Nowa płyta dramatycznie krzywa

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3792
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Nowa płyta dramatycznie krzywa

#1

Post autor: Obywatel »

Witam. Moja kolekcja wzbogaciła się ostatnio o najnowszy, dwupłytowy album Pink Floyd - The Endless River. Płyta jest pięknie wydana i świetnie brzmi, ale jest z nią jeden problem: jest koszmarnie krzywa :o

Oto filmik, który to obrazuje:


Tu bezpośredni link do filmu:
13490003.AVI

Na brzmienie za bardzo nie ma to wpływu, ale wrażenia wizualne są odpychające.

I teraz pytania: czy ktoś jest w posiadaniu tego albumu i ma podobny problem? Czy to możliwe, żeby płyta wyszła z tłoczni z taką wadą? Czy też jest to kwestia, że była źle przechowywana, np. została wystawiona na wysoką temperaturę? Płyta była kupiona przez internet w Empiku i niestety trochę (jakieś 2 tygodnie) przeleżała w kartonie zanim została odpakowana? Czy to mogło jej zaszkodzić, np. ze względu na naprężenia?

Druga płyta nie jest aż tak krzywa, choć też prosta nie jest. Uprzedzając pytania :) niestety nie ma paragonu i nie można dokonać zwrotu. Natomiast czy istnieje jakakolwiek możliwość, żeby ją chociaż trochę wyprostować?
Ostatnio zmieniony 07 lut 2016, 16:10 przez Obywatel, łącznie zmieniany 3 razy.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
blackholesun
Posty: 584
Rejestracja: 21 wrz 2013, 19:20

Re: Nowa płyta dramatycznie krzywa

#2

Post autor: blackholesun »

.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2016, 11:35 przez blackholesun, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4593
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Nowa płyta dramatycznie krzywa

#3

Post autor: zelazny »

Klikasz na pobierz plik i nic nie musisz wpisywać. :) Od razu zaczyna się ściąganie. Jeżeli nie wpływa krzywizna na jakość odtwarzania to daj sobie spokój. :)
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3792
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Nowa płyta dramatycznie krzywa

#4

Post autor: Obywatel »

Już właśnie przesyłam na YT :) Włożenie między ciasno stojące płyty i nieruszanie żadnej z nich przez rok to trochę karkołomny pomysł :(
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
blackholesun
Posty: 584
Rejestracja: 21 wrz 2013, 19:20

Re: Nowa płyta dramatycznie krzywa

#5

Post autor: blackholesun »

.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2016, 11:35 przez blackholesun, łącznie zmieniany 1 raz.
blackholesun
Posty: 584
Rejestracja: 21 wrz 2013, 19:20

Re: Nowa płyta dramatycznie krzywa

#6

Post autor: blackholesun »

.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2016, 11:35 przez blackholesun, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4593
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Nowa płyta dramatycznie krzywa

#7

Post autor: zelazny »

Żeby nie było, że jestem taki spostrzegawczy. Też kliknąłem na download. :)
Pierwszy raz widzę taką krzywa płytę, nigdy coś takiego mi się nie przytrafiło.
blackholesun
Posty: 584
Rejestracja: 21 wrz 2013, 19:20

Re: Nowa płyta dramatycznie krzywa

#8

Post autor: blackholesun »

.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2016, 11:35 przez blackholesun, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
-Wolf-
Posty: 1770
Rejestracja: 14 gru 2015, 14:17
Gramofon: Technics SL-1500C

Nowa płyta dramatycznie krzywa

#9

Post autor: -Wolf- »

Osobiście jeszcze nie mam tej płyty, ale słyszałem o problemie. Na dole tej strony masz opinie o wydaniu z Parlophone na Europę. Nie jesteś odosobniony. Ja, jeśli się zdecyduję na zakup, to raczej będę polował na wersję z Columbii na USA.
Technics SL-1500C + Audio-Technica VM540ML --> Technics SA-C600EG-S --> Pylon Audio Pearl 25 / Technics F70NE-S
http://www.discogs.com/user/wolfrl/collection
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4593
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Nowa płyta dramatycznie krzywa

