Pink Floyd

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pink Floyd

#46

Post autor: Wojtek »

Nowoczesne zabezpieczenia banknotów popsuły ich własności akustyczne :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6683
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Pink Floyd

#47

Post autor: konrads0 »

News z dzisiaj
Chińczycy zbadają ciemną stronę Księżyca :doh:
Awatar użytkownika
Ramirez
Posty: 1729
Rejestracja: 17 sty 2016, 14:21
Gramofon: Sony PS-4300

Re: Pink Floyd

#48

Post autor: Ramirez »

konrads0 pisze:
03 sty 2019, 20:07
Chińczycy zbadają ciemną stronę Księżyca :doh:
Ja ją badam średnio 2 razy w miesiącu ;)
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6683
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Pink Floyd

#49

Post autor: konrads0 »

Ja ją badam średnio 2 razy w miesiącu ;)
No tak, ale oni o tym głośno mówią ;)
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3983
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Pink Floyd

#50

Post autor: SimonTemplar »

Ramirez pisze:
03 sty 2019, 20:15
Ja ją badam średnio 2 razy w miesiącu ;)
2/mc ? eeeee tam - amatorka :wink:.
@Tarkus to dopiero profeska! :lol: Chińczyki bankowo się z nim konsultowali 8-)
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Pink Floyd

#51

Post autor: zbyszek1982 »

Tarkus albo bada ciemną stronę księżyca, albo wspomina nieudane dzieciństwo :)
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Pink Floyd

#52

Post autor: Tarkus »

zbyszek1982 pisze:
03 sty 2019, 21:05
Tarkus albo bada ciemną stronę księżyca, albo wspomina nieudane dzieciństwo :)
Ostatnio zagłębiłem się w historię podwodną! :D A wracając do PF: planuję zaopatrzenie się w jeszcze jakieś winyle, być może teraz "Animals", albo i co. Tylko nie wiem, czy iść na łatwiznę i kupić nowe wydanie, czy poszukać czegoś "A, A, A". Gdyby MFSL coś znów wypichcili, pewno bym się na jakiś jeden tytuł szarpnął, ale się chyba nie zanosi?
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
pppddd
Posty: 15
Rejestracja: 02 sty 2019, 14:05

Re: Pink Floyd

#53

Post autor: pppddd »

W niedzielę zakupiłem w MediaMarkt Endless River dokładnie to wydanie: https://www.discogs.com/Pink-Floyd-The ... se/6268164. Okazało się, że pierwsza płyta jest krzywa - "fale Dunaju". Wczoraj udałem się do marketu aby wymienić egzemplarz na drugi. Wymienili bez problemu, niestety okazało się, że jest dokładnie tak samo krzywa pierwsza płyta. Wgłębiłem się w temat i okazuje się, że już w 2015 roku wśród opinii na stronie MM przy tej płycie jest narzekanie na krzywą pierwszą płytę. Czy cały nakład jest skopany? Ktoś z Was ma idealny egzemplarz? Jeśli tak to gdzie kupił. MM rozkłada ręce, mówią, że nie mają już żadnej sztuki u mnie w mieście aby wymienić. Będę zmuszony zwrócić. Płyta mimo "bujania" gra bardzo ładnie. Czy "bujanie" może uszkodzić w jakiś sposób igłę bądź gramofon? Chyba nie jest to zbyt "zdrowe" dla sprzętu?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pink Floyd

#54

Post autor: Wojtek »

Pokaż nam tą krzywiznę może :)
pppddd pisze:
02 kwie 2019, 21:22
Płyta mimo "bujania" gra bardzo ładnie. Czy "bujanie" może uszkodzić w jakiś sposób igłę bądź gramofon? Chyba nie jest to zbyt "zdrowe" dla sprzętu?
Skoro igła i ramię sobie z tym radzą to jak myślisz? ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3983
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Pink Floyd

