Zakupy płytowe (temat ogólny)

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wuwuzela
Posty: 517
Rejestracja: 08 sie 2010, 10:07
Lokalizacja: Willow Farm

Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1

Post autor: Wuwuzela »

Siema Siema Siema Siema Siema Siema Siema Siema. :teasing-tease:

Czy jest jakieś NOWE wznowienie płyty Floydów "The Wall"? :clap:
Obrazek
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Re: Sklepy płytowe - Polska

#2

Post autor: kaZ »

Wuwuzela pisze:Siema Siema Siema Siema Siema Siema Siema Siema. :teasing-tease:

Czy jest jakieś NOWE wznowienie płyty Floydów "The Wall"? :clap:

Strasznie się uparłeś na te wznowienia :shock:
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Awatar użytkownika
mamster
Posty: 262
Rejestracja: 10 wrz 2010, 18:13

Re: Sklepy płytowe - Polska

#3

Post autor: mamster »

kaZ pisze:
Wuwuzela pisze:Siema Siema Siema Siema Siema Siema Siema Siema. :teasing-tease:
Czy jest jakieś NOWE wznowienie płyty Floydów "The Wall"? :clap:
Strasznie się uparłeś na te wznowienia :shock:
Trochę się uparł
Wuwuzela - poszukaj na allegro - zapewniam że znajdziesz sporo wydań w naprawdę dobrym stanie
Nie bój się wydań starych lub używanych, jak jest sensowny (sprawdzony) sprzedawca, to naprawdę towar bedzie zgodny z opisem, sam ostatnio nabyłem od jednego 5 pozycji i byłem zszokowany ich stanem (na plus oczywiście) - zazwyczaj na żywo wyglądają lepiej niż na fotkach na aukcjach. Płyty były super czyste (zresztą sprzedawca w opisie swojego profilu podaje ze myje wszystkie płyty przed wysłaniem i pakuje w świeżutkie folie wewnętrzne). A nowa płyta też ci może czasem zgrzytnąć - zakupiłem ostatnio nowego Slayera i parę razy udaje mu się trzasnąć ;) (mimo ze nie picture a 180 gramowy winyl)

A „Nowe Wznowienie" to takie trochę „masło maślane" nie uważasz?
Awatar użytkownika
Wuwuzela
Posty: 517
Rejestracja: 08 sie 2010, 10:07
Lokalizacja: Willow Farm

Re: Sklepy płytowe - Polska

#4

Post autor: Wuwuzela »

mamster pisze: A „Nowe Wznowienie" to takie trochę „masło maślane" nie uważasz?
Może być stare wznowienie. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Wuwuzela
Posty: 517
Rejestracja: 08 sie 2010, 10:07
Lokalizacja: Willow Farm

Re: Sklepy płytowe - Polska

#5

Post autor: Wuwuzela »

kaZ pisze:Strasznie się uparłeś na te wznowienia :shock:
Bo stare płyty są porysowane i zjedzą mi igłę, i nowe płyty będą się niszczyły.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wuwuzela
Posty: 517
Rejestracja: 08 sie 2010, 10:07
Lokalizacja: Willow Farm

Re: Sklepy płytowe - Polska

#6

Post autor: Wuwuzela »

http://allegro.pl/beatles-sgt-peppers-l ... 87987.html

Co O tYm Myśśśśślicie?????//??????????
Obrazek
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Sklepy płytowe - Polska

#7

Post autor: kaZ »

Co ja myślę?
Płyta wypasiona.Jeśli wczesne wydanie to taka normalna cena.
Wygląda naprawdę ładnie.
I tu jest mały myk.Miałem wydanie niemieckie(lekko porysowane).Brzmi9ało b dobrze.Kupiłem póżniej UK.B dobry sta`n i nijak sie ni ma do tego niemca.
I co ??????
Poprostu czasem to loteria przy tym winylowym szaleństwie :D
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Awatar użytkownika
mamster
Posty: 262
Rejestracja: 10 wrz 2010, 18:13

Sklepy płytowe - Polska

#8

Post autor: mamster »

