zasady giełdy płytowej

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krisdebowski
Posty: 321
Rejestracja: 09 wrz 2012, 20:48

zasady giełdy płytowej

#1

Post autor: krisdebowski »

próbuję ruszyć z tematem giełdy płytowej w Koninie, miejscowe radio oraz któryś z klubów byliby chętni do organizowania czegoś takiego raz w miesiącu, osoby które chcą kupić - sprzedać - zamienić pewnie się też w ilości kilkudziesięciu znajdą... wejście pewnie 5 zł, wystawianie się 10 zł i jakoś to będzie (liczę na winyle, cd, dvd ... nowe i stare )

ale mam dylemat jak to wygląda od strony prawnej i formalnej takie giełdowanie (bo pazernych urzędów jest więcej niż odwiedzających taką giełdę)

miał ktoś może do czynienia z tym zagadnieniem?
zestaw naim + kudos
zestaw harman kardon + paradigm
Zestaw denon + wharfedale
Technics sl1500c + ortofon red / blue + audiotechnika 540 + pre iskra1
sporo kabli, słuchawki i szafka
listwa taga harmony pf1000v2
spory ciężar płyt
Awatar użytkownika
krisdebowski
Posty: 321
Rejestracja: 09 wrz 2012, 20:48

Re: Giełdy płyt winylowych - Polska

#2

Post autor: krisdebowski »

Koledzy - możecie mi napisac na jakich zasadach, z jakim regulaminem działają giełdy płytowe w naszym kraju? Chce taką giełdę uruchomić w Koninie i po wilo to startuje ale nie wiem na jakich zasadach poprowadzić jak się już odbędzie pierwsza edycja - 14 grudzień koncert Rock z Mikołajem, gość specjalny TSA! klub KDK w Koninie
zestaw naim + kudos
zestaw harman kardon + paradigm
Zestaw denon + wharfedale
Technics sl1500c + ortofon red / blue + audiotechnika 540 + pre iskra1
sporo kabli, słuchawki i szafka
listwa taga harmony pf1000v2
spory ciężar płyt
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

zasady giełdy płytowej

#3

Post autor: Wojtek »

Nie lepiej byłoby odezwać się z tym bezpośrednio do kogoś kto giełdę organizuje?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

zasady giełdy płytowej

#4

Post autor: krolix »

Myślę, że na początku nie powinieneś ustalać stawek za wjazd i za wystawianie się. Ja z pewnością nie zapłaciłbym nawet tych 5 złotych, bo giełdy nawet w większym od Konina Trójmieście nie prezentują oszałamiającej oferty. ;) I nawet przy darmowym wjeździe frekwencja może być kiepska. Jeśli na kolejne edycje przychodzić będzie więcej osób to wtedy możesz pomyśleć o opłatach. Z drugiej strony na co te pieniądze? Żyć z tego przecież nie będziesz.
Klub nie powinien mieć problemu z tym, że nie dostanie kasy za udostępnienie lokalu. Liczy się, że coś się dzieje, ktoś coś kupi w barze, poza tym miejsce zyskuje reklamę.
Awatar użytkownika
krisdebowski
Posty: 321
Rejestracja: 09 wrz 2012, 20:48

Re: zasady giełdy płytowej

#5

Post autor: krisdebowski »

nie chciałbym żeby miejscowe lujostwo się złaziło by coś zajumać, dlatego te 5 zł, a może być za to soczek w barze dla przykładu, fakt że zainteresowanie może być nikłe lub żadne, ja patrzę ze swojego punktu - chciałbym pozbyć się płyt bo nie mam miejsca na następne a chomikować po garażach by zgniło nie mam zamiaru. realnie zakąłdam że z tego pomysłu nic nie wyjdzie, niestety :oops:
zestaw naim + kudos
zestaw harman kardon + paradigm
Zestaw denon + wharfedale
Technics sl1500c + ortofon red / blue + audiotechnika 540 + pre iskra1
sporo kabli, słuchawki i szafka
listwa taga harmony pf1000v2
spory ciężar płyt
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

zasady giełdy płytowej

#6

Post autor: Wojtek »

krisdebowski pisze:nie chciałbym żeby miejscowe lujostwo się złaziło by coś zajumać
Przy takim podejściu to nie wiem czy bym w ogóle chciał coś organizować "dla ludzi" :)
krisdebowski pisze:ja patrzę ze swojego punktu - chciałbym pozbyć się płyt bo nie mam miejsca na następne a chomikować po garażach by zgniło nie mam zamiaru
Sprzedaż online.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

zasady giełdy płytowej

#7

Post autor: krolix »

W gdyńskiej Desdemonie wstęp na giełdę muzyczną jest darmowy i impreza kręci się z powodzeniem już od wielu miesięcy. Wprowadzanie opłaty nie ma sensu, chyba że przychodzić będą zbyt wielkie tłumy. ;)
ODPOWIEDZ