Pink Floyd - wydania Dark Side Of The Moon, pytania LP

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15138
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Pink Floyd - wydania Dark Side Of The Moon, pytania LP

#106

Post autor: darkman »

E-tam wszystkie, to nie ale niektóre egzotyczne to i owszem. Czym dalej w las tym lepiej. Swoją drogą ten to 1Press, a drugi też jest solid, tylko ma odwrócony trójkąt i nawet gamonie opisują jako 1szy na portalach aukcyjnych. Nie należy się dać zrobić w konia, bo trójkąt jak na drzwiach toalety to drugi - też fajny, choć ziewają za niego jakoś mało przyzwoicie hehe.
Tego mam już jakiś czas, szedł 3 miesiące i doszedł mokry. Nawet już straciłem nadzieję, że kiedykolwiek dojdzie, no ale jest. Wysuszyłem metodą wolną przez bibuły, wyprasowałem i git. Płyta nawet bardzo spoko, okładka zmęczona dość ale cała.
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3983
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Pink Floyd - wydania Dark Side Of The Moon, pytania LP

#107

Post autor: SimonTemplar »

Darku drogi - zmień suszarkę bo za mocna jest ;)
Gdzieś Ci z labela ”The Gramophone” zmiotło ;)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15138
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Pink Floyd - wydania Dark Side Of The Moon, pytania LP

#108

Post autor: darkman »

SimonTemplar pisze:
08 kwie 2019, 16:32
Darku drogi - zmień suszarkę bo za mocna jest ;)
Gdzieś Ci z labela ”The Gramophone” zmiotło ;)
Tak ma być! Jak jest. Mógłbym napisać, że się nie znasz, ale Cię lubię. A jestem lojalny na swój pokrętny sposób :lol:
No dobra Sajmon... słowo się rzekło więc 12 letnim Single Maltem pozwolę Ci się wykpić z tego bezczelnego wpisu. Bo jestem fajny i mam gest :D
Mogę i zamierzam opublikować fotki front, back oraz inside.. ale to będzie druga butelka.
Opłaca Ci się? :D

Jeszcze ktoś? Panowie? I Panie?
Czy tylko Bliss wie co to za wydanie i skąd ten 1Press na solid triangle? Hę?
Dla ułatwienia dodam, że żadnego Gramophone tam być nie ma. I nie ma :mrgreen:
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3983
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Pink Floyd - wydania Dark Side Of The Moon, pytania LP

#109

Post autor: SimonTemplar »

No przeca wiem ;) tylko ja konserwatywny Angol jestem i poza wyspą Świata nie widzę ;) Dwie flachy pasują :lol: Ululamy się przy najbliższej okazji jak małe dzieci ;) Ten press to Afryka :think: tak? Czy coś znów mieszam :?
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15138
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Pink Floyd - wydania Dark Side Of The Moon, pytania LP

#110

Post autor: darkman »

Ten sam. Piałem Ci przeca o nim ze 3 miesiące temu jak już był w drodze poprzednie 3 miesiące :lol: . Dragu śledził gościa intensywnie 8-) .. hm.. Paryż, Berlin, z powrotem gdzieś w dupie potem był.. ulewy były na pewno i rain forest.
Zamówiliśmy dwie płyty zdaje się, Dragu Octagona Stonesów i oczywiscie obie przyszły zeszlajane, ale dało się uratować jakoś.

Ten ww jest zgodny na 1Press South Africa:
Record Company: EMI / Harvest Records
Catalog Number: SHVLJ(D) 804
Matrix Information: (side 1 / side 2)
1) SHVL 804 A-3 / SHVL 804 B-2 (both stamped) [134g]
Release Information: Original issue.
Timings (side 1 / side 2): 18:52 / 23:14
Description: Gatefold cover.
Front Cover: Black with prism, and "PINK FLOYD DARK SIDE OF THE MOON" in circle in upper right.
Back Cover: Black with inverted prism. In the lower right corner of the back cover is "interpak."
Inside Cover: Black with heartbeat line, credits, and lyrics.
Spine: Black with title and catalog number.

