Giełda płyt Bielsko-Biała

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Giełda płyt Bielsko-Biała

#1

Post autor: JacK »

Dzisiaj idąc do pracy zauważyłem plakat że w Bielsku-Białej ktoś organizuje giełdę płyt oraz sprzętu. Impreza odbędzie się 31.03.12. Ktoś z Was się wybiera ?
DSC05721.JPG
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Giełda płyt Bielsko-Biała

#2

Post autor: Wojtek »

Płyty "adapterowe" też będą! (czymkolwiek by nie były) :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Kusma
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2011, 22:32
Lokalizacja: Chełm, lubelskie

Giełda płyt Bielsko-Biała

#3

Post autor: Kusma »

Wojtek pisze:Płyty "adapterowe" też będą!
to chyba dlatego ze ludzie nazywaja gramiaki - adapterami :/
tak samo jak na kazdy stary gramofon mowia "patefon" - a przeciez nie wszystkie gramofony produkowała firma "pathe" :?
Nie bulwersuj się tak forumowiczu... to tylko moja subiektywna opinia :D
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Giełda płyt Bielsko-Biała

#4

Post autor: eenneell »

Kusma pisze:a przeciez nie wszystkie gramofony produkowała firma "pathe" :?
A rowery "Rover" ;) ... a szprychy :?: :o
Awatar użytkownika
Kusma
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2011, 22:32
Lokalizacja: Chełm, lubelskie

Re: Giełda płyt Bielsko-Biała

#5

Post autor: Kusma »

eenneell pisze:A rowery "Rover" ;) ... a szprychy :?: :o
pewnie... szprychow :lol:
Nie bulwersuj się tak forumowiczu... to tylko moja subiektywna opinia :D
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Re: Giełda płyt Bielsko-Biała

#6

Post autor: eenneell »

Kusma pisze:
eenneell pisze:A rowery "Rover" ;) ... a szprychy :?: :o
pewnie... szprychow :lol:
"SPRICK" :D :lol:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Giełda płyt Bielsko-Biała

#7

Post autor: Wojtek »

Kusma pisze:to chyba dlatego ze ludzie nazywaja gramiaki - adapterami :/
Oczywiście zdaję sobie z tego sprawę, ale mimo to rozbawiło mnie takie wyszczególnienie płyt "adapterowych" obok płyt gramofonowych (winylowych!) przez autora plakatu.

Ktoś z okolic się wybiera? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Jaskier
Posty: 390
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Giełda płyt Bielsko-Biała

#8

Post autor: Jaskier »

Ja się wybieram, tym bardziej, że poprzednią giełdę przegapiłem. Kolega mi przesłał info i zapomniałem na śmierć. Dopiero JacK mi przypomniał tym tematem.
Załączniki
giełda płyt.jpg
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Giełda płyt Bielsko-Biała

#9

Post autor: JacK »

Też się wybieram choć po ostatnich zakupach ebay-owych już mi mało kasy zostało :(
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
winylator
Posty: 4
Rejestracja: 28 mar 2012, 11:03

Re: Giełda płyt Bielsko-Biała

#10

Post autor: winylator »

31 marca 14.00-17.00 mamy ''2 Giełda Płyt'' (pierwsza była 3 marca - ok. 80-100os.).

Tym razem na sali gimnastycznej, klasa okazała się ostro za ciasna; a obok płyt z Krakowa, Cieszyna i Sosnowca

przyjeżdżają też Katowice i Bytom. (2 kolegów nie mogło być 24-ego na Giełdzie w K-cach).

rez. stolika dla Sprzedających (20z)( dla Sprzedających wejście od 13.15 - dlatego można obejrzeć /nabyć co kto ma przed 14.00) >>> 500 193 278

w przypadku dużej frekwencji giełdy będą robione częściej - (pierwsza była 3 marca). Pozdrawiamy & zapraszamy!

aha - parking za szkoła - soboty giełdowe - wjazd dla Sprzedających od 13.15 - gratis
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Giełda płyt Bielsko-Biała

#11

Post autor: JacK »

Już po giełdzie. Jak się dowiedziałem od winylatora następna będzie 21 kwietnia w tym samym miejscu.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Henry_L
Posty: 36
Rejestracja: 02 gru 2011, 07:38
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Giełda płyt Bielsko-Biała

#12

Post autor: Henry_L »

Napisz jak było, ilu wystawiających, ile płyt i najważniejsze jakie ceny? Może bym się wybrał na następną. W Katowicach było podobno skromnie, ale była dopiero pierwszy raz.
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Giełda płyt Bielsko-Biała

#13

Post autor: JacK »

Wystawiających nie liczyłem jednak mała sala gimnastyczna pełna była sprzedających i sporo stolików uginało się od czarnych płyt, wystawianych głównie w dużych koszach. Te płyty to najczęściej popularne wydania z lat 80' z muzy rockowej i popu, bardzo mało było jazzu i muzy poważnej. Było też trochę płyt cd nastawionych raczej na muze rockową. Ceny to wesoła twórczość sprzedających, zdecydowanie trzeba się targować. Im bardziej znany zespół tym cena wyższa często nieadekwatna do stanu zachowania krążka. Osobiście trafiłem tylko na jedną płytę którą chciałem mieć, jednak znajomy z którym byłem kupił sporo płyt w cenach od 10 do 40 zł. Były też płyty po 5 zł. Audofilskich wydawnictw nie stwierdziłem poza jedną płytą wystawianą przez winylatora. Generalnie brakowało mi "wymian" bardzo popularnych na giełdach czy targowiskach w latach 80'. Teraz sprzedający nie są zainteresowani wymianami tylko nastawieni są na sprzedaż. Pomiędzy kupującymi też nie widziałem chęci do wymiany już posiadanych płyt czego osobiście nie rozumiem. Na giełdzie warto być tuż po otwarciu bo im dłużej trwa giełda tym mniej jest sprzedających widocznie znudzonych oczekiwaniem na klienta. Generalnie impreza udana z punktu widzenia kupującego szukającego popularnych wydawnictw, nie mającego ochoty na zakup tych samych krążków drogą allegrową.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Giełda płyt Bielsko-Biała

#14

Post autor: JacK »

Kolejna giełda za nami. Tym razem frekwencja raczej mizerna chyba deszcz wystraszył zarówno sprzedających i kupujących. Ja jednak jestem zadowolony wyjąłem sobie dwie płyty po 20 zł/szt.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
bps
Posty: 70
Rejestracja: 02 kwie 2015, 21:26

Re: Giełda płyt Bielsko-Biała

#15

Post autor: bps »

Odświeżę nieco temat. 20 września 2015 w klubokawiarni Aquarium odbędzie się 2. giełda płyt winylowych.

Więcej informacji pod linkiem: https://www.facebook.com/events/1050523438298888/

Nie byłem na pierwszej edycji , bo pokrywała się z koncertem Patti Smith , ale podobno niezła frekwencja i sporo wystawców.
ODPOWIEDZ