Giełdy płyt winylowych - Polska

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kusma
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2011, 22:32
Lokalizacja: Chełm, lubelskie

Re: Giełdy płyt winylowych w Polsce

#61

Post autor: Kusma »

radek229 pisze:Byłem. Wybór był, i to o dziwo głównie zagranicznych tytułów. Jednak mając w kieszeni 50zł nie za bardzo dało się tam cokolwiek kupić. Pan z największym asortymentem ceny miał nie małe np. http://allegro.pl/bob-marley-same-lp-su ... 95442.html - 70zł , Był też LZ I Polski za 50zł. Nie widziałem, żeby ktoś coś kupował. Po za tym trochę mi się spieszyło. Czyli w sumie 5zł na darmo bo nic nie zakupiłem nawet
dzięki za relację - chyba wybiorę się na następną ;)
Nie bulwersuj się tak forumowiczu... to tylko moja subiektywna opinia :D
Awatar użytkownika
slide
Posty: 51
Rejestracja: 12 sie 2012, 15:58

Giełdy płyt winylowych w Polsce

#62

Post autor: slide »

Ja nie zachwalam tej giełdy ani nie krytykuję, jako że mam skromne doświadczenia z płytami, generalnie trudno mi tam coś znaleźć, dopiero muszę wsiąkać w takie klimaty muzyczne. Cenowo ciężko trafić okazję, tanio na pewno nie jest, na allegro czasem jest taniej. Np. w koszu z płytami po 20zł za sztukę raczej nic ciekawego nie ma i okładki bardziej podniszczone. Gdy byłem ostatnio to rozglądałem się m.in. za płytami Pink Floydów Whish You Were Here, wydanie bodajrze niemieckie było za 60zł, ale inny gość miał to nieoficjalne ruskie wydanie z 1991r za 30zł. Na początku nie byłem trochę przekonany ale w końcu kupiłem te płytkę za 20zł, w dobrym stanie nieporysowana, jak za taki album pomyślałem że warto, nie ważne że to ruskie, nie jestem koneserem specjalnych wydań audiofilskich, chciałem po prostu mieć to na wosku w miarę dobrym stanie.
isnt
Posty: 1
Rejestracja: 22 kwie 2013, 23:29

Elementarna giełda płyt @ Warszawa

#63

Post autor: isnt »

Elementarna Giełda płyt winylowych to miejsce dla wszystkich fanów czarnego placka.
Jeśli masz w domu płyty winylowe, którymi chcesz się wymienić, odsprzedać, prowadzisz sklep z płytami bądź po prostu chcesz porozmawiać o muzyce wydawanej na tym nośniku to wpadaj do nas 17 maja 2013.

Zgłoszenia osób, które chcą sie u nas wystawić zbieramy pod mailem: czastki.gielda@gmail.com <<<<<<<<<<<<<<<

Do waszej dyspozycji oddamy dwa gramofony podłączone do klubowego nagłosnienia, na którym będziecie mogli przetestować swoje placki. Czynny będzie też bar.

Miejsce: Cząstki Elementarne, ul. Przeskok 2, Warszaw
Startujemy o 14:00
weld
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwie 2013, 19:38

17/05/13 Elementarna Giełda Płyt Winylowych @ Warszawa

#64

Post autor: weld »

Obrazek

Elementarna Giełda płyt winylowych to miejsce dla wszystkich fanów czarnego placka.
Jeśli masz w domu płyty winylowe, którymi chcesz się wymienić, odsprzedać, prowadzisz sklep z płytami bądź po prostu chcesz porozmawiać o muzyce wydawanej na tym nośniku to wpadaj do nas 17 maja.

Zapraszamy kolekcjonerów nie tylko szeroko pojętej elektroniki, ale także hip-hopu, soulu, funku, rocka czy też muzyki klasycznej:)

Zgłoszenia osób, które chcą sie u nas wystawić zbieramy pod mailem: czastki.gielda@gmail.com do 10.05.13 <<<<<<<<<<<<<<<

Do waszej dyspozycji oddamy dwa gramofony podłączone do klubowego nagłosnienia, na którym będziecie mogli przetestować swoje placki. Czynny będzie też bar.

Zapraszamy od godziny 14:00 do klubu Cząstki Elementarne w Warszawie , znajdującego się na ul. Przeskok 2.

