Winyle w Trójmieście

Wszystko na temat kupowania płyt
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Winyle w Trójmieście

#46

Post autor: krolix »

A czy ja gdzieś napisałem, że kupiłem choć jedną płytę np. w Muzycznej Piwnicy? :D

Płyty kupuję wyłącznie na koncertach lub poprzez internet... albo przy okazji podróży - w stacjonarnych sklepach zagranicznych. Wyjątek stanowią 3 płyty kupione w dobrej cenie w polskim Saturnie.

Black Goodies może stanowić światełko w tunelu, bo ceny kilku płyt, które podali na FB są na ludzkim poziomie. Zobaczymy jednak jak to się rozwinie.
Awatar użytkownika
GrubanutaSopot
Posty: 1
Rejestracja: 14 cze 2014, 12:40

Re: Winyle w Trójmieście

#47

Post autor: GrubanutaSopot »

21 czerwca otwieramy filię warszawskiego sklepu Grubanuta.pl w Sopocie przy ul. Bohaterów Monte Cassino 21a (wejście przez bramę przy McDonald's). Mamy fajne wnętrze z możliwością odsłuchu wszystkich produktów. Staramy się trzymać ceny na naprawdę korzystnym poziomie, często dużo poniżej tych proponowanych przez Discogs. Zapraszamy serdecznie na imprezę otwarcia:
https://www.facebook.com/events/7168458 ... 4/?fref=ts
--
Stay tuned,
Grubanuta.pl
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Winyle w Trójmieście

#48

Post autor: krolix »

GrubanutaSopot pisze:21 czerwca otwieramy filię warszawskiego sklepu Grubanuta.pl w Sopocie przy ul. Bohaterów Monte Cassino 21a (wejście przez bramę przy McDonald's). Mamy fajne wnętrze z możliwością odsłuchu wszystkich produktów. Staramy się trzymać ceny na naprawdę korzystnym poziomie, często dużo poniżej tych proponowanych przez Discogs. Zapraszamy serdecznie na imprezę otwarcia:
https://www.facebook.com/events/7168458 ... 4/?fref=ts
Fajnie! Mam nadzieję, że wybór płyt będzie ciekawszy niż na stronie. ;) Serwis gramofonów też będzie w 3M? Coś więcej na ten temat?
floraence
Posty: 3
Rejestracja: 29 lis 2015, 19:53

Gdzie kupować winyle w trójmieście?

#49

Post autor: floraence »

Dokładnie tak jak w temacie! Wiem, że w Sopocie (gdzie jestem) jest jeden sklep z winylem, ale są oni bardziej rap/reggae, którego naprawdę fanem nie jestem. I jeszcze jedno. Nie pytam się o empiki/mediamarkty i inne sieciówki, wiem że tam też można dostać płyty, ale w raczej małych ilościach.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Gdzie kupować winyle w trójmieście?

#50

Post autor: Obywatel »

floraence pisze:Nie pytam się o empiki/mediamarkty i inne sieciówki, wiem że tam też można dostać płyty, ale w raczej małych ilościach.
Podstawowa różnica jest taka, że w tych sklepach dostaniesz tylko płyty nowe. Natomiast jeśli chodzi o ilości, to są one coraz większe. W takim Empiku naprawdę jest już w czym wybierać. A propos używek, zdaje sie, że Grubanuta ma jakiś Trójmiejski oddział, Muzyczna Piwnica na Przymorzu, Antykwariat Gdański.

A poza tym to przeczytaj ten temat:
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=31&t=3151
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10429
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Gdzie kupować winyle w trójmieście?

#51

Post autor: Myszor »

I zajrzyj na temat "lista uczciwych sprzedawców" bo allegro dla mnie przebija sklepy i giełdy.
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gdzie kupować winyle w trójmieście?

#52

Post autor: krolix »

Sklep z muzyką reggae (głównie) w Sopocie, czyli Black Goodies od dawna nie istnieje. W tym mieście jest jeszcze Gruba Nuta.
W Gdyni jest Salon Muzyczny Plus a w Gdańsku Muzyczna Piwnica. Poza tym same sieciówki, z których największy wybór oferuje chyba Media Markt na Grunwaldzkiej w Gdańsku.
Odbywają się także giełdy (Muzyczny Pchli Targ w Gdyni i giełda winyli w Gdańsku). Wydawnictwa hardcore/punk/post punk w sporym wyborze i dobrych cenach nabyć można na koncertach.
ajk
Posty: 40
Rejestracja: 17 sie 2015, 18:50

Winyle w Trójmieście

#53

Post autor: ajk »

Dzieki krolix za informacje, bo planuje na styczen kilka tygodni w Gdyni i przy tej okazji
odwiedzic kilka sklepow z winylami. Namiary na sklepy i termin gieldy w Gdansku
znalazlem w Google, natomiast o Pchlim Targu z Abrahama tylko o imprezach, ktore
sie odbyly. Mozna gdzies znalezc informacje o planowanych?

