John Coltrane Blue Train - pomoc w zakupie.

Wszystko na temat kupowania płyt
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9655
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Re: John Coltrane Blue Train - pomoc w zakupie.

#16

Post autor: Cracker »

blispx pisze: Tyle że to stereo więc nie wiadomo kto ten mix robił
Jak nie wiadomo _
Hoffman i Gray.
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: John Coltrane Blue Train - pomoc w zakupie.

#17

Post autor: blispx »

Racja
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3983
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: John Coltrane Blue Train - pomoc w zakupie.

#18

Post autor: SimonTemplar »

spoon pisze: No to masz prosty wybór
Właśnie wertuję ich stronkę :P Mają tam to czego w MOFI nie dostanę :D
Dodatkowo zaciekawił mnie ten filmik: https://youtu.be/uZHjSZXLu_M
Facet porównuje wydania tego albumu. Music Matters vs Analogue Productions.
blispx pisze: Music Matters vs Analogue w cenie znośnej, reedycje Blue Note via Universal olej bo to cyfra
Tak zrobię.
Dzięki Panowie za szybki odzew. Wszelkie dalsze sugestie mile widziane. Wasze zdrowie :obscene-drinkingcheers:
Awatar użytkownika
spoon
Posty: 173
Rejestracja: 22 lut 2015, 00:28
Gramofon: Thorens TD-160
Lokalizacja: Gdynia

Re: John Coltrane Blue Train - pomoc w zakupie.

#19

Post autor: spoon »

I co, kupiłeś coś? :)
KEF R300 + Hegel H160 + Gold Note PH-10 + Thorens TD 160 (Nagaoka MP-110)
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3983
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: John Coltrane Blue Train - pomoc w zakupie.

#20

Post autor: SimonTemplar »

spoon pisze:I co, kupiłeś coś? :)
Jeszcze nie ale wybór padł na musicmattersjazz.com. Mam duuużą ochotę na kilka innych tytułów z tej stronki i teraz zbieram kasę po rodzinie, sąsiadach itd na zbiorczy zakup. Z pewnością się pochwałę po zakupie. :D
Awatar użytkownika
spoon
Posty: 173
Rejestracja: 22 lut 2015, 00:28
Gramofon: Thorens TD-160
Lokalizacja: Gdynia

Re: John Coltrane Blue Train - pomoc w zakupie.

#21

Post autor: spoon »

Noo to widzę konkret, fajnie :) Czekam na Twoją opinię. Szkoda, że nie mieszkasz w PL, zapewne dorzuciłbym się do zamówienia :)
KEF R300 + Hegel H160 + Gold Note PH-10 + Thorens TD 160 (Nagaoka MP-110)
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4576
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: John Coltrane Blue Train - pomoc w zakupie.

#22

Post autor: zelazny »

Jestem prawie zdecydowany na to japońskie 200stu gramowe wydanie. :)
To będzie takie finalne uzupełnienie kolekcji z Japonii. :) Proponowałem już różne ceny ale koleś nie chce schodzić poniżej 200 funtów.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: John Coltrane Blue Train - pomoc w zakupie.

#23

Post autor: darkman »

Zupełnie bez powodu. Cena z d... Stosunek do wydań z epoki żaden. W mojej opinii całkiem bez sensowna oferta tego wydania japońskiego. Fetysz w czystej formie.
Jeśli nie odpowiada Tobie płyta z epoki do której ten japoniec nie ma startu, to i tak najlepsze rozwiązanie to:
Music Matters, MoFi, Analogue Production - to są bardzo dobre wydania audiofolskie i ów japończyk nawet jak będzie ważył 500 gramów im nie podskoczy (zwłaszcza MusicMat.`owi).
Ja rozumiem, że te 200g JAP brzmią wspaniale, tylko pytaniem jest "w stosunku do czego" i przepraszam bardzo, ale z czym porównywałeś? I co to jest owo wspaniale w stosunku do np gęstego CD, bo ten też brzmi wspaniale.
To tylko w trosce o Twoją kolekcję, a raczej przeciw powstawaniu sztucznie kreowanej jakości współczesnych płyt japońskich, takich czy innych poprzeczek. Zwłaszcza cenowych. Cena nie zawsze odzwierciedla ów poziom jakości jaki chcielibyśmy usłyszeć i w konsekwencji promować jako dobry i wartościowy.
Te współczesne, wymienione labele na prawdę robią robotę i warto się o tym przekonać.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4576
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: John Coltrane Blue Train - pomoc w zakupie.

#24

Post autor: zelazny »

Rozumiem dark ale posiadam w tej chwili 5 200stugramowych albumów w japońskim wydaniu. Brzmią świetnie.
Znalazłem MM http://www.ebay.co.uk/itm/John-Coltrane ... Sw67lZtydn
Dodać koszt przesyłki plus import charges to też sporo wychodzi.