I speszyl for ju Saj: :)
Text around the bottom edge of the label starts at 9 o'clock and says:

All rights of the Record Producer and of the owner of the work reproduced reserved. Copying, Public Performance and Broadcasting of this record prohibited.

Sam jesteś 'Gramophone' :mrgreen: :D nie można mieć wszystkiego, nie ma to nie ma.
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3983
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Pink Floyd - wydania Dark Side Of The Moon, pytania LP

#111

Post autor: SimonTemplar »

A widzisz :clap: - no i pięknie. Coś mam czuja że ta Afrykanka to cięższa do zdobycia niż UK-solid :think: - Nie wiem nie sprawdzałem ale czuj to czuj :)
Angole śledzę ostatnio baczniej niż zwykle.
Jest ich od uja ale żaden się do mnie nie uśmiecha. Nie ma chemii jak na razie
darkman pisze:
08 kwie 2019, 17:27
Sam jesteś 'Gramophone' :mrgreen: :D nie można mieć wszystkiego, nie ma to nie ma.
:lol:
Amen.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15138
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Pink Floyd - wydania Dark Side Of The Moon, pytania LP

#112

Post autor: darkman »

E-dasz radę Sajmon. To trzeba na loozie właśnie i spokojnie. No tak, ofert jest sporo na 1UK, ale to nie ta bajka co mają od ręki.

No to jeszcze raz, razem już:
- fałdy okładki udało mi się zlikwidować, aczkolwiek ślad już pozostał na stałe,
- ciekawostką tego wydania jest spine z nadrukiem tytułowym, bo w większości pierwszych wydań krajowych spine jest czysty,
- w sumie da się to wydanie dostać tylko najlepiej mówić po murzyńsku jednak, transport to wielka niewiadoma, ale my chyba mieliśmy trochę pocztowego pecha jednak.
Załączniki
IMG_2592.jpg
IMG_2591.jpg
IMG_2589.JPG
Awatar użytkownika
kaf
Posty: 373
Rejestracja: 15 paź 2012, 17:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pink Floyd - wydania Dark Side Of The Moon, pytania LP

#113

Post autor: kaf »

A ja kupiłem holendra.
Załączniki
DSC_0023.JPG
Revox B 150, Revox B 260, Revox B 226, Marantz CD 74, Philips CD303, Miida M 6000 P + AT 20SLa, Radmor LS10
Awatar użytkownika
daru0105
Posty: 1363
Rejestracja: 17 paź 2018, 19:24

Re: Pink Floyd - wydania Dark Side Of The Moon, pytania LP

#114

Post autor: daru0105 »

Odświeżam temat :)
Do mojej kolekcji DSoTM dokładam jeszcze 30th anniversary edition. Płyta nawet dobrze utrzymana, gra na wysokim poziome bez trzasków i niespodzianek. Co jakiś czas pyknie, ale rzadko. Z zakupu jestem zadowolony, gra bardzo ładnym basem, podoba mi się w cichych i średnio głośnych partiach. Przy bardzo głośnych jakby trochę za dużo wrzasku czy tam bałaganu w odsłuchu. Przynajmniej mam takie odczucie w porównaniu do solid blue triangle,mfsl, reedycji 2016 czy 5th issue UK. W komplecie dostałem też świetnie zachowane wszystkie gratisy ze środka :D
Mam też zakupioną EOP-80778 EMI / Toshiba Records 2nd issue. Cytuję sprzedawcę "Stan płyty: VG+/E- (Bardzo dobry +/doskonały-)". Zdołałem przesłuchać po pierwszym utworze na każdej stronie. Moja igła płakała z bólu :( . Niemiłosierne trzaski i smażenia, nawet przeskoki. Z wielkim bólem napisałem do sprzedawcy i jutro odsyłam płytę. Mam nadzieję, że bez problemu odda kasę,
Trzeba będzie znowu polować
Załączniki
pink Floyd.jpg
Thorens TD160B MkII, Jelco 750D, Ortofon Jubilee, AT-OC9ML/II, Gold Note PH-10 + PSU-10,Burmester 870, Mark Levinson No 27.5 ,Loudspeakers Manufacturer
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Pink Floyd - wydania Dark Side Of The Moon, pytania LP

