Sklepy płytowe - Polska

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Sklepy płytowe - Polska

#31

Post autor: Sindsoron »

czy ja wiem? mają ceny jak większość sklepów... niektórych płyt nie dostaniesz w polsce nigdzie indziej np. dwa winyle Taake można kupić tylko u nich i to w dobrej cenie
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Pablo-X
Posty: 17
Rejestracja: 18 mar 2011, 15:11

WROCŁAW. Gdzie kupować używane płyty winylowe?

#32

Post autor: Pablo-X »

Co niedzielę giełda na Świebodzkim. W rejonie "na torach" (za meblami, za ciuchami).
Ludzie wyprzedają swoje kolekcje. Stan płyt w większości średni/słaby, okładki często zniszczone. Ale jest parę ludzi którzy mogą poszukać w domu co mają z danego gatunku i przynieść na kolejną giełdę. Ostatnio chwalił mi się sprzedawca, że ma w domu ponad 1000płyt. Zamówiłem coś z Nowego Orleanu - zobaczymy co będzie.
Ceny wyjściowa 3-5pln/szt. W przypadku >5sztuk cena spada. Ale nawet za 1szt. można się targować - przecież to giełda.
Gatunki: to co można było dostać w Polsce w latach świetności winyli. Głównie wydania Polskie/USSR/Niemieckie. Czasem zdarzają się "zagraniczne".

Gdzie indziej można kupić we Wrocity używane winyle (oprócz Alledrogo)?
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

WROCŁAW. Gdzie kupować używane płyty winylowe?

#33

Post autor: Sindsoron »

jest jeden antykwariat w okolicach grunwaldu, deha w nim był, więc może on coś więcej powie
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
deha
Posty: 201
Rejestracja: 10 lis 2010, 22:51
Lokalizacja: Wrocław

WROCŁAW. Gdzie kupować używane płyty winylowe?

#34

Post autor: deha »

Trochę starałem się zwiedzać nasze piękne miasto. Oprócz giełdy na świebodzkim

mamy antykwariat Szarlatan - http://www.szarlatan.pl/ Cóż powiedzieć na temat tego miejsca? Ma to wszystko swój klimat, antykwariat z prawdziwego zdarzenia. Sporo płyt, dużo singli. Głównie płyty polskie, jest też sporo muzyki klasycznej, troche jazzu.

Mamy oczywiście sklep o którym gdzieś pisałem, myślę, że pozycja obowiązkowa, choćby żeby zobaczyć jak to wszystko wygląda- De'Molika na Kazimierza Wielkiego, sklep widać wychodząc z rynku od strony KFC, duży baner z charakterystycznym logo i czerwonym napisem. Sklep jest bardzo przyjemny, jest mozliwość odsłuchu płyty, z tego co wiem, to właściciele skupują też płyty, ale o warunkach itp nic nie wiem. To co najważniejsze, własciciele nie sprzedają płyt, które niewiele mają wspólnego z muzyką. Mają sporo gratek dla kolekcjonerów, oczywiście za tym wszystkim idzie cena. Można wyhaczyć coś fajnego od 20-30 zł. Płyty zadbane, wyczyszczone i działają.
Maanamaniak
Posty: 9
Rejestracja: 05 kwie 2011, 13:29

Antykwariat muzyczny Neuma - Kraków

#35

Post autor: Maanamaniak »

Niegdyś ten sklep istniał na ulicy Zwierzynieckiej. Na kilka lat zniknął zupełnie z mapy Krakowa a obecnie został reaktywowany ;). Można go odnaleźć na ulicy Krasickiego 9. Sklep mieści się na samym rogu, łatwo trafić. Jakieś 80% zasobów to winyle. Jeśli ktoś lubi wyszukiwać różne ciekawe rzeczy w tego typu sklepach to myślę, że powinien tam zajrzeć. Ceny bardzo atrakcyjne.
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Re: Antykwariat muzyczny Neuma - Kraków

#36

Post autor: kaZ »

Maanamaniak pisze:Niegdyś ten sklep istniał na ulicy Zwierzynieckiej. Na kilka lat zniknął zupełnie z mapy Krakowa a obecnie został reaktywowany ;). Można go odnaleźć na ulicy Krasickiego 9. Sklep mieści się na samym rogu, łatwo trafić. Jakieś 80% zasobów to winyle. Jeśli ktoś lubi wyszukiwać różne ciekawe rzeczy w tego typu sklepach to myślę, że powinien tam zajrzeć. Ceny bardzo atrakcyjne.
Mówisz o Trabancie ?
Byłem niepocieszony z tych przenosin(przez pół roku małem zajęcia na Karmelickiej i myślałem ,że będę częstym gościem...)
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Maanamaniak
Posty: 9
Rejestracja: 05 kwie 2011, 13:29

