Media M. - Czyli winyl powraca...

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Media M. - Czyli winyl powraca...

#1

Post autor: eenneell »

Byłem przed Świętami i mają całkiem ciekawe prozycje:
SEX PISTOLS-NEVER MIND THE BOLLOCKS...
YES....
Czyli "winyl powraca" :)
Darek

Media M. - Czyli winyl powraca...

#2

Post autor: Darek »

eenneell pisze:winyl powraca
a jak tam ceny?
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Media M. - Czyli winyl powraca...

#3

Post autor: eenneell »

Darek pisze:a jak tam ceny?
eenneell pisze:SEX PISTOLS-NEVER MIND THE BOLLOCKS...
59zł :?: czy coś takiego...
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Media M. - Czyli winyl powraca...

#4

Post autor: Winters »

Panie, u nas w Łodzi to winyl w sklepach takich jak MM, albo Empik, albo inny Saturn to stoi conajmniej od trzech lat. Obecnie w całkiem sporych ilościach.
DIOMEDES KATO
Darek

Media M. - Czyli winyl powraca...

#5

Post autor: Darek »

eenneell pisze:59zł
cena normalna, bo chodzi po E15, tylko odchodzi wysylka i to juz sie oplaca. Moze wreszcie ktos tam mysli. :) i widzi w winylu przyszlosc a nie w CD. Jeszcze moze bedzie sprzedaz lub katalog on-line to moze cos od czsu do czasu bym kupil.
Pablo69
Posty: 47
Rejestracja: 01 paź 2012, 19:52
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Media M. - Czyli winyl powraca...

#6

Post autor: Pablo69 »

Darek pisze:a jak tam ceny?
Ceny są różne. W Saturnie winyle np. AC/DC kosztują 60 złotych, ale już Black Sabbath są o 20 zł droższe. I akurat te reedycje BS nie brzmią zbyt dobrze. Cena premierowych wydawnictw sięga nawet ponad stówę.

W Empikach jest podobnie, zresztą łatwo sprawdzić, bo ich oferta - w przeciwieństwie do Media Markt i Saturna - jest dostępna w sieci:
http://www.empik.com/muzyka/vinyle
Awatar użytkownika
Kocewicz
Posty: 739
Rejestracja: 25 lip 2012, 19:12
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Media M. - Czyli winyl powraca...

#7

Post autor: Kocewicz »

Winters pisze: Panie, u nas w Łodzi to winyl w sklepach takich jak MM, albo Empik, albo inny Saturn to stoi conajmniej od trzech lat. Obecnie w całkiem sporych ilościach.
Ale trudno o coś wartościowego. Dwa albo trzy razy kupowałem coś nowego "na miejscu" i nie byłem zadowolony ani ceną, ani jakością tłoczenia. Sporo wody w Łódce musi upłynąć, zanim sklepy muzyczne w takiej formie jak kiedyś wrócą na ulice naszych miast.
Are you Shure?
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Media M. - Czyli winyl powraca...

#8

Post autor: vinylpiotrek »

Kilka wartych uwagi nowości widziałem w MM.
Np. Americanę Neila Younga, a cena w porównaniu ze sklepami internetowymi też OK.
Co do reedycji, to głownie popularne tytuły, których nie widzę sensu kupować w nowym wydaniu, ale coś z albumów jazzowych w oryginale ciężko dostępnych też się znajdzie.

W MM na Brzezińskiej ,o ile pamiętam płyty LP pojawiły się w 2003 roku.
Obrazek
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Media M. - Czyli winyl powraca...

#9

Post autor: krolix »

W trójmiejskich MM winyle zajmują coraz więcej miejsca, jednak nie widziałem nigdy, aby ktokolwiek je przeglądał. ;) A tak bardziej serio, to oczywiście dobry znak. Gdyby jeszcze gramofony przyzwoite tam sprzedawali...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41602
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Media M. - Czyli winyl powraca...

