Zakupy płytowe (temat ogólny)

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1801

Post autor: Wojtek »

mrcnoos pisze:
07 sty 2022, 00:08
Z USA może jeszcze dojść cło i podatek i wtedy całość bardziej się opłaci w pozostałych miejscach.
Nie "może" a na pewno dojdzie - warto to sobie wkalkulować porównując z ofertą Amazona.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
abo
Posty: 23
Rejestracja: 30 wrz 2021, 08:18
Gramofon: SL-1210

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1802

Post autor: abo »

Oczywiście mam tego świadomość, to w dalszym ciągu jest sporo taniej. Aczkolwiek mieszkam w Warszawie i wiele razy udało mi się cła nie zapłacić. To nie Zabrze ;]
irek200
Posty: 304
Rejestracja: 13 kwie 2017, 14:46
Gramofon: Marantz'e różne
Lokalizacja: Warszawa Mokotów

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1803

Post autor: irek200 »

abo pisze:
07 sty 2022, 05:20
Aczkolwiek mieszkam w Warszawie i wiele razy udało mi się cła nie zapłacić. To nie Zabrze ;]
Także po 1 lipca 2021?
Marantz 6300, 6110, Dual 1239A
Awatar użytkownika
abo
Posty: 23
Rejestracja: 30 wrz 2021, 08:18
Gramofon: SL-1210

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1804

Post autor: abo »

Co się zmieniło po 1 lipca 2021? Jakieś nowe rozporządzenia? Mieszkam w jaskini więc nie jestem na bieżąco.
irek200
Posty: 304
Rejestracja: 13 kwie 2017, 14:46
Gramofon: Marantz'e różne
Lokalizacja: Warszawa Mokotów

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1805

Post autor: irek200 »

abo pisze:
07 sty 2022, 09:22
Co się zmieniło po 1 lipca 2021? Jakieś nowe rozporządzenia? Mieszkam w jaskini więc nie jestem na bieżąco.
tak. Nowe przepisy unijne. Z grubsza:
Nowe przepisy tzw. pakietu e-commerce nakładają dodatkowe obowiązki również na operatorów pocztowych we wszystkich krajach UE. Jak informuje Poczta Polska na swojej stronie internetowej poczta-polska.pl ,, Od lipca Poczta Polska będzie (red.), odprawiać przesyłki zwolnione od cła do wysokości 150 euro, ale podlegające podatkowi VAT na zmienionych zasadach. W Polsce takie przesyłki pocztowe będą zgłaszane organom celnym przez Pocztę do systemu AIS/e-commerce. Zmiany wprowadzane w Polsce będą odnosiły się także do przesyłek o wyższej wartości. Od 1 lipca 2021 r. Poczta Polska będzie zgłaszała elektronicznie do systemu AIS/e-commerce także przesyłki o wartości 150-1000 euro, podlegające nie tylko podatkowi VAT, ale także należnościom celnym”.
Marantz 6300, 6110, Dual 1239A
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1806

Post autor: Wojtek »

To jaskinia czy Warszawa jednak? :morda:

Generalnie - teraz z automatu naliczają VAT na wszystko co wpływa spoza unii celnej zgodnie z kwotami na deklaracjach celnych.

Też jestem z Warszawy (choć nie w jaskini) i również potwierdzam że przed lipcem czasami coś przeszło bokiem poza radarem, ale od wakacji już nic :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1807

Post autor: darkman »

Ktoś się widział Panowie z
MARCIN WASILEWSKI TRIO En Attendant, ECM (LP)
w jakiejś budce z goframi czy coś, nigdzie tego nie widzę.. tylko CD w tej chwili. :cry:
Awatar użytkownika
pawel1210
Posty: 95
Rejestracja: 09 gru 2019, 17:28
Gramofon: Dual 601

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1808

Post autor: pawel1210 »

Jak to ostatnio w przypadku ECM winyl jest mocno opóźniony w stosunku do CD/Streaming. Premiera przewidziana jest na 28 stycznia. Można zrobić pre-order chociażby na amazon.de (26,99 euro).
Mnie zastanawia jak z jakością tłoczenia, bo ostatnie wypusty ECM mnie mocno rozczarowały. Zamówiłem ostatnio nowe albumy: Shai Maestro, Jakob Bro i Joe Lovano i wszystkie zwróciłem. Każda z płyt miała drobne mechaniczne uszkodzenia, co powodowało mocne "pykanie" przez kilka-kilkanaście sekund utworu :(
Dual 601 | Shure V15 Typ III L-M | Leak Stereo 130 | Wharfedale Linton 85th
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1809

Post autor: darkman »

Dobrze wiedzieć, Shai Maestro miałem właśnie zamówić. To się wstrzymam.
Ah czyli przełożony termin, OK dzięki! Uff.. to bardzo mnie uspokoiłeś :pray:

Hm, oni tłoczą gdzieś w Hamburgu (kiedyś podawałem dokładne dane itd.. w tej chwili nie pamiętam). Mam sporo wydań/premier ECMowskich USA i te zwykle były dobre. Co prawda jestem snobem i zboczeńcem 1Pressowym więc uważam, że ECM ma być from Germany, ale jest jak jest (Germaniec i USiak ukazują się równocześnie).

