Wszystko o MFSL

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wszystko o MFSL

#991

Post autor: Myszor »

piotrjazz pisze:
21 lip 2022, 13:45
z drugiej strony po prostu klamstwo. I
Kłamstwo zaraz :lol: Niedopowiedzenie takie ;)
Najlepiej zrealizowane winyle u mnie to chyba Patricia Barber - wszystko to cyfra.
Ciekawe kiedy kolejny jutuber zaatakuje AP, Impex itd.

Tak czy siak Mofi stoi przed ogromnym problemem wizerunkowym, który może przełożyć się na sprzedaż.
Wideo z tym sprzedawcą winyli nie wypadło zbyt profesjonalnie.
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Wszystko o MFSL

#992

Post autor: Tarkus »

Myszor pisze:
21 lip 2022, 14:50
Wideo z tym sprzedawcą winyli nie wypadło zbyt profesjonalnie.
Właśnie tak! A najgorsze - jak już pisałem - że przedstawiciele wydawnictwa MoFi wydawali się nie rozumieć, w czym problem.
Płacimy za jakość - to prawda, ale... niecała. Płacimy też za kilka innych rzeczy.
Jeśli ktoś kupuje np. meble reklamowane jako "ręcznie wykonane wyłącznie metodami stosowanymi w XVII wieku", to płaci oczywiście za ich jakość, ale też zgadza się na pewne kompromisy. Choćby takie, że nie wszędzie da się przyłożyć linijkę, jak przy nowoczesnej produkcji maszynowej. A jednak płaci za nie więcej niż za meble może i praktycznie takie same, ale produkowane przy użyciu współczesnej technologii. Za co więc płaci? Po pierwsze za koszty własne; za to, że producent nie ułatwiał sobie zadania współczesną technologią. Praca starymi metodami oznacza, że być może potrzeba do niej więcej pracowników, że wyprodukowanie mebla zajmuje więcej czasu, a zatem wytwarza się tych mebli mniej itp. I jeszcze do tego dochodzi wartość niematerialna - choćby w postaci świadomości, że kupuję coś nietuzinkowego, nie będącego wytworem produkcji masowej. I za to niektórzy gotowi są zapłacić dużo, dużo więcej niż za maszynową produkcję, nawet jeśli porównywalnej jakości.
Na winyle MoFi na razie "średnio" mnie stać. Może gdyby wyszło coś, co naprawdę, ale to naprawdę chcę mieć (np. LZ II lub IV jako 2x45), to bym się szarpnął (myślałem o CD "Brothers in Arms" Dire Straits i na myśleniu się skończyło). Ale dotychczas wydawało mi się, że wiem, co tyle kosztuje. Zakładałem, że wypożyczenie oryginalnego "mastera" nie jest tanie, że jego transport musi być ubezpieczony, chroniony itp. Co więcej, czysto analogowy transfer "w locie" jest dużo trudniejszy od "cięcia z cyfry", wymaga większych umiejętności, pełnej synchronizacji pracy magnetofonu i nacinarki, przygotowania całej operacji w każdym szczególe, last but not least kosztuje też więcej stresu (jak wszystko, co jest robione w tzw. czasie realnym). Stąd miałem duży szacunek i choć było mi żal, że nie mam np. tak wydanej dyskografii Dire Straits, przyjmowałem, że to musi tyle kosztować. Bądź co bądź, to winyl wyprodukowany tradycyjną technologią z XX wieku, do tego w ileś razy lepszej jakości.
A teraz, kiedy wiem, że panowie znacząco ułatwiają sobie zadanie, cyfrowo robiąc premastering, to nagle zastanawiam się: co tyle kosztuje?! Że jakość? Dobrze, ale nie aż tyle! Stół wyprodukowany z użyciem nowoczesnej technologii też może być znakomitej jakości, ale... to nie jest stół ręcznie wyprodukowany tradycyjną technologią. I ten, komu sprzedano go w takim charakterze i za taką cenę, ma prawo czuć się oszukany.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3981
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Wszystko o MFSL

