Pink Floyd - wydania Dark Side Of The Moon, pytania LP

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jaca1970
Posty: 1746
Rejestracja: 02 mar 2018, 15:21
Gramofon: Universum 6000

Re: Pink Floyd - wydania Dark Side Of The Moon, pytania LP

#226

Post autor: jaca1970 »

Wojtek pisze:
07 cze 2023, 23:23
giełda
Wiem.... Sorry

Wiedziałem że znajdziesz i bedzie żółtka kartka
Jesień/zima - Universum 6000 by Micro Seiki, EMPIRE 5000, PRE by Jaceulek, Drewnopodobny ROTEL 402, Marantz LD 100. Wiosna/lato - Combo Schneider: Dual 1235, Shure V15 III i kolumny Philips KD - 1034.
Awatar użytkownika
Viniu
Posty: 1223
Rejestracja: 08 lis 2015, 21:15
Gramofon: Kenwood KD-750
Lokalizacja: Żagań

Re: Pink Floyd - wydania Dark Side Of The Moon, pytania LP

#227

Post autor: Viniu »

Wojtek pisze:
16 maja 2023, 21:03
Wczoraj przyszedł do mnie album DSOTM Live at Wembley 74.
Za 7 dyszek z darmową wysyłką (Prime) to żal było nie brać z amazon :morda:
Potwierdzam, za te pieniądze grzech nie skorzystać aczkolwiek pierwszy egzemplarz musiałem odesłać ze względu na głęboka rysę praktycznie na całej stronie B :snooty:

Dopiero drugi egzemplarz jest idealny i gra bezbłędnie :dance:
Kenwood KD-750+AT-540ML, Schiit Mani, Luxman A-371, Luxman D-351, Luxman T-351L, Luxman K-351, Heybrook HB4, DacMagic 100
Universum Studio 6000, Luxman L-435, Sony ST-3950, Philips CD604
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15163
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Pink Floyd - wydania Dark Side Of The Moon, pytania LP

#228

Post autor: darkman »

Anonsowany już wcześniej tytuł R.Watersa, miał być w czerwcu (pisałem Wam jakoś w kwietniu/maju, że Roger usunął partie gitarowe Gilmoura itd.. tyle wówczas było wiadomo) chyba, obecnie już preorder na 6 października 2023. (w zapowiedziach właśnie Amiku przypomniał, że jest już preo).
Dziwna okładka, oko sieściucha jakiegoś, sądząc po clipie Money chodzi o psa, a w źrenicy oka tegoż stara okładka wydania oryginalnego. Nawet jako tako to wygląda.
Tu nieco wiecej informacji, choć nadal mało:
Roger Waters - The Dark Side of the Moon Redux
https://www.terazmuzyka.pl/roger-waters ... go-singla/
No nic, trzeba będzie kupić, bo co począć?
Aha Mietek napisał, że to 2LP. Fajnie nawet, a to nowa informacja dla mnie. Może być interesująco. Oby!

p.s. ..bo zapomniałem dopisać, że to będzie 1Press, nawet jeśli trafi do Biedry :roll: także chłopaki, którzy nie zbierają firstów, bądźcie czujni! :D i czekajcie na reedycję. Może kiedyś..
Awatar użytkownika
daru0105
Posty: 1369
Rejestracja: 17 paź 2018, 19:24

Re: Pink Floyd - wydania Dark Side Of The Moon, pytania LP

#229

Post autor: daru0105 »

darkman pisze:
21 lip 2023, 18:07
Anonsowany już wcześniej tytuł R.Watersa, miał być w czerwcu (pisałem Wam jakoś w kwietniu/maju, że Roger usunął partie gitarowe Gilmoura itd.. tyle wówczas było wiadomo) chyba, obecnie już preorder na 6 października 2023. (w zapowiedziach właśnie Amiku przypomniał, że jest już preo).
Dziwna okładka, oko sieściucha jakiegoś, sądząc po clipie Money chodzi o psa, a w źrenicy oka tegoż stara okładka wydania oryginalnego. Nawet jako tako to wygląda.
Tu nieco wiecej informacji, choć nadal mało:
Roger Waters - The Dark Side of the Moon Redux
https://www.terazmuzyka.pl/roger-waters ... go-singla/
No nic, trzeba będzie kupić, bo co począć?
Aha Mietek napisał, że to 2LP. Fajnie nawet, a to nowa informacja dla mnie. Może być interesująco. Oby!