Andrzej
blackholesun
Posty: 584
Rejestracja: 21 wrz 2013, 19:20

Re: Winyle w Trójmieście

#54

Post autor: blackholesun »

.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2016, 11:48 przez blackholesun, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Re: Winyle w Trójmieście

#55

Post autor: Acia »

A ja polecam Muzyczną Piwnicę bo przy okazji zakupu można dowiedzieć się dużo o powstawaniu płyty albo jakieś inne ciekawostki. Duży wybór, różne ceny. Czasami wpadam i mówię, że chcę coś tylko za 30zł i zawsze coś znajdę:)
Awatar użytkownika
Michal35
Posty: 1663
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:58
Lokalizacja: pomorskie

Winyle w Trójmieście

#56

Post autor: Michal35 »

Acia pisze:A ja polecam Muzyczną Piwnicę bo przy okazji zakupu można dowiedzieć się dużo o powstawaniu płyty albo jakieś inne ciekawostki. Duży wybór, różne ceny. Czasami wpadam i mówię, że chcę coś tylko za 30zł i zawsze coś znajdę:)
Niestety nie mogę potwierdzić Twojej opinii. Byłem tam pierwszy i ostatni raz. Obsługa (starsza pani)niezbyt miła, chyba tam była za kare. Miejsca tyle że nie można się obrócić. Na jednej z płyt które chciałem kupić nie było ceny więc pani zadzwoniła po "speca" który ocenił płytę w ciągu 2(dwóch) sekund oczywiście wizualnie chociaż gramofon stoi, ale po co.
No i najgorsze. Kupiłem 3 płyty z tego jedna krzywa. Nie nadaje się do odtwarzania. Jak oni je oceniają? 2 sekundy? Wizualnie? Trochę jest mojej winy bo nie dałem jej położyć na talerz. Pewnie reklamację by uznali ale jechać 80 km po 40 zł - nie warto. Pozostał niedosyt :cry:
Gramofon: Sony PS-X 60, AT 440 Mlb, AT 33ML i wiele innych
Nuda dual mono.
Hitachi HMA 7500 + HCA 7500 MK II
Dali Zensor 7
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Re: Winyle w Trójmieście

#57

Post autor: Acia »

Ta pani to chyba żona właściciela a oceniają płyty z pamięci pewnie bo to ich kolekcje domowe. Właściciel doskonale wie co ma na stanie. Mi się zdarzyło kupić uszkodzoną płytę w music corner w Krakowie a była nówka zafoliowana więc to chyba od nas zależy co kupujemy i co widzimy:)

a
Michal35452 pisze:
Acia pisze:A ja polecapim Muzyczną Piwnicę bo przy okazji zakupu można dowiedzieć się dużo o powstawaniu płyty albo jakieś inne ciekawostki. Duży wybór, różne ceny. Czasami wpadam i mówię, że chcę coś tylko za 30zł i zawsze coś znajdę:)
Niestety nie mogę potwierdzić Twojej opinii. Byłem tam pierwszy i ostatni raz. Obsługa (starsza pani)niezbyt miła, chyba tam była za kare. Miejsca tyle że nie można się obrócić. Na jednej z płyt które chciałem kupić nie było ceny więc pani zadzwoniła po "speca" który ocenił płytę w ciągu 2(dwóch) sekund oczywiście wizualnie chociaż gramofon stoi, ale po co.
No i najgorsze. Kupiłem 3 płyty z tego jedna krzywa. Nie nadaje się do odtwarzania. Jak oni je oceniają? 2 sekundy? Wizualnie? Trochę jest mojej winy bo nie dałem jej położyć na talerz. Pewnie reklamację by uznali ale jechać 80 km po 40 zł - nie warto. Pozostał niedosyt :cry:
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Winyle w Trójmieście

#58

Post autor: kielek »

Acia pisze:bo to ich kolekcje domowe
A skąd takie info ?
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Winyle w Trójmieście

#59

Post autor: krolix »

To jest raczej błędne info. ;)
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Winyle w Trójmieście

#60

Post autor: kielek »

krolix pisze:To jest raczej błędne info. ;)
Ja to wiem ;) dlatego pytam.
ODPOWIEDZ