Kraków - Hala targowa

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Kraków - Hala targowa

#1

Post autor: pan_winyl »

Witajcie,

Postanowiłem pochwalić się tym co wyszperałem na pchlim targu w Krakowie, znanym wszem i wobec, jako tanie źródło płyt ciekawych, często unikalnych, a nader wszystko ultra tanich.

Chciałem zrobić wpis tylko o dniu wczorajszym, ale doszedłem do wniosku, że jako osoba, która przegrzebuje wystawki sprzedających w tym miejscu od lat kliku, zna ich zwyczaje i ceny, stworzę temat z tutorialem co kupować i u kogo a także co nowego mnie udało się zdobyć. W miarę możliwości będę wrzucał zdjecia, o ile akurat będe wystawiał coś na allegro (wystawiam obecnie głównie kasety, więc proszę nie traktować tematu jako autoreklamy).

Ale od początku-
Hala targowa znajdująca się pomiędzy kolejowym wiaduktem i rondem Kotlarskim w Krakowie, ma swoja historię sprzedaży dóbr różnych. Co niedzielę, odbywa się tutaj ciekawy pchli targ, podczas którego kupić można wszystko- od telewizora przez kawę, po narty. Są i gramofony, płyty cd, winylowe, kasety MC i wiele, wiele innych. Miejsce to jest kopalnią schematów elektronicznych, fachowej literatury z epoki i taniej muzyki. Oczywiście popularność miejsca sprawia, że coraz więcej jest osób sprzedająćych płyty winylowe masowo w cenach 30- 40 zł, za tytuły o niskiej wartości, można jednak znaleźć sprzedawców posiadających płyty w cenie do 5 zł.

Z moich perełek ustrzelonych dotychczas wymienię Podróże i Akademię Pana Kleksa za 1,50 zł w stanie G, materiał muzyczny z musicalu Czterej Pancerni i Pies za 1 zł czy rzadki dwupłytowy singiel tonpressu Edit Piaf za złotych 2.

Oczywiście przekopując się przez te wszystkie dobra, starcić możemy sporo czasu na przeglądaniu Exodusów, płyt Banku czy Baden Baden, ale to też należy do uroku tego sposobu pozyskiwania płyt.

W ubiegłą niedzielę, udało mi się upolować za łączną kwotę 10,50 zł:
1. madonna like a virgin / wyd. melodia
2. Ballady Leonarda Cohena / polska wersja, dość popularna
3. Omega 6
4. Wings Gratest's
5. Lionela Richie dancingon a celling
6. Zaproszenie do tańca- składak

Plyty w stanie od EX do NM, okładki... powiedzmy że oscylują w granicy G, ale to już urok tego miejsca, że o okładki najczęściej nikt nie dba :(

do tego wszystkiego wyszarpałem 11 kaset zespołu depeche mode z ukochanego wydawnictwa TAKT :)

Jeśli macie ochotę wybrać się ze mną, zapraszam, bywam tam często, kiedy tylko mam wolną niedzielę.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
soob
Posty: 23
Rejestracja: 13 gru 2011, 00:45

Kraków - Hala targowa

#2

Post autor: soob »

No to całkiem spoko rzeczy udało Ci się dopaść :) Do Krakowa mam daleko więc się tam raczej nie wybiorę chociaż kto wie ;)
Ja kupuje na Allegro u sprawdzonego gościa fajne polskie wydania zagranicznych rzeczy - często po 2 - 5zł :)

btw. Da się znaleźć tam coś z jazzu (np. Miles Davis) po rozsądnej cenie?
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Kraków - Hala targowa

#3

Post autor: eenneell »

Hala targowa jest ok, ale dla wytrwałych i systematycznych bywalców -tak srednio to 1 na 5 wizyt coś się trafia :( ale trafia :)
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Kraków - Hala targowa

#4

Post autor: pan_winyl »

ja zawsze wracam z płytami:) targuję się też zawsze, większość ze sprzedających już mnie zna, i wielu nauczyłem żeby płyty przynosili w pudełkach- bo łatwiej wtedy grzebać, żebychowali je przed deszczem itd. Ostatnio dostałem płytę za darmo bo podpowiedziałem gościowi, że witney huston to może lepiej na allegro wystawić:P

