Nieuczciwe oferty w kilku miejscach?

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
motomis
Posty: 124
Rejestracja: 11 lis 2011, 11:22
Kontakt:

Nieuczciwe oferty w kilku miejscach?

#1

Post autor: motomis »

MikeVonS (32)

Licytowałem u niego 3 płyty w tym Slayer Metallica http://allegro.pl/show_item.php?item=2103474436
i dwie inne w ten sam sposób odwołał moje oferty po ich zakonczeniu ,piszac ze "Sprzedaż w innych mediach" bo kwota doszła do 64 zł i było mu mało ,a po aukcji dopisał na niej Dodano 2012-02-11 00:01
220zł od ręki :) , najchetniej to goscia bym zgłosiłdo Allegro jako zwykłego oszusta , ale nie wiem czy to coś da !

tu aukcja odwołana Slayer doszedł do 66 zł
http://allegro.pl/show_item.php?item=2103474291
Darek

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#2

Post autor: Darek »

motomis pisze: "Sprzedaż w innych mediach"
Uwazasz ze gdy ktos wystawi na Alle to juz nie powinien tego robic na innych serwisch? Dlaczego? W tym wypadku sklepy tez nie powinny wystawiac bo moga sprzedac w sklepie i wycofaja z aukcji. Czy to tez bedzie oszust?
Awatar użytkownika
motomis
Posty: 124
Rejestracja: 11 lis 2011, 11:22
Kontakt:

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#3

Post autor: motomis »

Oszust jest wtedy gdy wyraznie tego nie zaznaczy w aukcji ze sprzedaje równiez gdzie indziej , widziałem aukcjie gdzie było to umieszczone w opisie aukcji , i nie mam do kogos takiego pretensji , poprostu nie trace czasu na takie oferty .Poza tym sa jeszcze opcje ceny minimalnej lub kup teraz , i wtedy nie ma problemu z roszczeniami .Gosc pisze ze chce 220 zł w kup teraz , a nie po aukcji !!!
Darek

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#4

Post autor: Darek »

motomis pisze:Oszust jest wtedy gdy wyraznie tego nie zaznaczy w aukcji ze sprzedaje równiez gdzie indziej
Widze ze jestes jedynie wsciekly ze nie zdobyles tych plyt a cala reszta to wybieg. To co piszesz o informowaniu ze wystawia sie tez na innych stronach czy sklepach to prawdziwy absurd
Awatar użytkownika
motomis
Posty: 124
Rejestracja: 11 lis 2011, 11:22
Kontakt:

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#5

Post autor: motomis »

Wsciekły ? Ja oaza spokoju , żartowniś z Ciebie , po prostu przestrzegam lojalnie innych , że lepiej kupic te płyty u Normalnie wystawiających , a nie MĘCIWÓD, Bo chyba nie zaprzeczysz ze pisanie w ukcji w ostatnich jej miutach ze sprzeda za 220 od reki , to normalny zabieg ? I nie angażuj juz sie tak bardzo bo kończe temat .

Darek ,, Zycie jest Piękne ,, Wyluzuj !!!

Pozdro
Darek

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#6

Post autor: Darek »

motomis pisze: Bo chyba nie zaprzeczysz ze pisanie w ukcji w ostatnich jej miutach ze sprzeda za 220 od reki , to normalny zabieg ?
Calkowice sie z toba zgadzam w tym wypadku, ze nie powinno sie dopisywac, no ewentualnie poprawic jakosciowo swoja oferte
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#7

Post autor: Krzyś »

motomis pisze:Oszust jest wtedy gdy wyraznie tego nie zaznaczy w aukcji ze sprzedaje równiez gdzie indziej , widziałem aukcjie gdzie było to umieszczone w opisie aukcji , i nie mam do kogos takiego pretensji , poprostu nie trace czasu na takie oferty .Poza tym sa jeszcze opcje ceny minimalnej lub kup teraz , i wtedy nie ma problemu z roszczeniami .Gosc pisze ze chce 220 zł w kup teraz , a nie po aukcji !!!
podpierdol go, że łamie pkt 3a i 3h załącznika 2 do regulaminu allegro:
http://allegro.pl/country_pages/1/0/z7.php

