Lista nieuczciwych sprzedawców online

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#16

Post autor: eenneell »

Darek pisze:Obecnie sa bardzo niskie temperatury i
Tak też pomyślałem!
Nie jest to dobry czas na wysyłanie winyli (i nie tylko)
Ale mimo wszystko sprzedawca powinien o tym pomyśleć :(
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#17

Post autor: krolix »

Temperatura temperaturą, ale tektura tylko z jednej strony to ewidentny błąd.
Darek

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#18

Post autor: Darek »

krolix pisze:tektura tylko z jednej strony to ewidentny błąd.
Zgadza sie. W tym przypadku powinna byc z obu stron i najlepiej gdy sa odwrotnie wlozone, bo jak wiadomo tekturki z jednej strony latwiej mozna wygiac. Otrzymalem wczoraj plyte wyslana przez duzy serwis plytowy i zdziwilo mnie gdy zobaczylem ze plyta byla zapakowana jedynie w pudelko kartonowe i smiem twierdzic ze jest to zdecydowanie gorsze rozwiazanie niz koperta z babelkami i tekturki. No ale wiadomo KOSZTA ... trzeba ciac
Awatar użytkownika
łysy
Posty: 135
Rejestracja: 15 lis 2011, 02:31
Lokalizacja: Londyn

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#19

Post autor: łysy »

Wysyłam sporo płyt i mam swój patent na pakowanie, moim zdaniem lepszy niż specjalne opakowania kartonowe sprzedawane np na allegro. Chłopaki w magazynie zaprzyjaźnionego marketu zostawiają dla mnie tzw przekłady kartonowe, są to duże arkusze kartonowe i sam z nich wycinam kartony na wymiar. Są dużo grubsze niż specjalnie produkowane do tego celu i sprzedawane jako kartony do wysyłki płyt. Skonstruowany przeze mnie karton nie ma zagięć, dodatkowo rzucająca się w oczy naklejka: kruche, proszę nie zginać plus znajome panie na poczcie, które wiedzą że w moje przesyłki nie wolno "walić" pieczątką bo to delikatne paczuszki ;)
Napis na przesyłce KRUCHE, PROSZĘ NIE ZGINAĆ zacząłem stosować po tym jak przeczytałem na jakimś innym forum że pewien doręczyciel zdołał zgiąć przesyłkę z płytą na pół i włożył ją po prostu do skrzynki na listy gdy nie zastał adresata w domu. Musiał się trochę namęczyć, totalny kretyn. Opisała to kiedyś sfrustrowana zakupowiczka płyty na ebayu...
muzyka, trawa, wódka, zabawa...
Awatar użytkownika
negate
Posty: 105
Rejestracja: 02 lut 2012, 11:41
Lokalizacja: Wwa
Kontakt:

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#20

Post autor: negate »

http://www.allegromat.pl/aukcja98198

tanio wyszło, myślę sobie gratka, pierwsze wydanie niemieckie, wersja niemiecka, będzie frajda, nawet jak płyta jest w stanie vg

no i uwaga na tę panią drodzy forumowicze - nie dość że płyty wysyła po 10 dniach, to otrzymany przeze mnie krążek, rzekomo "trochę porysowany" jest w istocie tak zaruchany, że nie położę go na gramo bo utrąci igłę łącznie z ramieniem.
Awatar użytkownika
łysy
Posty: 135
Rejestracja: 15 lis 2011, 02:31
Lokalizacja: Londyn

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#21

Post autor: łysy »

negate pisze:http://www.allegromat.pl/aukcja98198

tanio wyszło, myślę sobie gratka, pierwsze wydanie niemieckie, wersja niemiecka, będzie frajda, nawet jak płyta jest w stanie vg

no i uwaga na tę panią drodzy forumowicze - nie dość że płyty wysyła po 10 dniach, to otrzymany przeze mnie krążek, rzekomo "trochę porysowany" jest w istocie tak zaruchany, że nie położę go na gramo bo utrąci igłę łącznie z ramieniem.
Po prostu zwróć płytę i zażądaj dodatkowo zwrotu kosztów przesyłki jeżeli ocena kondycji płyty była zawyżona. Zaproponuj takie rozwiązanie sprzedawcy, sprawdź czy pójdzie na taką ugodę. Jeśli nie, otwórz spór i napisz w nim w czym rzecz, sprzedawca musi się do niego oficjalnie ustosunkować. Zdarza mi się czasami być w podobnej sytuacji i w 99% sprzedający przyjmuje zwrot, oczywiście jeśli jest poważnym sprzedawcą.
muzyka, trawa, wódka, zabawa...
Awatar użytkownika
negate
Posty: 105
Rejestracja: 02 lut 2012, 11:41
Lokalizacja: Wwa
Kontakt:

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#22

Post autor: negate »

Jasne, taki jest plan. Tylko zwyczajnie cała akcja niewarta mojego czasu.
Awatar użytkownika
łysy
Posty: 135
Rejestracja: 15 lis 2011, 02:31
Lokalizacja: Londyn

