Vinylowe cwaniaczki.

Wszystko na temat kupowania płyt
asmod
Posty: 17
Rejestracja: 01 maja 2013, 19:11

Vinylowe cwaniaczki.

#16

Post autor: asmod »

jeden1, masz rację. To nie biznes tylko przekręt. Podobnie się naciąłem przy zakupie gramofonu, który był niby do renowacji, a nie mógł być nawet dawcą części. Ale sprytnie zrobione zdjęcia, "podkręcony" opis i frajer się na to łapie. W nagrodę za negatyw, też dostałem negatyw. Cóż, czasy gdy w biznesie panował szacunek do klienta chyba minęły bezpowrotnie. Dobrze jednak wiedzieć od kogo nie kupować, więc warto się ostrzegać.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Vinylowe cwaniaczki.

#17

Post autor: Wojtek »

Myszor pisze:Jak to nie widzisz nic bezczelnego ? Ktoś skupuje tanio porysowane płyty i wystawia drożej bez opisu że porysowane.
Przecież to chamstwo jak ta lala.
Przeczytaj może wpis do którego odnosiły się słowa Wintersa, 4 lata temu...

Ekipa handlarzy z Gorzowa to znany temat :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
elyot39
Posty: 2
Rejestracja: 13 gru 2018, 00:11

Re: Vinylowe cwaniaczki.

#18

Post autor: elyot39 »

vinylowe_delicje o tym użytkowniku mowa...chamstwo, to mało powiedziane..Nie mam nic przeciwko kupowaniu taniej, a sprzedawaniu drożej, na tym w końcu polega biznes...,ale ak można wystawiać płyty z zawyżoną skalą ocen(prawie wszystkie z oceną bardzo dobry ),a w efekcie klient otrzymuje płyty zryte, które ledwo się kwalifikują na dobry minus I wierzcie mi nie przesadzam.I teraz najlepsze, kupujecie od gościa płyty w sprzedaży wysyłkowej, facet wciska wam g..wno, a najlepsze w tym wszystkim jest to, że nie macie (wg tego sprzedawcy) prawa zwrotu(ustawowego 14sto dniowego), bo on sobie wymyślił "Prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyny nie przysługuje konsumentowi w przypadku, gdy kupujący otworzył zapieczętowane opakowanie nagrania dźwiękowego, wizualnego lub programu komputerowego (przepis z ustawy)." Jednym słowem wciska ludziom g..wno i ciemnotę .Dziwię się tylko ,że Allegro jest bierne na tego typu patologie..Szkoda mi w tym wszystkim wszystkich uczciwym sprzedawców, bo oni przez takich cwaniaczków najwięcej tracą ...
Ostatnio zmieniony 16 gru 2018, 20:33 przez elyot39, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Michal35
Posty: 1672
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:58
Lokalizacja: pomorskie

Re: Vinylowe cwaniaczki.

#19

Post autor: Michal35 »

elyot39 pisze:
14 gru 2018, 00:24
...chamstwo, to mało powiedziane
Ameryki nie odkryłeś :D .
Jest na forum temat o nie :arrow: polecanych sprzedawcach winyli, może warto go tam umieścić.
Gramofon: Sony PS-X 60, AT 440 Mlb, AT 33ML i wiele innych
Nuda dual mono.
Hitachi HMA 7500 + HCA 7500 MK II
Dali Zensor 7
CRX2
Posty: 52
Rejestracja: 08 lis 2017, 12:28

Re: Vinylowe cwaniaczki.

#20

Post autor: CRX2 »

Nie wiedziałem czy zakładać nowy temat czy gdzieś się podpiąć, jakby co to prośba o wyodrębnienie/przeniesienie.

Czy ktoś z Was wie jak działa "Odstąpienie od umowy"? Już tłumaczę.
Wylicytowałem płytę, ale miałem jakiś błąd aplikacji i nie pokazywało mi tego, dosłownie w ciągu godziny zauważyłem inną aukcję (która zaraz się kończyła) z tą samą płytą, również udało się wylicytować. Opłaciłem, otrzymałem płytę.
Dwa dni później kończyły się inne licytacje u pana numer 1, wylicytowałem co chciałem, wchodzę żeby zapłacić, a tam... płyta, którą udało mi się wylicytować na początku.

W związku z czym napisałem do sprzedawcy czy mogę nie brać tej płyty, a zapłacę za pozostałe. Oczywiście oburzenie, że nie, że to jego zarobek, itd. (co rozumiem, bo też bym się zdenerwował, ale w tym przypadku było to z mojej strony zupełnie szczere i tak naprawdę nie z mojej winy).

Powiedziałem, że w takim razie bez sensu żeby to wysyłał skoro i tak skorzystam z odstąpienia od umowy. Pan odpowiedział, że u niego nie ma zwrotów, bo każdy by tak robił gdyby wylicytował za za dużą kwotę (np. ktoś daje maxa 100 zł, ale tak naprawdę wydałby 70 zł na tą płytę, więc jak wygra za 70 to weźmie, a jak za 100 to odstępuje od umowy)

Próbowałem posiłkować się googlami, ale jedyne co znalazłem (z prawnego punktu widzenia):
Art.38 UPK:
"Prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów:
... 9) w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;"
Z tym, że płyta ta jest używana, więc nie ma zapieczętowanego opakowania.

Są jeszcze inne informacje w UPK, np. że można nawet korzystać z przedmiotu jeśli:
"Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy, chyba że przedsiębiorca nie poinformował konsumenta o prawie odstąpienia od umowy zgodnie z wymaganiami art. 12 obowiązki informacyjne przedsiębiorcy ust. 1 pkt 9."

