Media M. - Czyli winyl powraca...

Wszystko na temat kupowania płyt
Awatar użytkownika
KasparHauser
Posty: 586
Rejestracja: 01 lis 2012, 13:48
Gramofon: Nieinterere2000
Lokalizacja: Spoza linii świata

Media M. - Czyli winyl powraca...

#16

Post autor: KasparHauser »

Darek pisze:kilku sie pytalo co to jest plyta winylowa
Obrazek

Szok, szok, szook!
hellbit
Posty: 29
Rejestracja: 19 gru 2011, 21:13

Media M. - Czyli winyl powraca...

#17

Post autor: hellbit »

eenneell pisze: SEX PISTOLS-NEVER MIND THE BOLLOCKS...


59zł :?: czy coś takiego...
Plyta w limotowanej edycji , dolozona plyta koncertowa. Szalu cenowego nie ma ale z drugiej strony...z tym koncertem-2 w cenie jednej.
electro industrial , sl Q2 , at13eav
Darek

Media M. - Czyli winyl powraca...

#18

Post autor: Darek »

hellbit pisze:Szalu cenowego nie ma
a jaka cena byc powinna? Cena taka jak w kazdym kraju. W UK czy Ire tez tyle kosztuje w sklepie a moze i jest drozej
hellbit
Posty: 29
Rejestracja: 19 gru 2011, 21:13

Media M. - Czyli winyl powraca...

#19

Post autor: hellbit »

Nie mi okreslac jaka byc powinna bo nie mam na to wplywu. Ktos sprzedaje za tyle i albo sie z tym godzisz albo nie.Dlatego pisze( mam to wydawnictwo zreszta) , ze w sumie to nie jest drogo jak za dwie plyty. A co do tego ze w uk tyle kosztuje -tam sie nikt nie zastanawia za takie pieniadze a tu tak. Tyle w temacie. Szalu nie ma ale tez przegiecia nie ma. 60 pln to malo nie jest. Nie ma co rozkminiac-kosztuje ile kosztuje. Tym bardziej , ze jest kierowana do specyficznego odbiorcy. Do punkow co wtej chwili zasuwaja w gajerach w bankach i nie problem w koncu kupic dla nich ta plyte hehe. :mrgreen:
electro industrial , sl Q2 , at13eav
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Media M. - Czyli winyl powraca...

#20

Post autor: Wojtek »

hellbit pisze:A co do tego ze w uk tyle kosztuje -tam sie nikt nie zastanawia za takie pieniadze a tu tak. Tyle w temacie. Szalu nie ma ale tez przegiecia nie ma. 60 pln to malo nie jest. Nie ma co rozkminiac-kosztuje ile kosztuje.
Wszystko zależy od oka (a raczej portfela) płacącego ;)
hellbit pisze:Tym bardziej , ze jest kierowana do specyficznego odbiorcy. Do punkow co wtej chwili zasuwaja w gajerach w bankach i nie problem w koncu kupic dla nich ta plyte hehe. :mrgreen:
W sensie że polski punkowiec to z zasady bidul?
Myślałem, że to tylko scenę rapu czy HH dotyczy... haha.

A tak na serio to nie znoszę robienia z Polski kraju biedy przy takich dyskusjach.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Darek

Media M. - Czyli winyl powraca...

#21

Post autor: Darek »

hellbit pisze:tam sie nikt nie zastanawia za takie pieniadze
mylisz sie i to bardzo, ale to nie miejsce aby wyjasniac
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Media M. - Czyli winyl powraca...

#22

Post autor: krolix »

60 zł za podwójny album to bardzo dobra cena, zwłaszcza jeśli chodzi o tak komercyjny tytuł w tak komercyjnym sklepie. ;)
Polskie undergroundowe wytwórnie sprzedają pojedyncze LP w cenie od 35 zł w górę - bezpośrednio u siebie, nie w dużym sieciowym sklepie.
hellbit
Posty: 29
Rejestracja: 19 gru 2011, 21:13

Media M. - Czyli winyl powraca...