p.s. ..bo zapomniałem dopisać, że to będzie 1Press, nawet jeśli trafi do Biedry :roll: także chłopaki, którzy nie zbierają firstów, bądźcie czujni! :D i czekajcie na reedycję. Może kiedyś..
Przesłuchałem Money na Tidalu.
Bardzo ciekawe. Podoba mi się :)
Na pewno kupie
Thorens TD160B MkII, Jelco 750D, Ortofon Jubilee, AT-OC9ML/II, Gold Note PH-10 + PSU-10,Burmester 870, Mark Levinson No 27.5 ,Loudspeakers Manufacturer
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15163
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Pink Floyd - wydania Dark Side Of The Moon, pytania LP

#230

Post autor: darkman »

U mnie taka sytuacja się ukształtowała:
1st i 2nd Press JAP. Obrodziło jakoś tak samo z się, ale fajnie jest looz :)
Kolejność fotek
1. LP 2nd Press Japan,
2. Okładka 2nd
3. Okładka 1st Press Japan,
4. Bookled kolorowy 1st
5. LP 1st Press Japan - solid tringle z 1973

To już drugi mój solid triangle na pierwszym pressie, poprzedni umieściłem w tym wątku wcześniej i jest z innego kraju trochę, a zacny i rzadki dość tak w stronę egzotyki winylowej trochę. W sumie to Japonia u nas jakby od tej strony trochę mniej popularnej niż Morze Czerwone, dajmy na to.
Jak toto gra? No fajnie, tak po japońsku. Jaśniej trochę jakby i dość głęboko, fajna scena. Detal w mojej opinii jest lepszy na 2nd Press i brzmienie również, ale to kwesta osobistych preferencji suchowych i samego odczuwaia owej estetyki przekazu koniecznie przy bdb stanie zachowania takiej płyty.
Dwie Japonki, hm.. trochę przepych się zrobił i nawet planowałem tylko jedną sobie zostawić, ale gdy posłuchałem stwierdziwszy, że to jednak dwie różne płyty, nie było wyjścia - zdecydowałem, że razem będzie im u mnie dobrze.
Czy jeszcze się czymś różnią? Nie wiem. nie penetrowałem aż tak. Podobno samym przekrojem, podobno Japonki mają tak jak Żydówki (z pozdrowieniami dla Szelaka :mrgreen: ) w poprzek, ale czy ktoś to widział i słyszał to nie ja, akurat.
Co do samych wydań, to oczywiście różnią się OBI, label, numerem serii. Poza tym oba wydania opatrzono bookletem wielostronicowym w dziwnym formacie, dwoma plakatami (standard DSOTM) i naklejkami z piramidami. Tak wyglądają komplety.
Jak to zwykle bywa w przypadku płyt z Kraju Fermentowanej Wiśni (pozdrowienia dla Bms'a/Bartka) są zachowane w doskonałym stanie technicznym i wizualnym i to nie tylko moja opinia. No to tyle, hm.. no tanie nie są, chociaż czy ja wiem? Jak na te wydania to moim zdaniem są tanie i to bardzo, tylko to po prostu sporo pieniędzy, a to już inna bajka.
Pewnie gdyby były tanie i łatwo dostępne, to by tak nie cieszyły, ale może się mylę :doh:

Paru kolegów ma ten i te egzemplario więc mnie to cieszy tym bardziej, gdyby jednak jakieś pytania czy inne kwestie dyskograficzno identyfikacyjne, to chętnie odpowiem o ile będę wiedział.
Aaa no właśnie:
Od wczesnych presów brytyjskich (i nie tylko UK) różnią się też tym, że mają opisany spine z tytułem i PF na owym rancie okładki (pierwsze brytole tego nie mają tylko są łamana na tzw spad bez opisanego spine). To akurat fajnie, bo dobrze wygląda na półce i od razu się identyfikuje.
Załączniki
IMG_2478.JPG
IMG_2478.JPG (56.93 KiB) Przejrzano 438 razy
IMG_2477.JPG
IMG_2477.JPG (49.47 KiB) Przejrzano 438 razy
IMG_2476.JPG
IMG_2476.JPG (57.12 KiB) Przejrzano 438 razy
IMG_2475.JPG
IMG_2475.JPG (22.3 KiB) Przejrzano 438 razy
IMG_2474.JPG
IMG_2474.JPG (23.9 KiB) Przejrzano 438 razy
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3292
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pink Floyd - wydania Dark Side Of The Moon, pytania LP

#231

Post autor: bms01pl »

To ten egzemplarz, przy którym niemal zawału dostałem?!
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15163
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Pink Floyd - wydania Dark Side Of The Moon, pytania LP

