Płyta The Beatles na prezent?

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Sylwia89
Posty: 2
Rejestracja: 10 lip 2014, 08:10

Płyta The Beatles na prezent?

#1

Post autor: Sylwia89 »

Witam
Wiem że pewnie gdzieś już było wiele rozmów na ten temat ale powiem tak...na winylach nie bardzo się znam :) Chce kupić płytę na prezent dla męża a że za późno się za to zabrałam mam mało czasu ...Problem polega na tym że mąż się na tych płytach zna :P już kiedyś dałam mu płytę wydaną w jakimś dziwnym miejscu i wiem że nie był to dobry wybór ;) i teraz tak zastanawiam się nad sgt peppers ale wydane w holandi (na aukcji nie ma podanego roku wydania a narazie nie odpisuja na moje zapytanie) a abbey road wydane w japoni w 1969...jest jeszcze white album z 1968 ale z kolei jakoś db-....wiem że wiele osób mówi ze najlepsze są wydania z UK i US ale może ktoś doradzi mi na tym konkretnym przykładzie :) bardzo o to proszę :)
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Bardzo proszę o pomoc :)

#2

Post autor: Reymont »

Wydania Japońskie przez wielu uważane są za najlepsze, przez większość przynajmniej za równorzędne z UK/US.
Niestety nie znam się za Beatles'ach :)
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3221
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Bardzo proszę o pomoc :)

#3

Post autor: Pawelec »

Jeżeli jesteś tak ograniczona czasem to lepiej kupić nowe wznowienie 180g całkiem dobrze wydane (2012):
http://allegro.pl/the-beatles-sgt-peppe ... 82128.html
Na prezent zafoliowana płytka jak najbardziej się nadaje. Oczywiście można szukać używki 1st press lub japończyka, ale to z poleconych źródeł i cena wtedy będzie zdecydowanie wyższa ;)
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Sylwia89
Posty: 2
Rejestracja: 10 lip 2014, 08:10

Bardzo proszę o pomoc :)

#4

Post autor: Sylwia89 »

Dziękuje za odpowiedzi. Wznowienia w żaden sposób do mnie nie przemawiają, widziałam już tą aukcje ale dzięki za sugestie. Płyta nie musi być zafoliowana czy mieć okładki w idealnym stanie, bardziej chodzi mi o jakość dźwięku a z tego co czytałam, co do wydań holenderskich zdania były dosyć podzielone. Japońskie abbey road jest za 130 zł według opisu stan EX, nie posiadam zaufanych sprzedawców więc chyba po prostu zaufam temu...
Awatar użytkownika
grummer
Posty: 409
Rejestracja: 21 cze 2013, 03:41

Re: Bardzo proszę o pomoc :)

#5

Post autor: grummer »

Ale nie warto też tak skrajnie podchodzić do tego w jedną, czy drugą stronę. Na temat nowych wydań Beatlesów jest bardzo dużo pozytywnych opinii, no chyba że mąż nie uznaje nowych płyt i potem usłyszymy w wiadomościach, że zupa była za słona... :lol:
ODPOWIEDZ