Koszt wysyłki płyt z Amazon USA

Wszystko na temat kupowania płyt
Awatar użytkownika
RCOM2180
Posty: 681
Rejestracja: 05 lip 2016, 17:50
Gramofon: działa

Re: Koszt wysyłki płyt z Amazon USA

#16

Post autor: RCOM2180 »

wojtekf pisze:
27 sty 2020, 13:59
Staram się kupować z amerykańskiego Amazona tylko w sytuacji jak mogę odebrać przesyłkę w USA, ale w pojedynczych przypadkach wysyłki do Polski (tylko zastrzegam sobie, to było w 2016) mam w historii zamówienia zwrot rzędu złotówki czy dwóch na różnicy między kwotą pobraną a faktyczną opłatą celną (różnice kursowe?).
Cud się stał, że w ogóle coś oddali. :D
Plus mam zamówienie (książka) do którego nie zostały pobrane opłaty celne (ani z wyprzedzeniem ani przez UC).
Przyjdzie czas i na książki. :) Swoją drogą ciekawe co będzie w Amazonie brytyjskim, gdy UK wyjdzie z UE.
Wojtek pisze:
27 sty 2020, 15:32
Nie bardzo rozumiem skąd przeświadczenie, że UC musi otwierać przesyłki by naliczyć opłaty celne?
Często wynika to wprost z deklaracji celnych, wartości przesyłki itd.
Jeśli wszystko jest na pudełku, to może zazwyczaj (albo obecnie) nie otwierają, ale...
Mi się rzadko zdarza żeby otwierali przesyłki.
...odkąd zacząłem kupować za granicą, czyli jakoś od 1999r., zawsze otwierali mi cloną przesyłkę. Nie miało znaczenia czy to był Amazon, czy CDJapan czy jakieś inne mniejsze i czy cała informacja potrzebna do oclenia była na pudełku. Raz mi nawet otworzyli do clenia przesyłkę z jedną płytą z USA, której w końcu nie oclili, chociaż opieczętowali kopertę całkowicie najróżniejszymi stemplami i nawet dali jedną czy 2 metalowe plomby nie wiedzieć po co.
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 3807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: Koszt wysyłki płyt z Amazon USA

#17

Post autor: mrcnoos »

Myślałem, że celnicy prześwietlają paczki jak na lotnisku. A dopiero jak chcą poznać szcze6 to otwierają.
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4058
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Koszt wysyłki płyt z Amazon USA

#18

Post autor: trafalgar »

Ażeby nie zakładać nowego tematu.Ile trwa(średnio),cała procedura celno-podatkowa już tu u nas w Polsce ,zanim paczuszka zostanie wydana do doręczenia?Konkretnie chodzi mi o zakupy igieł na e-bayu z USA.
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4732
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Koszt wysyłki płyt z Amazon USA

#19

Post autor: MMarek »

trafalgar pisze:
22 lis 2020, 13:23
Ile trwa(średnio)
U mnie zwykle 2,3 dni od przyjęcia przesyłki w Polsce do doręczenia przez pocztę polską (należności celno-podatkowe płaci się listonoszowi).
W przypadku UPS czy FeedEx - 2,3 dni od dnia opłacenia należności celno-podatkowych na postawie złożonej deklaracji.
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4058
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Koszt wysyłki płyt z Amazon USA

#20

Post autor: trafalgar »

MMarek pisze:
22 lis 2020, 13:31
trafalgar pisze:
22 lis 2020, 13:23
Ile trwa(średnio)
U mnie zwykle 2,3 dni od przyjęcia przesyłki w Polsce do doręczenia przez pocztę polską (należności celno-podatkowe płaci się listonoszowi).
W przypadku UPS czy FeedEx - 2,3 dni od dnia opłacenia należności celno-podatkowych na postawie złożonej deklaracji.
To już w tym tygodniu mogę się spodziewać przesyłki.Dzięki.
ODPOWIEDZ