#232

Post autor: darkman »

bms01pl pisze:
26 sie 2023, 20:41
To ten egzemplarz, przy którym niemal zawału dostałem?!
Ano, miałeś 2kę /dokładnie tę/ pozycja pierwsza na fotce. Sprawdzisz proszę tę 1st'kę. Ciekawy jestem Twojego zdania. Moim nieco inna ze wskazaniem na jednak 2nd, ale nic nie chcę Ciebie zasugerować.. bo label jednak niby bardziejszy w jedynce, ale label nie gra przecież. A może gra :roll:
Awatar użytkownika
daru0105
Posty: 1369
Rejestracja: 17 paź 2018, 19:24

Re: Pink Floyd - wydania Dark Side Of The Moon, pytania LP

#233

Post autor: daru0105 »

darkman pisze:
26 sie 2023, 21:27
bms01pl pisze:
26 sie 2023, 20:41
To ten egzemplarz, przy którym niemal zawału dostałem?!
Ano, miałeś 2kę /dokładnie tę/ pozycja pierwsza na fotce. Sprawdzisz proszę tę 1st'kę. Ciekawy jestem Twojego zdania. Moim nieco inna ze wskazaniem na jednak 2nd, ale nic nie chcę Ciebie zasugerować.. bo label jednak niby bardziejszy w jedynce, ale label nie gra przecież. A może gra :roll:
A ja sobie dzisiaj przesłuchałem Pro Use i ze wskazaniem na nią, jężeli chodzi o Blue Triangle i EMI obie Japan :)
A od tych wolę Germany A2/B2 :)
Thorens TD160B MkII, Jelco 750D, Ortofon Jubilee, AT-OC9ML/II, Gold Note PH-10 + PSU-10,Burmester 870, Mark Levinson No 27.5 ,Loudspeakers Manufacturer
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15163
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Pink Floyd - wydania Dark Side Of The Moon, pytania LP

#234

Post autor: darkman »

daru0105 pisze:
29 sie 2023, 21:08
A ja sobie dzisiaj przesłuchałem Pro Use i ze wskazaniem na nią, jężeli chodzi o Blue Triangle i EMI obie Japan :)
Wyjaśnię ten 'zawał" Bartka. Jest on pochodną mojego żartu fotograficznego z pierwszym wydaniem japońskim Solid Triangle, nie zaś samego przesłuchania. Choć o ile wiem 2ka z mojej kolekcji goszcząca na występach solowych u niego właśnie, zrobiła sporą radochę w obcowaniu i zdanie Peliksa, który jej słuchał też z Bartkiem było podobne.
Prezentowana 1ka dopiero za kilka dni pojedzie do Bartka na 'wyrobienie zdania', ano tak bo my jesteśmy starej daty i jak ginące pokolenie dinozaurów "pożyczamy Se płyty"..wkładki, flaszki, normalnie jak dzieciaki w latach 70tych :lol:
Także na zdanie bartkowe przyjdzie nam troszkę poczekać, ale będzie.
daru0105 pisze:
29 sie 2023, 21:08
A od tych wolę Germany A2/B2
No tak, pisaliśmy już o tym (i ja i Ty), ale to nie na temat w tym kontekście. Gdyby chodziło np o 3ci czy 4 press Jap., to tak. :) Swoją drogą to płyty japońskie PF (jak i innych wykonawców) są obarczone pewnego rodzaju fetyszem i lekko przereklamowane. Natomiast jedno jest pewne, to znakomite wydania, a główny bonus jest taki, że owszem kosztują ale i wyglądają i brzmią. Natomiast zwykle są gwarancją doskonałego stanu zachowania zarówno mediów jak i okładki. Stąd wysokie oceny, a i oko się cieszy bez łaski i naciągania.
Reasumując Niemiec nie może brzmieć jak japoński Solid Triangle, bo nim nie jest. Brzmi inaczej. Brytyjczykowi z early pressów nie podskoczy tak czy siak, ale dostanie tych w bdb porównawczym stanie , graniczy z cudem i penetruje kieszeń równie solidnie co sprawny kieszonkowiec.
Awatar użytkownika
daru0105
Posty: 1369
Rejestracja: 17 paź 2018, 19:24

