Zakup sprzętu od podstaw

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Seker
Posty: 14
Rejestracja: 11 kwie 2015, 14:09

Zakup sprzętu od podstaw

#1

Post autor: Seker »

W dziedzinie audio jestem kompletnym laikiem a chciałbym złożyć sprzęt który połączy w sobie 4 rzeczy winyl, cd, iPod i radio Mojakolekcja winyli to całe dwie sztuki ale chcę ją rozwinąć Co do iPoda chciałbym coś ze stacja dokująca żeby przy okazji podlaczenia go móc go ładować słucham muzyki nieco cięższej i zależy mi na dobrym dźwięku z góry dziękuje jeśli ktoś poświęci chwile na odpowiedź
Seker
Posty: 14
Rejestracja: 11 kwie 2015, 14:09

Re: Zakup sprzętu od podstaw

#2

Post autor: Seker »

Dodam tylko ze chciałbym na początek wydać coś koło 600 euro i zostawić sobie opcje wymiany w późniejszym czasie np głośników na lepsze
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zakup sprzętu od podstaw

#3

Post autor: Wojtek »

Na dobry początek, piszesz w dziale Płyty -> Zakupy o zakupie sprzętu. Gratuluję.
Seker pisze:Co do iPoda chciałbym coś ze stacja dokująca żeby przy okazji podlaczenia go móc go ładować
Jeśli ma to być sensowne to będziesz musiał kupić osobną stację dokującą co ma analogowe wyjście liniowe. Nawet nie wiem czy takie istnieją, ale podejrzewam, że tak.
Seker pisze:Dodam tylko ze chciałbym na początek wydać coś koło 600 euro i zostawić sobie opcje wymiany w późniejszym czasie np głośników na lepsze
Gdzie chcesz kupować?

Podziel budżet i wbijaj do konkretnych działów zakupowych. Zacznij od wzmacniacza. Zakładam, że obecnie nie masz nic, może poza iPodem i słuchawkami do niego? :)

Lekturki:
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=43&t=3421
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=43&t=1342
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Zakup sprzętu od podstaw

#4

Post autor: pan_winyl »

Jeśli ma to być sensowne to będziesz musiał kupić osobną stację dokującą co ma analogowe wyjście liniowe. Nawet nie wiem czy takie istnieją, ale podejrzewam, że tak.
albo możesz kupić sobie stację dokującą z wyjściem cyfrowym do tego DAC, możesz też kupić np DAT albo Minidisc (tylko jakiś sensowny- serie kenwood lub sony QS) i używać go jako przetwornika DAC.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Seker
Posty: 14
Rejestracja: 11 kwie 2015, 14:09

Re: Zakup sprzętu od podstaw

#5

Post autor: Seker »

Zauważyłem błędne umiejscowienie postu ale na wersji dla komórek nie znalazłem opcji przesunięcia postu do właściwego działu wiec skorki mea culpa.
Co do samego sprzętu to gramofon chciałbym zakupić nowy i myślałem o czymś z pro-jet modele które oglądałem mieściły sie w przedziale 300 euro amplituner chciałbym kupić używany ale dobry co do reszty to już dla mnie czarna magia
A poza słuchawkami do iPoda mam pioniera z dwoma głośnikami ale nie wiem czy da sie go wykorzystać w zestawie
Seker
Posty: 14
Rejestracja: 11 kwie 2015, 14:09

Re: Zakup sprzętu od podstaw

#6

Post autor: Seker »

Jak na razie to chyba nieco zmieniam budżet na zakup bo jeśli chodzi o gramofon to chyba kupie projet debiut Carbon esprit dc cena 450 eur jeśli to dobry wybór to proszę o pomoc w doborze reszty bo dalej nie kumam co to przedwzmacniacz itp
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Zakup sprzętu od podstaw

#7

Post autor: JacK »

Ten iPod to która generacja, bo wprawdzie stacji dokujących jest sporo ale tych dobrych i nadających się jako źródło muzyki niewiele.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zakup sprzętu od podstaw

#8

Post autor: Wojtek »

Seker pisze:Jak na razie to chyba nieco zmieniam budżet na zakup bo jeśli chodzi o gramofon to chyba kupie projet debiut Carbon esprit dc cena 450 eur jeśli to dobry wybór
Nie. Wybij sobie z głowy.
Seker pisze:to proszę o pomoc w doborze reszty
Pisz w konkretnych działach zakupowych.
Seker pisze:bo dalej nie kumam co to przedwzmacniacz itp
A przeczytałeś w ogóle to co podlinkowałem czy olałeś? ;)
Jeśli po lekturze nadal nie rozumiesz co jest czym to dalsze upraszanie opisów mogłoby być upokarzające.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Seker
Posty: 14
Rejestracja: 11 kwie 2015, 14:09

Re: Zakup sprzętu od podstaw

#9

Post autor: Seker »

