Zakupy płytowe (temat ogólny)

Wszystko na temat kupowania płyt
dale

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

Postautor: dale » 13 cze 2017, 11:17

A ja właśnie wypoczywając w Toruniu (kwatera na starówce) mam pod nosem targ staroci na rynku. I Kupiłem Messiah'a w wykonaniu Londyńskiej Filharmonii (3 LP Made in GB), nie słuchane sądząc po wyglądzie, Upiora w Operze, 2 LP, https://www.discogs.com/Andrew-Lloyd-We ... se/2177405
A Żona wybrała sobie Okudżawę. Zapłaciłem za wszystko mniej niż za posiłek w McDonalds (niestety przy trasach jest to jedyna w miarę pewna żarłodajnia, a i Młodzież lubi taką odmianę po zdrowych sałatkach ... :).
A jeszcze widziałem tam Modern Talking i Jacksona :)....

Awatar użytkownika
Raccoon
Gramofon: Dual CS 530

Postautor: Raccoon » 18 cze 2017, 18:14

Ledwie, na pocieszenie że ciężko znaleźć płyty Jeffersonów zakupiłem od Darkmana "The Worst Of" a właśnie przed dwiema godzinami na giełdzie wyhaczyłem te dwa cuda ze zdjęcia poniżej. Printy z USA, Stan okładek widoczny, stan płyt EX.
Dla znajomych będę mógł mielić the best of, a dla siebie w spokoju i przy dobrym piwku "Surrealistic Pillow" i "After Bathing At Baxters" :)
Panowie mieli jeszcze "Takes Off" wydanie UK i "Bark" chyba USA (nie zwróciłem uwagi).

Obrazek

Winyloweprzypadki

Postautor: Winyloweprzypadki » 18 cze 2017, 18:19

@Raccon Na dzisiejszej Łódzkiej giełdzie?

Awatar użytkownika
Raccoon

Postautor: Raccoon » 18 cze 2017, 18:23

Winyloweprzypadki pisze:@Raccon Na dzisiejszej Łódzkiej giełdzie?

Nie, w Szczecinie.

Winyloweprzypadki

Postautor: Winyloweprzypadki » 18 cze 2017, 18:29

Ok. W Łodzi dziś Vinylowy SWAP koło Bistro, akurat pytałem o Surrealistic Pillow, ale ni ma. Świetny zakup :)

Awatar użytkownika
darkman
Gramofon: Cielęcina v.2.0

Postautor: darkman » 18 cze 2017, 23:51

Winyloweprzypadki pisze:Źródło posta akurat pytałem o Surrealistic Pillow, ale ni ma

e-tam :mrgreen:
Raccoon pisze:Źródło posta a dla siebie w spokoju i przy dobrym piwku "Surrealistic Pillow" i "After Bathing At Baxters"

Gratulacje Raccoon! A widzisz udało się :D Fajnie.
A to moje:
IMG_2143.JPG

podobne cholery jakieś..do Twoich, kurde ciekawe czy ta sama muza ? :lol: Jaki masz label "samolota"? Czarny RCA czy pomarańcowy?

p.s.
aha..
" na pocieszenie że ciężko znaleźć płyty Jeffersonów zakupiłem od Darkmana "The Worst Of" "
- jakoś słabo zabrzmiało dla postronnego czytelnika, a zważywszy, że na tej płycie jest:
Plastic Fantastic Love, to umiesz Pan się pocieszyć :D BTW wydanie USA tego tytułu zabrał Dragant@.. też się gość umie pocieszyć :mrgreen:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Bird & Miles Lives!
Sony PS-X60, Nuda Dual Mono MM-MC, Saba PSP 350, Cambridge Audio Azur 540p, Step-Up MC Sony HA-T10

Awatar użytkownika
Raccoon

Postautor: Raccoon » 19 cze 2017, 09:59

Udało się i to naprawdę złoty strzał przyładowałem. Dawno nie miałem takiego banana na gębie jak wczoraj, wychodząc z tymi albumami "pod pachą" ;)

Co do "Samolota" to ma czarny label RCA. Swoją drogą, ten samolot z okładki może stanowić niezły test umiejętności dla tatuatora... chyba będę musiał sprawdzić mojego ;)

