Giełdy płyt winylowych - Polska

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Giełdy płyt winylowych - Polska

#271

Post autor: blispx »

Białe kruki za 100PLN to tak dużo? To jest normalna a nawet niska cena już. Ostatnio byłem na giełdzie staroci w W-wie jakiś sprzedający bardzo dużo Vertigo posiadał tam to były ceny od 600 w górę no ale nie poskąpiłem na Sabbatów bo jak dotąd miałem tylko wydanie US. Ale ja lubie pogadać a nie tak że kupujesz i spierdalaj, to zdecydowanie na minus
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2386
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Giełdy płyt winylowych - Polska

#272

Post autor: dale »

Pogadać mogę ale nie lubię kiedy ktoś ma mnie za idiotę. Poza tym, zwykle jeśli ma się inne zdanie na temat sprzedawanych przedmiotów można doprowadzić do sytuacji że albo pozwolisz sobie ubliżać, albo zaczniesz się z kretynem kłócić - obie sytuacje są dla mnie nie akceptowalne. Dlatego, jeśli chodzi o płyty, wolę trzymać się sprawdzonych źródeł.
_hendryx
Posty: 58
Rejestracja: 01 wrz 2017, 10:23

Re: Giełdy płyt winylowych - Polska

#273

Post autor: _hendryx »

blispx pisze:
10 lis 2017, 17:10
Białe kruki za 100PLN to tak dużo?
..zapomniałem dodać cudzysłów.. miałem na myśli gości którzy wykopali w piwnicy jakieś płyty made in zsrr i chcą to teraz sprzedać za stówe albo i więcej uważając że posiadają coś bardzo unikatowego - a jak zapytasz o stan płyty to są zdziwieni że coś takiego jest wogóle ważne..
JonathanSarkos
Posty: 216
Rejestracja: 10 sty 2014, 21:21

Re: Giełdy płyt winylowych - Polska

#274

Post autor: JonathanSarkos »

"Zaś jeśli trafiają się jakieś okazje, to są od razu przechwytywane przez handlarzy."

Przecież tak jest na całym świecie. W Polsce jest o tyle lepiej, że giełdy nie są jak na zachodzie biletowane i można wejść w zasadzie prawie kiedy sie chce, a nie czekać w kolejce, a więc łatwiej coś ciekawego kupić.

Tak poza tym to jest półprawda. Ostatnio kupiłem na przykład pod sam koniec giełdy pierwszy amerykański "Division Bell" w pięknym stanie za cenę niższą niż chodzi pirat. Nie tak dawno w trakcie giełdy kiedy dealerzy już się obkupili, trzeci album "Alice In Chains" w wydaniu też USA, za grosze (najtańsza oferta na discogsie była wtedy 140 euro). Również ostatnio, pod sam koniec giełdy, kilka albumów Pata Metheny za jakąś 1/3 ceny rynkowej, w idealnym stanie.

"miałem na myśli gości którzy wykopali w piwnicy jakieś płyty made in zsrr i chcą to teraz sprzedać za stówe albo i więcej uważając że posiadają coś bardzo unikatowego"

Prawie zawsze nie są to handlarze, lecz zwyczajni ludzie, którzy gdzieś usłyszeli, że płyty są teraz nie wiadomo jak drogie.
_hendryx
Posty: 58
Rejestracja: 01 wrz 2017, 10:23

Re: Giełdy płyt winylowych - Polska

#275

Post autor: _hendryx »

..dlatego uważam że warto zawsze "pokopać" w pudłach, coś tam się może znajdzie..
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Giełdy płyt winylowych - Polska

#276

Post autor: blispx »

JonathanSarkos pisze:
10 lis 2017, 18:19
Prawie zawsze nie są to handlarze, lecz zwyczajni ludzie, którzy gdzieś usłyszeli, że płyty są teraz nie wiadomo jak drogie.
A no właśnie, być może ta lubelska giełda jeszcze się nie ucywilizowała i jak wszedzie trzeba czekać aż się gówno przeleje i zostaną same rodzynki :D

Swoją drogą u mnie na wsi także jest taki "antykwariusz" co to wszystko traktuje jako unikat nie ważne stan i że tego się nie da odtworzyć nie wiem gdzie on się fachu uczył
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
_hendryx
Posty: 58
Rejestracja: 01 wrz 2017, 10:23

