Lista nieuczciwych sprzedawców online

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#61

Post autor: vinylpiotrek »

bo mamy z Kocewiczem takie same.
Obrazek
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#62

Post autor: JacK »

Pablo69 pisze:Sprzedawca vinyl-man bardzo mocno zawyża oceny.
Właśnie czekam na dwie płyty od niego. Mam nadzieję nie potwierdzić powyższych informacji.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#63

Post autor: kielek »

Patrząc na jego komentarze wyraźnie widać,że ostatnio coś poszedł w dół...
Pablo69
Posty: 47
Rejestracja: 01 paź 2012, 19:52
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#64

Post autor: Pablo69 »

Darek pisze:
Pablo69 pisze:PeachTechnology,
Wybacz ale sama cena mowi o jakosci
Teoretycznie. Dwa razy (raz wcześniej, raz później) kupiłem za niewiele więcej ten sam model słuchawek u innego sprzedawcy - i to na 100% oryginalne. A w sklepach kosztują przynajmniej 3x tyle (co u tego drugiego).

JacK pisze:
Pablo69 pisze:Sprzedawca vinyl-man bardzo mocno zawyża oceny.
Właśnie czekam na dwie płyty od niego. Mam nadzieję nie potwierdzić powyższych informacji.
Po samych zdjęciach na większości jego aukcji widać, że oszukuje z ocenami. Płyta, którą kupiłem wyglądała dobrze, ale pokazany był tylko front okładki. przynajmniej nie była droga.
Darek

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#65

Post autor: Darek »

Pablo69 pisze:Dwa razy (raz wcześniej, raz później) kupiłem za niewiele więcej ten sam model słuchawek u innego sprzedawcy
Moze kupic jedne ale dobre :)
Pablo69
Posty: 47
Rejestracja: 01 paź 2012, 19:52
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#66

Post autor: Pablo69 »

Darek pisze:
Pablo69 pisze:Dwa razy (raz wcześniej, raz później) kupiłem za niewiele więcej ten sam model słuchawek u innego sprzedawcy
Moze kupic jedne ale dobre :)
Właśnie te pierwsze, które kupiłem u innego sprzedawcy, są bardzo dobre - najlepsze jakie miałem. Tak mi się spodobało ich brzmienie, że postanowiłem kupić je komuś w prezencie - ponieważ u tego sprzedawcy, u którego wcześniej kupowałem, już takich nie było - kupiłem u PeachTechnology. Dwie pary - jedną na prezent, drugą dla siebie, żeby te pierwsze kupione mieć cały czas przy komputerze, a te nowe do urządzeń mobilnych (mp3, telefon). Zanim jeszcze zdążyłem dać ten prezent - moja para słuchawek od PT przestała grać - dlatego jeszcze raz musiałem kupić (na prezent) słuchawki u tego pierwszego sprzedawcy, który na szczęście znowu je miał. Drugą parę od PT zostawiłem sobie i też przestała grać w ciągu miesiąca, zupełnie bez powodu.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41623
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#67

Post autor: Wojtek »

Pablo69 pisze:Zanim jeszcze zdążyłem dać ten prezent - moja para słuchawek od PT przestała grać - dlatego jeszcze raz musiałem kupić (na prezent) słuchawki u tego pierwszego sprzedawcy, który na szczęście znowu je miał. Drugą parę od PT zostawiłem sobie i też przestała grać w ciągu miesiąca, zupełnie bez powodu.
Jakaś gwarancja ich nie obowiązywała?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#68

Post autor: JacK »

JacK pisze:
Pablo69 pisze:Sprzedawca vinyl-man bardzo mocno zawyża oceny.
Właśnie czekam na dwie płyty od niego. Mam nadzieję nie potwierdzić powyższych informacji.
I czakam sobie dalej bo Pan od ponad tygodnia nie może się zebrać aby mi wysłać priorytetem moje płyty. Nie ma też z nim kontaktu bo na maile nie odpowiada.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Kocewicz
Posty: 739
Rejestracja: 25 lip 2012, 19:12
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#69

Post autor: Kocewicz »

Spoko, ja po 2 tygodniach od zakończenia licytacji pewnego magnetofonu dopiero dodzwoniłem się do sprzedającego. Jeszcze nie wysłał :?
Are you Shure?
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#70

Post autor: JacK »

