Ocena płyt wg Record Collector's Grading System

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15133
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Ocena płyt wg Record Collector's Grading System

#61

Post autor: darkman »

Mam nowość wyszukaną przypadkiem, ale i kłopot z interpretacją, bo nie wiem jak sobie poradzić ze zrozumieniem.
Przy interesującym wydaniu LP znalazłem następującą wycenę:
G++/VG-- cover VG+
Obrazek
No teraz problem, bo rozumiem, że płyta mieści się w częściach ułamkowych wyceny, gdzieś pomiędzy G+ i +.. tu już jest mi dość trudno z wyobraxnią, a VG- i '-' dodatkowy minus. To ile to będzie w sumie, tak prościej jakoś po trzeźwemu, jakby ktoś miał pomysł na interpretację (?)
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Ocena płyt wg Record Collector's Grading System

#62

Post autor: blispx »

Jak widzę te wszystkie mnogie plusiki/minusiki to od razu zlewam takiego sprzedawce- co za dużo to nie zdrowo przy tym gmyrać i się zastanawiać nad oceną. Próbuje na siłę zawyżyć faktyczny stan takie jest moje zdanie i moja interpretacja. Z resztą to już nie ma większego znaczenia bo i tak każdy swoją ocenę stosuje i jak nie wybadasz sprzedawcy to się nie dowiesz, więc w zasadzie mogłaby być 2 stopniowa: dobry seller i chujowy seller
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Dziadek
Posty: 5056
Rejestracja: 15 gru 2013, 15:35
Lokalizacja: Hamm
Kontakt:

Re: Ocena płyt wg Record Collector's Grading System

#63

Post autor: Dziadek »

darkman pisze:
01 lis 2017, 13:38
Mam nowość wyszukaną przypadkiem, ale i kłopot z interpretacją, bo nie wiem jak sobie poradzić ze zrozumieniem.
Przy interesującym wydaniu LP znalazłem następującą wycenę:
G++/VG-- cover VG+
Obrazek
No teraz problem, bo rozumiem, że płyta mieści się w częściach ułamkowych wyceny, gdzieś pomiędzy G+ i +.. tu już jest mi dość trudno z wyobraxnią, a VG- i '-' dodatkowy minus. To ile to będzie w sumie, tak prościej jakoś po trzeźwemu, jakby ktoś miał pomysł na interpretację (?)
No tez probowalem ten problem ostatnio rozgryzc i nic z tego nie wyszlo. Bylem ostatnio na gieldzie plytowej w Münster i tam duzo sprzedajacych mialo taka wycene VG ++, VG +++ i u kilku bylo nawet VG ++++ !!!!. Zapytalem jednego jaka jest roznica miedzy VG + a VG +++ czy jest to spowodowane iloscia trzaskow albo rysek albo chodzi o polysk plyty czy odtwarzanie (dB) ? Odpowiedz byla taka. Tak ma byc i juz i jak nie wiem co to VG i jak to interpretowac i nie jestem zainteresowany kupnem to mam zrobic miejsce innym kupujacym. Innych ktorzy mieli takie wyceny juz nie pytalem tylko ich mijalem. Tak na marginesie najlepiej bylo u tych co nie mieli wyceny. Szlo pogadac ze sprzedajacym o plycie. Wiedzial w jakiej jest kondycji i z reguly proponowal wizytowke jakby bylo cos nie tak.
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Ocena płyt wg Record Collector's Grading System

#64

Post autor: Merrick »

Dziadek pisze:
01 lis 2017, 14:56
No tez probowalem ten problem ostatnio rozgryzc i nic z tego nie wyszlo. Bylem ostatnio na gieldzie plytowej w Münster i tam duzo sprzedajacych mialo taka wycene VG ++, VG +++ i u kilku bylo nawet VG ++++
Zupełnie niezrozumiałe. Ja kupowałem na giełdach i sklepach w Szwecji, Danii i Anglii ale nigdy się nie spotkałem z dodatkowymi plusami lub minusami. Spotkałem się za to z kolorowymi kropkami :D które odnosiły się do cen a nie ocen płyt. Kiedyś na giełdzie w Kopenhadze spotkałem Ormianina który miał dużo rewelacyjnych wykonań z muzyki poważnej. Nie miał cen ani opisu stanu płyt więc myślałem że kupię coś okazyjnie po dobrej cenie a on jak się okazało miał obcykane pianistów, dyrygentów i najlepsze wykonania utworów :shock: to się zdziwiłem :D ostro się z nim targowałem. Miałem wrażenie jakbym był na bazarze w Taszkencie :D
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Ocena płyt wg Record Collector's Grading System

#65

Post autor: blispx »

Bo to Niemcy a oni tak mają, ale nie tylko oni btw kiedyś u Duńczyka kupowałem w stanie mint-

Darek to jest aukcja? dawaj linka obejrzymy i ocenimy
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Ocena płyt wg Record Collector's Grading System

#66

Post autor: blispx »

[bump]

dla błądzących pomocny i dość treściwy, bez pierdolenia o Chopinie, filmik z w sumie tylko jedną niezgodnością NM ale to przemilczę

https://www.youtube.com/watch?v=5qMi1-t6rnM

gościu dość dobrze opisuje system i nie wymyśla cudów na kiju, idealny przykład dobrego sprzedawcy
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15133
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Ocena płyt wg Record Collector's Grading System