Awatar użytkownika
darkman

Postautor: darkman » 19 cze 2017, 10:10

O fajnie, czarny pies i patefon, dobry zakup!
Bird & Miles Lives!
Sony PS-X60, Nuda Dual Mono MM-MC, Saba PSP 350, Cambridge Audio Azur 540p, Step-Up MC Sony HA-T10

Awatar użytkownika
blispx

Postautor: blispx » 19 cze 2017, 13:59

Oryg. Baxter ma piesa i patefon na okładce i na środku labelu

Macie pewnie 3/4 wydanie AFL1 dynaflex z pierwszej połowy 70's, orange label jest już od nich starszy

Generalnie JA nie są drogie, no może prócz mono i nieocenzurowanych Takes off i Volunteers

Awatar użytkownika
darkman

Postautor: darkman » 19 cze 2017, 15:23

Znajdzie się i pomarańczowy, jak trzeba. To jest zresztą Dynaflex i nie AFL. Tych wydań jednak było kilka. Musimy kiedyś porównać i porobić foty.
Pies i patefon czarny jest na tym The Worst, ale USA i na górze label chyba lekko z lewej strony o ile pamiętam, możliwe trochę póxniejszy - na środku to nie miałem jeszcze tego tytułu.

Ale jak na środku Paweł - Surrealistic ma kolor psa i patefon nad dziurką, na środku i label czarny.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Bird & Miles Lives!

Awatar użytkownika
blispx

Postautor: blispx » 19 cze 2017, 15:42

No to masz 2-gi katalog w takim razie

Ja mam 1-wszy katalog mono i stereo z Hollywood H na matrycy

Tak, jeżeli ten Surrealistic to ten ode mnie to to 1-wszy katalog z H, mam jeszcze oryg. stereo z H ale jest jakiś dziwny mimo że to w sumie Mint. Znacznie lepiej wypadają mono jeśli idzie o JA. Podobnie jest z Takes off mam nieocenzurowane mono i ocenzurowane stereo, stereo gra dziwnie jakieś takie bezbasowe

Surrealistic w mono mam VG (kilka hairline) i uważam to za bardzo dobry stan w przypadku oryg., bardzo ciężko jest wyhaczyć w lepszym stanie i przyzwoitych pieniądzach już nawet nie szukam bo wszelkie które miałem gradacją ustępowały tej którą mam jeżeli już to sobie kupię kiedyś MFSL aby posiadać Minta do słuchania

Awatar użytkownika
darkman

Postautor: darkman » 19 cze 2017, 16:33

OK, dzięki Paweł za wyjaśnienia.
Nie mam tego opisanego, muszę kiedyś pokonsultować z Tobą detale i sobie zrobić fiszkę konkretną (bo po co wyłamywać otwarte drzwi), ale to znowu trzeba naszykować te płyty wszystkie, hihi :lol: a o to najtrudniej.
MFSL nie sądzę bym chciał mieć, ale never say never. :o
Bird & Miles Lives!

Awatar użytkownika
Raccoon

Postautor: Raccoon » 26 cze 2017, 15:49

No to tym razem, po kilku perturbacjach z empikowymi egzemplarzami dotarła do mnie z UK płyta zespołu który był dla mnie odkryciem zeszłego roku i nieprędko wyjdzie coś, co będzie mogło z nimi konkurować.
Przedstawiam Blues Pills z płytą "Blues Pills". Genialnie brzmią zahaczając mocno o lata 70. Głos panny Larsson to połączenie aksamitu z żużlem, a gitara pana Sorriaux potrafi zahipnotyzować.
Jeżeli ktoś wybiera się w tym roku na Woodstock - to widzimy się pod małą sceną na ich koncercie ;)

Na koniec dodam, że w mojej opinii to jedna z najfajniejszych okładek dla płyt:

Obrazek

Awatar użytkownika
krolix

Postautor: krolix » 26 cze 2017, 18:29

Blues Pills na małej scenie? Bez sensu. Albo sens jest - kurtuazja organizatora wobec innych wykonawców, bo przy Elin 99% wokalistów i wokalistek wypada baaaardzo blado. :lol:
Okładki wszystkie mają fajne, autorstwa babki, która pracowała m.in. z The Beatles, Cream itd. Dla mnie ich najlepsza płyta to ta koncertowa.

Wróć do „Zakupy”