gościu ma szansę dostać ostrzeżenie za to co zrobił

coś mi się zdaje, że gdzieśtam w regulaminie widziałem jeszcze zapis, że sprzedający towar oświadcza, że ma ten towar i sprzeda go (w momencie kliknięcia licytuj i złożenia wygrywającej oferty w myśl regulaminu zawierana jest umowa ze sprzedającym - chyba - tak wynika z tego, co czytałem przed chwilą na szybko), a ew. wycofanie ofert i zakończenie aukcji może nastąpić wyłącznie z przyczyn losowych (np. ukradną, spali się, nowy gatunek biedronki winylożernej zeżre itp) - ale teraz nie mogę tego znaleźć. Może coś pomyliłem.
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#8

Post autor: krolix »

Krzyś pisze: coś mi się zdaje, że gdzieśtam w regulaminie widziałem jeszcze zapis, że sprzedający towar oświadcza, że ma ten towar i sprzeda go (w momencie kliknięcia licytuj i złożenia wygrywającej oferty w myśl regulaminu zawierana jest umowa ze sprzedającym - chyba - tak wynika z tego, co czytałem przed chwilą na szybko), a ew. wycofanie ofert i zakończenie aukcji może nastąpić wyłącznie z przyczyn losowych (np. ukradną, spali się, nowy gatunek biedronki winylożernej zeżre itp) - ale teraz nie mogę tego znaleźć. Może coś pomyliłem.
Tak właśnie jest. Odwołać aukcję można tylko kiedy wskutek przypadku losowego towar ulegnie zniszczeniu. Czyli typ ewidentnie złamał regulamin.
Darek

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#9

Post autor: Darek »

krolix pisze: Czyli typ ewidentnie złamał regulamin.
Czyli w tym wypadku gdy wystawisz na ALL plyty do sprzedania to juz sprzedaz w innym miejscu odpada. To jak zachowaja sie ci co wystawiaja na All i tutaj ;) Co zrobia gdy sprzedadza na forum? Czyli beda klamac :x Zlamia regulamin :o Nie wydaje wam sie ze to troche absurdalne. Kazdy powinien miec mozliwosc wycofania sie z aukcji czy sprzedazy/kupna. Wiem ze to nie jest zachwycajace dla sprzedajacych oraz kupujacych.
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#10

Post autor: krolix »

Darek pisze:
krolix pisze: Czyli typ ewidentnie złamał regulamin.
Czyli w tym wypadku gdy wystawisz na ALL plyty do sprzedania to juz sprzedaz w innym miejscu odpada. To jak zachowaja sie ci co wystawiaja na All i tutaj ;) Co zrobia gdy sprzedadza na forum? Czyli beda klamac :x Zlamia regulamin :o Nie wydaje wam sie ze to troche absurdalne. Kazdy powinien miec mozliwosc wycofania sie z aukcji czy sprzedazy/kupna. Wiem ze to nie jest zachwycajace dla sprzedajacych oraz kupujacych.
Jak ktoś nie zgadza się z regulaminem Allegro, to niech tam nie wystawia. Proste. Nie widzę w tym nic absurdalnego.
Awatar użytkownika
łysy
Posty: 135
Rejestracja: 15 lis 2011, 02:31
Lokalizacja: Londyn

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#11

Post autor: łysy »