#115

Post autor: RadTang »

A ktoś ma doświadczenia z naszym krajowym wydaniem? Jak dla mnie chyba jest takie sobie, jedna z gorszych płyt jakie słuchałem. Nie mówię, że album jest zły tylko chyba nie jest to jakieś wypasione tłoczenie. Płyta dobrze utrzymana, ojciec dba(ł) o płyty. ;) Może na nowym gramofonie będzie lepiej (jak wróci z serwisu i go ustawię).
Awatar użytkownika
eu4yaon
Posty: 4911
Rejestracja: 23 sie 2016, 17:21
Gramofon: Pioneer
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Pink Floyd - wydania Dark Side Of The Moon, pytania LP

#116

Post autor: eu4yaon »

RadTang pisze:
21 cze 2019, 09:38
A ktoś ma doświadczenia z naszym krajowym wydaniem?
Fajerwerków nie ma. Gorzej od niej gra juz chyba tylko niemieckie wyd. Amiga. Na Twoim miejscu rozejrzal bym sie za jakimś zachodnim wydaniem. Wtedy zobaczysz ze to calkiem inna płyta.
Pioneer PL 50L II + Hana EH + Husariaa v2 + Atoll IN 100SE + JBL TLX8
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pink Floyd - wydania Dark Side Of The Moon, pytania LP

#117

Post autor: Wojtek »

RadTang pisze:
21 cze 2019, 09:38
A ktoś ma doświadczenia z naszym krajowym wydaniem?
Pewnie było wspomniane w wątku już, ale po co czytać od początku, prawda? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Pink Floyd - wydania Dark Side Of The Moon, pytania LP

#118

Post autor: RadTang »

U mnie w Otwocku coś było zachodniego ale zajechane. Nie warte tej ceny. Jak "odbuduję" sprzęt to czemu nie. ;)

Wojtek - tak na szybko wbiłem. ;) Dosłownie na minutkę przed wyjściem z domu. :mrgreen:

Edit: jednak mam jeszcze chwilę. :mrgreen: Ciekawa dyskusja na temat polskiego wydania. Dorzucę swoje 3 grosze i podam swoje numery matryc:
Cena: 2200 zł; brak tego mitycznego bookleta; brak literówki w A5
S3X 2656 A-2 K / S3X 2656 B-2 J

Stan VG jak dla mnie, G dla okładki (widać ring wear). Płyta ma jakieś "przydymienia" ale grała w porządku o ile dobrze pamiętam.
Bardziej mnie martwi cały "przydymiony" winyl - Kult: Posłuchaj To do Ciebie :( Ale to tak na boku.
Awatar użytkownika
daru0105
Posty: 1363
Rejestracja: 17 paź 2018, 19:24

Re: Pink Floyd - wydania Dark Side Of The Moon, pytania LP

#119

Post autor: daru0105 »

blispx pisze:
24 lis 2018, 20:12
EMS-80324 w porównaniu z EOP-80778 (Odeon) jest lepsze jeżeli chodzi o Japońce, Odeon jest zbyt płaskie, nie mówię że złe ale w porównaniu z oryg. UK/US Capitol czy MFSL jest bieda
No i namówiłeś mnie. Kupiłem na AS2019
Załączniki
214102.jpg
Thorens TD160B MkII, Jelco 750D, Ortofon Jubilee, AT-OC9ML/II, Gold Note PH-10 + PSU-10,Burmester 870, Mark Levinson No 27.5 ,Loudspeakers Manufacturer
Felix1988
Posty: 3484
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Pink Floyd - wydania Dark Side Of The Moon, pytania LP

#120

Post autor: Felix1988 »

The Dark Side Of The Moon - trzeci egzemplarz z Muzy w kolekcji i chyba najpóźniejsza edycja, bo label biały z granatowymi napisami, czyli tak 1990/91. Okładka bez nadrukowanej ceny.
Załączniki
The Dark Side Of The Moon.jpg
Label.jpg
ODPOWIEDZ