Zakupy płytowe (temat ogólny)

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lpociask
Posty: 604
Rejestracja: 23 gru 2018, 21:20
Gramofon: Technics sl 3310
Lokalizacja: Wawa

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1786

Post autor: lpociask »

arturxyz pisze:
24 lis 2021, 19:05
Dostawa z UK i + "prezent" celno-pocztowy :o :shock:
Steven Wilson
Szacun za Steven’a - to świetny album - a to przecież soundtrack do gry ;)
Technics SL-3310 - Ortofon 2M Blue PnP MKII / Nagaoka MP-110H,
Technics SU-8080,
Technics SB-X1


https://www.discogs.com/user/lpociask/collection
Awatar użytkownika
jpablo
Posty: 116
Rejestracja: 03 wrz 2020, 16:40

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1787

Post autor: jpablo »

Kupiłem w Empiku płytę LM LIndemann taką o:

Obrazek

Problem w tym, że jedna z płyt miała taką nierówność, która co obrót powodowała że igła prawie, że podskakiwała do góry (aż nie wiem czy się nie uszkodziła, ale chyba nie).
Druga sprawa, album składa się z dwóch płyt, a okazało się, że obie płyty są identyczne! Brak płyty pierwszej, są dwie drugie...

Pojechałem do Empiku, złożyłem reklamacje, czekałem chyba jakieś 10 dni na rozpatrzenie. Rozpatrzenie pozytywne mam przyjechać i dostane nowy album.
Przyjechałem dostałem, wracam do domu.
Skazy jak poprzednio, że płyta krzywa, nie ma, ale znowu dwie takie same. To samo co poprzednio brak płyty pierwszej...

Nosz k....a!!!
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6689
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1788

Post autor: konrads0 »

jpablo pisze:
11 gru 2021, 14:52
.
No dziadostwo!
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 3815
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1789

Post autor: mrcnoos »

jpablo pisze:
11 gru 2021, 14:52
Kupiłem w Empiku płytę LM LIndemann taką o:

Obrazek

Problem w tym, że jedna z płyt miała taką nierówność, która co obrót powodowała że igła prawie, że podskakiwała do góry (aż nie wiem czy się nie uszkodziła, ale chyba nie).
Druga sprawa, album składa się z dwóch płyt, a okazało się, że obie płyty są identyczne! Brak płyty pierwszej, są dwie drugie...

Pojechałem do Empiku, złożyłem reklamacje, czekałem chyba jakieś 10 dni na rozpatrzenie. Rozpatrzenie pozytywne mam przyjechać i dostane nowy album.
Przyjechałem dostałem, wracam do domu.
Skazy jak poprzednio, że płyta krzywa, nie ma, ale znowu dwie takie same. To samo co poprzednio brak płyty pierwszej...

Nosz k....a!!!
Też mam niestety trochę negatywnych doświadczeń z empik.com.
Zamawiałem LP, a dwa razy przysłali mi CD. Dopiero 3 raz był udany. Trwało to bardzo długo.
Mam mieszane uczucia do nich.
Ostatnio dla odmiany kupiłem pierwszy raz płytę na amazon.pl. Była najtańsza niż dostępnychna rynku, doszła błyskawicznie do tego zapakowana prawie pancernie. Empik mógłby się od amazon uczyć.
Awatar użytkownika
jpablo
Posty: 116
Rejestracja: 03 wrz 2020, 16:40

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1790

Post autor: jpablo »

Wymienili mi album Lindemana w Empiku po raz kolejny, tym razem na miejscu bez czekania na rozpatrzenie ; P
Sprawdzilismy czy znowu nie ma zdublowanej płyty, i nie było.. Właśnie słucham w domu, krzywizn też nie ma. W końcu sukces, ale co sie musiałem najezdzic i nadenerwowac to nikt mi już nie odbierze.
Awatar użytkownika
Fl3t05
Posty: 149
Rejestracja: 05 paź 2020, 13:27
Gramofon: mam
Lokalizacja: Kraków

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1791

Post autor: Fl3t05 »

Po sporych perturbacjach, empikowy zakup z Black Friday w końcu do mnie dotarł. Co prawda w lekko zmienionym składzie niż oryginalnie planowano, ale i tak jest radość. Będzie grane :)
Załączniki
IMG20211216171451_compress10.jpg
winylwoy
Posty: 213
Rejestracja: 14 gru 2021, 09:07
Gramofon: Technics SL 1500 C
Lokalizacja: Łódź

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1792

Post autor: winylwoy »

Whitesnake "Restless Heart".
Pięknie wydana ale najwięcej się dzieje w samych nagraniach. Mr. David Coverdale dodał całe mnóstwo smaczków w postaci chórków, gitar, klawiszy nie wspominając o aranżach. Płyta dzięki tym zabiegom stała się bardziej rockowa. Jest też więcej o cztery nagrania. Dźwięk jest bardzo klarowny z ładną stereofonią i dynamiką. Trochę dziwnie mi się jej słucha bo poprzestawiano nagrania w stosunku do pierwowzoru.
Załączniki
DSC_0005.jpg
winylwoy
Posty: 213
Rejestracja: 14 gru 2021, 09:07
Gramofon: Technics SL 1500 C
Lokalizacja: Łódź

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1793

Post autor: winylwoy »