Wychodzi na to, że aby dobrze sprawdzić płytki, trzeba by kupić kilka egzemplarzy i potem zostawić sobie ten, który jest najlepszej jakości (ale to opcja dość kosztowna - bo może się nie udać sprzedać wszystkich, albo sie uda ale po cenie niższej niż ta, po której się kupiło ;) )
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zakupy płytowe (temat ogólny)

#9

Post autor: Wojtek »

Temat sklepowy musiałem podzielić i wrzucić ostatnie posty w nowe miejsce, gdyż Wuwuzela nieco wyszedł poza temat ;)

Nie orientuję się czy w ostatnim czasie była jakaś winylowa reedycja "The Wall", chyba nie.
Ostatnie pochodzi z 1997 roku i nagranie pochodzi z cyfrowego remastera.

Wuwuzela ma nieuzasadnione uprzedzenie do starych płyt, już to przerabialiśmy, będzie się musiał chłopak sam kiedyś przekonać do nich ;)
Dodam tylko, że każde odtworzenie płyty (niezależnie czy jest to nowa/stara nieuszkodzona/uszkodzona) powoduje zużycie się igły, więc tak czy siak trzeba będzie ją kiedyś wymienić.
kaZ pisze:Płyta wypasiona.Jeśli wczesne wydanie to taka normalna cena.
Wydaje mi się, że nie jest to pierwsze wydanie tej płyty, a cena "normalna" jak na wujasa. Można brać ;)
kaZ pisze:i nijak sie ni ma do tego niemca.
Co to znaczy, że ma się "nijak do niemca"? W sensie że UK brzmiało gorzej od niemieckiego wydania? Nie chodzi mi tutaj o stan zachowania :)
kaZ pisze:Poprostu czasem to loteria przy tym winylowym szaleństwie :D
O tak, ale co do popularnych płyt to w sumie można wybadać opinie odsłuchowe w sieci ;)
mamster pisze:Wychodzi na to, że aby dobrze sprawdzić płytki, trzeba by kupić kilka egzemplarzy i potem zostawić sobie ten, który jest najlepszej jakości
Teoretycznie tak, aczkolwiek ja już sobie wyrobiłem opinię nt. różnorakich wydań na przykładzie kilku egzemplarzy różnych płyt i trzymam się tych zasad przy kolejnych zakupach ;) Tak więc na dłuższą metę raczej nie trzeba kupować wszystkiego w różnych egzemplarzach, o ile ma się już jakieś tam doświadczenie :)
mamster pisze:(ale to opcja dość kosztowna - bo może się nie udać sprzedać wszystkich, albo sie uda ale po cenie niższej niż ta, po której się kupiło ;) )
Dlatego ważne jest dobre polowanie na okazje :) A raczej: lepiej nie przepłacać ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Zakupy płytowe (temat ogólny)

#10

Post autor: kaZ »

Bitle,
stan zachowania był zdecydowanie lepszy w przypadku płyty UK.O wiele gorzej brzmi.


Wujas?
oj tak,ale trzeba przyznać ,że ma (miał) wiele płyt w doskonałym stanie.Mam jedną płyte od niego.

Wuwuzela się przekona z czasem(tak mi się wydaje) :)
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zakupy płytowe (temat ogólny)

#11

Post autor: Wojtek »

kaZ pisze:Bitle,
stan zachowania był zdecydowanie lepszy w przypadku płyty UK.O wiele gorzej brzmi.
W takim razie ciekawe które to były wydania w hierarchii ;)
kaZ pisze:Wujas?
oj tak,ale trzeba przyznać ,że ma (miał) wiele płyt w doskonałym stanie.Mam jedną płyte od niego.
Pewnie, godny polecenia sprzedawca. Robi w sumie to samo co ja, czyli sprowadza na własną rękę płyty z zagranicy.
Tyle że ja nie sprowadzam ich na handel tylko na własny użytek ;)
Tak czy siak, opłaca mu się. Mi też :D

Aczkolwiek czasami przesadza, w sensie że coś co on potrafi zareklamować jako "rare" wcale takie rare nie jest.
No albo zawyża ceny, że np. to samo kupisz np. w UK za 1/4 tego co on chce (licząc razem z wyższymi kosztami przesyłki). W takich sytuacjach przypuszczam, że sam nie kupił płyty okazyjnie i chce mimo wszystko na tym zarobić :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
wiktorsam
Posty: 302
Rejestracja: 06 lis 2010, 18:52