#993

Post autor: SimonTemplar »

piotrjazz pisze:
21 lip 2022, 13:45
Zgadzam sie z Toba w 100%. Jakosc nagran to jedno
A z drugiej strony po prostu klamstwo. I na tym klamstwie budowany obraz firmy.
Dokładnie! :handgestures-thumbupleft:
SimonTemplar pisze:
21 lip 2022, 01:32
Kto wie może temat jest rozwojowy!? :think: Jak tam transparentność AP
No i proszę. Pierwsza odpowiedź od AP jaką znalazłem w komentarzach na ich kanale YouTube :clap:
Załączniki
Bez tytułu.jpg
Awatar użytkownika
piotrjazz
Posty: 3738
Rejestracja: 11 maja 2019, 23:20
Lokalizacja: Coventry

Re: Wszystko o MFSL

#994

Post autor: piotrjazz »

SimonTemplar pisze:
21 lip 2022, 20:57
No i proszę. Pierwsza odpowiedź od AP jaką znalazłem w komentarzach na ich kanale YouTube :clap:
Potwierdzam , mialem Taj Mahala te plyte i bylo to nagranie z cyfrowego magnetofonu chyba Nagra.
Dzwiek byl taki ,ze klekajcie narody :whistle:
Oby wszystkie analogowe nagrania tak brzmialy ;)
Liczy sie jednak kto siedzi za konsoleta masteringu i co potrafi zrobic z materialu wyjsciowego.
Technics SL-1200GR - Nagaoka MP-200
Densen Beat B-100
Harbeth C7ES-3 XD
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Wszystko o MFSL

#995

Post autor: Tarkus »

Trochę się zagalopował. ;) Cyfrowa kopia cyfrowego oryginału nie różni się od niego niczym (ale rozumiem, że chodziło o cyfrową kopię analogu, choć to też bywa dyskusyjne - o czym było wyżej). Poza tym trudno nie przyznać gościowi racji.
piotrjazz pisze:
21 lip 2022, 22:21
Liczy sie jednak kto siedzi za konsoleta masteringu i co potrafi zrobic z materialu wyjsciowego.
Materiał wyjściowy też się liczy. A że nagranie cyfrowe może brzmieć znakomicie, potwierdzają dziesiątki płyt z muzyką poważną od mniej więcej 1980 roku. Że o reszcie nie wspomnę!
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wszystko o MFSL

#996

Post autor: Myszor »

20 lat temu Mofi pokazało swiatu GAIN2, czyli swój system do wyciągania z taśm matek maksymalnej ilości informacji i przekształcania na bezstratne pliki DSD.
Ale sprzedawca winyli tego nie czytał i w imię nabijania zasięgów podciął gałąź, na której opiera się jego biznes :lol:

https://positive-feedback.com/Issue1/Mo ... 7mi-jXgbsc
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Wszystko o MFSL

#997

Post autor: Tarkus »

Myszor pisze:
22 lip 2022, 22:33
20 lat temu Mofi pokazało swiatu GAIN2, czyli swój system do wyciągania z taśm matek maksymalnej ilości informacji i przekształcania na bezstratne pliki DSD.
Ale sprzedawca winyli tego nie czytał i w imię nabijania zasięgów podciął gałąź, na której opiera się jego biznes
20 lat temu sztandarowymi produktami Mofi były nośniki cyfrowe, których mastering z definicji jest cyfrowy. Mastering CD, SACD czy DVD-audio w takim standardzie był i jest zaletą. Natomiast mastering cyfrowy winyla, który był reklamowany jako A-A-A, to wprowadzanie klienta w błąd. Nazywajmy rzeczy po imieniu.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wszystko o MFSL

#998

Post autor: Myszor »

Tarkus pisze:
23 lip 2022, 13:38
który był reklamowany jako A-A-A,
Pokaż mi tę reklamę. Na każdym ich winylu masz napisane GAIN2.
Awatar użytkownika
piotrjazz
Posty: 3738
Rejestracja: 11 maja 2019, 23:20
Lokalizacja: Coventry

