Winyle w Trójmieście

Wszystko na temat kupowania płyt
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Winyle w Trójmieście

#31

Post autor: Acia »

Też jestem ciekawa opinii o sklepie w Oliwie. W Muzycznej Piwnicy byłam, bardzo duży wybór jednak drogo ale obsługa bardzo miła.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Winyle w Trójmieście

#32

Post autor: kielek »

Acia pisze:jednak drogo
:?: Nie ma tańszego stacjonarnego sklepu w Trójmieście,w każdym bądź razie o takowym nie słyszałem jak dotąd.
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Re: Winyle w Trójmieście

#33

Post autor: Acia »

Wiem,że nie ma dlatego przy okazji urlopu przywiozłam trochę z Krakowa. Swoją drogą tam na każdym kroku sklep z winylami, odwiedziłam naprawdę przedziwne miejsca i w każdym jakiś rarytasek a nie tylko śmieci za złotówkę, chociaż dla takich półki też istnieją i to jest fair. Czekam na ten dzień kiedy wyjdę na miasto i spędzę parę godzin na przeglądaniu półek z płytami( niekoniecznie na Jarmarku), porozmawiam o muzyce i o sprzęcie albo o samopoczuciu:) Brakuje miejsc z klimatem, miejsc gdzie nie tylko kupuje się winyle bo to modne ale gdzie można się spotkać i wymienić opiniami. TO chyba nisza i ktoś mógłby rozkręcić biznes. :violin:
blackholesun
Posty: 584
Rejestracja: 21 wrz 2013, 19:20

Re: Winyle w Trójmieście

#34

Post autor: blackholesun »

Acia pisze:Brakuje miejsc z klimatem, miejsc gdzie nie tylko kupuje się winyle bo to modne ale gdzie można się spotkać i wymienić opiniami. TO chyba nisza i ktoś mógłby rozkręcić biznes. :violin:
Takim miejscem był Muzyczny Pchli Targ w Desdemonie. Bardzo sympatyczne miejsce, poznałem tam fajnych ludzi, przyjemnie spędziłem kilka niedzielnych popołudni. Niestety był.

"Drodzy państwo ze względu na coraz niższą frekwencję zawieszamy działanie Muzycznego Pchlego Targu do odwołania." :(

To by było chyba na tyle, jeśli chodzi o atrakcyjność tego "biznesu"...

edit: targ zawieszony nie zlikwidowany - wróci po wakacjach :)
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Winyle w Trójmieście

#35

Post autor: Acia »

blackholesun pisze:edit: targ zawieszony nie zlikwidowany - wróci po wakacjach
czekam, na pewno się wybiorę, wcześniej mimo wszystko wpadnę na Jarmark, czasami polski jazz tam mają w rozsądnych cenach i dobrym stanie.
blackholesun
Posty: 584
Rejestracja: 21 wrz 2013, 19:20

Re: Winyle w Trójmieście

#36

Post autor: blackholesun »

.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2016, 20:00 przez blackholesun, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Winyle w Trójmieście

#37

Post autor: krolix »

Za kilka dni otwarcie nowego sklepu w Trójmieście:

Black Goodies Record Store - Aleja Niepodległości 806, 80-805 Sopot https://www.facebook.com/bgrecordstore
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Winyle w Trójmieście

#38

Post autor: kielek »

Jak często bywa w naszym kraju problemem jest by sklep miał polską nazwę...
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Winyle w Trójmieście

#39

Post autor: krolix »

kielek pisze:Jak często bywa w naszym kraju problemem jest by sklep miał polską nazwę...
Normalnie bym się z Tobą zgodził, jednak Black Goodies to nazwa już wcześniej istniejącego projektu, którego sklep jest niejako rozwinięciem. A "Record Store"... cóż, projekt jest w pewnym sensie międzynarodowy. :) Kto się zetknął z trójmiejską sceną dub/reggae wie o co chodzi. :)
Trzymam kciuki za ten sklep, bo mam nadzieję, że będzie tam znaleźć takie płyty, jakich dotąd w Polsce w stacjonarnych sklepach nie było.
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Winyle w Trójmieście

#40

Post autor: Acia »

i jak ? ktoś był odwiedził? Sklep w Oliwie? Sopocie?
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Winyle w Trójmieście

#41

Post autor: kielek »

Być nie byłem,ale z tego co opisał wyżej krolix sklep w Sopocie to nie moje klimaty,a patrząc na ofertę internetową sklepu z Oliwy to Muzyczna Piwnica wydaje się trochę tańsza zakupowo.
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Winyle w Trójmieście

#42

Post autor: Acia »

właśnie się zbieram do muzycznej piwnicy, dawno tam nie byłam ale wiem, że tam dużo dobra można trafić. Ciekawa też jestem co w tym roku Jarmark przyniesie? A nie orientujecie się czy nie ma jakiś handlarzy z płytami na bazarkach na chłopskiej czy na Elbląskiej? Na Chłopskiej co raz drożej i mniej ciekawych rzeczy ale na Elbląskiej jeszcze nigdy nie byłam.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Winyle w Trójmieście

#43

Post autor: kielek »

Elbląska to dla mnie koniec świata :) więc tam nie zaglądam.
Na Jarmark też już zasadniczo nie jeżdzę,bo raz że drogo,dwa większość wystawiajacych winyle to te same osoby co sprzedają na Alle...
Ogólnie większość płyt kupuję w necie lub przy okazji jakiejś wycieczki poza granice RP,ewentualnie nówki w MM który mam pod nosem.
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Winyle w Trójmieście

#44

Post autor: krolix »

Sklep w Sopocie ma małą obsuwę z otwarciem. Polecam obserwować jego FB. ;) Poza tym miejscówce pewnie będzie trzeba dać czas na zapełnienie półek.

Kupowania płyt u profesjonalnych handlarzy na Jarmarku nie rozumiem. ;) Wszystko to można dostać taniej poprzez zagraniczne serwisy. No chyba że chodzi o szukanie jakichś perełek u ludzi, którzy sprzedają to, co znaleźli na strychu u rodziny. ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Winyle w Trójmieście

#45

Post autor: Wojtek »

krolix pisze:Kupowania płyt u profesjonalnych handlarzy na Jarmarku nie rozumiem. ;) Wszystko to można dostać taniej poprzez zagraniczne serwisy.
To na jakiej zasadzie rozumiesz zakup w sklepach profesjonalnych handlarzy, w Polsce?
Zresztą, kto się na Jarmarku nie wystawia jak nie przede wszystkim właściciele sklepów? :D

Krótko mówiąc, na jedno wychodzi.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