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#23

Post autor: łysy »

negate pisze:Jasne, taki jest plan. Tylko zwyczajnie cała akcja niewarta mojego czasu.
Zrozumiałe, jednak nieuczciwym sprzedawcom trzeba mówić NIE, w przeciwnym razie będą nadal nabijać ludzi w butelkę.
muzyka, trawa, wódka, zabawa...
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#24

Post autor: kielek »

No i nie ma co się szczypać i dać jej negatywa(zapewne dostaniesz zwrotnego),trzeba tępić takich sprzedawców,bo wielu zbyt często takie praktyki przechodzą płazem.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#25

Post autor: Robert007Lenert »

negate pisze:http://www.allegromat.pl/aukcja98198

tanio wyszło, myślę sobie gratka, pierwsze wydanie niemieckie, wersja niemiecka, będzie frajda, nawet jak płyta jest w stanie vg

no i uwaga na tę panią drodzy forumowicze - nie dość że płyty wysyła po 10 dniach, to otrzymany przeze mnie krążek, rzekomo "trochę porysowany" jest w istocie tak zaruchany, że nie położę go na gramo bo utrąci igłę łącznie z ramieniem.
Po sposobie przedstawienia plyty na aukcji /fotki- plyta walnieta jak na tokarke a nie gramofon/ i opis ktory niewiele mowi i w zasadzie oddaje dowolnie slaby stan plyty, juz bylo wiadomo, ze bedzie zle.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41621
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#26

Post autor: Wojtek »

łysy pisze:sprzedawca musi się do niego oficjalnie ustosunkować
Nieprawda, wcale nie musi, może po prostu olać spór. Allegro nie będzie naciskało na sprzedawcę. Już to przerabiałem :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
łysy
Posty: 135
Rejestracja: 15 lis 2011, 02:31
Lokalizacja: Londyn

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#27

Post autor: łysy »

Wojtek pisze:
łysy pisze:sprzedawca musi się do niego oficjalnie ustosunkować
Nieprawda, wcale nie musi, może po prostu olać spór. Allegro nie będzie naciskało na sprzedawcę. Już to przerabiałem :)
Jeśli spór zakończy się jako nierozstrzygnięty, piszesz do pracownika allegro (on chyba sam się kontaktuje z założycielem sporu jeśli nie zostanie nierozstrzygnięty), wówczas osoba przeciwko której toczył się spór otrzymuje ostrzeżenie od allegro. Po trzech ostrzeżeniach blokują takiemu delikwentowi konto. Po drugie jeśli wystawisz negatywa takiej osobie to wydaje mi się że ona nie może wystawić Tobie negatywa jeśli toczyłeś z nią spór. Tego akurat nie jestem pewny ale miałem kilka takich przypadków i nigdy nie otrzymałem negatywa zwrotnego po tym jak sam wystawiłem i był spór, natomiast zawsze otrzymywałem negatywa za negatywa jeśli nie toczyłem sporu. Domniemywam więc że tak właśnie się to odbywa.
muzyka, trawa, wódka, zabawa...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41621
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#28

Post autor: Wojtek »

łysy pisze:Po trzech ostrzeżeniach blokują takiemu delikwentowi konto.
O, dobrze wiedzieć, nie znałem tego. Myślałem że Allegro tylko wysyła prośby ot w nieskończoność.
łysy pisze:Po drugie jeśli wystawisz negatywa takiej osobie to wydaje mi się że ona nie może wystawić Tobie negatywa jeśli toczyłeś z nią spór. Tego akurat nie jestem pewny ale miałem kilka takich przypadków i nigdy nie otrzymałem negatywa zwrotnego po tym jak sam wystawiłem i był spór, natomiast zawsze otrzymywałem negatywa za negatywa jeśli nie toczyłem sporu. Domniemywam więc że tak właśnie się to odbywa.
Nie znalazłem na to dowodu na Allegro, ale wierzę, że może tak być.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
negate
Posty: 105
Rejestracja: 02 lut 2012, 11:41
Lokalizacja: Wwa
Kontakt:

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#29

Post autor: negate »

Robert007Lenert pisze: Po sposobie przedstawienia plyty na aukcji /fotki- plyta walnieta jak na tokarke a nie gramofon/ i opis ktory niewiele mowi i w zasadzie oddaje dowolnie slaby stan plyty, juz bylo wiadomo, ze bedzie zle.
wiesz, no niekoniecznie, zdjęcie zdjęciem, a opis opisem. ja wróżką nie jestem, a przecież zdarza się czasami coś ciekawego tzw. fuksem wyszperać.
póki co zostałem przeproszony i obiecano mi zwrot pieniędzy.
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#30

Post autor: wojciech06 »

nasiaka pisze:A może by zrobić listę i uzupełniać ją w miarę jak będzie taka potrzeba?, np w pierwszym poście, takie ułatwienie.
Przypominam i popieram :!: Ułatwi to odnalezienie gościa z "Lista nieuczciwych sprzedawców online" :)
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
ODPOWIEDZ