Jakość kolorowych płyt

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
Awatar użytkownika
loamesoile
Posty: 381
Rejestracja: 23 lut 2011, 17:44
Kontakt:

Re: Jakość kolorowych płyt

#16

Post autor: loamesoile »

nieslyszacy pisze:Mam Led Zeppelin III na czerwonym winylu i niestety... gra FATALNIE. Słuchać się nie da... a płyta jest całkiem nowa, odtwarzałem ją może 3 razy. Szumofon bez dynamiki. Moim zdaniem szkoda wydawać kasę na kolorowe winyle. Grają zdecydowanie gorzej.
A płyta była nowa, gdy ją kupowałeś? Może ma po prostu mocno zabrudzone rowki (ale w przypadku zupełnie nowej płyty, to raczej niemożliwe). Ewentualnie może to wina wydania, czy ostatecznie egzemplarza, bo przynajmniej z moich obserwacji, kolorowe płyty nie powinny mieć znacząco gorszej jakości dźwięku niż te czarne.

Sam natomiast mam jedną czarną płytę, która patrząc na nią powinna grać pięknie, a niestety nie gra i nie wiem jaka jest tego przyczyna. Może ktoś ją kulturalnie zajechał na śmierć, a może ma bardzo zabrudzone rowki. Na razie nie mam myjki, ale muszę nabyć i wtedy się przekonam :)
Awatar użytkownika
nieslyszacy
Posty: 6
Rejestracja: 12 wrz 2011, 16:46

Jakość kolorowych płyt

#17

Post autor: nieslyszacy »

Płyta nowa, kupiona w sklepie na Temple Bar. Umyłem ją, bo myślałem, że to pomoże... niestety nie pomogło :(
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Jakość kolorowych płyt

#18

Post autor: restimek »

Ja ostatnio zakupiłem nowiutką Madonne - Hard Candy
Wydanie bardzo fajne bo 3LP (2 kolorowe) + 1CD i powiem że jakości dźwięku z tych płyt nie mogę nic zarzucić i brzmią nawet lepiej niż ta CD. Obie LP są dość grube - zauważalnie grubsze od pierwszej kolorowej płyty jaką posiadam (może stąd wynika różnica).
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
Awatar użytkownika
Batman
Posty: 50
Rejestracja: 19 wrz 2011, 22:27
Lokalizacja: Trzcianka
Kontakt:

Re: Jakość kolorowych płyt

#19

Post autor: Batman »

Nie straszcie mnie :shifty: Ja właśnie zamówiłem trzy kolorowe nówki (w tym jedna transparentna). Mam nadzieję jednak, że nie będzie tak strasznie :evil: :twisted:

Jak tylko dotrą to dam cynk jak brzmią kolorki spod "ręki" "Inside Out Music"..
Awatar użytkownika
Waluch
Posty: 421
Rejestracja: 25 lip 2011, 12:27
Lokalizacja: Białystok

Jakość kolorowych płyt

#20

Post autor: Waluch »

Picture Disk brzmi gorzej od zwykłej czarnej LP
natomiast wszelkie 'kolorowe' wydania brzmią równie dobrze co czarne
Awatar użytkownika
Kusma
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2011, 22:32
Lokalizacja: Chełm, lubelskie

Re: Jakość kolorowych płyt

#21

Post autor: Kusma »

Hej, jestem tu nowy ale winylkami zajmuje sie juz dwa latka a o kolorowych płytach mam swoje utarte zdanie: brak roznicy

jestem posiadaczem krazka "high violet" zespolu the national w edycji limitowanej barwionej na fioletowo, natomiast u kumpla znalazlem ten sam album ale w wersji klasycznej - czarnej;
plytke pozyczylem, odsluchalem u siebie i przynajmiej na moj sluch brak jakiejkolwiek roznicy w jakosci dzwieku...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jakość kolorowych płyt

#22

Post autor: Wojtek »

A na czym słuchasz (gramofon + wkładka)?

To tylko jeden taki przypadek czy też robiłeś już więcej porównań kolorków? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Kusma
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2011, 22:32
Lokalizacja: Chełm, lubelskie

Re: Jakość kolorowych płyt

#23

Post autor: Kusma »

pioneer PL-990(zaden ze mnie audiofil) i standardowa wkladka i mowiac szerze to tylko jedno takie moje porownanie
Nie bulwersuj się tak forumowiczu... to tylko moja subiektywna opinia :D
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jakość kolorowych płyt

#24

Post autor: Wojtek »

