Reedycje, 1Pressy, czy zwykłe, kolejne wydania

Wszystko na temat kupowania płyt
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4473
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Reedycje, 1Pressy, czy zwykłe, kolejne wydania

#16

Post autor: blispx »

darek 61 pisze:Nie mam zamiaru iść w kolekcjonerstwo,natomiast już wiem że jak jedna płyta się trafi w lepszym stanie inż ta którą mam, to będę starał się ją pozyskać.Mój syn się z tego śmieje i mówi, zaraz ci załatwię na CD nagranie bez trzasków.I kto ma racje?
Sam to powinieneś wiedzieć skoro kupujesz winyle
Myszor pisze: Rozumiem Cię w zupełności. Wszystko zależy od tego kto ma jakie priorytety i wkręty :) Mnie z kolei nie interesuje historia egzemplarza tylko dźwięk. Jednak gołe pliki są pozbawione namacalności, okładek, zapachu drukarni. Dlatego remaster to moj wybór. Salut !
Sęk w tym że większość współczesnych reedycji płyt z epoki to kupa nie będę mówił czego, z pewnymi wyjątkami np. Classic Records ale te kosztują krocie no i może MFSL- tłoczące serie limitowane
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Fafikdog
Posty: 398
Rejestracja: 22 gru 2011, 19:50

Reedycje, 1Pressy, czy zwykłe, kolejne wydania

#17

Post autor: Fafikdog »

Weźcie jeszcze pod uwagę, że "first press'y" często brzmią lepiej...
Moje DIY
Micro Seiki DD7
SME 3012
Shure V15 type IV
YAQIN MS-12B
Music Angel Meng X8 upgrade by LampizatOr (Fikus)
Indiana Line Tesi 561
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Reedycje, 1Pressy, czy zwykłe, kolejne wydania

#18

Post autor: zbyszek1982 »

Fafikdog pisze:Weźcie jeszcze pod uwagę, że "first press'y" często brzmią lepiej...
Często brzmią też gorzej :)
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10479
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Reedycje, 1Pressy, czy zwykłe, kolejne wydania

#19

Post autor: Myszor »

blispx pisze:Sęk w tym że większość współczesnych reedycji płyt z epoki to kupa nie będę mówił czego, z pewnymi wyjątkami np. Classic Records ale te kosztują krocie no i może MFSL- tłoczące serie limitowane
Takie podejście wymaga sporej wiedzy i głębszego wejścia w temat, na które nie wszyscy mają czas/ochotę.
Ja zakładam, że to co jest wydane w oficjalnej dystrybucji (empik, saturn, itp) i ma label emi, warner czy inny znany jest jakościowo przyzwoite.
Na razie nie narzekam.
Awatar użytkownika
Fafikdog
Posty: 398
Rejestracja: 22 gru 2011, 19:50

Re: Reedycje, 1Pressy, czy zwykłe, kolejne wydania

#20

Post autor: Fafikdog »

zbyszek1982 pisze:
Fafikdog pisze:Weźcie jeszcze pod uwagę, że "first press'y" często brzmią lepiej...
Często brzmią też gorzej :)
zbyszek1982, jakiś konkretny przykład?
Moje DIY
Micro Seiki DD7
SME 3012
Shure V15 type IV
YAQIN MS-12B
Music Angel Meng X8 upgrade by LampizatOr (Fikus)
Indiana Line Tesi 561
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41623
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Reedycje, 1Pressy, czy zwykłe, kolejne wydania

#21

Post autor: Wojtek »

Fafikdog, to że 1st pressy zawsze/najczęściej brzmią najlepiej to mit :) Wałkowaliśmy to na łamach forum już wielokrotnie.
Najwięcej było o tym mowy bodajże w nieco zapomnianym już wątku http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=28&t=396
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4473
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Reedycje, 1Pressy, czy zwykłe, kolejne wydania

#22

Post autor: blispx »

Chyba największy upadek jakościowy zaliczyła RCA w moim odczuciu, od bardzo ciężkich i grubych tłoczeń z epoki (do tej pory sobie leżą i nic im się nie dzieje) po plasterki sera wyginające się po roku i z wadami tłoczenia i żeby nie było to już w latach 70-tych. Podobnie było w CBS z tym że tam seria KC, C i późniejsze PC jakoś grały i wyglądały. Do tego dochodzi cyfrowy mastering i tak naprawdę brak jakichkolwiek różnic pomiędzy winylem a CD
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
blackholesun
Posty: 584
Rejestracja: 21 wrz 2013, 19:20

Re: Reedycje, 1Pressy, czy zwykłe, kolejne wydania

#23

Post autor: blackholesun »

.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2016, 12:50 przez blackholesun, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Fafikdog
Posty: 398
Rejestracja: 22 gru 2011, 19:50

Reedycje, 1Pressy, czy zwykłe, kolejne wydania

#24

Post autor: Fafikdog »

Nie mówmy tutaj o 1st press'ie, który ma 25 lat i jest "zjechany" czy "zdarty"...
Moje DIY
Micro Seiki DD7
SME 3012
Shure V15 type IV
YAQIN MS-12B
Music Angel Meng X8 upgrade by LampizatOr (Fikus)
Indiana Line Tesi 561
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4473
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Reedycje, 1Pressy, czy zwykłe, kolejne wydania

#25

Post autor: blispx »

Ostatnio porównywałem sobie BS&T - S/T http://www.discogs.com/artist/168907-Bl ... -And-Tears, wczesny stamper- XSM137878-1BA... (Columbia 2-eye), ze wznowieniem- Columbia PC stamper z wczesnych lat 70 - taki easy listening, świetnie nadający się na testy

Columbia 2-eye zjada PC na śniadanie pod względem audio, jakości winyla.. no może poligrafia okładki jest na podobnym poziomie. Nie jest to odosobniony przypadek. Obronna ręką w tamtym okresie wychodziły chyba tylko wydania od RL Sterling i RVG

Wniosek: nie kupować wydań amerykańskich z okresu kryzysu paliwowego 1973, szkoda bo na ten okres przypadka trochę świetnych płyt, ale zawsze można celować w nieoryginalne press'y. W takim wypadku faktycznie zakupienie oryginalnego 1st press'a (1st lub jakiś wczesny stamp) może okazać się gorszą decyzją niż zakupienie reedycji

Na ten okres przypadają choćby 2 albumy Dylana- Desire i Street Legal. Desire jeszcze ujdzie posłuchać ale ten drugi to już porażka. Osobiście preferuję wczesne wydania japońskie
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10479
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Reedycje, 1Pressy, czy zwykłe, kolejne wydania

#26

Post autor: Myszor »

Od jakiegoś czasu chodzi za mną ten album. Czy coś tu zdaniem Kolegów się nadaje ? Chodzi mi głównie o jakość dźwięku oczywiście.
http://allegro.pl/plyty-winylowe-279?id ... l-1-5-0907
ODPOWIEDZ