Winyle w Trójmieście

Wszystko na temat kupowania płyt
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Winyle w Trójmieście

#16

Post autor: Pilot »

Co myślicie o allegrowym Wujasie? Gostek z Gdyni. Wiem że ceny płyt na allegro ma duże, ale też patrząc na fotki i opisy, to jednak stan i wygląd ich jest zarąbisty no i jest możliwość osobistego odebrania. Czyli płytę można prześwietlić z każdej strony swoimi pięknymi ocyma. ;)
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Winyle w Trójmieście

#17

Post autor: Pilot »

Byłem dziś w Gdyni w Gemini. Trzy podwójne kosze z płytami, część nowych, duża część używanych. Cena używek takich w stanie bd+, ex w granicach 30:40 zeta za sztukę. Są i tańsze niestety zakurzone i z widocznymi papierówkami ewentualnie z lekkimi zarysowaniami, takimi w miarę do przyjęcia. Miły i rozmowny gostek na kasie z dostępem do gramofonu. Bez problemu każdą wybraną płytę wrzuca na talerz, choć dziś były lekkie problemy z łączem, coś zatrzeszczało, nie grało tak jak powinno. Wpadłem tam na chwilkę ok 13 00 a wyszedłem ok 15 30. Choć raz moja pani poczuła się jak ja w sklepie odzieżowym 8-) 8-)
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9646
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Winyle w Trójmieście

#18

Post autor: Cracker »

Pilot pisze: Choć raz moja pani poczuła się jak ja w sklepie odzieżowym
Skąd ja to znam. :lol:
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
Awatar użytkownika
wesh
Posty: 277
Rejestracja: 22 lis 2012, 00:13

Re: Winyle w Trójmieście

#19

Post autor: wesh »

Pilot pisze:Wpadłem tam na chwilkę ok 13 00 a wyszedłem ok 15 30.
Dała radę...?
zazdroszczę :)
Nie lubię odkurzać!
...chyba, że półkę z płytami.
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Winyle w Trójmieście

#20

Post autor: Pilot »

Dała, a co nie. Wszak również słucha winyli ze mna, ma Roda Stewarda i Fleetwood Mac.
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Winyle w Trójmieście

#21

Post autor: krolix »

Może kogoś zainteresuje: https://www.facebook.com/events/123982887772168/

6 października Muzyczny Pchli Targ w "Desdemonie" (Gdynia, Abrahama 37). W sprzedaży CD, kasety i winyle. Tych ostatnich było ostatnio najwięcej, widziałem kliku sprzedawców z konkretną nawet ofertą.
Start 17.00, wjazd za friko.
Awatar użytkownika
wesh
Posty: 277
Rejestracja: 22 lis 2012, 00:13

Winyle w Trójmieście

#22

Post autor: wesh »

Dziś byłem w Gemini w Gdyni i mam wrażenia zupełnie przeciwne do Pilota. Szczerze się zawiodłem, tytuły co prawda ciekawe, ale ceny w stosunku do stanu płyt wygórowane. Najbardziej rozłożyła mnie cena Albumu Foreigner Inside Information. Za tłoczenie z Muzy 35 zł... Za ten sam album w antykwariacie z idealną okładką i płytą niemal nieodtwarzaną zapłaciłem 5 zł. Do tego bardzo niemiły sprzedawca, który krzyknął zza lady, że oglądam płytę, tu cytat: "Umówmy się, że płyty to ja wyciągam i sprawdzam!" Grzecznie przeprosiłem za niewiedzę, ale gdy zapytałem o cenę jednego z albumów, był dalej strasznie opryskliwy.
Może popełniłem błąd oglądając te płyty...? :think:
Nie lubię odkurzać!
...chyba, że półkę z płytami.
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Winyle w Trójmieście

#23

Post autor: vinylpiotrek »

Było powiedzieć "Umówmy się, że komuna już się skończyła."
Trzeba być strasznie ciasnym łbem, żeby w czasach gospodarki rynkowej być opryskliwym dla klientów.
Obrazek
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Re: Winyle w Trójmieście

#24

Post autor: Pilot »

