Bandcamp

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Bandcamp

#1

Post autor: Reymont »

Zapłaciłem za płytę dwa miechy temu. Paczki ani widu ani słychu...
Dokładnie o to chodzi:
http://kavinsky.bandcamp.com/merch/excl ... bum-outrun
Dostałem mail potwierdzający zakup a w jego treści odnośniki umożliwiające korespondencję gdyby coś nie doszło itp.
Oczywiście pisałem już do nich ze 3 razy - efekt to zero reakcji na moje prośby i groźby.
Powoli zaczynam się godzić z myślą, że mogli mnie przekręcić :?
Czy może tyle się czeka?
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Bandcamp

#2

Post autor: Sindsoron »

Płatność przez Paypal? Jeśli tak to spór w paypalu i w najgorszym wypadku zwrócą Ci kase
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Bandcamp

#3

Post autor: Reymont »

PayPal.
Dam im jeszcze z tydzień lub dwa i zaczynam spór.
hmmm, albo nie!
Czy jest jakaś szansa żeby ich "przetyrać", że chcę tę konkretną płytę, którą poniekąd mi już przecież sprzedali?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Bandcamp

#4

Post autor: Wojtek »

Reymont pisze:Czy jest jakaś szansa żeby ich "przetyrać", że chcę tę konkretną płytę, którą poniekąd mi już przecież sprzedali?
Nie rozumiem? "Przetyrać"? Co chcesz zrobić?
Reymont pisze:Dam im jeszcze z tydzień lub dwa i zaczynam spór.
Wiesz, z drugiej strony to też nie działa tak, że czekasz pół roku i dopiero wtedy zakładasz spór :)
Jak nie odpowiadają na maile to sami sobie są winni, że nie potrafią się ustosunkować do sytuacji.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Bandcamp

#5

Post autor: Reymont »

Wojtek pisze: Nie rozumiem? "Przetyrać"? Co chcesz zrobić?
Nie wiem może uczepić się jakiegoś paragrafu, jeśli taki istnieje i kazać im wyszarpać sobie tę płytę skądkolwiek ;) a "tyranie" zacznie się wtedy, gdy okaże się, że tej płyty już nie mają. Kara za grzeszki musi być.
zp14
Posty: 81
Rejestracja: 12 sty 2012, 03:37

Bandcamp

#6

Post autor: zp14 »

Uważaj, bo spór w PayPalu możesz założyć chyba nie później niż 45 dni od transakcji; potem masz 20 dni na przekształcenie w roszczenie.
Więc pilnuj terminu bo jak upłynął to możesz się pożegnać z płytą (i tak jej nie masz) i kasą.
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Bandcamp

#7

Post autor: Reymont »

zp14 pisze:Uważaj, bo spór w PayPalu możesz założyć chyba nie później niż 45 dni od transakcji; potem masz 20 dni na przekształcenie w roszczenie.
Więc pilnuj terminu bo jak upłynął to możesz się pożegnać z płytą (i tak jej nie masz) i kasą.
:| Qrde, niedobrze - zostaje tylko roszczenie (edit: lub strata kasy jeśli mam tylko te 45 dni a nie max 45+20=roszczenie)... Czym się ono różni od sporu?
edit2:
w sumie kiepska wiadomość przy sobocie :?
idę na piwo
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Bandcamp

#8

Post autor: Wojtek »

Reymont pisze:Nie wiem może uczepić się jakiegoś paragrafu, jeśli taki istnieje i kazać im wyszarpać sobie tę płytę skądkolwiek ;) a "tyranie" zacznie się wtedy, gdy okaże się, że tej płyty już nie mają. Kara za grzeszki musi być.
Za bardzo kombinujesz ;) Najbardziej podoba mi się fragment o "jakimś paragrafie" :D
Reymont pisze::| Qrde, niedobrze - zostaje tylko roszczenie (edit: lub strata kasy jeśli mam tylko te 45 dni a nie max 45+20=roszczenie)... Czym się ono różni od sporu?
Chyba nie rozumiesz. Ze sporu można zrobić roszczenie, jeśli sprzedawca nie ustosunkuje się do założonego przeciwko niemu sporowi.
Więc jeśli już minęło 45 dni to pech, przespałeś.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
zp14
Posty: 81
Rejestracja: 12 sty 2012, 03:37