#10

Post autor: Wojtek »

To że winyle można kupić w MM i podobnych sieciówkach z albumami to raczej nic nowego? :)
To że ceny nówek spadły to też chyba żadna nowość.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Media M. - Czyli winyl powraca...

#11

Post autor: Robert007Lenert »

Bo plyta winylowa w przeciwienstwie do CD.... Zaczne inaczej. Latwo zrobic w domu substytut CD...KSERO, KOPIARKA CDR. Do czasu ograniczone dostepu do komputerow /kopiarek CD mialo sie dobrze. Wykonanie substytutu winyla w domu praktycznie na ta chwile nie istnieje. Mysle, ze w tym drzemie nadzieja firm fonograficznych...i sadze, ze to one zaczely podkrecac mode na czarne. Ot takie moje spekulacje.
Awatar użytkownika
Kocewicz
Posty: 739
Rejestracja: 25 lip 2012, 19:12
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Media M. - Czyli winyl powraca...

#12

Post autor: Kocewicz »

Teraz to już spalona sprawa. Muzyka musiałaby wychodzić tylko i wyłącznie na czarnej płycie, żeby nikt nie piratował, a do takiej sytuacji prędko nie dojdzie (nie licząc niskonakładowych, autorskich wybryków), skoro każdy ma dostęp do internetu i nagrywarkę CD na wyposażeniu. Prawie każdy, ja nie mam :D
Are you Shure?
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Media M. - Czyli winyl powraca...

#13

Post autor: Winters »

Ja rozumiem, że nie masz nagrywarki, bo przecież jakoś ten post tutaj dotarł ;)
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
KasparHauser
Posty: 586
Rejestracja: 01 lis 2012, 13:48
Gramofon: Nieinterere2000
Lokalizacja: Spoza linii świata

Re: Media M. - Czyli winyl powraca...

#14

Post autor: KasparHauser »

Back to black. Oto chodzi. Są zapaleńcy i narwańcy, kolekcjonerzy i amatorzy, którzy są w stanie kupić winyla zamiast lub jako uzupełnienie wrażeń, których zbrakło z CD. I tak ja, 17 letni narwany kolekcjoner niekoniecznie już amator. Kupiłem ostatni album Muse w EMPIKU i w sumie teraz po upływie niecałego miesiąca wziąłbym jednak Killersów napotkanych w Saturnie, ale niecodziennie mogę lekką reką wydać 85zł na coś, przez co będę miał suszoną głowę przez tydzień, więc albo rybka, albo pipka i stanęło na tym co było cięższe.
Najchętniej odwiedzam antykariaty w poszukiwaniu historii polskiego rocka. Zdecydowanie wolę smażenie i obserwację zachodzących na talerzu praw fizyki. To fascynujące ! Bez urazy, ale CD to każden jeden głupi potrafi kupić, a MP3 ściągnąć to już w ogóle. Od zawsze jarały mnie czarne płyty i tak pozostanie, wolę spiracić CD niż kupić je kupować, a to przede wszystkim z braku ich duszy. LP kocham, lubię i szanuję oraz w miarę możliwości kupuję, przy okazji wypierając nielegalne nagrania z moich zasobów.

Przepraszam za rozpisanie się, ale wiem, że mnie zrozumiecie. Moi rówieśnicy (tj. pokolenie mp3) wcale mnie nie rozumie i puka się w czoło widząc moje podejście do tej sprawy.
Darek

Media M. - Czyli winyl powraca...

#15

Post autor: Darek »

KasparHauserPL pisze:Moi rówieśnicy (tj. pokolenie mp3) wcale mnie nie rozumie i puka się w czoło widząc moje podejście do tej sprawy.
To i tak slabe. :) Kilka miesiecy temu gdy przyszli mlodzi pracownicy i dowiedzieli sie ze kupuje winyle to kilku sie pytalo co to jest plyta winylowa ( autentyczny przypadek ) :lol:
Patrzylem na oferty MM w innych krajach ale tam nic niema ( w necie ) Musze napisac do kolegi Wegra czy tam tez pojawil sie wysyp winyli w MM
ODPOWIEDZ