Na stronie Allegro sprzedawcy nie ma słowa o odstąpieniu od umowy. Jest jedynie standardowa regułka allegrowa (z allegro smart). Dodatkowo, po wejściu w pomoc na allegro:
"Czy mogę odstąpić od umowy tylko w przypadku nowych przedmiotów?
Nie tylko. Jako konsument, możesz odstąpić od umowy w przypadku przedmiotów:

nowych,
używanych,
powystawowych,
poprezentacyjnych,
przecenionych
objętych promocją."

Zatem, czy mogę pana miło poprosić jednak o niewysyłanie mi tej płyty (za którą nie mam zamiaru zapłacić) i powołać się na to? Czy będą jakieś problemy? Zgłosi mnie do Allegro czy coś?

Z góry dzięki za info.
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Vinylowe cwaniaczki.

#21

Post autor: Peter007 »

CRX2 pisze:
17 kwie 2019, 19:10
ktoś daje maxa 100 zł, ale tak naprawdę wydałby 70 zł na tą płytę, więc jak wygra za 70 to weźmie, a jak za 100 to odstępuje od umowy
Kto tak robi? Cebularze
CRX2 pisze:
17 kwie 2019, 19:10
za którą nie mam zamiaru zapłacić
j.w.
CRX2
Posty: 52
Rejestracja: 08 lis 2017, 12:28

Re: Vinylowe cwaniaczki.

#22

Post autor: CRX2 »

Peter007 pisze:
17 kwie 2019, 19:20
...
Dzięki za pomoc - ważne, że post nabity.
Awatar użytkownika
axer
Posty: 7
Rejestracja: 15 lut 2019, 17:33

Re: Vinylowe cwaniaczki.

#23

Post autor: axer »

Kupiłeś u osoby fizycznej czy u firmy? Wygrałeś licytację, czy wybrałeś "Kup teraz"?
CRX2
Posty: 52
Rejestracja: 08 lis 2017, 12:28

Re: Vinylowe cwaniaczki.

#24

Post autor: CRX2 »

axer pisze:
17 kwie 2019, 21:07
Kupiłeś u osoby fizycznej czy u firmy? Wygrałeś licytację, czy wybrałeś "Kup teraz"?
Firma, licytacja, płyta używana.
Awatar użytkownika
axer
Posty: 7
Rejestracja: 15 lut 2019, 17:33

Re: Vinylowe cwaniaczki.

#25

Post autor: axer »

Więc teoretycznie prawo odstąpienia od umowy Ci przysługuje. Kiedyś sprzedający nie akceptowali odstąpienia od umowy w przypadku licytacji powołując się na Art. 38 ust. 11 Ustawy o prawach konsumenta, ale w końcu ustalono, że aukcja allegro nie jest aukcją publiczną.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Vinylowe cwaniaczki.

#26

Post autor: Wojtek »

Ręce opadają...
Błąd czy nie błąd - na pewno przyszło powiadomienie na maila i w spisie licytowanych aukcji pojawiła się odpowiednia pozycja.

Nie sądzę by Twój przypadek jakoś szczególnie się różnił od tego przywołanego z 70 i 100 zł.

Jeśli sprzedawca i pośrednik (allegro) będą nieugięci to proponuję złożyć pozew sądowy.
Trzeba walczyć o swoje, co nie?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
pmedela
Posty: 57
Rejestracja: 27 mar 2019, 18:22

Re: Vinylowe cwaniaczki.

#27

Post autor: pmedela »

A jak wygląda sprawa odstąpienia od umowy w przypadku zakupienia płyty nowej, fabrycznie
zafoliowanej, która po otwarciu okazuje się mocno porysowana ?
Czy jestem przegrywem ?
Sony PS-313FA + Shure m44mb || HK6550 || Mission m74i
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1675
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Vinylowe cwaniaczki.

#28

Post autor: tuczi77 »

Wojtek pisze:
18 kwie 2019, 01:21
Trzeba walczyć o swoje, co nie?
"Do krwi ostatniej kropli z żył..." :lol:

A w temacie: skoro błąd jest po Twojej stronie (Twojego telefonu) to weź to na bary i tyle. Będziesz miał 2 płyty, porównasz sobie obie, zostawisz lepszą, drugą wystawisz za 10 zł mniej. Nie rób cyrków o jakieś drobne ;)
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Vinylowe cwaniaczki.

#29

Post autor: darkman »

pmedela pisze:
18 kwie 2019, 06:20
Czy jestem przegrywem ?
Raczej zgrywusem. Delikatnie mówiąc: chłop żywemu nie przepuści :mrgreen:

A trafiłeś już na fabrycznie foliowaną płytę, mocno porysowaną?
pmedela
Posty: 57
Rejestracja: 27 mar 2019, 18:22

Re: Vinylowe cwaniaczki.

#30

Post autor: pmedela »

Nie zgrywam się.
Chodzi co prawda o płytę CD, ale to chyba bez różnicy.
Kupiłem Digipacka Rolling Stones Havana Moon i o ile płyty CD są ok, to płyta DVD
jest w jednym miejscu bardzo mocno porysowana, jak by ją ktoś trzewikiem nadepnął :-(
Nówka sztuka, fabrycznie zafoliowana.
Sony PS-313FA + Shure m44mb || HK6550 || Mission m74i
ODPOWIEDZ