Re: Giełdy płyt winylowych - Polska

#277

Post autor: _hendryx »

no coby nie mówić to mamy boom na winyl i to powoduje że z jednej strony mamy kowalskiego który nagle odkrył że ma w piwnicy skarb za który kupi sobie nową brykę a z drugiej strony mamy januszy biznesu którzy wyszukują takie zapasy piwniczne kupując je po 1pln/szt. i potem próbują to wcisnąć gimbazie za nie wiadomo ile.. ale nie ma problemu z tym - rynek i prawo podaż-popyt to wyreguluje
JonathanSarkos
Posty: 216
Rejestracja: 10 sty 2014, 21:21

Re: Giełdy płyt winylowych - Polska

#278

Post autor: JonathanSarkos »

Dobre wieści dla Torunia. Już w sobotę 25 listopada, za niecałe 10 dni giełda w galerii Atrium Copernicus. Pojawią się kolekcjonerzy i wystawcy z Trójmiasta, Łodzi, Wrocławia, Poznania i Krakowa. Jeśli macie w Toruniu jakichś znajomych, poinformować ich nie omieszkajcie :).

facebook.com/events/131102887596112/
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Giełdy płyt winylowych - Polska

#279

Post autor: Merrick »

Nigdy nie byłem na polskiej giełdzie no i chyba się nie wybiorę. Wolę robić zakupy w zachodnich sklepach.Tam płyty są przeważnie dobrze opisane i jest gramofon do odsłuchu. Możesz nawet reklamację złożyć. Często jest tak że gdy kupujesz 3 płyty to ta trzecia jest gratis. Latem w wakacje robią total wyprzedaż za grosze. Wtedy często są po 5 zł za sztukę. A w polsce nawet jeśli coś trafisz fajnego i w tzw "dobrym stanie" na oko w domu może się okazać że płyta jest zmasakrowana.
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10450
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Giełdy płyt winylowych - Polska

#280

Post autor: Myszor »

Winyl weekend w Sky Tower.
Całkiem ładnie się to rozrosło.
Załączniki
1E35C0B8-8BA4-4E00-A54D-3B90A4DADB0B.jpeg
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9643
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Re: Giełdy płyt winylowych - Polska

#281

Post autor: Cracker »

Na dole po lewej czy to nie Jarek Kaczyński ? :o
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Giełdy płyt winylowych - Polska

#282

Post autor: Merrick »

Cracker pisze:
19 lis 2017, 15:24
Na dole po lewej czy to nie Jarek Kaczyński ? :o
Ten w kaszkiecie? :lol:
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
Hiper86
Posty: 1274
Rejestracja: 13 maja 2017, 22:32
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Wrocław

Re: Giełdy płyt winylowych - Polska

#283

Post autor: Hiper86 »

Myszor pisze:
19 lis 2017, 14:40
Całkiem
Bylem i ja, fajnie bo przeplatane razem z wywiadami osob wystawiajacych sie, dodatkowo mini wystawa sprzetu z PRL, 😃
Kenwood KP-990+Denon 103r +NUDAmini+Snell E III+ LAR IA 30mK2 +Rotel RCD 955
JonathanSarkos
Posty: 216
Rejestracja: 10 sty 2014, 21:21

Re: Giełdy płyt winylowych - Polska

#284

Post autor: JonathanSarkos »

Jarka Kaczyńskiego tam nie było, ale jeśli ktoś miał dobre oko dostrzegł z łatwością, że jednym z wystawców był sam Prezydent RP, Andrzej Duda :)

A my dzień po giełdzie w Toruniu (Atrium Copernicus), która już w tą sobotę, zapraszamy wszystkich mieszkańców Warszawy i okolic do klubu PiwPaw przy ulicy Parkingowej 14, niedaleko ronda Dmowskiego i Novotelu. Pojawią się wystawcy i kolekcjonerzy ze stolicy, Krakowa, Wrocławia, Poznania i Kielc.

Niedziela 26 listopada, start o 11:00, koniec o 15:00. Bardzo dogodny dojazd, dla zmotoryzowanych nie będzie problemu z zaparkowaniem.

https://www.facebook.com/events/1574437389269489/
Awatar użytkownika
Hiper86
Posty: 1274
Rejestracja: 13 maja 2017, 22:32
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Wrocław

Re: Giełdy płyt winylowych - Polska

#285

Post autor: Hiper86 »

JonathanSarkos pisze:
20 lis 2017, 11:16
jednym z wystawców był sam Prezydent RP, Andrzej Duda
Ha, wiem o kim mówisz, miałem takie same skojarzenia:):):)
Kenwood KP-990+Denon 103r +NUDAmini+Snell E III+ LAR IA 30mK2 +Rotel RCD 955
ODPOWIEDZ