Re: Pink Floyd - wydania Dark Side Of The Moon, pytania LP

#235

Post autor: daru0105 »

darkman pisze:
30 sie 2023, 07:39
daru0105 pisze:
29 sie 2023, 21:08
A ja sobie dzisiaj przesłuchałem Pro Use i ze wskazaniem na nią, jężeli chodzi o Blue Triangle i EMI obie Japan :)
Wyjaśnię ten 'zawał" Bartka. Jest on pochodną mojego żartu fotograficznego z pierwszym wydaniem japońskim Solid Triangle, nie zaś samego przesłuchania. Choć o ile wiem 2ka z mojej kolekcji goszcząca na występach solowych u niego właśnie, zrobiła sporą radochę w obcowaniu i zdanie Peliksa, który jej słuchał też z Bartkiem było podobne.
Prezentowana 1ka dopiero za kilka dni pojedzie do Bartka na 'wyrobienie zdania', ano tak bo my jesteśmy starej daty i jak ginące pokolenie dinozaurów "pożyczamy Se płyty"..wkładki, flaszki, normalnie jak dzieciaki w latach 70tych :lol:
Także na zdanie bartkowe przyjdzie nam troszkę poczekać, ale będzie.
daru0105 pisze:
29 sie 2023, 21:08
A od tych wolę Germany A2/B2
No tak, pisaliśmy już o tym (i ja i Ty), ale to nie na temat w tym kontekście. Gdyby chodziło np o 3ci czy 4 press Jap., to tak. :) Swoją drogą to płyty japońskie PF (jak i innych wykonawców) są obarczone pewnego rodzaju fetyszem i lekko przereklamowane. Natomiast jedno jest pewne, to znakomite wydania, a główny bonus jest taki, że owszem kosztują ale i wyglądają i brzmią. Natomiast zwykle są gwarancją doskonałego stanu zachowania zarówno mediów jak i okładki. Stąd wysokie oceny, a i oko się cieszy bez łaski i naciągania.
Reasumując Niemiec nie może brzmieć jak japoński Solid Triangle, bo nim nie jest. Brzmi inaczej. Brytyjczykowi z early pressów nie podskoczy tak czy siak, ale dostanie tych w bdb porównawczym stanie , graniczy z cudem i penetruje kieszeń równie solidnie co sprawny kieszonkowiec.
Rozumiem :)
A jeżeli chodzi o Germany A2/B2 to wiem, że gra inaczej od Japońców. Ale wolę brzmienie Niemca.
Musi taki mój system.
Ostatnio na wielu Japończykach się zawiodłem. I już nie mam parcia na ich wydania. Ale to inny temat
Thorens TD160B MkII, Jelco 750D, Ortofon Jubilee, AT-OC9ML/II, Gold Note PH-10 + PSU-10,Burmester 870, Mark Levinson No 27.5 ,Loudspeakers Manufacturer
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15163
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Pink Floyd - wydania Dark Side Of The Moon, pytania LP

#236

Post autor: darkman »

Ano Daru, tak to jest z "tymy uszamy" :D , ja mam ten komfort, że nie zbieram brzmień tylko wydania. Stąd mój South Africa Solid Triangle cieszy mnie q'refsko (zamieszczone fotki parę stron w tył) i sobie trzymam numizmatycznie, choć nawet czasem puszczę jak ktoś zawita w gościnę. A głównie to lubię pooglądać i nacieszyć ego i oko :lol:

Zamawialiście już DSOTM Watersa, anonsowanego wyżej? Pewnie już pora jakoś, muszę to zrobić,bo zapomniałem.
Awatar użytkownika
daru0105
Posty: 1369
Rejestracja: 17 paź 2018, 19:24

Re: Pink Floyd - wydania Dark Side Of The Moon, pytania LP

#237

Post autor: daru0105 »

darkman pisze:
30 sie 2023, 10:37
Zamawialiście już DSOTM Watersa, anonsowanego wyżej? Pewnie już pora jakoś, muszę to zrobić,bo zapomniałem.



Właśnie jest info, że jest przedsprzedaż osobnego wydania na winylu Dark Side Of The Moon 50th Anniversary
Na Amazon widnieje data13 październik
Najpierw to trzeba kupić :)
Thorens TD160B MkII, Jelco 750D, Ortofon Jubilee, AT-OC9ML/II, Gold Note PH-10 + PSU-10,Burmester 870, Mark Levinson No 27.5 ,Loudspeakers Manufacturer
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15163
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Pink Floyd - wydania Dark Side Of The Moon, pytania LP

#238

Post autor: darkman »

daru0105 pisze:
31 sie 2023, 09:51
darkman pisze:
30 sie 2023, 10:37
Zamawialiście już DSOTM Watersa, anonsowanego wyżej? Pewnie już pora jakoś, muszę to zrobić,bo zapomniałem.