Re: Sklepy płytowe - Polska

#37

Post autor: Maanamaniak »

Nie, Trabant to zupełnie co innego. Neuma była kiedyś na Zwierzynieckiej w latach 90-tych a gdzieś koło 2006 roku została zamknięta. Teraz ten sklep choć już troszkę w innej formie jest pod wskazanym wyżej adresem. Polecam zajrzeć.
Awatar użytkownika
Jaskier
Posty: 390
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Antykwariat muzyczny Neuma - Kraków

#38

Post autor: Jaskier »

Maanamaniak pisze:Niegdyś ten sklep istniał na ulicy Zwierzynieckiej. Na kilka lat zniknął zupełnie z mapy Krakowa a obecnie został reaktywowany ;). Można go odnaleźć na ulicy Krasickiego 9. Sklep mieści się na samym rogu, łatwo trafić. Jakieś 80% zasobów to winyle. Jeśli ktoś lubi wyszukiwać różne ciekawe rzeczy w tego typu sklepach to myślę, że powinien tam zajrzeć. Ceny bardzo atrakcyjne.
Pamiętam, często tam kupowałem płyty, kiedy mieszkałem w Krakowie. Fajnie, ze znów funkcjonuje. Jest jeszcze na Kazimierzu jakiś komis, Vinyl World się chyba nazywa.
Natomiast ja polecam w Bielsku antykwariat muzyczny "Winyl" w którym od lat kupuje płyty. Dodatkowo mój znajomy niedawno otworzył tam swój komis ze sprzętem HI-End, więc jest komplet ;)
Maanamaniak
Posty: 9
Rejestracja: 05 kwie 2011, 13:29

Re: Sklepy płytowe - Polska

#39

Post autor: Maanamaniak »

Oprócz tego na Podbrzeziu działa High Fidelity, bardzo duży wybór czarnych krążków.
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Re: Sklepy płytowe - Polska

#40

Post autor: kaZ »

Maanamaniak pisze:Nie, Trabant to zupełnie co innego. Neuma była kiedyś na Zwierzynieckiej w latach 90-tych a gdzieś koło 2006 roku została zamknięta. Teraz ten sklep choć już troszkę w innej formie jest pod wskazanym wyżej adresem. Polecam zajrzeć.

no tak ...moje czytanie ze zrozumieniem...
teraz jasne.

Na Podbrzezie czasem chodzę.Nie wiem jak w tym miejscu ,ale wybór w High Fidelity ,jak dla mnie b duży.
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Maanamaniak
Posty: 9
Rejestracja: 05 kwie 2011, 13:29

Re: Sklepy płytowe - Polska

#41

Post autor: Maanamaniak »

Wybierz się i sam przekonaj, hehe, każdy szuka czegoś innego a jeśli chodzi o ilość to jest to na pewno troszkę mniejszy sklep.
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Re: Sklepy płytowe - Polska

#42

Post autor: kaZ »

Maanamaniak pisze:Wybierz się i sam przekonaj, hehe, każdy szuka czegoś innego a jeśli chodzi o ilość to jest to na pewno troszkę mniejszy sklep.
do której czynne?
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sklepy płytowe - Polska

#43

Post autor: Wojtek »

Jaskier pisze:komis ze sprzętem HI-End
Komis i hi-end? Tu coś jest nie tak, albo ten hi-end nie jest aż taki hi :)

Jak widać sporo ludu zaczyna widzieć w czarnych płytach biznes :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Jaskier
Posty: 390
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Sklepy płytowe - Polska

#44

Post autor: Jaskier »

Wojtek pisze: Komis i hi-end? Tu coś jest nie tak, albo ten hi-end nie jest aż taki hi :)
To Hi-Endowy sprzęt nie może już być na rynku wtórnym?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sklepy płytowe - Polska

#45

Post autor: Wojtek »

Może, ale szczerze mówiąc nie widziałbym intratnego biznesu w handlowaniu używanymi klockami za ponad 10k.
No chyba że właśnie mowa o "hi-end" za tysiaka, to jeszcze rozumiem :)

No ale mniejsza o to ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