Kusma pisze:pioneer PL-990(zaden ze mnie audiofil) i standardowa wkladka
Jasne. Znam ten gramofon i jego wkładkę (AT-3600/91) i niestety w tym przypadku nie dziwię się, że wydanie kolorowe i zwykłe, czarne może brzmieć jednakowo. Można do takiego wniosku dojść nawet poprzez posłuchanie filmików z youtube, gdzie PL-990 jest dość popularnym modelem wśród "zawodowych zgrywaczy" :)
Kusma pisze:i mowiac szerze to tylko jedno takie moje porownanie
"Utarte zdanie" na bazie jednego porównania? Nie uważasz, że to trochę na wyrost? :)

Jakby co to mamy też wątek poświęcony jakości picture disców, gdzie też trochę wspomina się o kolorkach, ale w sumie wniosek większości jest ten sam.
Link do wątku.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Kusma
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2011, 22:32
Lokalizacja: Chełm, lubelskie

Jakość kolorowych płyt

#25

Post autor: Kusma »

no to moze inne porownanie:
do wspomnianej wczesniej wersji limitowanej
Kusma pisze:"high violet" zespolu the national w edycji limitowanej barwionej na fioletowo
dokopilem cd takie samo bo,
jestem kolekcjonerem cdekow.
Nowy kolorowy winyl odtworzony na moim "plastiku" i i plytka cd brzmia tak samo(zarowno naped jaki i gramofon podlaczone do dobrego wzmacniacza technicsa(sa-ch655))
choc mozna sie spierac ze cd jest czystsze a winyl bardziej naturalny a to juz bylo tu http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=28&t=160

Od razu mowie ze to moja obserwacja :D a nie profesjonalna opinia
Nie bulwersuj się tak forumowiczu... to tylko moja subiektywna opinia :D
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Jakość kolorowych płyt

#26

Post autor: wojciech06 »

Kusma pisze:Od razu mowie ze to moja obserwacja a nie profesjonalna opinia
No i bardzo słusznie, bo każdy ma inne wrażenia słuchowe (inaczej odbiera bodźce audio) ;) :D
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
Awatar użytkownika
krzysius1978
Posty: 92
Rejestracja: 29 cze 2014, 14:02
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Jakość kolorowych płyt

#27

Post autor: krzysius1978 »

Witam, ja właśnie odebrałem zamówioną w EMPIKU picture disc 'rage against the machine' no ładnie to wygląda...siedzę sobie słucham i nie wierze, że nowa płyta może grać tak fatalnie, to jest aż niebywałe...Picture disc to chyba tylko jednak wydania kolekcjonerskie. Przestrzegam przed zakupem, no chyba, że ktoś chce zrobić sobie zegar na ścianę.
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Jakość kolorowych płyt

#28

Post autor: tollo »

krzysius1978 pisze:siedzę sobie słucham i nie wierze, że nowa płyta może grać tak fatalnie, to jest aż niebywałe...Picture disc to chyba tylko jednak wydania kolekcjonerskie. Przestrzegam przed zakupem, no chyba, że ktoś chce zrobić sobie zegar na ścianę.
Opinia o tym wydaniu zwiedziła internet już około 5 razy i właśnie zatacza po orbicie kolejny krąg. Ta płyta brzmi fatalnie, naprawdę łatwo znaleźć o tym informacje. Nie każdy picture disc brzmi źle, znam takie co bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
krzysius1978
Posty: 92
Rejestracja: 29 cze 2014, 14:02
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jakość kolorowych płyt

#29

Post autor: krzysius1978 »

tollo pisze:
krzysius1978 pisze:siedzę sobie słucham i nie wierze, że nowa płyta może grać tak fatalnie, to jest aż niebywałe...Picture disc to chyba tylko jednak wydania kolekcjonerskie. Przestrzegam przed zakupem, no chyba, że ktoś chce zrobić sobie zegar na ścianę.
Opinia o tym wydaniu zwiedziła internet już około 5 razy i właśnie zatacza po orbicie kolejny krąg. Ta płyta brzmi fatalnie, naprawdę łatwo znaleźć o tym informacje. Nie każdy picture disc brzmi źle, znam takie co bardzo dobrze.
witam a mógłbyś w takim razie coś polecić, cokolwiek z podobnej kategorii muzyki?
Awatar użytkownika
ojcie_c
Posty: 731
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:46
Gramofon: Technics SL-1200GR
Lokalizacja: Rzeszów

Jakość kolorowych płyt

#30

Post autor: ojcie_c »

"Sobie kupiłem" reedycję "Kick" INXS na czerwonym winylu. Brzmienie - super, ale...

Umyłem, zapodałem i... czujniki w moim SL-1610mk2 zgłupiały dokumentnie.

Naciskam "start": ramię wędruje na punkt startu... siedmiocalówki. Autostop w ogóle wysiadł. Taka specyfika płyty, LOL... :lol:
Technics: SL-1200GR +SL-PG42A +ST-610 + RS-BX707 +Onkyo A 8450 +2xJamo C95
ODPOWIEDZ