Przeczytalem No i wywnioskowałem ze projet to dobra firma a tu piszesz ze nie kupować tego modelu

Specyfikacje produktów jako ze kupować będę w Belgii nie bedą po polsku wiec mam nieco problem z technicznym nazewnictwem i nie wiem czy jak wszystkie elementy bedą mi potrzebne skoro cześć modeli starszej daty miała je zintegrowane
Ogólnie to wydumałem ze gramofon kupie nowy i największe pole do popisu mam z projet bo " normalny" sklep w mojej okolicy ma możliwość sprowadzenia dosłownie wszystkiego z tej marki a nie chce kupować w tzw marketach z elektronika
Amplituner chce kupić używany wpadnę w tym tygodniu do sklepu z secondhand i zobaczę co maja
Głośniki tez raczej nowe choć to zależy jak trafie coś w dobrej cenie i jakości
No i okablowanie tez nowe
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zakup sprzętu od podstaw

#10

Post autor: Wojtek »

Seker pisze:Przeczytalem No i wywnioskowałem ze projet to dobra firma a tu piszesz ze nie kupować tego modelu
Bo czytasz nie tam gdzie trzeba :)
Pro-Ject to dobra firma, ale jej budżetowe gramofony to nic fajnego.
Seker pisze:Specyfikacje produktów jako ze kupować będę w Belgii nie bedą po polsku wiec mam nieco problem z technicznym nazewnictwem i nie wiem czy jak wszystkie elementy bedą mi potrzebne skoro cześć modeli starszej daty miała je zintegrowane
Nic nie zabrania czytać o tym samym sprzęcie po polsku.

Tradycyjne gramofony, czy to starsze czy nowsze, ogółem nie miały zintegrowanego przedwzmacniacza, bo taki można było spokojnie znaleźć w każdym wzmacniaczu czy amplitunerze :)
Nie kieruj się tym.
Seker pisze:Ogólnie to wydumałem ze gramofon kupie nowy
Dumanie oparte o brak wiedzy i doświadczenia ma być drogą do sukcesu?

Może być nówka, ale jak już to patrz raczej na Rega RP3.
Jeśli jednak chcesz się jeszcze zmieścić z budżetem to zamów sobie Dual 455 na conrad.pl. Nie sądzę by sprawiali problemów z wysyłką do Belgii.

Jeśli plan polega na tym by wszystko kupić lokalnie w ramach miejscowości no to możesz mieć kłopot z dobraniem czegoś sensownego.
Seker pisze:No i okablowanie tez nowe
To akurat najtańsza sprawa :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Seker
Posty: 14
Rejestracja: 11 kwie 2015, 14:09

Re: Zakup sprzętu od podstaw

#11

Post autor: Seker »

Zakup nowego podyktowany jest możliwością serwisowania i gwarancja produktu bo raczej nie pokuszę sie na początek o samodzielne grzebanie
Dla tego sprawdzam sklepy w odległości do 30 km od miejsca zamieszkania bo oczywiście mogę zakupić coś przez internet ale mam pózniej wysyłać do polski jakby coś padło? A Belgia to dziwny kraj porządny sklep z elektronika zazwyczaj ogranicza sie do jednej marki w danym produkcie i na razie namierzylem dwa sklepy i w obu tylko projet dostępny a w sieciowych jakieś plastikowe chlamy co nawet dla mnie wydają sie niezdatne do uzytku
Seker
Posty: 14
Rejestracja: 11 kwie 2015, 14:09

Re: Zakup sprzętu od podstaw

#12

Post autor: Seker »

Awatar użytkownika
zaworhc
Posty: 185
Rejestracja: 27 lut 2013, 00:08
Lokalizacja: Hämeenlinna

Re: Zakup sprzętu od podstaw

#13

Post autor: zaworhc »

Na allegro jest osoba o nicku Audio Benel, która handluje sprzętem z Belgii. Wysyłka z Brukseli, więc możesz zapytać. Ew. sprawdź sobie to
www.kapaza.be
www.2dehands.be
Udanych zakupów :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zakup sprzętu od podstaw

#14

Post autor: Wojtek »

Seker pisze:Zakup nowego podyktowany jest możliwością serwisowania
W sensie że starszego gramofonu nie da się serwisować? :)
Seker pisze:i gwarancja produktu bo raczej nie pokuszę sie na początek o samodzielne grzebanie
Problem w tym, że gwarancja trwa tylko 2 lata.
Seker pisze:ale mam pózniej wysyłać do polski jakby coś padło?
Nie, dlaczego?
Seker pisze:Chyba coś znalazlem
Tak, to jest to.

Kolejna lekturka: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=46&t=21
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Seker
Posty: 14
Rejestracja: 11 kwie 2015, 14:09

Zakup sprzętu od podstaw

#15

Post autor: Seker »

Co do amplitunera to znalazłem używanego Kenwood kt 5 xl za 40 eur opłaca sie cz nie?
ODPOWIEDZ