#10

Post autor: zelazny »

To!!! są krzywe płyty. :D
Załączniki
warped-records-technics-628x356.jpg
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3792
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Nowa płyta dramatycznie krzywa

#11

Post autor: Obywatel »

wolfrl pisze: Na dole tej strony masz opinie o wydaniu z Parlophone na Europę. Nie jesteś odosobniony.
Dobrze wiedzieć. Jak myślicie, realne jest że wydawca płyty sam z siebie stworzy możliwość wymiany płyt na nowe z trefnej partii, czy takie rzeczy raczej się nie zdarzają?
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41625
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nowa płyta dramatycznie krzywa

#12

Post autor: Wojtek »

Obywatel pisze:jest koszmarnie krzywa :o
Człowieku. Ty jeszcze krzywej płyty nie widziałeś skoro tak piszesz :)
Obywatel pisze:Na brzmienie za bardzo nie ma to wpływu
No właśnie :)
Obywatel pisze:ale wrażenia wizualne są odpychające.
A to, jak wszyscy wiemy, jest najważniejsze. Nie to czy igła sobie radzi z prowadzeniem, a to czy z boku wygląda to dobrze :morda:
Obywatel pisze:I teraz pytania: czy ktoś jest w posiadaniu tego albumu i ma podobny problem? Czy to możliwe, żeby płyta wyszła z tłoczni z taką wadą? Czy też jest to kwestia, że była źle przechowywana, np. została wystawiona na wysoką temperaturę? Płyta była kupiona przez internet w Empiku i niestety trochę (jakieś 2 tygodnie) przeleżała w kartonie zanim została odpakowana? Czy to mogło jej zaszkodzić, np. ze względu na naprężenia?
Wszystko się mogło zdarzyć.
Obywatel pisze:niestety nie ma paragonu i nie można dokonać zwrotu
Zwracanie płyty, z którą igła nie ma żadnych problemów. Hmm... :morda:
Zresztą, już dawno minęły czasy kiedy to paragon jest kluczem do reklamacji i zwrotu towaru.
Obywatel pisze:Natomiast czy istnieje jakakolwiek możliwość, żeby ją chociaż trochę wyprostować?
Tak, istnieje możliwość, a nawet parę możliwości.
Przeczytaj tematy o prostowaniu płyt, skoro jeszcze się na nie nie natknąłeś :)
Obywatel pisze:Jak myślicie, realne jest że wydawca płyty sam z siebie stworzy możliwość wymiany płyt na nowe z trefnej partii, czy takie rzeczy raczej się nie zdarzają?
Nie spotkałem się. Szczególnie że, jak już zaznaczyłem na początku, te płyty tak generalnie rzecz biorąc nie mają mocnej wady skoro da się je normalnie odtworzyć bez żadnych kombinacji tj. zastosowanie docisku czy właśnie technik prostujących.

Kolejny raz podkreślę: trefna partia to by była gdybyś nie mógł tej płyty słuchać. Cienki placek z elastycznego tworzywa ma prawo się wykrzywić, z różnych przyczyn.

Mało która płyta jest idealnie płaska. Producenci ramion mogliby zrobić sobie niezłe skróty gdyby mogli założyć że płyta zawsze będzie idealnie płaska :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3792
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Nowa płyta dramatycznie krzywa

#13

Post autor: Obywatel »

OK, dzięki wszystkim za wskazówki :!: Spróbuję poddać te płyty prostowaniu.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Nowa płyta dramatycznie krzywa

#14

Post autor: Acia »

Swoją drogą byłam dziś w jednym z empików i to jak oni trzymają tam swoje płyty na 100% wpływa na to jak potem wyglądają. Upychają je po szafkach, w trakcie przeglądania płyty się wyginają, nie ma opcji obejrzenia bez wyjęcia każdej z ciasno upchanej półki. Jakiś koszmar, z tego względu wolę iść do media albo saturna i tam wybierać.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Nowa płyta dramatycznie krzywa

#15

Post autor: kielek »

Mam tą płytę,ale prostą.
ODPOWIEDZ