Delikatne odciski płyt na okładkach

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4473
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Delikatne odciski płyt na okładkach

#16

Post autor: blispx »

Baa bo to Japońce te folie wymyśliły a reszta od nich ściągnęła i bynajmniej nie chodzi o półokrągłe :)

http://www.positive-feedback.com/Issue3 ... %20rez.jpg

a właśnie..

ECMy via Warner z US także miały/mają podobne ino bez napisów
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
RCOM2180
Posty: 681
Rejestracja: 05 lip 2016, 17:50
Gramofon: działa

Re: Delikatne odciski płyt na okładkach

#17

Post autor: RCOM2180 »

darkman pisze:
RCOM2180 pisze: mocno foliowane gatefoldy, co powoduje, że już na dzień dobry okładka jest odkształcona.
Bywa, to fakt. Można przepakować.
Ba, a jeśli chce się mieć w oryginalnej folii? Wiem, trzeba z tym żyć, ale co to za życie, kiedy zagięcia denerwują. ;) Dobre tyle, że brudne nie jest.
blispx pisze:nawet jeżeli uda Ci się zagiąc rogi w tych MoFi to co z tego?
Gdy się zmiędli w środku, a okładka jest cienka, to może ją nieco odkształcać? Poza tym te foliowe koperty, z którymi ja mam do czynienia (z lat 80-tych) na dodatek wystają z okładki. Taka polska partaninka.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4473
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Delikatne odciski płyt na okładkach

#18

Post autor: blispx »

RCOM2180 pisze:
Gdy się zmiędli w środku, a okładka jest cienka, to może ją nieco odkształcać? Poza tym te foliowe koperty, z którymi ja mam do czynienia (z lat 80-tych) na dodatek wystają z okładki. Taka polska partaninka.
Nic się okładce nie stanie. Z drugiej strony to trzeba mięć 2 lewe ręce aby je zagiąć przy wkładaniu do okładki chyba że okładka jakaś w środku posklejana- są wygodne

Staraj się nie używać zewnętrznych które są niespasowane/ za małe bo to też będzie przyczyna ring wear. Lepiej wkładać w za duże niż na odwrót. Mam sporo trifoldów do tego naładowane jakimiś posterami, broszurami to najlepsze co widziałem na rynku do takich to te z Clear bags. Oczywiście nie musisz zaraz brać zaklejanych ale mi tak jest wygodniej bo zaklejam i mam szczelnie tam nic się nie kurzy- wszystko leży w pudłach na podłodze bo nie mogę się zebrać na kupno/zrobienie regału
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
RCOM2180
Posty: 681
Rejestracja: 05 lip 2016, 17:50
Gramofon: działa

Re: Delikatne odciski płyt na okładkach

#19

Post autor: RCOM2180 »

Oczywiście wolę te zaklejane. Dzięki za porady. :) Będę miał wolną gotówkę to kupię na próbę także te wewnętrzne i napiszę, jak to wygląda.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15176
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Delikatne odciski płyt na okładkach

#20

Post autor: darkman »

Nie pisz. Wiemy. :D i to dobrze 8-)
Zaklejane są super i super upierdliwe. Za to zabezpieczenie po myciu i przeciwpyłkowe pancerne. I o to chodzi.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4473
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Delikatne odciski płyt na okładkach

#21

Post autor: blispx »

Dlatego zawsze polecam te od Clear bags. Tam stopień upierdliwości towarzyszący odklejaniu/wkładaniu/wyjmowaniu jest stosunkowo niewielki. Spotykałem się już z innymi manufakturami które w koszulkach flipa dawały na tym zaginanym elemencie lub "uniwersalne" źle spasowane, to była kompletnie porażka. Nawet te japońskie także lipa bo rozpruwały się po bokach- a kosztują słono

http://www.musicdirect.com/p-7203-japan ... s-100.aspx
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
ODPOWIEDZ