#67

Post autor: darkman »

No doby materiał, prosty  i bez cudów. Co do EX to jak znam Twoje okładki, nie dałbyś EX Unknown Pleasure z obżartym rogiem przez mole :lol:
A co z NM nie halo? Bo nie wychwyciłem jakoś w biegu? Chyba, że stosunek do M masz na myśli, ale przykład silt dość dobry mi się wydał i na białej okładce to dość referencyjnie (ja białe okładki z epoki wyceniam wyżej jeśli stan bez zużycia, bo to ewenement jednak).
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Ocena płyt wg Record Collector's Grading System

#68

Post autor: blispx »

w RCGS nie ma NM, ale można przemilczeć bo gość ocenia dość konserwatywnie patrząc choćby pod kątem że wszelkie fingernail to już fair w dół

okładek z nienaruszonymi brzegami to cud malina i w obrocie wtórnym takich jest jak na lekarstwo tu nie jestem aż taki konserwatywny ale fakt takie z EX to dostają te w pełnym shrinku i to też nie wszystkie przeważnie bardzo dobra ocena jest adekwatna co do stanu ;)
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15133
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Ocena płyt wg Record Collector's Grading System

#69

Post autor: darkman »

No zgadza się i zgodzę się. Jednak opisy skal opisami, a świat winylowy stosuje skale kompilacyjne. Czyli wersję niejako rozszerzoną.
Tu się zgodzę, że przemilczysz jw.
Discogsowy VG+ z Goldmine jest tak pojemny, że w zasadzie obecnie nic nie oznacza.
Swoją drogą obecnie wraz z Dragantem zgromadziliśmy już na tyle obszerny materiał płytowy z wycenami 'discogs', że bez problemu zaryzykowałbym opis skali discogs w wykonaniu użytkowników. Generalnie skale są do dupy. :) Najlepsze wyceny są w sklepach płytowych, bo tam nie trzeba wyceniać. Jedyny wyróżnik to oferowana cena.
Generalnie moim zdaniem obie skale podstawowe od dawna już nie działają rozbieżnie. Powstał obecnie jakiś twór na podobieństwo dużego stawu z winylami. Tu czyste lustro, tu trochę wodorostów, a przy brzegu tataraki. Czasem plusknie ryba, ale czy to na pewno fish?
No tak to widzę Pawle. Obecnie brak konkretnej jednoznaczności w wycenach.
Natomiast tak. Sam materiał tego gościa prosty i jasny, dość transparentny. Można spokojnie się nim sugerować.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Ocena płyt wg Record Collector's Grading System

#70

Post autor: blispx »

no ale to jest temat o RCGS a nie o zdupionym Goldmine w ktorym ocena przydatności płyty kończy się już na G i reszta baranów boi się niżej oceniać bo sie na jakimś tam discogsie nie sprzeda :D
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15133
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Ocena płyt wg Record Collector's Grading System

#71

Post autor: darkman »

No to proszszsz.. :)
w tytule akucji:
THE BEATLES - RUBBER SOUL YEX 178 STAN VG+++++
link: allegro.pl/oferta/the-beatles-rubber-soul-yex-178-stan-vg-7706265808
a w opisie:
Płyta w stanie VG++++, okładka widoczna na foto.
--------------
w opisie jeden plus mniej, znaczy zachowawczo jakby co?
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Ocena płyt wg Record Collector's Grading System

#72

Post autor: blispx »

czyli płyta w stanie co najwyżej G jeżeli sobie sprzedawca samopoczucie musi poprawiać tymi plusikami to coś tu jest nie tak, z resztą ilość i treść negatywów to potwierdza, unikać jak ognia
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ocena płyt wg Record Collector's Grading System

#73

Post autor: Wojtek »

Jakbyście nie wiedzieli, stan VG+++++++++++++++++++++++ to mniej więcej prawie to samo co EX--------------------------------
:morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15133
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Ocena płyt wg Record Collector's Grading System

#74

Post autor: darkman »

Aaa nie zaglądałem sprzedajcu w komentarze, bo akurat słucham Mono RS.. oko cieszę tym Parlophone jak ma być i sobie pomyślałem: Zobaczę co na aukcjach oferują, bo by mi się przydał jakiś fajny Stereo UK - mam tylko US obecnie.
Wyświetliłem sobie materiał pogladowy ze sleeve jakie mają być, co by się nie ruchnąć jak dziecko we mgle i dawaj napieram.
Paczepanie, a tu jakiś kataklizm Qr`de. Wysyp ruskich wydań Rubber Soul`a, Panie jak szarańcza.
A ceny Projebancewa. Nie żebym chciał se kupić Sovieta, ale mają goście fantazję iście wschodnią :roll:
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Ocena płyt wg Record Collector's Grading System

#75

Post autor: blispx »

RS w stereo był ost. na alle było licytować w sumie ja go kupiłem zlitowałem się bo taki sobie bidny sam został :D Tera przechodzę na kompletowanie Stonsów tutaj już nie będzie żartów tylko ostra walka na alle w dobrych stanach raczej nieosiągalne ;)
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
ODPOWIEDZ