#55

Post autor: SimonTemplar »

pppddd pisze:
02 kwie 2019, 21:22
Czy cały nakład jest skopany? Ktoś z Was ma idealny egzemplarz? Jeśli tak to gdzie kupił.
Problem znany i nie tylko w Polsce. Cały nie jest/był skopany bo moje obie proste jak struny :D
Endless zakupiony w dniu premiery w UK. Znam dwie inne osoby (PL/UK), które posiadają i siedzą cicho :D więc nie jest tak źle ;)
Z tego co kojarzę to masz jeszcze do wyboru US press jak Ci zależy ale tylko wysyłkowo. Podrygujące płyty to nie jest jakaś rzadkość na rynku.
Sam mam kilka :roll: i jak mi ramię z wkładką nie wali w pokrywę to jest ok = Żarcik ;) Ramię z wkładką/igłą są tak skonstruowane żeby te "podrygi" niwelować ;)
Musisz sam ocenić ale jak gra ok i bez uszczerbku na dźwięku to chyba nie ma dramy :D
Tak podryguje?
Awatar użytkownika
eu4yaon
Posty: 4909
Rejestracja: 23 sie 2016, 17:21
Gramofon: Pioneer
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Pink Floyd

#56

Post autor: eu4yaon »

pppddd pisze:
02 kwie 2019, 21:22
Czy cały nakład jest skopany? Ktoś z Was ma idealny egzemplarz?
Podobno prostej nie kupisz. Również mam krzywy egzemplarz ale nie marudze bo gra bardzo dobrze. Zawsze możesz sobie ja wysłać np. Do winylowni do prostowania ale chyba nie ma sensu jak gra.
Pioneer PL 50L II + Hana EH + Husariaa v2 + Atoll IN 100SE + JBL TLX8
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Pink Floyd

#57

Post autor: blispx »

koszt prostowania przewyższy cenę płyty, u siebie prostuję także w ostateczności bo to kilka godzinek roboty- dokładne mycie przed i pieczenie a więc koszt prądu, kupiem Orba ale wyprostowałem może ze 3 jak na razie bo mi się nie chce

powiem krótko jak płyta jest expensive i kapeluch to warto, poprawia to znacznie wartości soniczne
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Pink Floyd

#58

Post autor: darkman »

Obecnie to 20 zet per sztuka przy 10 szt., zatem nie przewyższy. Jeśli płyty nie można dostać normalnie' w stanie normalnym', to koszt reanimacji ma drugorzędne znaczenie.
U siebie zredukowałem mocno płyty do prostowania i zostawiłem tylko dwie na których mi zależy. Jak mi się kiedyś nazbiera 10 to pewnie dam do prostowania.

(może jedną nawet tylko mam, bo pewna sztuka prostuje się u mnie pod przyciskiem już jakieś 3 miesiące - nie zaglądałem na razie, ale kiedyś efekt takiego prostowania był zdumiewająco dobry).

Mam i trzecią, ale ta ma defekt elipsy rowków, wiec nic się nie da zrobić. Szkoda, bo to Tibet na ECMie - tu zastosuję najlepszą metodę prostowania zwojów = kupno drugiego egzemlario :)
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Pink Floyd

#59

Post autor: blispx »

darkman pisze:
03 kwie 2019, 13:18
U siebie zredukowałem mocno płyty do prostowania i zostawiłem tylko dwie na których mi zależy. Jak mi się kiedyś nazbiera 10 to pewnie dam do prostowania.
mistrz ;) generalnie większość płyt wymaga prostowania nawet z mniejszą falą brzmią zauważalnie lepiej po prostowaniu, ale komu by się chciało jak idealnie prostych płyt jest mało... czasu trzeba na to, nie dziwi stawka jaką liczą oferujący taką usługę, no ale.. ja jestem ortodoksem nie dam nikomu macać moich expensive :lol:
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Pink Floyd

#60

Post autor: darkman »

blispx pisze:
03 kwie 2019, 13:34
mistrz ;)
E-tam, Zuch po prostu!
Te pozostałe wywaliłem do śmieci robiąc Kler kiedyś w domu, pewnie trafiły do jakiegoś stołecznego antykwariatu jako relikty wintage za fH kasy. :lol:

p.s. kiedyś ten krzywy River to będzie biały kruk :) . Wszyscy się będą pytać czy na pewno krzywy, bo pierwsze wydanie było krzywe i oni chcą takie właśnie, zresztą podobno takie gra najlepiej i najlepsze tłoczenie z zajebistym masterem nie do podrobienia już obecnie. Nie martwcie się zatem chłopaki tylko kupcie drugą sztukę "na chomika" póki są i koniecznie tę krzywą. Proste nie będą tak kultowe jak te szpotawe. :mrgreen:
ODPOWIEDZ