Zakupy płytowe (temat ogólny)

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Viniu
Posty: 1223
Rejestracja: 08 lis 2015, 21:15
Gramofon: Kenwood KD-750
Lokalizacja: Żagań

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1651

Post autor: Viniu »

Dzisiaj wypróbowałem polską edycję Amazona. Zamowione: Madonna - Music, Clapton - MTV Unplugged i Depeche Mode - A Broken Frame. Ceny całkiem fajne, w porownaniu do Empiku 100zl w kieszeni.
Kenwood KD-750+AT-540ML, Schiit Mani, Luxman A-371, Luxman D-351, Luxman T-351L, Luxman K-351, Heybrook HB4, DacMagic 100
Universum Studio 6000, Luxman L-435, Sony ST-3950, Philips CD604
Piotr333
Posty: 254
Rejestracja: 08 sty 2019, 17:18

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1652

Post autor: Piotr333 »

Czy ktoś z forumowiczów posiada 4 płytowy box Emerson Lake & Palmer "The Anthology" (z roku 2016) na kolorowych winylach. Z ostrożnością podchodzę do winyli w innym kolorze niż czarny. Poza tym na każdej z tych 4 płyt jest
po ok. 55 minut. Obawiaj się co do jakości. Mogę prosić o jakieś opinie ? Z góry wielkie dzięki.
Awatar użytkownika
JackF
Posty: 36
Rejestracja: 28 lut 2021, 09:29

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1653

Post autor: JackF »

Czarny to nie jest naturalny kolor. PVC jest barwione tak samo na czarny jak i na każdy inny kolor.

Czysty polichlorek winylu jak materiał jest biały.

Na dźwięk może mieć wpływ znacznie więcej czynników niż tylko mieszanka i barwnik użyty do produkcji płyty.
Lyngdorf TDAI-1120
Technics SL-1500C
Bowers&Wilkins 606 S2 Anniversary Edition


Posiadane nagrania
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1654

Post autor: Wojtek »

JackF pisze:
26 mar 2021, 19:11
Czysty polichlorek winylu jak materiał jest biały.
A nie przezroczysty?

Generalnie istnieje opracowanie pewnej tłoczni płyt gdzie jasno określona jest gradacja stosunku szumów do sygnału, gdzie czarne płyty są najcichsze, a m.in. białe najgłośniejsze.

Zrobili to po to by pokazać jasno swoim klientom którzy narzekali że zamówili kolorki, a jakość odsłuchu gorsza niż na czarnym test press'ie.

Mało który album jest wydawany jednocześnie w wersjach czarnych i kolorowych, niemniej było ich tyle że do porównań dochodziło.

Jak mam wybór to nigdy nie kupuję picture disc czy kolorowego winyla.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
32lysy
Posty: 472
Rejestracja: 02 sty 2017, 02:21
Gramofon: Technics D202, Q202
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1655

Post autor: 32lysy »

Gdzies słyszałem że sadza dodawana ma wpływ na to że igła pracuje ciszej w rowku. Coś jak włąściwosci smarne.
Awatar użytkownika
dareksu
Posty: 237
Rejestracja: 15 mar 2020, 20:59
Gramofon: SL1210GR

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1656

Post autor: dareksu »

Picture disc to najwiekszo zlo :violence-uzi:
SL1210 + MaCaBRiaa + NAD C326/Misse + NAD C565
***** ***
Piotr333
Posty: 254
Rejestracja: 08 sty 2019, 17:18

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1657

Post autor: Piotr333 »

Ponawiam prośbę o opinie o brzmieniu płyt z boxu Emerson Lake & Palmer "The Anthology" (z roku 2016).
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4062
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1658

Post autor: trafalgar »

Piotr333 pisze:
27 mar 2021, 16:17
Ponawiam prośbę o opinie o brzmieniu płyt z boxu Emerson Lake & Palmer "The Anthology" (z roku 2016).
Może być tak że nikt nie ma tego boxu, stąd nie ma odpowiedzi.
Awatar użytkownika
JackF
Posty: 36
Rejestracja: 28 lut 2021, 09:29

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1659

Post autor: JackF »

Wojtek pisze:
27 mar 2021, 12:01
JackF pisze:
26 mar 2021, 19:11
Czysty polichlorek winylu jak materiał jest biały.
A nie przezroczysty?

Generalnie istnieje opracowanie pewnej tłoczni płyt gdzie jasno określona jest gradacja stosunku szumów do sygnału, gdzie czarne płyty są najcichsze, a m.in. białe najgłośniejsze.

Zrobili to po to by pokazać jasno swoim klientom którzy narzekali że zamówili kolorki, a jakość odsłuchu gorsza niż na czarnym test press'ie.

Mało który album jest wydawany jednocześnie w wersjach czarnych i kolorowych, niemniej było ich tyle że do porównań dochodziło.

Jak mam wybór to nigdy nie kupuję picture disc czy kolorowego winyla.
Surówka do PVC jest w formie białego proszku, który następnie poddany obróbce chemiczne + dodanie odpowiednich składników tworzy finalny materiał PVC, który może mieć różne właściwości i kolory.

Można to uprościć i uznać, że czarny kolor jest najlepszy bo dodanie pyłu węglowego powoduje zwiększenie wytrzymałości mechanicznej i zmniejsza gromadzenie się ładunków ale brakuje tutaj skali, którą można zestawić w praktyką. ogólnie to każdy kolor się elektryzuje i przyciąga kurz, nawet jeśli jeden robi to bardziej lub mniej to różnica dla użytkownika jest niezauważalna.

