Giełdy płytowe w Anglii i Irlandii

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
gienek
Posty: 1
Rejestracja: 13 lis 2011, 18:07

Giełdy płytowe w Anglii i Irlandii

#1

Post autor: gienek »

Witam forumowiczów, wybieram się w tym roku na urlop do znajomych w Irlandii, wiem ze w Anglii i Irlandii funkcjonują giełdy płytowe. Chętnie wstąpię i przy okazji zrobię małe zakupy, tyle że nie wiem jak konkretnie trafić na taką giełdę (miasto, miejsce, jakiś termin itp.), Znajomi też nic nie wiedzą na ten temat bo nie są "słuchaczami" winyli. Ktoś z Was posiada na ten temat jakieś informacje?
Awatar użytkownika
BA'AL
Posty: 48
Rejestracja: 20 lip 2011, 03:25

Giełdy płytowe w Anglii i Irlandii

#2

Post autor: BA'AL »

Hej.Irlandia;jakies gieldy sa czasami,jednak nie znam zadnych szczegolow.Jesli bedziesz w Dublinie to znajdziesz pare dosc dobrze zaopatrzonych sklepow,plyty zarowno nowe jak i uzywane.Jak sie pojawi na forum Darek to pewnie Ci cos tez skrobnie.
Darek

Re: Giełdy płytowe w Anglii i Irlandii

#3

Post autor: Darek »

BA'AL pisze:Hej.Irlandia;jakies gieldy sa czasami,jednak nie znam zadnych szczegolow.Jesli bedziesz w Dublinie to znajdziesz pare dosc dobrze zaopatrzonych sklepow,plyty zarowno nowe jak i uzywane.Jak sie pojawi na forum Darek to pewnie Ci cos tez skrobnie.
Juz
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2013, 21:28 przez Darek, łącznie zmieniany 1 raz.
Darek

Re: Giełdy płytowe w Anglii i Irlandii

#4

Post autor: Darek »

gienek pisze:Witam forumowiczów, wybieram się w tym roku na urlop do znajomych w Irlandii, wiem ze w Anglii i Irlandii funkcjonują giełdy płytowe. Chętnie wstąpię i przy okazji zrobię małe zakupy, tyle że nie wiem jak konkretnie trafić na taką giełdę (miasto, miejsce, jakiś termin itp.), Znajomi też nic nie wiedzą na ten temat bo nie są "słuchaczami" winyli. Ktoś z Was posiada na ten temat jakieś informacje?
Jak jestes zainteresowany spotkaniem w Ire to prosze o PW
Awatar użytkownika
bysy
Posty: 99
Rejestracja: 09 lut 2010, 22:52

Re: Giełdy płytowe w Anglii i Irlandii

#5

Post autor: bysy »

W maju tego roku byłem gościnnie (10 dni) w małym miasteczku w Walii. W ostatni czwartek miesiąca organizowany był tam "pchli targ" - na ogromnym placu ludzie wystawiali na sprzedaż wszystkie niepotrzebne już im rzeczy - w tym cała masa winyli (cena od 1 do 3 funtów) - po prostu należy wypatrywać plakatów z informacjami kiedy i gdzie odbędzie się taki "pchli targ". Warto także poszukać małych sklepików z używanymi rzeczami - charity shop - są to sklepy w których sprzedawane są używane rzeczy na cele dobroczynne - w tym winyle (cena 1 funt) - osobiście z tych 2 źródeł przywiozłem do Polski cały bagaż podręczny winyli. Także polecam podczas zwiedzania rozejrzeć się trochę a na pewno coś się znajdzie.
Darek

Giełdy płytowe w Anglii i Irlandii

#6

Post autor: Darek »

bysy pisze:w małym miasteczku w Walii.
Bedac w Irlandii nie oplaca sie jechac do Walii. Prom jest zbyt kosztowny, ponad 100 trzeba wycelowac w jedna strone. Jedynie wtedy gdy sie jest na miejscu.
Cena 3 £ to jest normalna na tych targowiskach. W Ire od 3-4 euro, oczywiscie zalezy jaka plyta bo i po 100 czy 200 tez sie znajda jak ktos by chcial
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41600
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Giełdy płytowe w Anglii i Irlandii

#7

Post autor: Wojtek »

bysy pisze:W ostatni czwartek miesiąca organizowany był tam "pchli targ" - na ogromnym placu ludzie wystawiali na sprzedaż wszystkie niepotrzebne już im rzeczy - w tym cała masa winyli (cena od 1 do 3 funtów) - po prostu należy wypatrywać plakatów z informacjami kiedy i gdzie odbędzie się taki "pchli targ". Warto także poszukać małych sklepików z używanymi rzeczami - charity shop - są to sklepy w których sprzedawane są używane rzeczy na cele dobroczynne - w tym winyle (cena 1 funt)
W Polsce masz to samo, z tym że pchlich targów jest bardzo mało, a rodzimy odpowiednik "charity shop" to póki co są rodzynki (ale istnieją, zapewniam).
Może kiedyś się to zmieni :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Darek

Giełdy płytowe w Anglii i Irlandii

#8

Post autor: Darek »

W
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2013, 21:29 przez Darek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Giełdy płytowe w Anglii i Irlandii

#9

Post autor: JacK »

Darek pisze:Byly to najdrozsze gieldy jakie widzialem. Czyzby ceny poszly do gory?
Nie wiem jak na giełdach ale na ebay daje się zauważyć stały wzrost cen winyli. Co bardziej znana kapela i dobre wydanie tym sprzedający cenią co raz wyżej. :evil:
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Darek

Giełdy płytowe w Anglii i Irlandii

#10

Post autor: Darek »

JacK pisze:Nie wiem jak na giełdach ale na ebay daje się zauważyć stały wzrost cen winyli. Co bardziej znana kapela i dobre wydanie tym sprzedający cenią co raz wyżej.
Czyli
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2013, 21:29 przez Darek, łącznie zmieniany 1 raz.
Darek

Giełdy płytowe w Anglii i Irlandii

#11

Post autor: Darek »

W ta sobote odbedzie sie pierwsza w tym roku gielda plyt w Dublinie. Jak jest ktos na forum z Ire to zapraszam. Wystawiam na gieldzie czesc swoich plyt. Ciekawe jak bedzie, oby nie tak jak w Belfascie :mrgreen:
Darek

Giełdy płytowe w Anglii i Irlandii

#12

Post autor: Darek »

F
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2013, 21:30 przez Darek, łącznie zmieniany 1 raz.
Darek

Giełdy płytowe w Anglii i Irlandii

#13

Post autor: Darek »

To
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2013, 21:30 przez Darek, łącznie zmieniany 1 raz.
Darek

Giełdy płytowe w Anglii i Irlandii

#14

Post autor: Darek »

Jak
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2013, 21:31 przez Darek, łącznie zmieniany 1 raz.
Darek

Giełdy płytowe w Anglii i Irlandii

#15

Post autor: Darek »

Cos
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2013, 21:31 przez Darek, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