Re: Wszystko o MFSL

#999

Post autor: piotrjazz »

Myszor pisze:
23 lip 2022, 13:58
Tarkus pisze:
23 lip 2022, 13:38
który był reklamowany jako A-A-A,
Pokaż mi tę reklamę. Na każdym ich winylu masz napisane GAIN2.
Chyba obaj macie racje ;)

Mofi wyroznia dwa razy GAIN2

1. GAIN 2™ Mastering Technology for Ultradisc UHR™ Hybrid SACD and Ultradisc II™ 24kt Gold CDs

2. GAIN 2™ Ultra Analog™ System for Vinyl

Ja znalem glownie ze zlotych cd, dopiero pozniej zauwazylem ,ze uzywali tego znaku na winylu . ;)

https://mofi.com/pages/technologies
Technics SL-1200GR - Nagaoka MP-200
Densen Beat B-100
Harbeth C7ES-3 XD
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wszystko o MFSL

#1000

Post autor: Myszor »

Panowie a rzućcie okiem jak opisuje 1step "Cafe Blue" Impex.
https://www.impexrecords.com/cafe-blue- ... 45rpm-2lp/
I wyczytajcie z tego że Patricia nagrała tę płytę na magnetofonie cyfrowym w formacie PCM 16bit/48kHz :lol:
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9648
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Re: Wszystko o MFSL

#1001

Post autor: Cracker »

Myszor pisze:
23 lip 2022, 16:43
Panowie a rzućcie okiem jak opisuje 1step "Cafe Blue" Impex.
https://www.impexrecords.com/cafe-blue- ... 45rpm-2lp/
I wyczytajcie z tego że Patricia nagrała tę płytę na magnetofonie cyfrowym w formacie PCM 16bit/48kHz :lol:
viewtopic.php?p=385332#p385332
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wszystko o MFSL

#1002

Post autor: Myszor »

Tak Cracker, kolejny opis wprowadzający w błąd przez niedopowiedzenie. Dopiero zgłębiwszy temat poznałem prawdę.
Dlatego uważam że trzeba dać spokój śledztwom i aferom bo liczy się efekt końcowy, a nie czy używano święconej wody i kropidła.
A efekt w przypadku Mofi w 90% przypadów jest fantastyczny.
Załączniki
72015A9D-1DBF-4D2C-A4B8-C1003E69EC6C.jpeg
Awatar użytkownika
daru0105
Posty: 1353
Rejestracja: 17 paź 2018, 19:24

Re: Wszystko o MFSL

#1003

Post autor: daru0105 »

Myszor pisze:
23 lip 2022, 16:43
Panowie a rzućcie okiem jak opisuje 1step "Cafe Blue" Impex.
https://www.impexrecords.com/cafe-blue- ... 45rpm-2lp/
I wyczytajcie z tego że Patricia nagrała tę płytę na magnetofonie cyfrowym w formacie PCM 16bit/48kHz :lol:
Wychodzi to jak ważna jest realizacja tłoczenia i jakość winyla. U mnie pozamiała 1 pressy z epoki i Uds1
Thorens TD160B MkII, Jelco 750D, Ortofon Jubilee, AT-OC9ML/II, Gold Note PH-10 + PSU-10,Burmester 870, Mark Levinson No 27.5 ,Loudspeakers Manufacturer
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wszystko o MFSL

#1004

Post autor: Myszor »

daru0105 pisze:
23 lip 2022, 19:35
jak ważna jest realizacja tłoczenia i jakość winyla
Bingo!

Właśnie czytałem stary artykuł w temacie.

https://www.highfidelity.pl/@numer--106&lang=

Ps. Może jakiś osobny wątek o produkcjach i masteringu :think:
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9648
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Re: Wszystko o MFSL

#1005

Post autor: Cracker »

Natalie Merchant - Tigerlily

20220724_133723.jpg

Zamówiona w połowie grudnia, dotarła w tym tygodniu.
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
ODPOWIEDZ