Jest jeszcze wydanie od CR, stereo http://www.ebay.co.uk/itm/john-coltrane ... 0033.m2042

Od MoFI nie mogę znaleźć.
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2017, 20:21 przez zelazny, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: John Coltrane Blue Train - pomoc w zakupie.

#25

Post autor: darkman »

Nie, nie spoko Seba, nic mi do Twoich wyborów. Nie chcę byś mnie źle zrozumiał. Starałem się tylko obiektywnie pokazać Tobie jakiś tam kierunek.
Sądzę, że nawet wespół z Blisem jesteśmy Ci w stanie podesłać egzemplario mniej więcej z epoki (niestety zwrotny) byś sobie wyrobił swoją opinie i przede wszystkim miał punkt odniesienia. wiesz jest marketing sprzedawców i sa też ludzie, którzy zbierają płyty z tzw wielorakich powodów: label, wykonawca, wydanie, tłocznia, epoka tak/blisko/nie/ współczesne tłoczenie/ wydanie audiofilskie/limitka/anniversaria/ memorabilia itd..itp.. hihi.
Seba pierwszego BT miałem gdzieś w 77 roku lub coś koło tego. Wtedy był prawie nowy, bo miał zaledwie kilka lat. Dziś to kultowy. :)
Pewnie twój japoniec będzie taki za 40 lat, ale pierwszym wydaniem to on nie będzie nigdy. Bez względu na cenę. Teraz i potem.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4576
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: John Coltrane Blue Train - pomoc w zakupie.

#26

Post autor: zelazny »

Ok dark. :) Mam parę albumów od MM i AP i nie mogę narzekać. To może faktycznie warto kupić od MM, wychodzi sporo taniej.
MM to także mono i tak jak w wydaniu japońskim to Original Master Tapes.
Ale to wydanie japońskie chodzi za mną od dłuższego czasu. Te okładki..., grube jak cholera i pięknie wydrukowane, ach! i to brzmienie.
Nie chcę bawić się w odsyłanie. :) Ale dobrze wiedzieć. Dzięki za propozycję.

Ewentualnie jeszcze inne wydanie od CR, 45rpm, 4LP Single Sided Pressings. Posiadam inne takie dwa wydania, coś znakomitego. http://www.ebay.co.uk/itm/John-Coltrane ... SwTqdZrC25
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3983
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: John Coltrane Blue Train - pomoc w zakupie.

#27

Post autor: SimonTemplar »

zelazny pisze:
30 wrz 2017, 20:13
Te okładki..., grube jak cholera i pięknie wydrukowane, ach!
Bez urazy ale okładka Ci nie zagra :think: Swoją drogą wersja MM wygląda równie zacnie i opinie ma przednie.
Jak wiesz z tego wątku, ja również szukam swego "ideału" :lol: i mój wybór padł na wersję MM choć jeszcze na mój egzemplarz muszę trochę poszczekać :lol:
Tu masz link do gościa z UK którego znasz a cena połowę z japońca:
https://esecurepayments.co.uk/epages/es ... MMBLP-1577
Powodzenia w wyborze ;)
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4576
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: John Coltrane Blue Train - pomoc w zakupie.

#28

Post autor: zelazny »

:) No to chyba oczywista sprawa, że okładka nie ma grać a wyglądać. Ooo akurat na snvinyl nie sprawdziłem. Dzięki za info. Kusi mnie jeszcze to wydanie od CR, 4LP, 45rpm. :) Mam określoną sumkę na Blue Train no i tak motam się. To wydanie od CR ma bardzo dobre opinie.
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2017, 22:18 przez zelazny, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: John Coltrane Blue Train - pomoc w zakupie.

#29

Post autor: darkman »

Sajmon czekasz z powodów "życie czyli inne priorytety", co zrozumiałe oczywiście, czy z innych powodów typu "wybór opcji/wydawnictwa"?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: John Coltrane Blue Train - pomoc w zakupie.

#30

Post autor: Wojtek »

Ciężko mi zrozumieć sensowność wydań "single sided". Że niby jednostronny winyl lepszy od dwustronnego? :morda:
Chyba że to takie specjalne wydania pod kątem kolekcjonerów ze zmieniarkami ;) To jeszcze miałoby sens. Chyba :?
darkman pisze:
30 wrz 2017, 19:58
Sądzę, że nawet wespół z Blisem jesteśmy Ci w stanie podesłać egzemplario mniej więcej z epoki (niestety zwrotny) byś sobie wyrobił swoją opinie i przede wszystkim miał punkt odniesienia.
zelazny, gdybym chciał się czegoś relatywnie bezkosztowo nauczyć w temacie to przystałbym na taką ofertę ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