Dodatkowo, niektóre tłocznie w ramach swoich runów przyznają, że inne kolory mogą być lepsze gdyż charakterystyka takiej mieszanki może skutkować lepszym pressingiem (inne właściwości materiału, np. lepsza plastyczność).
Oczywiście, cały proces musi być pod to "zgrany" bo podmiana samego koloru a w zasadzie mieszanki pvc potrafi przynosić różne rezultaty. Wystarczy dwóch różnych dostawców czarnego PVC do produkcji płyty i otrzyma się dwa różne pressingi. Inne mieszanki mogą być trudniejsze w obróbce i w teorii mogą dawać gorsze rezultaty ale nadal takie, które są daleko poza zakresem słyszalnym przez każde ucho i wpływają po prostu na trudność i koszt produkcji.

Nie ma gwarancji, że czarna płyta będzie zawsze najlepsza a żółta najgorsza. Dopóki ktoś nie usiądzie na kolanach ludzi, którzy to produkują z myślą aby uzyskać najlepszy możliwy rezultat względem referencyjnego nagrania, to moim zdaniem nie ma czym się przejmować. Jeśli pressing jest słaby to żaden kolor tutaj nie pomoże. To samo co w przypadku dynamiki nowych remasterów vs oryginalne release'y.
Lyngdorf TDAI-1120
Technics SL-1500C
Bowers&Wilkins 606 S2 Anniversary Edition


Posiadane nagrania
Awatar użytkownika
arturxyz
Posty: 1385
Rejestracja: 12 gru 2014, 19:02
Gramofon: JVC QL-A7 ps-x60
Lokalizacja: k/ŻYWIEC

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1660

Post autor: arturxyz »

-Lordofon lp12" limit chyba 500szt, nie rozpakowałem nie wiem jaki kolor trafiłem bo każda setka jest inna + pudełko plasteliny i teraz mam dylemat czy przechowywać z płytą czy też...., kupiłem z ciekawości,.... wcześniej było CD rozeszło się jak woda i teraz chodzą w kosmicznej cenie na Alll...ro
-Jaubi lp 7"
Wszystko z ASFALTSHOP
Załączniki
IMG20210329202217.jpg
JVC QL-A7
SONY PS-X60
JVC XL-Z 555
ONKYO INTEGRA A-8780
JAMO S 606
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4578
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1661

Post autor: zelazny »

Może ktoś słuchał The Police Live?
Bardzo lubię Stinga, a The Police nie mam ani jednego albumu.

https://www.ebay.co.uk/itm/The-Police-L ... %7Ciid%3A1
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1662

Post autor: Wojtek »

https://www.allmusic.com/album/live%21-mw0000176140
Raczej kupiłbym ich albumy studyjne. Jest tego masa.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
wojtekf
Posty: 750
Rejestracja: 05 wrz 2018, 20:45

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1663

Post autor: wojtekf »

32lysy pisze:
27 mar 2021, 12:24
Gdzies słyszałem że sadza dodawana ma wpływ na to że igła pracuje ciszej w rowku. Coś jak włąściwosci smarne.
Źle słyszałeś. Polichlorek winylu jest świetnym izolatorem, czyli gromadzi ładunek elektrostatyczny. Gdyby nie dodatki, płyty winylowej nie dałoby się „rozładować” i gromadziłaby kurz i inne zanieczyszczenia w takim stopniu, że zaczęłoby to wpływać na jakość i trwałość płyty oraz igły.
The story so far:
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

― Douglas Adams, The Restaurant at the End of the Universe
Rafal
Posty: 7
Rejestracja: 06 lut 2021, 17:52

Pytanie o jakość płyt z allegro

#1664

Post autor: Rafal »

Dzień dobry,

Chciałem zapytać czy może ktoś z Was zaopatrzył się w te oto płyty na allegro od tego konkretnego sprzedawcy:

https://allegro.pl/oferta/percival-wild ... 9643015893
https://allegro.pl/oferta/pink-floyd-wi ... 6564140056

Może jest ktoś w stanie się podzielić wrażeniami po odsłuchu tych albumów?. Dopiero zacząłem przygodę z winylami a zdążyłem zauważyć, że niektóre płyty tak jakby ciszej grały. Nie chciałbym żeby te ww. płyty grały gorzej : (

Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
winylowy_luke
Posty: 1686
Rejestracja: 02 lut 2016, 10:16
Gramofon: Technics SL-1210GR
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Kontakt:

Re: Pytanie o jakość płyt z allegro

#1665

Post autor: winylowy_luke »

PF Wish z 2016 to bardzo dobrze brzmiące wydanie - można brać.
Tylko wydaje mi się, że znajdziesz taniej oraz dostępne od ręki a nie jak w linku od Ciebie: Przewidywana dostawa: za 17 dni w punkcie...
Technics SL-1210GR+KAB Fluid Damper@AT-OC9XML/Denon 103R/Shure V15 V-MR (SAS/B)/Shure V15 III (SAS/B)/Empire 4000 D/I
HusaRIAA v2
Topping E50+L50+PA5/Audiosymptom i8 mod @Wilk-Audio-Projekt/Sennheiser HD 660S
ODPOWIEDZ