Logo płyt winylowych

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Logo płyt winylowych

#16

Post autor: JacK »

Nie ja nie mam dylematów. Tylko przed pracą często idę na poczte i odbieram przesyłki w których są zakupione przezemnie przedmioty. Potem wiedziony ciekawością otwieram paczki w pracy :D
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Logo płyt winylowych

#17

Post autor: eenneell »

JacK pisze:Tak mnie to zastanowiło ,jak wczoraj w pracy oglądając rozkładaną okładkę albumu Bad Company z górskim widoczkiem koleżanka spytała czy kupiłem sobie kalendarz.
To ja miałem odwrotnie; myślałem, że plyta, a to tylko kalendarz był! :o
Dla mnie "logiem" to był ten kwadrat 30x30cm :) z obrazkim :!:
Awatar użytkownika
loamesoile
Posty: 381
Rejestracja: 23 lut 2011, 17:44
Kontakt:

Logo płyt winylowych

#18

Post autor: loamesoile »

Nie masz logo - nie istniejesz. Niedługo ludzie idąc do warzywniaka będą mieli wątpliwości czy kupują pomidory czy jabłka, jeśli nie będzie na nich stosownych naklejek :lol:
Awatar użytkownika
loamesoile
Posty: 381
Rejestracja: 23 lut 2011, 17:44
Kontakt:

Logo płyt winylowych

#19

Post autor: loamesoile »

Haha, wikipedia jako logo płyt winylowych przedstawia znaczek, który przedstawiałem na poprzedniej stronie. Czyli jednak coś jest na rzeczy... albo ktoś zdecydował się na małą samowolkę? ;)
http://en.wikipedia.org/wiki/LP_record
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Logo płyt winylowych

#20

Post autor: Wojtek »

Logo płyt Long-Play, a logo płyt winylowych jako nośnika to raczej odrębne kwestie? :)
To jest logo Columbii, która wprowadziła format LP. Na okładkach starszych płyt (lata '50te) można je jeszcze znaleźć, później sobie darowali już.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
loamesoile
Posty: 381
Rejestracja: 23 lut 2011, 17:44
Kontakt:

Logo płyt winylowych

#21

Post autor: loamesoile »

Wiem, sam o tym pisałem.
A co do long playów, to chyba są najbardziej reprezentatywne ze wszystkich rodzajów płyt winylowych (choć OCZYWIŚCIE można by się sprzeczać). W każdym razie wydaje mi się, że w pewnym kontekście można zauważyć analogię z logiem płyt CD :)
ODPOWIEDZ