Kurioza fonograficzne

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
arsen94gorlicki
Posty: 53
Rejestracja: 08 maja 2011, 14:53

Re: Kurioza fonograficzne

#31

Post autor: arsen94gorlicki »

Wracając do kuriozów kupiłem ostatnio z ojcem na giełdzie płytowej w klubie Desdemona w Gdyni ruskie tłoczenie Beatles White album z końca 20 wieku firmy Aufon ( a raczej Antrop ) z 1991. Co jest ciekawe ? Jakość dźwięku ? NIe, w końcu to dobry pirat ? To ,że jest gatefold ? Blisko ale nie to ...
Najciekawsze jest to co jest napisane w środku. A mianowicie zacytuje : Zapiski iz kolekcjii Kolii Sawina . Dla tych co nie znaju to ja oznajmiam to iż oznacza Nagrania z kolekcji tego Kolii Sawina .
YY? Ale to nie jest najciekawsze . Jest napisane po rusku że to wydało Wydawnictwo Kościoła Ewangelicko-luterańskiego w Sankt Petersburgu. WHAT ?!!!!

Wyobrażacie sobie coś takiego iż pastor na mszy mówi coś takiego : " Kochani moi drodzy po mszy możecie w naszym przykościelnym kiosku kupić nasze wydanie Bitelsów ! I to tylko za 1 rubla !!!!
:D
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Re: Kurioza fonograficzne

#32

Post autor: Krzyś »

arsen94gorlicki pisze:Wracając do kuriozów kupiłem ostatnio z ojcem na giełdzie płytowej w klubie Desdemona w Gdyni ruskie tłoczenie Beatles White album z końca 20 wieku firmy Aufon ( a raczej Antrop ) z 1991. Co jest ciekawe ? Jakość dźwięku ? NIe, w końcu to dobry pirat ? To ,że jest gatefold ? Blisko ale nie to ...
Najciekawsze jest to co jest napisane w środku. A mianowicie zacytuje : Zapiski iz kolekcjii Kolii Sawina . Dla tych co nie znaju to ja oznajmiam to iż oznacza Nagrania z kolekcji tego Kolii Sawina .
YY? Ale to nie jest najciekawsze . Jest napisane po rusku że to wydało Wydawnictwo Kościoła Ewangelicko-luterańskiego w Sankt Petersburgu. WHAT ?!!!!

Wyobrażacie sobie coś takiego iż pastor na mszy mówi coś takiego : " Kochani moi drodzy po mszy możecie w naszym przykościelnym kiosku kupić nasze wydanie Bitelsów ! I to tylko za 1 rubla !!!!
:D
te wszystkie Aufony/Antropy to lokalne pirackie firmy wykorzystujące tłocznie "Melodii" (zresztą stoją za nimi ci sami ludzie), a te wszystkie napisy typu "nagrano z audycji radiowej" albo "wydawnictwo Kościoła Starocerkiewnosłowiańskiego we Władywostoku" miały na celu w jakiś sposób legitymizować te nagrania (oczywiście były to ewidentne piraty - po rozpadzie CCCP nikt już się nie przejmował licencjami).

np. bodaj w Turkmenistanie w podobny sposób wydawano płyty Pink Floyd - ale z cyfrowego mastera, tj. z płyty kompaktowej (:

ps. zobacz sobie na czym wydrukowana jest okładka tej płyty - prawdopodobnie wewnętrzna strona koperty to mapa Związku Radzieckiego - nie pamiętam już tylko, czy to dotyczyło Białego Albumu czy może jakiegoś innego pirata.
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Re: Kurioza fonograficzne

#33

Post autor: eenneell »

arsen94gorlicki pisze: ruskie tłoczenie Beatles White album z końca 20 wieku firmy Aufon ( a raczej Antrop ) z 1991.
Ja to nazywam "szary album" :)
Ale najlepszy to label :!:
Załączniki
Label Appla dla porównania (niestety nie mam "White", tylko "Imagine", ale jabłko to jabłko!
Label Appla dla porównania (niestety nie mam "White", tylko "Imagine", ale jabłko to jabłko!
IMG_1048.JPG (52.51 KiB) Przejrzano 251 razy
Szary album s2
Szary album s2
Szary album s1
Szary album s1
Darek

Kurioza fonograficzne

#34

Post autor: Darek »

Krzyś pisze:wydrukowana jest okładka tej płyty - prawdopodobnie wewnętrzna strona koperty to mapa Związku Radzieckiego - nie pamiętam już tylko, czy to dotyczyło Białego Albumu czy może jakiegoś innego pirata.
Wlasnie dostalem taka plyte The Beatles jest to Rubber Soul, moze jeszcze jakies inne sa, niestety nie mam innych z mapa
ODPOWIEDZ