Wejscie do Klubu:
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Elementarna giełda płyt @ Warszawa

#65

Post autor: Wojtek »

Tylko po co się powtarzać i po co z innego konta? Dwóch organizatorów spamuje po sieci? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kamil
Posty: 12
Rejestracja: 18 mar 2013, 09:55

Re: Giełdy płyt winylowych w Polsce

#66

Post autor: kamil »

Witam . Planuje wybrać się na najblizszą giełde w hybrydach głównie w celu sprzedania płyt. jakie są warunki stoiska koszty ? trzeba rezerwować ? itd itp ... z góry dzięki za pomoc jade pierwszy raz .. a mam z 200 km do wawy i nie chce sie zdziwić . POZdrawiam.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Giełdy płyt winylowych w Polsce

#67

Post autor: Wojtek »

kamil pisze:Planuje wybrać się na najblizszą giełde w hybrydach głównie w celu sprzedania płyt. jakie są warunki stoiska koszty ? trzeba rezerwować ? itd itp ... z góry dzięki za pomoc jade pierwszy raz .. a mam z 200 km do wawy i nie chce sie zdziwić .
Lepiej skontaktuj się z organizatorami.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kamil
Posty: 12
Rejestracja: 18 mar 2013, 09:55

Re: Giełdy płyt winylowych w Polsce

#68

Post autor: kamil »

dwukrotnie pisałem maila .. i narazie ciszaaaa:(
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Giełdy płyt winylowych w Polsce

#69

Post autor: Wojtek »

Jeśli to coś pomoże, to chyba nie żądają oni jakichś wysokich sum za wystawienie się, o ile w ogóle jakąś kasę biorą za to, tak więc spokojna głowa. Nie licz jednak na to, że ktoś Ci się tam rzuci na kolekcję styranych i popularnych polskich płyt wartych od złotówki do pięciu :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
marcinmarkowski21
Posty: 31
Rejestracja: 28 cze 2011, 18:42
Lokalizacja: USA

Re: Giełdy płyt winylowych w Polsce

#70

Post autor: marcinmarkowski21 »

kamil pisze:Planuje wybrać się na najblizszą giełde w hybrydach głównie w celu sprzedania płyt. jakie są warunki stoiska koszty ?
jesli chodzi o oplate za miejsce do sprzedawania w Hybrydach to z tego co pamietam to placi sie 20 zlotych za stolik.
Jak nikt nie odpowiada na Twoje maile to po prostu tam zadzwon. Jesli masz ciekawe tytuly i zachodnie wydania to mysle ze warto tam pojechac. Jednak jesli wiekszosc Twoich plyt stanowia wydania polskie lub radzieckie to szczerze odradzam ta wyprawe bo nie zwroca Ci sie nawet koszty podrozy. No chyba ze oprocz gieldy chcesz cos jeszcze pozwiedzac ;) Ogolnie na gieldzie zawsze cos sie dzieje ale trzeba pamietac ze wiekszosc ludzi szuka okazji. Plyt z tzw."kolekcji po dziadku" czy "skarbow znalezionych na strychu" jest dosyc sporo dlatego tez konkurencja jest bardzo duza.
kamil
Posty: 12
Rejestracja: 18 mar 2013, 09:55

Re: Giełdy płyt winylowych w Polsce

#71

Post autor: kamil »

udało mi się skontaktować przez facebooka :) nie nastawiam .. się może sam coś upoluje dla siebie ... dzięki za odpowiedź . pozdrawiam .
vinyl_freak
Posty: 120
Rejestracja: 29 kwie 2012, 22:54
Lokalizacja: Poznań

Giełdy płyt winylowych w Polsce

#72

Post autor: vinyl_freak »

Jeśli masz mało płyt to możesz się wystawić na małym stoliku i wtedy płacisz tylko 5zł.
kamil
Posty: 12
Rejestracja: 18 mar 2013, 09:55

Re: Giełdy płyt winylowych w Polsce

#73

Post autor: kamil »

płyt mam sporo tzn około 300 zabiore ze sobą .. co do konkurecyjności cen itd to przeprowadziłem mały eksperyment i na stronie fb sklepu który sie tam wystawia zapytałem ocene dwóch polskich płyt które również posiadam do sprzedania i tak za perfect napisali 25 ja za 10 oddam , zaucha za 50 ja za 15 oddam . ale to tylko dwie .. napisze swoje wrażenia po sobocie ..
vinyl_freak
Posty: 120
Rejestracja: 29 kwie 2012, 22:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Giełdy płyt winylowych w Polsce

#74

Post autor: vinyl_freak »

kamil pisze:płyt mam sporo tzn około 300 zabiore ze sobą .. co do konkurecyjności cen itd to przeprowadziłem mały eksperyment i na stronie fb sklepu który sie tam wystawia zapytałem ocene dwóch polskich płyt które również posiadam do sprzedania i tak za perfect napisali 25 ja za 10 oddam , zaucha za 50 ja za 15 oddam . ale to tylko dwie .. napisze swoje wrażenia po sobocie ..
...i jakie wrażenia?
kamil
Posty: 12
Rejestracja: 18 mar 2013, 09:55

Re: Giełdy płyt winylowych w Polsce

#75

Post autor: kamil »

wrażenia bardzo dobre . ceny które byłem wstanie zaoferować . sprawiły że nawet sprzedawcy kupowali niektóre pozycje ode mnie . Polskie płyty też miały spore wzięcie bo było ich mało .. Dlatego gdyby ktoś kiedyś o tym myślał to proszę jechać i spróbować ... i nie słuchać znawców z internetu .. / Pozdrawiam . jak jakieś konkretne pytania to na priv. pozdrawiam . .
ODPOWIEDZ