Właśnie jest info, że jest przedsprzedaż osobnego wydania na winylu Dark Side Of The Moon 50th Anniversary
Na Amazon widnieje data13 październik
Najpierw to trzeba kupić :)
Nie widzę Daru płyty - jest w ogóle coś takiego (?), widzę książkę owszem:

Presents rare and unseen backstage and onstage photography of the band during the album tours of 1972 to 1975.
129 candid photographs by Storm Thorgerson, Jill Furmanovsky, Aubrey Powell, and Peter Christopherson document the soundchecks, the shows, and the after shows.
https://www.amazon.pl/Pink-Floyd-dark-s ... 0500025983
i te drugą autorstwa Popoff'a.
https://www.amazon.pl/Pink-Floyd-Dark-S ... 9297&psc=1
Swoją drogą ile może być Dark Side na 50th lecie? Zapatrzyli się na Frippa i Page'a i zaczynają mnożyć wersje stickersami /? Jakoś mi się to niezbyt podoba czy też przekonuje. Raczej nie kupię, ale never say never :lol:


Cholera, tak sorry, że to napiszę nie znając owej pozycji ale jak ma kupować wszystkie wydumki telemarketrów wytwórnianych to prawdę mówiąc wolę na spokojnie nazbierać na to wydanie, które ma kol.Rysma.
w sumie to kupiłbym już dawno bo fajne ale wymyśliłem sobie, że to musi być totalny zbytek u mnie "do mienia" wiec czekam na stosowny czas, aż humor dojrzeje. Wydanie przepiękne i chyba wypada. Analizuję to na potencjał nabywczy innych interesujących mnie wykonawców i tenże box PF cały czas przegrywa. Na razie :)
Awatar użytkownika
daru0105
Posty: 1369
Rejestracja: 17 paź 2018, 19:24

Re: Pink Floyd - wydania Dark Side Of The Moon, pytania LP

#239

Post autor: daru0105 »

darkman pisze:
31 sie 2023, 10:24
daru0105 pisze:
31 sie 2023, 09:51
darkman pisze:
30 sie 2023, 10:37
Zamawialiście już DSOTM Watersa, anonsowanego wyżej? Pewnie już pora jakoś, muszę to zrobić,bo zapomniałem.



Właśnie jest info, że jest przedsprzedaż osobnego wydania na winylu Dark Side Of The Moon 50th Anniversary
Na Amazon widnieje data13 październik
Najpierw to trzeba kupić :)
Nie widzę Daru płyty

https://www.amazon.co.uk/s?k=dark+side+ ... doa-p_4_24
Thorens TD160B MkII, Jelco 750D, Ortofon Jubilee, AT-OC9ML/II, Gold Note PH-10 + PSU-10,Burmester 870, Mark Levinson No 27.5 ,Loudspeakers Manufacturer
Awatar użytkownika
daru0105
Posty: 1369
Rejestracja: 17 paź 2018, 19:24

Re: Pink Floyd - wydania Dark Side Of The Moon, pytania LP

#240

Post autor: daru0105 »

darkman pisze:
31 sie 2023, 10:24
daru0105 pisze:
31 sie 2023, 09:51
darkman pisze:
30 sie 2023, 10:37
Zamawialiście już DSOTM Watersa, anonsowanego wyżej? Pewnie już pora jakoś, muszę to zrobić,bo zapomniałem.



Właśnie jest info, że jest przedsprzedaż osobnego wydania na winylu Dark Side Of The Moon 50th Anniversary
Na Amazon widnieje data13 październik
Najpierw to trzeba kupić :)
Cholera, tak sorry, że to napiszę nie znając owej pozycji ale jak ma kupować wszystkie wydumki telemarketrów wytwórnianych to prawdę mówiąc wolę na spokojnie nazbierać na to wydanie, które ma kol.Rysma.
w sumie to kupiłbym już dawno bo fajne ale wymyśliłem sobie, że to musi być totalny zbytek u mnie "do mienia" wiec czekam na stosowny czas, aż humor dojrzeje. Wydanie przepiękne i chyba wypada. Analizuję to na potencjał nabywczy innych interesujących mnie wykonawców i tenże box PF cały czas przegrywa. Na razie :)
Wcześniejszy post, kiepsko mi się wkleiło, ale jest na amazon nowe wydanie w preorderze
https://www.amazon.co.uk/s?k=dark+side+ ... doa-p_4_24

A ja sobie kupię, bo jestem ciekawy, no i będzie świetnie grająca nówka.
Na Animals remasterze się nie zawiodłem :)
Thorens TD160B MkII, Jelco 750D, Ortofon Jubilee, AT-OC9ML/II, Gold Note PH-10 + PSU-10,Burmester 870, Mark Levinson No 27.5 ,Loudspeakers Manufacturer
ODPOWIEDZ