Davisa widziałem ostatnio za 7 zł. O ile okładka była w stanie raczej Poor to sama płyta była w miare dobrze zachowana. Czesi mają zawsze dużo jazzu ze sobą. Swego czasu kupiłem od nich kilkupłytowe wydanie wywiadów i muzyki armstronga- bodaj scatchmo się to nazywa.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
gacek87
Posty: 28
Rejestracja: 08 lut 2012, 20:44

Kraków - Hala targowa

#5

Post autor: gacek87 »

Odświeże. Czy targ w hali dalej funkcjonuje, bo ostatni post był juz jakis czas temu..
Analogowe ucho
Posty: 174
Rejestracja: 20 lis 2012, 15:10

Re: Kraków - Hala targowa

#6

Post autor: Analogowe ucho »

W ubiegłą niedzielę, udało mi się upolować za łączną kwotę 10,50 zł:
1. madonna like a virgin / wyd. melodia
Wyrzuć do śmietnika
2. Ballady Leonarda Cohena / polska wersja, dość popularna
Dobry zestaw nagrań, ale wydanie tych nagrań na winylu kiepskie, niestety. Inna sprawa, że wydania na CD niewiele lepsze.
3. Omega 6
4. Wings Gratest's
5. Lionela Richie dancingon a celling
6. Zaproszenie do tańca- składak
Jak to jakieś, a pewnie tak, wydania z "demoludów" to wyrzuć to do kosza. Są dużo lepsze wydania tych nagrań, po co sobie głowę śmieciami zawracać?
do tego wszystkiego wyszarpałem 11 kaset zespołu depeche mode z ukochanego wydawnictwa TAKT :)
Śmietnik Panie, szkoda słów!

Nie szarp się tak bardzo z tymi śmietankami, są ciekawsze zajęcia na tym świecie. Zdrowsze i duuuużo ciekawej grające.
Jak już coś ciekawego można znaleźć na takich śmietnikach, to edycje nagrań których nie wydano gdzie indziej, a nie, wszem i wobec znane płyty, tutaj w beznadziejnych, kiepskich, pirackich, wydaniach.
Nie dajmy się zwariować!
Ostatnio zmieniony 28 lis 2012, 21:42 przez Analogowe ucho, łącznie zmieniany 4 razy.
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Kraków - Hala targowa

#7

Post autor: eenneell »

gacek87 pisze:czy targ w hali dalej funkcjonuje
Funkcjonuje,
W Krakowie chodzi sie pod Hale, a nie do Hali ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kraków - Hala targowa

#8

Post autor: Wojtek »

@Analogowe ucho
Zrozum, że co dla Ciebie jest śmieciem nie musi wcale takim być dla kogoś innego.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
wb83
Posty: 160
Rejestracja: 08 sty 2012, 18:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Kraków - Hala targowa

#9

Post autor: wb83 »

Analogowe ucho pisze:
W ubiegłą niedzielę, udało mi się upolować za łączną kwotę 10,50 zł:
1. madonna like a virgin / wyd. melodia
Wyrzuć do śmietnika
2. Ballady Leonarda Cohena / polska wersja, dość popularna
Dobry zestaw nagrań, ale wydanie tych nagrań na winylu kiepskie, niestety. Inna sprawa, że wydania na CD niewiele lepsze.
3. Omega 6
4. Wings Gratest's
5. Lionela Richie dancingon a celling
6. Zaproszenie do tańca- składak
Jak to jakieś, a pewnie tak, wydania z "demoludów" to wyrzuć to do kosza. Są dużo lepsze wydania tych nagrań, po co sobie głowę śmieciami zawracać?
do tego wszystkiego wyszarpałem 11 kaset zespołu depeche mode z ukochanego wydawnictwa TAKT :)
Śmietnik Panie, szkoda słów!