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#12

Post autor: wiktorsam »

A jak to jest z tymi winylami - jakie wydania lepsze ? UK ? Germany ? Jak na tle wypadają płyty z demoludów ? Nie chodzi mi o kolekcjonerstwo a o słuchanie.
Kupiłem ostatnio dark side of the moon wydanie harvest/electrola germany za śmieszne pieniądze i właśnie mnie to zastanowiło że zapłaciłem jak za polskie ;)
Fakt płyta ma dwie ryski na jednej stronie na których czasami lekko pyknie, ale pomimo że wyglądają groźnie to praktycznie ich nie słychać, a tak to brzmieniowo jest moim zdaniem bdb. Fakt nie słuchałem jeszcze jej na sabie bo nie doszła, udało mi się chwilowo zreanimować bernarda.
sony ps-x75, shure V15 V SAS, Audio-technica AT20SLa, at30e, empire 4000d III, shiit mani, Hypex Ncore nc252mp, DAC topping dx7 pro
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#13

Post autor: kaZ »

wiktorsam pisze:A jak to jest z tymi winylami - jakie wydania lepsze ? UK ? Germany ? Jak na tle wypadają płyty z demoludów ? Nie chodzi mi o kolekcjonerstwo a o słuchanie.
Kupiłem ostatnio dark side of the moon wydanie harvest/electrola germany za śmieszne pieniądze i właśnie mnie to zastanowiło że zapłaciłem jak za polskie ;)
Fakt płyta ma dwie ryski na jednej stronie na których czasami lekko pyknie, ale pomimo że wyglądają groźnie to praktycznie ich nie słychać, a tak to brzmieniowo jest moim zdaniem bdb. Fakt nie słuchałem jeszcze jej na sabie bo nie doszła, udało mi się chwilowo zreanimować bernarda.
coś mi się wydaje,że ilu słuchaczy/zbieraczy tyle odpowiedzi.Przez te kilka lat zauważyłem ,że to czasem naprawdę jest loteria.Wiele wpływa na odsłuch przecież.Oprócz tłoczenia -zabrudzenia,zużycie itp.Ja mam na półeczce cały przekrój wydań i róznie to bywa.może koledzy mają wieksze doświadczenie ,ale te płyty np. z demoludów nie koniecznie musza brzmieć gorzej.Juz wspominałem-trafil mi sie nie grany(2 płyta na 99%) jugoton -Made in Japan Purpli .Jak dla mnie super!!
Mam nadzieję ,że jeszcze ktoś napisze w tym temacie.
Ja ma tak ,że jak wyczaję pierwsze albo wczesne wydanie nawet w gorszym stanie za b dobre pieniądze to biore.A może kiedyś się trafi w lepszym stanie.Kto wie?Może dolar będzie po 1.20 i Ryanair będzie latał do Stanów za 200 zł albo cos wtym stylu. ;)
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
szmojtek
Posty: 30
Rejestracja: 22 lis 2010, 18:30

Zakupy płytowe (temat ogólny)

#14

Post autor: szmojtek »

To ja się podepnę pod ten temat. Czy jest w ogóle sens kupować nowe wydawnictwa na płytach cd? Podam przykład, niedługo wychodzi nowa płyta Motorhead, już można sobie ją zamówić na winylu. Rozumiem, ze to będzie tak sama, cyfrowo obrobiona wersja jak na cd. Czy wznowienia płyt takich zespołów jak AC/DC, Guns'n'Rose tez już są cyfrowo remasterowane?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zakupy płytowe (temat ogólny)

#15

Post autor: Wojtek »

szmojtek pisze:Czy wznowienia płyt takich zespołów jak AC/DC, Guns'n'Rose tez już są cyfrowo remasterowane?
Nowe wznowienia? Na pewno. A jeśli są to wznowienia płyt nagranych w 80's to w sumie pół biedy, bo wtedy i tak były co najmniej nagrywane bądź mixowane cyfrowo, więc nawet pierwsze wydanie nie było w pełni analogowe.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