#23

Post autor: hellbit »

Nie miejsce to fakt. Teksty Wojtka pomine bo raczej nie rozumiem tych komentarzy a ja z przymruzeniem oka temat potraktowalem . Nie zauwazylem robienia kraju biedy w swojej wypowiedzi. Napisalem rowniez ze kosztuje ile kosztuje i albo sie na to godzisz albo nie . Wiec po co ten komentarz.Jest jak jest tutaj i kazdego sprawa indywidualna co kupi i ile za to zaplaci. Grunt , zeby z dzwieku byl zadowolony , cieszyl sie muzyka i krecacym plackiem.. Temat jest ogolnie szerszy- ceny plyt kontra mp3 itd. Raczej nas tutaj na forum on nie dotyczy-bo kazdy grosz sie wyda po to , zeby cieszyc sie ciekawym dziekiem , wydawnictwem , upolowana plyta badz kupiona w sklepie.
hellbit pisze:z drugiej strony...z tym koncertem-2 w cenie jednej.

Sam sie wlasnie glosno w tym momencie zastanawialem , ze nie jest zle. Tym bardziej , ze ladnie to wydane. Darek-nie chce sie rozpisywac ale o winyle latwiej i taniej w anglii. Wiem , bylem , kupowalem . Mysle , ze nie bedzie problemem , jak rozmowa przejdzie na pw zamiast zasmiecac forum i temat o nowych winylach.
krolix pisze:60 zł za podwójny album to bardzo dobra cena, zwłaszcza jeśli chodzi o tak komercyjny tytuł w tak komercyjnym sklepie. ;)
Ja nie moie o sobie bo jakies pieniazki zarabiam-mowie o mlodym punku ktory zbiera na wyjazd na koncert , gitare i sprzet . Do tego wlasnie poznal dziewczyne :D Latwo mu nie bedzie wydac 60 dych. :D
Skonczmy zreszta ta gadke bo nie o to chodzi zeby sie przepychac- cieszy fakt , ze plyty sie pojawiaja coraz czesciej u nas. Faktem jest ze czesto sa tloczone w dziwnych miejscach , dziwnie wygladaja i graja. Nie mam porownania do komercyjnych tytulow za duzo-bo raptem z nowych kraftwerk-miks , dead can dance ostatni i sex pistols , jakis bauhaus tez sie zplata Te tytuly sa dobrze wytloczone i brzmia ok dla mnie. Ale mam tez kilka plyt ktore wolaja o pomste do nieba. Cindy talk kupilem-taka legenda a taka fatalna sprawa-jakies wloskie tloczenie.
electro industrial , sl Q2 , at13eav
Darek

Media M. - Czyli winyl powraca...

#24

Post autor: Darek »

hellbit pisze: Darek-nie chce sie rozpisywac ale o winyle latwiej i taniej w anglii. Wiem , bylem , kupowalem .
zgadzam sie, ale czy wydac £15 to jest malo na plyte? Chyba nie ;) Mozemy pogadac na ten temat na PW
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Media M. - Czyli winyl powraca...

#25

Post autor: krolix »

hellbit pisze:
krolix pisze:60 zł za podwójny album to bardzo dobra cena, zwłaszcza jeśli chodzi o tak komercyjny tytuł w tak komercyjnym sklepie. ;)
Ja nie moie o sobie bo jakies pieniazki zarabiam-mowie o mlodym punku ktory zbiera na wyjazd na koncert , gitare i sprzet . Do tego wlasnie poznal dziewczyne :D Latwo mu nie bedzie wydac 60 dych. :D
Hehe, uwielbiam takie stereotypy. Czyli młody człowiek słuchający innej muzyki już nie ma kłopotów z wydaniem 60 zł na płytę, ani nie musi zbierać na wyjazd na koncert? :D
Mamy rok 2012, wyobraź sobie, że wielu punków lata na koncerty samolotami, w ten sam sposób punki sprowadzają sobie kapele na koncerty do Polski, jeżdżą w najdalsze zakątki świata, których wielu "normalsów" nigdy nie zobaczy, bo albo nie będzie ich na to stać lub będzie żałować na to pieniędzy, odkładając życie na "potem". :)
Tak poza tym w Polsce winyl jest na scenie hardcore punk bardzo popularnym nośnikiem. Co miesiąc pojawia się przynajmniej jeden polski tytuł na winylu, działa przynajmniej 10 labeli wydających hardcore/punk. Niektóre płyty wychodzą tylko jako winyl, bo ten na ogół sprzedaje się lepiej niż CD. :) Działają też dystrybucje rozprowadzające płyty drogą pocztową i na koncertach. Tak więc nikt przy zdrowych zmysłach nie pójdzie szukać punkowych płyt w drogim MM. A samo Sex Pistols to obecnie produkt dla fanów klasycznego rocka, stąd jego obecność na półkach omawianego sklepu. :)
hellbit
Posty: 29
Rejestracja: 19 gru 2011, 21:13

Media M. - Czyli winyl powraca...