Bandcamp

#9

Post autor: zp14 »

"spór" to okres kiedy ze sprzedawcą możesz spróbować się dogadać ... jest istotne bo ma wpływ na to ewentualną dalszą ocenę przez PayPal (mają wgląd do waszej korespondencji)

"roszczenie" - to już ty bezpośrednio występujesz do PayPal o zwrot kasy
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Bandcamp

#10

Post autor: Wojtek »

zp14 pisze:"spór" to okres kiedy ze sprzedawcą możesz spróbować się dogadać ... jest istotne bo ma wpływ na to ewentualną dalszą ocenę przez PayPal (mają wgląd do waszej korespondencji)
Żeby była jasność: mają wgląd do sytuacji kiedy założysz spór i próbujesz się dogadać (albo w przypadku eBay, wysyłasz wiadomości przez eBay, a nie e-mail). PayPal nie ma wglądu do prywatnych maili ludzi i nie ma czegoś takiego, że można podesłać do PayPala przeklejki z maila :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Bandcamp

#11

Post autor: Reymont »

Wojtek pisze:Za bardzo kombinujesz ;) Najbardziej podoba mi się fragment o "jakimś paragrafie" :D
A co mi zostaje?
Wojtek pisze:Chyba nie rozumiesz. Ze sporu można zrobić roszczenie, jeśli sprzedawca nie ustosunkuje się do założonego przeciwko niemu sporowi.
Więc jeśli już minęło 45 dni to pech, przespałeś.
Rozumiem dobrze. Poza tym PayPal nie jest jeszcze jakąś tam ostateczną wyrocznią przecież.
Prawo nie działa w ten sposób, że:
nie dostałem płyty, nie zgłosiłem czegoś tam gdzieś tam to kasa przepada :lol:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Bandcamp

#12

Post autor: Wojtek »

Reymont pisze:Prawo nie działa w ten sposób, że:
nie dostałem płyty, nie zgłosiłem czegoś tam gdzieś tam to kasa przepada :lol:
Oczywiście, jeśli chcesz, możesz zatrudnić prawnika i próbować wyegzekwować swoje prawa w ten sposób :)
Pytanie tylko czy jest to sensowne i czy chce Ci się w tej sprawie w ogóle występować na drogę sądową.

Jednak jak pozwać artystę z Francji... to już wykracza poza moje doświadczenie i wiedzę.

Swoją drogą, nie wiem do kogo pisałeś/próbowałeś grozić w sprawie płyty, która nie doszła, ale tu jest chyba strona wydawcy/labelu Kavinsky'ego: http://www.recordmakers.com/index.php

A jak chcesz zagrać ostro tanim kosztem to "narób gnoju" na jego profilu FB i na Twitterze :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Bandcamp

#13

Post autor: Reymont »

Pisałem także na adres recordmakers. Odesłali mi takiego newsletera:
http://www.recordmakers.com/audrey/news ... /part4.jpg
:evil:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Bandcamp

#14

Post autor: Wojtek »

Może Ci Francuzi "ne comprend" po angielsku? ;)

Narób gnoju na profilach, zaczynając może z dyskretnym "Czy ktoś już ma płytę Kavinsky? Bo ja czekam i czekam" :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Bandcamp

#15

Post autor: Reymont »

Taką odpowiedź dostałem na 5-go maila. Jakiś Ferreol pisze:Your emails were found in the spam section of our mailbox, so sorry !
Your order has already been shipped, but if you havent received it, it's that it has been lost.
We will send you another one soon for sure.

Obrazek

aha jakby ktoś próbował tam dzwonić to może się jedynie nagrać na sekretarkę :|
ODPOWIEDZ