie oczywiście, ale zmywa klej z naklejek :) A WD zmywa się łatwo zwykłym detergentem, który nota bene nie rusza tego co rozpuszcza wd...
Oczywiście po nafcie trzeba domyć płynę. Ale to już potrafimy. Oczywiście płytę myłem po wd - przecież pisałem :)
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#742

Post autor: blispx »

Myszor pisze:Już drugi raz z Litwy sprzedawca mnie nabrał na near minta. Z discogsa robi się allegro powoli.
To na tej Litwie ktoś jeszcze mieszka? Myślałem że wszyscy już stamtąd wyjebali na Wyspy :D
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#743

Post autor: cooledit »

Z przykrością dodaję kolejnego sprzedającego z Allegro. Jego nick to _tlumiki_sklep_ . Zawyża ocenę stanu płyty. Przejrzałem opinie o nim i jest tam więcej takich uwag od kupujących, więc nie był to odosobniony wypadek przy pracy. Poza tym nie przyjmuje reklamacji i zwrotów.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
eu4yaon
Posty: 4908
Rejestracja: 23 sie 2016, 17:21
Gramofon: Pioneer
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#744

Post autor: eu4yaon »

cooledit pisze:Z przykrością dodaję kolejnego sprzedającego z Allegro. Jego nick to _tlumiki_sklep_ . Zawyża ocenę stanu płyty. Przejrzałem opinie o nim i jest tam więcej takich uwag od kupujących, więc nie był to odosobniony wypadek przy pracy. Poza tym nie przyjmuje reklamacji i zwrotów.
Ja juz od dawna omijam ten sklep.
Te ogloszenie wisi odkąd pamietam http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6843589142
Pioneer PL 50L II + Hana EH + Husariaa v2 + Atoll IN 100SE + JBL TLX8
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#745

Post autor: darkman »

Ale tłumiki ma dobre, pewnie i Dale@ coś na ten temat wie jako i ja. Może lepiej wybierać coś do wiatrówek niż do gramofonu :mrgreen:
Z tego co parę razy zaglądałem, to płyty głownie z rynku niemieckiego, a tłumiki krajowe i bdb. Wybór jest prosty.
BTW Zdzichu, ale jak nie przyjmuje? Jakieś jaja?
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#746

Post autor: cooledit »

darkman pisze: BTW Zdzichu, ale jak nie przyjmuje? Jakieś jaja?

A to z zakładki "Informacje od sprzedającego"

" Reklamacje
Przedmioty wystawione na tym koncie są moją prywatną własnością, płyty winylowe, cd nie podlegają zwrotowi, są to rzeczy głównie używane z ubiegłego wieku w związku z tym ich stan jest bardzo ogólny. "
Przecież nie będę się z ......... użerał. Ogólnie da się słuchać ale ocena i cena płyty nie była adekwatna do jej rzeczywistego stanu czego gość się wypiera. Pies go trącał. Spróbuję te plamy doczyścić delikatnie. Jak się uda to dobrze a jak nie to jakoś z tym żyć będę. :sad-roulette: :laughing-rolling:
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#747

Post autor: blispx »

ten Marek-IG się na tego tłumika nieźle wkurzył :D
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#748

Post autor: cooledit »

Ja się gościowi nie dziwię. Moją to jeszcze idzie posłuchać i nie dałem tyle co IG.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#749

Post autor: darkman »

Tak BTW, ja byłbym za zmianą tematu wątku na lista niechcianych sprzedawców, bo tak kategoria uczciwosci czy też jej braku jest tyleż elastyczna co i pojemna.
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#750

Post autor: cooledit »

A może bardziej odpowiednie byłoby 'niepolecanych" ? Bo czy chcemy czy nie to oni i tak będą ludzi w trąbe robić póty, póki ktoś będzie nich kupować.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
ODPOWIEDZ