Właśnie słucham ich na Jazz Baltica 219.
Awatar użytkownika
pawel1210
Posty: 95
Rejestracja: 09 gru 2019, 17:28
Gramofon: Dual 601

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1810

Post autor: pawel1210 »

Uwielbiam ECM i mam już sporo ich płyt, kilka z epoki, kilka nowych albumów i kilka reedycji i jakość moim zdaniem jest bardzo mieszana. Np. oba poprzednie albumy Marcina Wasilewskiego, czy Manu Katche Neighborhood i pare innych z mojej kolekcji to jak dla mnie świetne tłoczenia.
Ale mam też najnowszy repress Koln Concert Jarretta, w którym przez całą pierwszą stronę słychać "szuranie/drapanie", natomiast inny, bardziej współczesny Jarrett - Munich 2016 ma tyle strzałów i trzasków, że aż ciężko się słucha. Wszystkie płyty oczywiście myte już kilkakrotnie. Jest więc swego rodzaju loteria z ich wydaniami, a szkoda, bo muzyka ECM to dla mnie numer 1 w jazzie i chciałbym, żeby tak samo było z winylami.
A koncerty z Jazz Baltica bardzo lubie, szczególnie, te z udziałem Wasilewskiego czy Stańko :clap:
Dual 601 | Shure V15 Typ III L-M | Leak Stereo 130 | Wharfedale Linton 85th
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1811

Post autor: darkman »

The Köln Concert, mam w 1Press, Germany. Od zawsze, bo sobie kupiłem z buta i własnoręcznie w Monachium. Ot po prostu w sklepie WoM. Był u mnie i jest od lat, więc stan niemal magazynowy. Generalnie zbieram Jarretta, ale tego live z Budapesztu, który się ukazał nie tak dawno jeszcze nie mam, choć słuchałem.

No cóż, co firma to wpadka, ostatnio sporo o tym. Bywa. To tylko płyta, nośnik klasyczny z całym dobrodziejstwem inwentarza. Jak żyć? :? ;)
A Gurdijewa masz? (bardzo ciekawy Jarrett i jeszcze do dostania w bdb stanie z epoky :shifty: ).
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1812

Post autor: Merrick »

pawel1210 pisze:
11 sty 2022, 16:35
repress Koln Concert Jarretta, w którym przez całą pierwszą stronę słychać "szuranie/drapanie",
:shock: tego bym się nie spodziewał. Mam około 40 płyt ECM z epoki winyla i tylko jedna mi smaży
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1813

Post autor: darkman »

No właśnie, to coś nie teges z tą sztuką akurat, sądzę /??
Awatar użytkownika
pawel1210
Posty: 95
Rejestracja: 09 gru 2019, 17:28
Gramofon: Dual 601

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1814

Post autor: pawel1210 »

darkman pisze:
11 sty 2022, 19:17
A Gurdijewa masz? (bardzo ciekawy Jarrett i jeszcze do dostania w bdb stanie z epoky ).
Jeszcze nie mam ale muszę to zmienić. Album słuchałem na streamingu już kilka razy i zrobił na mnie duże wrażenie.
Merrick pisze:
11 sty 2022, 19:29
tego bym się nie spodziewał. Mam około 40 płyt ECM z epoki winyla i tylko jedna mi smaży
Ta, o której wspomniałem to najnowsze wznowienie, nie z epoki, które kupiłem na Amazonie chyba rok temu. Co ciekawe jedną płytę zareklamowałem, dostałem nową i niestety było to samo. Wspomniałem o nim, żeby podkreślić niepewną jakość nowych wypustów ECM, bo często czytałem, że w przypadku tej wytwórni ciężko wtopić, nawet przy nowych winylach, z czym po kilku swoich doświadczeniach się nie zgadzam. Co do płyt z epoki, te które mam są TOP, żadnych uwag. Nie pozostaje nic innego jak zapolować na ładny egzemplarz koncertu z Kolonii z epoki, taki album trzeba mieć odpowiednio wydany! :)
Dual 601 | Shure V15 Typ III L-M | Leak Stereo 130 | Wharfedale Linton 85th
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1815

Post autor: darkman »

pawel1210 pisze:
12 sty 2022, 09:19
Jeszcze nie mam ale muszę to zmienić. Album słuchałem na streamingu już kilka razy i zrobił na mnie duże wrażenie.
Swego czasu miałem 2-3 szt., na 1P(USA), ale przyszedł @Dragu i: "po co ci tyle, chomikujesz jak zwykle", zabrał jedną i uciekł :roll: . Sprawdzę, bo coś może jeszcze się uchowało, ale chyba już nie.

Hm, ten Munich 2016 to zła informacja, bo i tak muszę to nabyć. Cholera, ale może będzie dobry :cry:
ODPOWIEDZ