Nie szarp się tak bardzo z tymi śmietankami, są ciekawsze zajęcia na tym świecie. Zdrowsze i duuuużo ciekawej grające.
Jak już coś ciekawego można znaleźć na takich śmietnikach, to edycje nagrań których nie wydano gdzie indziej, a nie, wszem i wobec znane płyty, tutaj w beznadziejnych, kiepskich, pirackich, wydaniach.
Nie dajmy się zwariować!
Już to w jednym temacie napisałem, ale widocznie trzeba powtórzyć. Analogowe ucho jesteś bucem. Co za tupet, kolejny temat i kolejny raz tylko... śmietnik, tanie, nie warto. Weź człowieku przemyśl swoje wpisy
Ostatnio zmieniony 28 lis 2012, 23:27 przez wb83, łącznie zmieniany 1 raz.
Darek

Kraków - Hala targowa

#10

Post autor: Darek »

Analogowe ucho pisze:Nie dajmy się zwariować!
Oj jeszcze duzo pracy przed toba, bo nawet niewiesz gdzie kupuje sie rodzynki. Tutaj mamy takie targi w kazda sobote i niedziele no i czasami jak czas pozwala to sie tam wybieram, a co 2 kupujacy to polak lub niger. Zdziwilbys sie bardzo jakie plyty ludzie sprzedaja co zalegaja im gdzies w komurce czy strychu ( niedawno kupilem Iron Maiden wydany w Ireland za 2 euro ), zobacz po ile chodza na ebay. Zreszta wiekszosc uzywanych plyt co trafia na All w smiesznie niskich cenach jest kupowana wlasnie tam a nie pochodzi z prywatnych kolecji, czy tez nie pochodzi z gield plytowych bo tam sa ceny wyzsze i nikt nie sprzeda taniej jak kupil. Polacy tez kupuja moje plyty na targach i napewno nie sprzedadza taniej jak zaplacili, a wiem ze kilka bylo wystawionych na Alle (wcale sie z tym nie kryli gdy kupowali). Gdy ktos ma plyty z prywatnej kolekcji to nie sprzeda Ci za grosze bo zna wartosc tego co ma. Takie targi masz w kazdym kraju.
Popatrz tez na plyty jak na antyki, znaczki, monety itp. to nie jest tylko muzyka. No ale kazdy podchodzi do tego indywidualnie.
Wojtek pisze:Zrozum, że co dla Ciebie jest śmieciem nie musi wcale takim być dla kogoś innego.
Bardzo celne stwierdzenie, Wojtek
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Kraków - Hala targowa

#11

Post autor: vinylpiotrek »

@Darek
Nie dawaj Mu takich cennych rad za darmo, on zażyczyłby sobie 200 złotych za taką fatygę :P
Obrazek
gacek87
Posty: 28
Rejestracja: 08 lut 2012, 20:44

Kraków - Hala targowa

#12

Post autor: gacek87 »

U mnie to sie chodzi na hale - owce paść :P
Analogowe ucho
Posty: 174
Rejestracja: 20 lis 2012, 15:10

Re: Kraków - Hala targowa

#13

Post autor: Analogowe ucho »

niedawno kupilem Iron Maiden wydany w Ireland za 2 euro ),
O takich , interesujących, pozycjach w poprzednim wpisie nie było mowy.
Oj jeszcze duzo pracy przed toba, bo nawet niewiesz gdzie kupuje sie rodzynki.
Mam za oknami swojego pokoju takie targowisko, na którym bywam co sobotę. :-)
Darek

Kraków - Hala targowa

#14

Post autor: Darek »

Analogowe ucho pisze:O takich , interesujących, pozycjach w poprzednim wpisie nie było mowy.
To jest tylko przyklad, nic wiecej, ze na targowiskach mozna kupic ciekawe plyty ( akurat Iron Maiden jakos nie trawie ) ale wiele osob lubi.
Analogowe ucho
Posty: 174
Rejestracja: 20 lis 2012, 15:10

Re: Kraków - Hala targowa

#15

Post autor: Analogowe ucho »

Darek pisze:
Analogowe ucho pisze:O takich , interesujących, pozycjach w poprzednim wpisie nie było mowy.
To jest tylko przyklad, nic wiecej, ze na targowiskach mozna kupic ciekawe plyty ( akurat Iron Maiden jakos nie trawie ) ale wiele osob lubi.
To tak pisz, że trafiają się edycje beznadziejne, jak 3/4 polskich płyt winylowych, i temu podobnych z demoludów, oraz trafiają się edycje płyt winylowych wydanych po ludzku.
ODPOWIEDZ