#26

Post autor: hellbit »

Doskonale o tym wiem , nie sa to stereotypy tylko wyobraz sobie, ze sa ludzie zyjacy w wioskach bez internetu , nie latajacy samolotami i wiem dobrze, ze na scenie hc\ punk ten kto chcial miec ta plyte to ja ma-na nosniku jakimkolwiek lacznie z vinylem starym zaoranym. Jakos ja tych punkow z mojej okolicy w samolotach nie widzialem. Sam jakos tez nigdy nie latalem na te koncerty na ktore , rzesza ludzi wali drzwiami i oknami. Jak wszedzie-jezdzi ten kto ma kase i jaksie zwal tak zwal. Nie zalapales wypowiedzi o tych garniturach co mowilem wczesniej. Po parkach i sklotach nie raz sie wycieralem po swiecie. Ja po raz kolejny mowie-cena jest jaka jest i sie placi albo nie. Kazdy ma wybor. Uswiadamiac to ty mnie nie musisz hehe. . Uwazaz, ze ja powielam stereotypy itd. Gratuluje bogatym chlopakom z miasta. Na tym wlasnie polega hc\punk. :D Co wy sie ku.. wa wszyscy tej ceny czepiliscie?
electro industrial , sl Q2 , at13eav
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Media M. - Czyli winyl powraca...

#27

Post autor: Wojtek »

hellbit pisze:Ja nie moie o sobie bo jakies pieniazki zarabiam-mowie o mlodym punku ktory zbiera na wyjazd na koncert , gitare i sprzet . Do tego wlasnie poznal dziewczyne :D Latwo mu nie bedzie wydac 60 dych. :D
To jego problem, skoro ma inne priorytety, a ty pisałeś że "60zł to mało nie jest", co sugerowało jednak osobiste zdanie.
hellbit pisze:Co wy sie ku.. wa wszyscy tej ceny czepiliscie?
Tu nie chodzi o samą cenę, a raczej o Twoje komentarze wokół niej, które robią tak jakby fałszywy obraz rzeczywistości :)
hellbit pisze:Uwazaz, ze ja powielam stereotypy itd.
Ciężko tak nie uważać, skoro piszesz o "cenach dla specyficznego odbiorcy", o "ludziach z wiosek bez internetu" i o "bogatych chłopakach z miasta".
Zastanów się co piszesz, a potem miej pretensje do czytających ;)
hellbit pisze:Na tym wlasnie polega hc\punk.
Na tym, że kogoś może na coś nie stać czy na głupocie?
Według mnie ani na jednym ani na drugim, ale w sumie to się nie znam na tej muzyce/subkulturze :)
Może jest inaczej.
hellbit pisze:Ja po raz kolejny mowie-cena jest jaka jest i sie placi albo nie. Kazdy ma wybor. Uswiadamiac to ty mnie nie musisz hehe
To dobrze :) Zostawię to jako podsumowanie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
hellbit
Posty: 29
Rejestracja: 19 gru 2011, 21:13

Media M. - Czyli winyl powraca...

#28

Post autor: hellbit »

Ja tez to podsumuje . Nie potrzebne osobiste wypowiedzi byly w temacie . Grunt, ze do sedna sie sprawa sprowadza-do vinylu. Ah jakiez emocje potrafi wydobyc :D
electro industrial , sl Q2 , at13eav
Awatar użytkownika
KasparHauser
Posty: 586
Rejestracja: 01 lis 2012, 13:48
Gramofon: Nieinterere2000
Lokalizacja: Spoza linii świata

Media M. - Czyli winyl powraca...

#29

Post autor: KasparHauser »

Byłem dziś w Złotych i przyznam jeżeli chodzi o ilość płyt to Empik vs Saturn 0:1. W saturnie kilka sztuk ostatniej płyty Myslovitz z Rojkiem, a w Empiku ani słychu, ani widu :).
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Media M. - Czyli winyl powraca...

#30

Post autor: zbyszek1982 »

Ja zawsze sprawdzam ceny i dostępność w saturnie i mm online. Niby jeden koncern, a różnice w cenach potrafią sięgać kilkunastu złotych. Często też przy zamówieniu online i odbiorze w sklepie cena jest niższa niż na półce. Kupiłem tak ostatnio najnowszy album Nicka Cave'a. Zapłaciłem 59zł. Do empiku nie chodzę, bo mają absurdalnie zawyżone ceny a obsługa nie ma pojęcia o tym co sprzedaje.
ODPOWIEDZ