Zakupy płytowe (temat ogólny)

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2386
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1126

Post autor: dale »

A ja właśnie wypoczywając w Toruniu (kwatera na starówce) mam pod nosem targ staroci na rynku. I Kupiłem Messiah'a w wykonaniu Londyńskiej Filharmonii (3 LP Made in GB), nie słuchane sądząc po wyglądzie, Upiora w Operze, 2 LP, https://www.discogs.com/Andrew-Lloyd-We ... se/2177405
A Żona wybrała sobie Okudżawę. Zapłaciłem za wszystko mniej niż za posiłek w McDonalds (niestety przy trasach jest to jedyna w miarę pewna żarłodajnia, a i Młodzież lubi taką odmianę po zdrowych sałatkach ... :).
A jeszcze widziałem tam Modern Talking i Jacksona :)....
Awatar użytkownika
Raccoon
Posty: 23
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:30
Gramofon: Dual CS 530
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1127

Post autor: Raccoon »

Ledwie, na pocieszenie że ciężko znaleźć płyty Jeffersonów zakupiłem od Darkmana "The Worst Of" a właśnie przed dwiema godzinami na giełdzie wyhaczyłem te dwa cuda ze zdjęcia poniżej. Printy z USA, Stan okładek widoczny, stan płyt EX.
Dla znajomych będę mógł mielić the best of, a dla siebie w spokoju i przy dobrym piwku "Surrealistic Pillow" i "After Bathing At Baxters" :)
Panowie mieli jeszcze "Takes Off" wydanie UK i "Bark" chyba USA (nie zwróciłem uwagi).

Obrazek
Słucham płyt na: Dual CS 530; Audio Technica AT VM59e; Unitra 9100; Heco SM 525
Winyloweprzypadki
Posty: 15
Rejestracja: 03 cze 2017, 21:57

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1128

Post autor: Winyloweprzypadki »

@Raccon Na dzisiejszej Łódzkiej giełdzie?
Awatar użytkownika
Raccoon
Posty: 23
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:30
Gramofon: Dual CS 530
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1129

Post autor: Raccoon »

Winyloweprzypadki pisze:@Raccon Na dzisiejszej Łódzkiej giełdzie?
Nie, w Szczecinie.
Słucham płyt na: Dual CS 530; Audio Technica AT VM59e; Unitra 9100; Heco SM 525
Winyloweprzypadki
Posty: 15
Rejestracja: 03 cze 2017, 21:57

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1130

Post autor: Winyloweprzypadki »

Ok. W Łodzi dziś Vinylowy SWAP koło Bistro, akurat pytałem o Surrealistic Pillow, ale ni ma. Świetny zakup :)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15106
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1131

Post autor: darkman »

Winyloweprzypadki pisze: akurat pytałem o Surrealistic Pillow, ale ni ma
e-tam :mrgreen:
Raccoon pisze: a dla siebie w spokoju i przy dobrym piwku "Surrealistic Pillow" i "After Bathing At Baxters"
Gratulacje Raccoon! A widzisz udało się :D Fajnie.
A to moje:
IMG_2143.JPG
podobne cholery jakieś..do Twoich, kurde ciekawe czy ta sama muza ? :lol: Jaki masz label "samolota"? Czarny RCA czy pomarańcowy?

p.s.
aha..
" na pocieszenie że ciężko znaleźć płyty Jeffersonów zakupiłem od Darkmana "The Worst Of" "
- jakoś słabo zabrzmiało dla postronnego czytelnika, a zważywszy, że na tej płycie jest:
Plastic Fantastic Love, to umiesz Pan się pocieszyć :D BTW wydanie USA tego tytułu zabrał Dragant@.. też się gość umie pocieszyć :mrgreen:
Awatar użytkownika
Raccoon
Posty: 23
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:30
Gramofon: Dual CS 530
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1132

Post autor: Raccoon »

Udało się i to naprawdę złoty strzał przyładowałem. Dawno nie miałem takiego banana na gębie jak wczoraj, wychodząc z tymi albumami "pod pachą" ;)

Co do "Samolota" to ma czarny label RCA. Swoją drogą, ten samolot z okładki może stanowić niezły test umiejętności dla tatuatora... chyba będę musiał sprawdzić mojego ;)
Słucham płyt na: Dual CS 530; Audio Technica AT VM59e; Unitra 9100; Heco SM 525
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15106
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1133