Wku... mnie jeszcze jedna chyba już nagminna praktyka allegrowych handlarzy. W ofercie wpisują PACZKĘ POCZTOWĄ PRIORYTETOWĄ jako jedyny sposób dostawy. Natomiast wysyłają nieco tańszym LISTEM POLECONYM PRIORYTETOWYM w gabarycie B. W efekcie listonosz dostarcza mi tylko awizo, a ja dymam osobiście na pocztę na drugi koniec miasta. Pytałem na poczcie i listonosz nie ma w obowiązku dostarczyć gabarytu B (może jak ma trochę luzu), natomiast paczkę obojętnie jaką już tak od tego zazwyczaj jest inny doręczyciel. Chyba zacznę wystawiać negatywy za wysyłkę niezgodną z umową :evil:
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41623
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#71

Post autor: Wojtek »

To ja kiedyś miałem przypadek z drugiej strony. Wystawiałem jakiś towar (chyba zestaw książek), a że razem z opakowaniem ważyłby ponad 2kg, oferowałem jedynie opcję wysłania paczki pocztowej. Napisał do mnie jeden zainteresowany, próbując się ustawić na jakąś cenę, ale jedynie pod warunkiem, że wyślę poleconym. Na moje wyjaśnienie, że nie mogę tego wysłać poleconym, bo poczta ma limit wagowy do 2kg na listy, facet zaczął się ze mnie nabijać, że to przecież wszyscy "normalni i poważni" ludzie wysyłają listem, a nie paczką, że to tylko takie moje fanaberie i że w ogóle dlaczego się upieram, skoro list jest tańszy? ;)

Są ludzie i taborety, krótko mówiąc.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Frenzy
Posty: 249
Rejestracja: 08 gru 2012, 21:33

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#72

Post autor: Frenzy »

vinylpiotrek pisze: Pablo69 pisze:Sprzedawca vinyl-man


Alter ego sprzedawcy "vinyleum".

W konkretnym tego słowa znaczeniu bardzo trafne określenie - zważywszy na jakość oferowanych płyt na obydwu kontach :lol: A tak przyziemnie, to raczej chodzi o rodzinny biznes typu "ojciec-syn" lub coś w tym rodzaju. Swoją drogą, vinyleum potrafi czasami mieć takie tytuły w niezłych stanach, że ho ho :twisted: . Ja wtedy zawsze zachodzę w głowę, jakie to źródła pozyskiwania płyt trzeba mieć, żeby ich tyle naraz oferować i to uwzględniając wspomniane "perełki".
JacK pisze: Pablo69 pisze:Sprzedawca vinyl-man bardzo mocno zawyża oceny.



Właśnie czekam na dwie płyty od niego. Mam nadzieję nie potwierdzić powyższych informacji.
Tu się niestety muszę zgodzić z Pablem. Mam nadzieję, że nie załamiemy tym JacKa ;)
Sam kupuję sporo płyt od obydwu Panów i w tym drugim przypadku opisy stanu typu "BDB+ lub BDB++" to na bank spora liczba wyraźnych kopertówek lub cienkich rys - a z ich wpływem na odsłuch też różnie bywa. Więc w sumie tak jakby rosyjska ruletka :)

Co do pierwszego Sprzedawcy, to nigdy mocno się nie naciąłem i ogólnie jestem zadowolony z zakupów, ale w jego przypadku zwrócę uwagę na jedną rzecz: kupowanie płyty opisanej jako od "EX-" w dół (niekiedy miałem już pewne "przeboje" przy "EX") może również lekko zaskoczyć nabywcę 'in minus'. Oczywiście wszystko zależy od interpretacji osławionego RCGS.

Ogólnie polecam obydwu Sprzedawców, ale tak jak już wyżej napisałem - różnica w jakości oferowanego asortymentu jest moim zdaniem kolosalna :think:
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#73

Post autor: vinylpiotrek »

Frenzy pisze:óżnica w jakości oferowanego asortymentu jest moim zdaniem kolosalna :think:
Vinyleum, ma głównie sztampę u vinyl-mana więcej muzycznych ciekawostek, chociaż u vinyleum tez się trafiają.
Obrazek
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#74

Post autor: Winters »

Vinyleum, a rzetelne oceny stanu płyt to przeciwieństwo.
EX- to najczęściej okolice VG. Bez plusa.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Frenzy
Posty: 249
Rejestracja: 08 gru 2012, 21:33

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#75

Post autor: Frenzy »

Winters pisze:EX- to najczęściej okolice VG. Bez plusa

Mniej więcej właśnie to miałem na myśli ;)
vinylpiotrek pisze:Vinyleum, ma głównie sztampę

Zaobserwowałem jeszcze zjawisko typowego "grania pod publiczkę": cyklicznie ponownie w sprzedaży są albumy, które są bardzo chodliwe i wcześniej schodziły po wysokich kwotach - sytuacja idealna dla handlarza, duże pieniążki od placka gwarantowane :evil:
ODPOWIEDZ