Może pilot w długich rozpuszczonych włosach poważniej wygląda? Ha ha. Co do cen nie dyskutuje gdy plyta mi się podoba. Czy u nich za 35 czy na alle z wysyłka za podobna cenę. Faktem jest że ostatnio na wybranych jakoś 30 płyt weryfikacji wzrokowej nie przeszla ani jedna. Kiepską dostawę mieli. Zawsze tzn dwa razy plyty sam przegladalem, wyjmowalem i pod światło sprawdzalem i nikt mi nie zwrócił uwagi że mi nie wolno. Po prostu bym je zostawił i bym wyszedł. Płyty ktore przeszły badanie wzrokowe ladowaly u nich na talerzu i puszczali wyrywkowo utwory. Ostatnio wyszlem tylko z jedną płytą i raczej szybko nie wrócę. Nie ze wzgledu na ceny a na stan plyt.
Awatar użytkownika
wesh
Posty: 277
Rejestracja: 22 lis 2012, 00:13

Winyle w Trójmieście

#25

Post autor: wesh »

Czy to kwestia włosów... nie wiem. Ale po prostu sposób, w który to powiedział nie przystaje sprzedawcy. Ja też tam długo nie zawitam tak jak mówisz ze względu na stan płyt, ale głównie za obsługę.
Po nieprzyjemnym incydencie w Gdyni, pojechałem do Muzycznej piwnicy, a tam zupełnie inna bajka... Miła Pani sprzedająca, z którą można sobie pogadać, wiele płyt i jest w czym przebierać. Miejsce, w którym można spędzać długie godziny. Niektóre ceny wygórowane, jak na moją kieszeń, ale stan płyt super. Po prostu wiesz za co płacisz. Poszedłem po Talk Talk, a wyszedłem z Dark side of the moon. ;)
Nie lubię odkurzać!
...chyba, że półkę z płytami.
Awatar użytkownika
olmeca
Posty: 5
Rejestracja: 07 gru 2013, 18:59
Lokalizacja: Gdynia | Łańcut

Winyle w Trójmieście

#26

Post autor: olmeca »

Całkiem przypadkiem wpadłem dzisiaj na właściciela Blues Clubu w Gdyni i myśląc o tym wątku zapytałem się Leszka czy też po za CD ma w swojej ofercie i winyle - odpowiedź była twierdząca. Tak więc jest kolejne miejsce w Gdyni gdzie można kupić czarne płyty - Blues Club ul. Portowa 9 http://www.bluesclub.pl/
Obrazek
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Winyle w Trójmieście

#27

Post autor: krolix »


Muzyczny Pchli Targ
28 grudnia 2013
klub "Desdemona", ul. Abrahama 37
godz. 15.00, wstęp wolny


https://www.facebook.com/events/237188586448303/

Byłem na wrześniowej edycji i kilka pudeł z winylami też było. ;)
Awatar użytkownika
wesh
Posty: 277
Rejestracja: 22 lis 2012, 00:13

Re: Winyle w Trójmieście

#28

Post autor: wesh »

Sklep Winylfan- Wiem, że jest na Oliwie w Gdańsku. Na stronie reklamują się, że mają płyty, sprzęt i akcesoria. Może ktoś już tam był i może podzielić się opinią?
Nie lubię odkurzać!
...chyba, że półkę z płytami.
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Winyle w Trójmieście

#29

Post autor: krolix »

Nie byłem po po raz pierwszy o tym sklepie słyszę. :shock:
Podam linka, może ktoś będzie miał okazję wpaść: http://winylfan.pl/
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Winyle w Trójmieście

#30

Post autor: Pilot »

Bylem znowu w Gemini, pfu, Water coś tam. Przy wejściu juz przecenione winyle w koszach po 14 zeta, większość klasyki Decca. W środku jak zwykle kosze z winylami oraz mały zonk. Wszystkie płyty umieszczone w foliowych, zaklejanych kopertach, czyli kupowanie kota w worku. Kiedyś wystarczyło płytę wysunac z okładki żeby ją obejrzeć, dziś prawdopodobnie już tego nie zrobimy, nawet nie próbowałem, wyszlem tym razem po 3 minutach.
ODPOWIEDZ