Piraty?

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Roju
Posty: 91
Rejestracja: 03 lis 2012, 12:49
Gramofon: Technics SL-1600

Re: Piraty?

#331

Post autor: Roju »

Mam takie pytanie odnośnie poniższej aukcji

http://allegro.pl/show_item.php?item=5051364761

Jak widać sprzedający pisze, że jest to pierwsze wydanie USA z 1998 roku i że płyty jak i okładka są w doskonałym stanie. O ile stan okładki można jako tako zweryfikować (zdjęcia) to z winylami jest trudniej. Napisałem w piątek maila z prośbą o przesłanie kilku dodatkowych zdjęć (szczególnie wnętrza okładki jak i samych winyli). Niestety bez odpowiedzi. Napisałem więc ponownie z prośba o podanie przynajmniej jednego z kodów matrix (wyjaśniłem mu co to jest) oraz numeru barcode aby zweryfikować wydanie. Ponownie zero odzewu do tej pory. Nie wiem więc czy warto zaryzykować w tym przypadku i licytować? Być może sprzedający nie jest zorientowany z temacie ale martwi mnie trochę ten całkowity brak kontaktu. Gość ma co prawda 100% pozytywnych komentarzy ale wszystkie dotyczą kupna a nie sprzedaży.Jestem ostrożny ponieważ już raz zdarzyło mi się w zeszłym roku wylicytować album który później okazał się bootlegiem-piratem a nie oficjalnym wydaniem.
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Piraty?

#332

Post autor: klin »

To już chyba wszystko zależy od człowieka - niektórzy są po prostu mało kontaktowi ;)
A aukcja i tak idzie naprzód więc pewnie nie odpowie już :/ Ja bym pewnie kupił bo gość nie wygląda na oszusta a wątpię by ryzykował ponad pięcioletnie czyste konto na allegro dla jednej płyty za ok. 100 zł...
Awatar użytkownika
Roju
Posty: 91
Rejestracja: 03 lis 2012, 12:49
Gramofon: Technics SL-1600

Re: Piraty?

#333

Post autor: Roju »

Sprawa nieaktualna. Dostałem odpowiedź i zdjęcia dzisiaj w nocy. Także wszystko jest ok i płytka kupiona ;)
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Piraty?

#334

Post autor: klin »

Hehe trochę podbiliście cenę w międzyczasie... :D
Awatar użytkownika
Roju
Posty: 91
Rejestracja: 03 lis 2012, 12:49
Gramofon: Technics SL-1600

Re: Piraty?

#335

Post autor: Roju »

W sumie prawda ale i tak jestem zadowolony z zakupu. Na e-bay-u czy discogs ceny tego 1-go wydania zaczynają się od 45-50 euro w a do tego często są w stanie vg+ (wg opisów). Do tego dochodzą jeszcze niemałe koszty przesyłki. A tutaj mam winyle w stanie prawie idealnym (widziałem zdjęcia w dużej rozdzielczości) a do tego z okładką w niezdjętej jeszcze, oryginalnej folii :dance:
ODPOWIEDZ