Jakość kolorowych płyt

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Jakość kolorowych płyt

#1

Post autor: restimek »

Było już o jakości picture disców teraz pora na temat o jakości dźwięku z kolorowych płyt... Co o nich sądzicie?
Osobiście posiadam w swojej kolekcji 1 taką płytę - pomarańczową (singiel Moti Special) i w porównaniu z piosenkami na albumie który ten singiel promuje jakość jest moim zdaniem taka nieco "plastikowa..."... Na pewno lepsza od picture disc ale zdecydowanie gorsza od normalnej czarnej....
Swoją drogą ciekaw jestem jak się takie płyty robi....
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jakość kolorowych płyt

#2

Post autor: Wojtek »

W sumie w wątku o picture'ach już gadaliśmy nieco o kolorkach i splatterach, ale spoko, mogą mieć oddzielny wątek :)
restimek pisze:Na pewno lepsza od picture disc ale zdecydowanie gorsza od normalnej czarnej....
Dobre podsumowanie :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Jakość kolorowych płyt

#3

Post autor: Sindsoron »

ja jak tylko zmotam sobie nowy sprzęt audio i jakąś fajną dźwiękówkę pod usb to postaram się zgrać próbki z jednego albumu który mam na czarnej płycie, jako splatter i picture disc ;)
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jakość kolorowych płyt

#4

Post autor: Wojtek »

Dobry plan Sindsoron :) Co to za dzika płyta, że ukazała się pod wieloma postaciami winyla? :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Jakość kolorowych płyt

#5

Post autor: restimek »

Popieram dobry plan :) czekamy na wykonanie :D
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Jakość kolorowych płyt

#6

Post autor: Sindsoron »

Wyrd - The Ghost Album ;p pagan black metal z finlandii... ich płyty zazwyczaj wychodzą na winylu w 2-3 wersjach (zazwyczaj czarny i 2 wersje kolorowego splattera)
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
Pajdak
Posty: 230
Rejestracja: 06 mar 2011, 22:17
Lokalizacja: Błonie k/Warszawy

Jakość kolorowych płyt

#7

Post autor: Pajdak »

ja mam Dead Again kapelki Type O Negative na czerwonym wosku i brzmi jak zwykły winyl. Acid Drinkers - High Proof Cosmic Milk mam na białym i też gra jak zwykły. Natomiast pic lp Immortal - At Heart Of Winter... słychać już różnicę i to bardzo, większy szum ma o wiele
Awatar użytkownika
loamesoile
Posty: 381
Rejestracja: 23 lut 2011, 17:44
Kontakt:

Re: Jakość kolorowych płyt

#8

Post autor: loamesoile »

Sindsoron pisze:pagan black metal z finlandii
różnice w jakości..., hmmm?
to trochę tak jakby chcieć mieć lo-fi w hq :mrgreen:
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Jakość kolorowych płyt

#9

Post autor: Sindsoron »

loamesoile pisze:różnice w jakości..., hmmm?
to trochę tak jakby chcieć mieć lo-fi w hq
no nie bardzo ;p oni nagrywają w profesjonalnych studiach ;p a jedna kapela z irlandi ostatnio nagrywa swoje płyty w studiach analogowych i wydaje taki prawdziwy analog na winylu, a wersje na CD osobno masterują i zamieniają na cyfre
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
loamesoile
Posty: 381
Rejestracja: 23 lut 2011, 17:44
Kontakt:

Jakość kolorowych płyt

#10

Post autor: loamesoile »

oj wiem, nie o to mi chodziło :)
to był taki głupi żart, w związku z tym, że muzyka głośna i aż bardzo gitarowa, w związku z tym różnice między wydaniami mogą być raczej trudne do wychwycenia (przynajmniej dla mnie) ;-) nevermind w sumie
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Jakość kolorowych płyt

#11

Post autor: Sindsoron »

loamesoile pisze:muzyka głośna i aż bardzo gitarowa, w związku z tym różnice między wydaniami mogą być raczej trudne do wychwycenia (przynajmniej dla mnie)
akurat płyta którą chcę zgrać ma też kilka kawałków dość spokojnych ;p takich wręcz ambientowych momentami ;)
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
stones thrower
Posty: 22
Rejestracja: 09 wrz 2011, 15:00
Lokalizacja: Warszawa

Jakość kolorowych płyt

#12

Post autor: stones thrower »

Ja mam Alice In Chains "Them Bones" razem z paroma innymi numerami na niebieskiej płytce i LP na zwykłej... wydaje mi się ta niebieska faktycznie może trochę gorzej brzmi ale to raczej kwestia tego, że jest w nieco gorszym stanie... słyszałem też Mayera Hawthorne'a na czerwonym winylu a potem na LP i nie zauważyłem żadnej różnicy w brzmieniu.
st
Awatar użytkownika
nieslyszacy
Posty: 6
Rejestracja: 12 wrz 2011, 16:46

Re: Jakość kolorowych płyt

#13

Post autor: nieslyszacy »

Mam Led Zeppelin III na czerwonym winylu i niestety... gra FATALNIE. Słuchać się nie da... a płyta jest całkiem nowa, odtwarzałem ją może 3 razy. Szumofon bez dynamiki. Moim zdaniem szkoda wydawać kasę na kolorowe winyle. Grają zdecydowanie gorzej.
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Jakość kolorowych płyt

#14

Post autor: Sindsoron »

nieslyszacy pisze:Mam Led Zeppelin III na czerwonym winylu i niestety... gra FATALNIE. Słuchać się nie da... a płyta jest całkiem nowa, odtwarzałem ją może 3 razy. Szumofon bez dynamiki. Moim zdaniem szkoda wydawać kasę na kolorowe winyle. Grają zdecydowanie gorzej.
ja mam kilka kolorowych winyli i muszę powiedzieć że nie słychać i nawet nie widać na widmie różnicy między nimi a czarnym wydaniem. To sporo zależy od wydania i jakości winyla
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
nieslyszacy
Posty: 6
Rejestracja: 12 wrz 2011, 16:46

Jakość kolorowych płyt

#15

Post autor: nieslyszacy »

ja mam kilka kolorowych winyli i muszę powiedzieć że nie słychać i nawet nie widać na widmie różnicy między nimi a czarnym wydaniem. To sporo zależy od wydania i jakości winyla
Pewnie masz rację... mam również pierwsze 2 płyty Kraftwerk na zielonym i czerwonym winylu oraz Sabbath Bloody Sabbath na winylu przezroczystym. Wydaje się, że "grają" dobrze, ale nie mam niestety możliwości porównania z tymi samymi płytami wydanymi na tradycyjnym winylu, więc jest to raczej subiektywna opinia. Ten czerwony Led Zeppelin III to wydanie izraelskie. Chyba rzeczywiście to nie jest dobre tłoczenie, bo mam dla przykładu czarną płytę Hendrixa Band of Gypsys (replika Track Records) również wytłoczoną w Izraelu i gra także bardzo źle. Niemniej jednak postanowiłem na wszelki wypadek szerokim łukiem omijać kolorowe winyle. :)
ODPOWIEDZ