Post autor: darkman »

O fajnie, czarny pies i patefon, dobry zakup!
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1134

Post autor: blispx »

Oryg. Baxter ma piesa i patefon na okładce i na środku labelu

Macie pewnie 3/4 wydanie AFL1 dynaflex z pierwszej połowy 70's, orange label jest już od nich starszy

Generalnie JA nie są drogie, no może prócz mono i nieocenzurowanych Takes off i Volunteers
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15106
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1135

Post autor: darkman »

Znajdzie się i pomarańczowy, jak trzeba. To jest zresztą Dynaflex i nie AFL. Tych wydań jednak było kilka. Musimy kiedyś porównać i porobić foty.
Pies i patefon czarny jest na tym The Worst, ale USA i na górze label chyba lekko z lewej strony o ile pamiętam, możliwe trochę póxniejszy - na środku to nie miałem jeszcze tego tytułu.

Ale jak na środku Paweł - Surrealistic ma kolor psa i patefon nad dziurką, na środku i label czarny.
Załączniki
IMG_2144.JPG
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1136

Post autor: blispx »

No to masz 2-gi katalog w takim razie

Ja mam 1-wszy katalog mono i stereo z Hollywood H na matrycy

Tak, jeżeli ten Surrealistic to ten ode mnie to to 1-wszy katalog z H, mam jeszcze oryg. stereo z H ale jest jakiś dziwny mimo że to w sumie Mint. Znacznie lepiej wypadają mono jeśli idzie o JA. Podobnie jest z Takes off mam nieocenzurowane mono i ocenzurowane stereo, stereo gra dziwnie jakieś takie bezbasowe

Surrealistic w mono mam VG (kilka hairline) i uważam to za bardzo dobry stan w przypadku oryg., bardzo ciężko jest wyhaczyć w lepszym stanie i przyzwoitych pieniądzach już nawet nie szukam bo wszelkie które miałem gradacją ustępowały tej którą mam jeżeli już to sobie kupię kiedyś MFSL aby posiadać Minta do słuchania
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15106
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1137

Post autor: darkman »

OK, dzięki Paweł za wyjaśnienia.
Nie mam tego opisanego, muszę kiedyś pokonsultować z Tobą detale i sobie zrobić fiszkę konkretną (bo po co wyłamywać otwarte drzwi), ale to znowu trzeba naszykować te płyty wszystkie, hihi :lol: a o to najtrudniej.
MFSL nie sądzę bym chciał mieć, ale never say never. :o
Awatar użytkownika
Raccoon
Posty: 23
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:30
Gramofon: Dual CS 530
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1138

Post autor: Raccoon »

No to tym razem, po kilku perturbacjach z empikowymi egzemplarzami dotarła do mnie z UK płyta zespołu który był dla mnie odkryciem zeszłego roku i nieprędko wyjdzie coś, co będzie mogło z nimi konkurować.
Przedstawiam Blues Pills z płytą "Blues Pills". Genialnie brzmią zahaczając mocno o lata 70. Głos panny Larsson to połączenie aksamitu z żużlem, a gitara pana Sorriaux potrafi zahipnotyzować.
Jeżeli ktoś wybiera się w tym roku na Woodstock - to widzimy się pod małą sceną na ich koncercie ;)

Na koniec dodam, że w mojej opinii to jedna z najfajniejszych okładek dla płyt:

Obrazek
Słucham płyt na: Dual CS 530; Audio Technica AT VM59e; Unitra 9100; Heco SM 525
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1139

Post autor: krolix »

Blues Pills na małej scenie? Bez sensu. Albo sens jest - kurtuazja organizatora wobec innych wykonawców, bo przy Elin 99% wokalistów i wokalistek wypada baaaardzo blado. :lol:
Okładki wszystkie mają fajne, autorstwa babki, która pracowała m.in. z The Beatles, Cream itd. Dla mnie ich najlepsza płyta to ta koncertowa.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3759
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1140

Post autor: Obywatel »

https://www.olx.pl/oferta/stare-plyty-w ... 1;promoted

O co tak naprawdę chodzi w tej ofercie :?:
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
ODPOWIEDZ