Dotarła nareszcie długo oczekiwana przesyłka (wiadomo okres przedświąteczny). Premiera miała miejsce 17 grudnia więc wyczekałem się że ho ho.
Pięknie wydany trzypłatowy album koncertowy. Okładka ze sztywnej twardej tektury zawiera wycinankę z której można zbudować kościół, pięknie wydany album ze zdjęciami na kredowym papierze i najważniejsze autograf INFERNO (którego jestem wielkim fanem :twisted: )
Płyty przyzwoicie zapakowane w koperty wyściełane folią.
Niestety w tych zachwytach jest i łyżka dziegciu. Dwie z nich są lekko podgięte. Jak to wygląda w czasie grania, zobaczę wieczorem oddając się w ręce Behemoth-owego szatana.
Załączniki
DSC_0007.jpg
DSC_0009.jpg
DSC_0004.jpg
Awatar użytkownika
arturxyz
Posty: 1385
Rejestracja: 12 gru 2014, 19:02
Gramofon: JVC QL-A7 ps-x60
Lokalizacja: k/ŻYWIEC

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1794

Post autor: arturxyz »

....u mnie z autografem Nergala ... :twisted: :twisted: :twisted:
JVC QL-A7
SONY PS-X60
JVC XL-Z 555
ONKYO INTEGRA A-8780
JAMO S 606
Awatar użytkownika
MDMA66
Posty: 576
Rejestracja: 21 lut 2019, 00:01
Gramofon: SONY PS-X60

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1795

Post autor: MDMA66 »

Jak ja lubię takie świąteczne prezenty, kolekcja Grabaża powiększona ^^
Załączniki
20211223_125709.jpg
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15159
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1796

Post autor: darkman »

Tak sprawa sorry, że nie w wątku pomocowym ale tam mało kto zagląda... bo tematyka raczej transportowa (w tamtym wątku).

Ktoś coś ściąga może akurat via Discogs z USA? Potrzebuję się dołączyć z 1LP [b.mała kwota] z USA(sprzedawca na Discogs). Koszt oczywiście pokrywam (zakup+koszt przesyłki partycypuję), po prostu sama procedura jest dla mnie w tej chwili dość skomplikowana.
Jak coś teges, proszę na priva. I tnx :)
winylwoy
Posty: 213
Rejestracja: 14 gru 2021, 09:07
Gramofon: Technics SL 1500 C
Lokalizacja: Łódź

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1797

Post autor: winylwoy »

arturxyz pisze:
22 gru 2021, 19:37
....u mnie z autografem Nergala ... :twisted: :twisted: :twisted:
I jakie wrażenia ? Bo moje są piekielnie nieziemskie.
Awatar użytkownika
arturxyz
Posty: 1385
Rejestracja: 12 gru 2014, 19:02
Gramofon: JVC QL-A7 ps-x60
Lokalizacja: k/ŻYWIEC

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1798

Post autor: arturxyz »

:twisted: :twisted: :twisted: :handgestures-thumbupleft:
JVC QL-A7
SONY PS-X60
JVC XL-Z 555
ONKYO INTEGRA A-8780
JAMO S 606
Awatar użytkownika
abo
Posty: 24
Rejestracja: 30 wrz 2021, 08:18
Gramofon: SL-1210

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1799

Post autor: abo »

Potrzebuję sobie zamówić jeden album dwupłytowy i mam takie opcje:

- Discogs. Wysyłka z USA, paradoksalnie wychodzi najtaniej. Na pewno przesyłka nierejestrowana w tej kwocie. Gość ma 3 te same albumy, wszystkie są nowe a okładkI mają NM- :think: Trochę się dygam, kiedyś listonosz nie wrzucił awizo do skrzynki a babka na poczcie przeoczyła moje nazwisko w zeszycie, paczka zaginęła na dobre.

- Dodax... Trochę drożej. Poczekać to ja mogę, ale nie chcę pogniecionych okładek.

- Merchbar. Same negatywne opinie :hand:

- Amazon. Album jest dostępny bezpośrednio u nich. Opcja wysyłki do paczkomatu, tylko kur.. wychodzi 100zl drożej niż od gościa z discogs. Za jeden album dwupłytowy...

Niewątpliwa okazja do przy*ebania głową w ścianę :doh:
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 3815
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1800

Post autor: mrcnoos »

abo pisze:
06 sty 2022, 22:49
Potrzebuję sobie zamówić jeden album dwupłytowy i mam takie opcje:

- Discogs. Wysyłka z USA, paradoksalnie wychodzi najtaniej. Na pewno przesyłka nierejestrowana w tej kwocie. Gość ma 3 te same albumy, wszystkie są nowe a okładkI mają NM- :think: Trochę się dygam, kiedyś listonosz nie wrzucił awizo do skrzynki a babka na poczcie przeoczyła moje nazwisko w zeszycie, paczka zaginęła na dobre.

- Dodax... Trochę drożej. Poczekać to ja mogę, ale nie chcę pogniecionych okładek.

- Merchbar. Same negatywne opinie :hand:

- Amazon. Album jest dostępny bezpośrednio u nich. Opcja wysyłki do paczkomatu, tylko kur.. wychodzi 100zl drożej niż od gościa z discogs. Za jeden album dwupłytowy...

Niewątpliwa okazja do przy*ebania głową w ścianę :doh:
Jeśli z Discogs nie masz rejestrowanej opcji to sobie daruj. Kilka do mnie nie dotarło i skutecznie się wyleczyłem. Lepiej dopłacić parę groszy i mieć pewność, że dotrze. Z USA może jeszcze dojść cło i podatek i wtedy całość bardziej się opłaci w pozostałych miejscach.
ODPOWIEDZ