Darek pisze:Czyli w tym wypadku gdy wystawisz na ALL plyty do sprzedania to juz sprzedaz w innym miejscu odpada. To jak zachowaja sie ci co wystawiaja na All i tutaj ;) Co zrobia gdy sprzedadza na forum? Czyli beda klamac :x Zlamia regulamin :o Nie wydaje wam sie ze to troche absurdalne. Kazdy powinien miec mozliwosc wycofania sie z aukcji czy sprzedazy/kupna. Wiem ze to nie jest zachwycajace dla sprzedajacych oraz kupujacych.
Osobiście uważam że dopóki nikt nie licytuje to aukcje można spokojnie wycofać, jednak w tym przypadku gość po prostu stchórzył, wystraszył się że za mało dostanie za płyty, w dodatku chwilę przed zakończeniem aukcji pisze że odda za 220 zł... Moim zdaniem zachował się jak gówniarz. Po drugie jeśli wystawiasz płyty na allegro i np na forum to gdy już ktoś licytuje Twoje płyty na allegro to powinieneś się liczyć z tym że sprzedaż je na allegro i wycofujesz ofertę z forum, takie jest moje zdanie. Jak chcę być poważnie traktowany to sam poważnie traktuję ludzi. Inna sprawa że jak chciał wziąć za płytę 220 to powinien ustawić cenę minimalną albo wywoławczą na takim poziomie. Sam się naciąłem kilka razy i dostałem za płytę dużo mniej niż chciałem ale sprzedałem, allegro zobowiązuje :D
muzyka, trawa, wódka, zabawa...
Darek

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#12

Post autor: Darek »

łysy pisze: Po drugie jeśli wystawiasz płyty na allegro i np na forum to gdy już ktoś licytuje Twoje płyty na allegro to powinieneś się liczyć z tym że sprzedaż je na allegro i wycofujesz ofertę z forum, takie jest moje zdanie
Czy widziales kiedys taki przypadek? Jesli jest na All to dlaczego szukac innych ktorzy moga kupic? To ze podawany jest link to jedynie jesli chodzi o zapoznanie sie z przedmiotem ewentualnie moze ktos wezmie udzial w licytacji ;)
łysy pisze:Sam się naciąłem kilka razy i dostałem za płytę dużo mniej niż chciałem ale sprzedałem, allegro zobowiązuje
Zgadza sie zobowiazuje lecz gdy ktos da wiecej w prywatnej sprzedazy to sprzedasz czy powiesz ze narazie nie bo mam na All ;)
Badzmy realistami. Temat rzeka i zawsze beda zwolennicy oraz przeciwnicy. Oczywiscie jesli wystawiasz za 1zl to musisz liczyc sie z tym ze ktos da 1.50 a ty ja wysylasz :) ryzyko zawodowe :lol: To ze podczas licytacji nie powinno sie zmieniac ceny to juz inny temat
Awatar użytkownika
łysy
Posty: 135
Rejestracja: 15 lis 2011, 02:31
Lokalizacja: Londyn

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#13

Post autor: łysy »

Darek pisze:Zgadza sie zobowiazuje lecz gdy ktos da wiecej w prywatnej sprzedazy to sprzedasz czy powiesz ze narazie nie bo mam na All ;)
Badzmy realistami. Temat rzeka i zawsze beda zwolennicy oraz przeciwnicy. Oczywiscie jesli wystawiasz za 1zl to musisz liczyc sie z tym ze ktos da 1.50 a ty ja wysylasz :) ryzyko zawodowe :lol: To ze podczas licytacji nie powinno sie zmieniac ceny to juz inny temat
Wystawiłem ostatnio AC/DC Back in Black od złotówki, płyta była zdeformowana (falowała dosyć mocno), nie chciało mi się prostować, pomyślałem ktoś kupi za dychę i sobie "wyprasuje" i tu właśnie niespodzianka, poszła za 1,50 :lol: dychy nawet nie kosztowała razem z przesyłką. Nawet na pocztę nie chce się z tym iść, ale trzeba :?
muzyka, trawa, wódka, zabawa...
Darek

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#14

Post autor: Darek »

łysy pisze:Nawet na pocztę nie chce się z tym iść, ale trzeba
No tak bywa ;)
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#15

Post autor: wojciech06 »

łysy pisze:Wystawiłem ostatnio AC/DC Back in Black od złotówki, płyta była zdeformowana (falowała dosyć mocno), nie chciało mi się prostować, pomyślałem ktoś kupi za dychę i sobie "wyprasuje" i tu właśnie niespodzianka, poszła za 1,50 dychy nawet nie kosztowała razem z przesyłką. Nawet na pocztę nie chce się z tym iść, ale trzeba
Ja bym takiej płyty :shock: nawet nie chciał oddać za darmo - tylko nadaje się do utylizacji.
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
ODPOWIEDZ